FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
WRE-osakilpailu, sprintti, finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Michiels Yannick TuMe 13.48 0.00.00 98.52 102.04
2 Mäkelä Tuomo AngA 14.00 0.00.12 96.82 100.28
3 Laukkarinen Jesse PR 14.08 0.00.20 95.62 99.04
4 Simosas Otto Trian 14.14 0.00.26 94.66 98.05
5 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.22 0.00.34 93.50 96.84
6 Hämäläinen Sami MSParma 14.25 0.00.37 92.89 96.21
7 Patana Mikko HiKi 14.28 0.00.40 92.29 95.59
8 Tsvetkov Dmitry IkNV 14.31 0.00.43 91.69 94.97
9 Kivikas Kenny Koovee 14.34 0.00.46 91.09 94.35
10 Anttonen Antti VaajTe 14.36 0.00.48 90.61 93.85
11 Kivelä Matti HiKi 14.40 0.00.52 89.92 93.13
12 Niemi Vili RR 14.43 0.00.55 89.33 92.53
12 Critchley Will VaajTe 14.43 0.00.55 89.33 92.53
14 Sainio Santeri KangSK 14.48 0.01.00 88.28 91.44
14 Huhtinen Mikko TuS 14.48 0.01.00 88.28 91.44
16 Asikainen Aaro KR 14.56 0.01.08 86.95 90.06
16 Suominen Miika RR 14.56 0.01.08 86.95 90.06
18 Nenonen Lauri KR 14.58 0.01.10 86.21 89.29
19 Penttinen Topi Trian 14.59 0.01.11 85.84 88.91
20 Kirmula Miika AngA 15.00 0.01.12 85.47 88.53
21 Von Arx Philipp LS-37 15.02 0.01.14 85.01 88.05
22 Lassila Ari-Pekka Koovee 15.03 0.01.15 84.65 87.67
23 Parjanne Antti TuMe 15.07 0.01.19 84.00 87.01
24 Anttolainen Aleksi LS-37 15.08 0.01.20 83.64 86.63
25 Hubácek Michal Koovee 15.09 0.01.21 83.28 86.26
26 Popov Artem EsSu 15.17 0.01.29 82.29 85.23
26 Kubat Pavel VaajTe 15.17 0.01.29 82.29 85.23
28 Sund Otto Femman 15.23 0.01.35 81.22 84.13
29 Sorvisto Juha VaajTe 15.24 0.01.36 80.87 83.76
30 Räsänen Markus KuoSu 15.27 0.01.39 80.34 83.22
31 Istolahti Tuomo KangSK 15.28 0.01.40 79.99 82.85
32 Morrison Ross RR 15.29 0.01.41 79.64 82.49
33 Kotro Tuomas IkNV 15.32 0.01.44 79.12 81.95
34 Elo Markku AngA 15.35 0.01.47 78.61 81.42
35 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 15.37 0.01.49 78.18 80.97
36 Huikko Petteri VaajTe 15.43 0.01.55 77.42 80.19
37 Mäkinen Tapani TuMe 15.45 0.01.57 77.00 79.75
38 Heinaro Einari HS 15.46 0.01.58 76.66 79.40
38 Keskisaari Ville VaajTe 15.46 0.01.58 76.66 79.40
38 Sõnajalg Ats LapVi 15.46 0.01.58 76.66 79.40
41 Suna Jussi TuMe 15.47 0.01.59 75.80 78.51
42 Senttula Tuukka S-JKL 15.50 0.02.02 75.31 78.00
43 Parkkinen Ville IkNV 15.55 0.02.07 74.65 77.33
44 Vesanto Anssi EsSu 16.00 0.02.12 74.01 76.66
45 Halme Jussi-Elmeri TP 16.21 0.02.33 72.18 74.76
46 Hyvönen Pekka AngA 16.35 0.02.47 70.92 73.45
47 Gorokhov Sergey IkNV 16.36 0.02.48 70.60 73.12
48 Kuleshov Mikhail EsSu 16.40 0.02.52 70.07 72.58
Hall Andreas HiKi HYL -
Lahtinen Tuomo IHR HYL -
Ojanaho Olli OH HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 12.59 0.00.00 100.21 103.18
2 Närhi Anna SWE 13.13 0.00.14 98.06 100.96
3 Rudnaya Anastasia MSParma 13.15 0.00.16 97.42 100.30
4 Anttonen Sari KeuKi 13.30 0.00.31 95.24 98.05
4 Sianoja Maija MSParma 13.30 0.00.31 95.24 98.05
6 Rantanen Merja JRV 13.44 0.00.45 92.87 95.62
6 Kaskinen Mira RasKa 13.44 0.00.45 92.87 95.62
8 Haikonen Henna-Riikka AnttU 13.45 0.00.46 92.01 94.73
