FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-erikoispitkä (sarjojen H21 ja D21 epäviralliset tulokset, ulkopuoliset mukana)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 67
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taivainen Olli-Markus PelPo 2.51.21 0.00.00 101.71 101.29
2 Kirmula Miika AngA 2.51.48 0.00.27 100.98 100.56
3 Tranchand Frederic PR 2.54.52 0.03.31 98.76 98.35
4 Suna Jussi TuMe 2.57.34 0.06.13 96.81 96.41
5 Pajunen Jere KR 2.58.37 0.07.16 95.80 95.40
6 Räsänen Markus KuoSu 2.59.53 0.08.32 94.68 94.29
7 Knuuttila Mikko IkNV 2.59.57 0.08.36 94.21 93.82
8 Taanila Vesa IkNV 3.00.16 0.08.55 93.60 93.21
9 Stenlund Daniel PR 3.01.00 0.09.39 92.79 92.40
10 Saari Toni VaajTe 3.01.28 0.10.07 92.11 91.73
11 Loukkalahti Otto HiKi 3.05.54 0.14.33 89.49 89.12
12 Elo Markku AngA 3.05.57 0.14.36 89.04 88.67
13 Henriksson Tobias Trian 3.08.20 0.16.59 87.49 87.13
14 Istolahti Tuomo KangSK 3.09.13 0.17.52 86.66 86.30
15 Simosas Otto Trian 3.10.18 0.18.57 85.75 85.40
16 Väisänen Henrik MSParma 3.11.14 0.19.53 84.92 84.57
17 Sirén Mikko AngA 3.11.37 0.20.16 84.34 83.99
18 Mäkinen Vesa AngA 3.11.44 0.20.23 83.87 83.52
19 Pukema Hannu-Pekka RR 3.12.46 0.21.25 83.01 82.67
20 Sild Timo Koovee 3.14.48 0.23.27 81.74 81.40
21 Kuukka Elias TP 3.17.18 0.25.57 80.30 79.97
22 Virta Jani Trian 3.24.56 0.33.35 76.92 76.60
23 Ylitalo Aki HauSi 3.27.19 0.35.58 75.66 75.34
24 Pohjala Johannes NOR 3.28.07 0.36.46 74.99 74.67
25 Chegarovskiy Mikhail Trian 3.29.59 0.38.38 73.94 73.63
26 Penttinen Topi Trian 3.32.29 0.41.08 72.70 72.40
27 Kolovský František RiSu 3.34.51 0.43.30 71.53 71.23
28 Oikarinen Lauri PelPo 3.35.31 0.44.10 70.94 70.65
29 Critchley Will VaajTe 3.35.47 0.44.26 70.49 70.19
30 Pohjola Lauri S-JKL 3.37.00 0.45.39 69.73 69.44
30 Tölli Marko S-JKL 3.37.00 0.45.39 69.73 69.44
32 Parkkinen Ville IkNV 3.46.29 0.55.08 66.11 65.83
33 Markkila Eero RasKu 3.47.51 0.56.30 65.36 65.09
34 Kleemola Lauri Lynx 3.49.49 0.58.28 64.46 64.19
35 Hongell Timo KoS 3.54.51 1.03.30 62.74 62.48
36 Sundelin Peter Femman 3.55.23 1.04.02 62.26 62.00
37 Taanila Henri IkNV 3.56.19 1.04.58 61.68 61.42
38 Manninen Heikki AnttU 3.58.44 1.07.23 60.72 60.47
39 Savola Joonas VePo 4.02.26 1.11.05 59.47 59.22
40 Leirimaa Tatu RaVa 4.03.15 1.11.54 58.95 58.70
41 Liukkala Jaakko HauSi 4.03.19 1.11.58 58.60 58.36
42 Skinnari Juha Pihkan 4.03.44 1.12.23 58.18 57.94
43 Saarela Ville KoS 4.12.37 1.21.16 55.82 55.59
44 Jokiranta Mika KS 4.21.49 1.30.28 53.56 53.33
45 Ovaska Vesa IPR 4.22.43 1.31.22 53.07 52.85
46 Kuutti Veli-Pekka PertPe 5.01.16 2.09.55 46.02 45.82
47 Kokkinen Kari PertPe 5.03.25 2.12.04 45.43 45.24
48 Karlå Mathias Trian 5.03.30 2.12.09 45.16 44.97