9 Järveläinen Julia Femman 13.49 0.00.50 91.20 93.89
10 Joensuu Marttiina Pohjant 13.50 0.00.51 90.72 93.40
11 Hulkkonen Johanna SKUusi 13.54 0.00.55 89.91 92.57
12 Virta Elli Trian 13.56 0.00.57 89.33 91.97
13 Viberg Tuulia MSParma 14.01 0.01.02 88.43 91.04
14 Kinni Saila TP 14.04 0.01.05 87.75 90.34
15 Niittynen Miia Koovee 14.06 0.01.07 87.18 89.76
16 Silvennoinen Emma PR 14.10 0.01.11 86.41 88.96
17 Vike Laura HlS 14.12 0.01.13 85.84 88.38
17 Harju Venla TP 14.12 0.01.13 85.84 88.38
19 Patana Jenny HiKi 14.16 0.01.17 84.72 87.22
20 Kemp Emily AngA 14.18 0.01.19 84.16 86.65
21 Istolahti Tiia MSParma 14.20 0.01.21 83.61 86.08
22 Norrgrann Saara PR 14.21 0.01.22 83.15 85.61
23 Liikanen Marjo RR 14.24 0.01.25 82.51 84.95
24 Dambe Inga PR 14.25 0.01.26 82.06 84.48
25 Raitanen Hanna RR 14.33 0.01.34 80.95 83.35
26 Gustafsson Jannina SKUusi 14.34 0.01.35 80.51 82.89
27 Mänkärlä Aino Lynx 14.35 0.01.36 80.06 82.43
28 Nurmela Sari VeVe 14.40 0.01.41 79.26 81.60
29 Mörsky Sonja KeuKi 14.44 0.01.45 78.55 80.87
30 Latva-Kiskola Piia RasKu 14.47 0.01.48 77.94 80.24
31 Kymäläinen Sanni TP 14.52 0.01.53 77.16 79.44
32 Peltomäki Elli RasKa 14.58 0.01.59 76.30 78.55
33 Westerlund Ina OK77 15.06 0.02.07 75.28 77.51
33 Voytova Alexandra RasKu 15.06 0.02.07 75.28 77.51
35 Andelin Sanna LaTa 15.22 0.02.23 73.31 75.47
36 Parjanne Laura HiKi 15.32 0.02.33 72.19 74.32
37 Heittola Satu RasKu 15.38 0.02.39 71.40 73.51
38 Wennman Heini Pohjant 15.58 0.02.59 69.59 71.64
39 Gunell Yvonne PIF 17.56 0.04.57 61.67 63.49

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sipponen Jere PR 15.37 0.00.00 86.29 84.87
2 Loukkalahti Otto HiKi 15.47 0.00.10 85.09 83.68
3 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.53 0.00.16 84.25 82.86
4 Saikko Ville LappRi 16.10 0.00.33 82.49 81.13
5 Saarela Ville-Petteri KemU 16.12 0.00.35 82.03 80.67
6 Rahko Sampo Pohjant 16.13 0.00.36 81.65 80.30
7 Koskinen Roope Hiisi 16.14 0.00.37 81.28 79.94
8 Niskanen Teemu LS-37 16.20 0.00.43 80.49 79.16
9 Brunell Filip Trian 16.21 0.00.44 80.12 78.80
10 Jokiranta Mika KS 16.23 0.00.46 79.67 78.36
11 Sundelin Peter Femman 16.26 0.00.49 79.15 77.84
12 Hakulinen Niko VeVe 16.31 0.00.54 78.46 77.17
13 Huhtinen Olli TuS 16.35 0.00.58 77.86 76.58
14 Aaltonen Vesa Brahe 16.41 0.01.04 77.11 75.84
15 Mikander Christopher Trian 16.44 0.01.07 76.60 75.34
15 Sulkula Ilari S-JKL 16.44 0.01.07 76.60 75.34
17 Tani Jukka KS 16.46 0.01.09 75.89 74.64
18 Detkov Sergei Hiisi 16.50 0.01.13 75.31 74.07
19 Similä Lauri SKVuoksi 16.59 0.01.22 74.37 73.14
20 Hasu Simo Trian 17.00 0.01.23 74.02 72.80
21 Iivari Antti RasKu 17.12 0.01.35 72.88 71.68
21 Aikio Santeri KEV 17.12 0.01.35 72.88 71.68
23 Kujala Jouni Pohjant 17.14 0.01.37 72.20 71.01
24 Snellman Tomas RaLu 17.15 0.01.38 71.86 70.67
25 Yordanov Teodor OK77 17.16 0.01.39 71.51 70.33
26 Valtonen Luukas HS 17.19 0.01.42 71.04 69.86
27 Viitasaari Toni-Antti KoS 17.21 0.01.44 70.63 69.46
28 Istolahti Jaakko YKV 17.24 0.01.47 70.16 69.00
29 Vainio Antti MSParma 17.45 0.02.08 68.51 67.38
30 Juura Elmeri KanSu 17.46 0.02.09 68.18 67.05