49 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 5.08.31 2.17.10 44.16 43.98
50 Saramäki Markus Lynx 5.30.27 2.39.06 40.99 40.82
Korkeakangas Antti RaJu KES -
Kauppinen Aki EsSu KES -
Hämäläinen Sami MSParma KES -
Hyyryläinen Juha AnttU KES -
Huttunen Esa TuMe KES -
Huhtinen Mikko TuS KES -
Hramov Andrei Hiisi KES -
Helander Iisak Pohjant KES -
Heinaro Einari HS KES -
Leskinen Antti-Pekka Lynx KES -
Leskinen Aapo Lynx KES -
Mäkelä Tuomo AngA KES -
Sõnajalg Ats LapVi KES -
Sund Otto Femman KES -
Tolvanen Leo Pihkan KES -
Valkama Sami PR KES -
Mertanen Simo Koovee HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 2.20.09 0.00.00 100.86 100.63
2 Kyrölä Sonja TP 2.20.13 0.00.04 100.11 99.88
3 Kinni Saila TP 2.22.14 0.02.05 98.00 97.77
4 Haajanen Sofia Pohjant 2.23.02 0.02.53 96.76 96.54
5 Kemp Emily AngA 2.26.09 0.06.00 94.02 93.81
6 Gunell Yvonne PIF 2.30.25 0.10.16 90.70 90.49
7 Istolahti Tiia MSParma 2.30.26 0.10.17 90.04 89.83
8 Saarimäki Heini AngA 2.30.27 0.10.18 89.37 89.16
9 Viberg Tuulia MSParma 2.31.17 0.11.08 88.23 88.02
10 Mänkärlä Aino Lynx 2.33.55 0.13.46 86.08 85.88
11 Iso-Markku Paula KR 2.34.41 0.14.32 85.01 84.81
12 Dambe Inga PR 2.35.11 0.15.02 84.10 83.91
13 Nurmela Sari VeVe 2.35.21 0.15.12 83.38 83.18
14 Niittynen Miia Koovee 2.39.09 0.19.00 80.77 80.58
15 Uotila Ulrika Koovee 2.40.10 0.20.01 79.64 79.45
16 Vike Laura HlS 2.40.27 0.20.18 78.88 78.70
17 Heittola Satu RasKu 2.40.37 0.20.28 78.19 78.01
18 Taanila Marjo Koovee 2.44.03 0.23.54 75.95 75.77
19 Kauppinen Silja KR 2.44.44 0.24.35 75.04 74.86
20 Andelin Sanna LaTa 2.47.57 0.27.48 73.01 72.84
21 Hyyryläinen Laura AnttU 2.48.37 0.28.28 72.14 71.97
22 Suhonen Anniina HS 2.54.57 0.34.48 68.96 68.80
23 Valkonen Oona Kalske 3.01.07 0.40.58 66.07 65.92
24 Laitinen Salla EsAk 3.01.18 0.41.09 65.46 65.31
25 Sundberg Karoliina Lynx 3.03.02 0.42.53 64.30 64.15
26 Höstman Victoria Femman 3.03.46 0.43.37 63.51 63.36
27 Seppänen Mari Trian 3.05.13 0.45.04 62.48 62.33
28 Ylikylä Suvi RasKa 3.08.07 0.47.58 60.99 60.85
29 Mattila Milla HS 3.09.22 0.49.13 60.07 59.93
30 Ruokolainen Miina OK77 3.13.35 0.53.26 58.25 58.11
31 Moilanen Anna KaSu 3.16.05 0.55.56 57.00 56.87
32 Hietaoja Essi HS 3.17.29 0.57.20 56.10 55.97
33 Lindholm Vivian OK77 3.25.38 1.05.29 53.40 53.27
34 Pensas Johanna LappRi 3.30.44 1.10.35 51.64 51.52
35 Toivanen Pinja RaN 3.36.50 1.16.41 49.73 49.61
36 Julku Päivi KyS 3.42.31 1.22.22 48.02 47.90
37 Inkilä Anni LuuRa 4.03.01 1.42.52 43.56 43.46
38 Tiitto Katariina RasTiimi 4.05.11 1.45.02 42.77 42.67
39 Tiitto Johanna RasTiimi 4.05.16 1.45.07 42.36 42.26
40 Tölli Alisa RaJu 4.17.41 1.57.32 39.93 39.84
Hanhijärvi Marjukka EsAk KES -
Silvennoinen Emma PR KES -
Väre Tiina SomEsa KES -
Vääränen Sari KS KES -