31 Summanen Eetu HS 17.59 0.02.22 67.10 65.99
32 Zakouril Vit CZE 18.04 0.02.27 66.53 65.43
33 Sankari Matias LS-37 18.06 0.02.29 66.14 65.05
34 Järvinen Seppo LS-37 18.07 0.02.30 65.82 64.74
35 Tammemäe Lauri HS 18.11 0.02.34 65.32 64.25
36 Mikkolainen Juha VaHa 18.20 0.02.43 64.53 63.47
37 Taivainen Juho-Matti PelPo 18.29 0.02.52 63.75 62.70
38 Pukema Hannu-Pekka RR 18.59 0.03.22 61.83 60.81
39 Stenlund Daniel PR 19.03 0.03.26 61.36 60.35
40 Summanen Aapo HS 19.08 0.03.31 60.85 59.85
41 Linnainmaa Tero IkNV 21.13 0.05.36 54.65 53.75
Pohjola Lauri S-JKL HYL -
Suhonen Antto-Iiro HS HYL -
Tuovinen Aleksi KuoSu HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mähönen Timo HS 14.23 0.00.00 80.68 72.37
2 Kuningas Janne LuuRa 14.37 0.00.14 79.09 70.94
3 Manninen Heikki AnttU 15.05 0.00.42 76.36 68.49
4 Rantala Kalle HS 15.13 0.00.50 75.40 67.63
5 Kaskinen Kare UlvUra 15.14 0.00.51 75.04 67.30
6 Laugesaar Tonis HiKi 15.16 0.00.53 74.59 66.90
6 Kärkkäinen Matti JRV 15.16 0.00.53 74.59 66.90
8 Hapola Tuomas RaKaS 15.23 0.01.00 73.46 65.89
9 Nissinen Niko Pohjant 15.24 0.01.01 73.09 65.56
10 Viholainen Joona S-JKL 15.33 0.01.10 72.11 64.68
11 Nurmiainen Aaro LappRi 15.35 0.01.12 71.67 64.29
12 Leirimaa Tatu RaVa 15.50 0.01.27 70.27 63.03
13 Kuutti Veli-Pekka PertPe 15.51 0.01.28 69.92 62.71
14 Laasanen Lauri LaihLu 15.58 0.01.35 69.14 62.01
15 Rajaniemi Juho TuS 16.00 0.01.37 68.72 61.64
15 Manninen Kalle AnttU 16.00 0.01.37 68.72 61.64
17 Viljakainen Antton AnttU 16.06 0.01.43 67.75 60.77
18 Kleemola Lauri Lynx 16.11 0.01.48 67.14 60.22
19 Parkkinen Jussi AngA 16.15 0.01.52 66.59 59.73
20 Kokkinen Kari PertPe 16.25 0.02.02 65.65 58.89
21 Hirvi Joonas RaKaS 16.28 0.02.05 65.19 58.47
22 Lassila Juha VetU 16.31 0.02.08 64.73 58.06
23 Hongell Timo KoS 16.39 0.02.16 63.95 57.36
24 Manninen Marko Navi 16.41 0.02.18 63.56 57.01
25 Virekunnas Heikki TP 16.50 0.02.27 62.73 56.27
25 Järn Staffan Brahe 16.50 0.02.27 62.73 56.27
27 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.55 0.02.32 61.91 55.53
27 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 16.55 0.02.32 61.91 55.53
29 Laakso Mikko HS 16.56 0.02.33 61.33 55.01
30 Visuri Kerkko OK77 16.58 0.02.35 60.96 54.68
31 Tauriainen Teemu KEV 17.01 0.02.38 60.52 54.29
32 Ylitalo Aki HauSi 17.12 0.02.49 59.62 53.48
33 Hämäläinen Asko RaN 17.17 0.02.54 59.09 53.00
34 Liukkala Jaakko HauSi 17.20 0.02.57 58.66 52.62
35 Virkki Vili HlS 17.30 0.03.07 57.86 51.89
36 Tuomaala Juuso LapVi 17.40 0.03.17 57.06 51.18
37 Ovaska Vesa IPR 17.44 0.03.21 56.60 50.77
38 Hytönen Juho-Veikko IkNV 17.50 0.03.27 56.04 50.27
39 Tölli Marko S-JKL 19.12 0.04.49 51.83 46.49
Bruguière André RaN HYL -
Kujala Rainer Lynx HYL -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kari Tuomas AngA 13.08 0.00.00 75.77 70.24
2 Uusivirta Risto RasTiimi 13.25 0.00.17 73.73 68.35
3 Helander Iisak Pohjant 14.16 0.01.08 68.92 63.89
4 Kokkila Ville EsSu 14.25 0.01.17 67.79 62.84
5 Laine Miika KS 14.27 0.01.19 67.22 62.31
6 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 14.42 0.01.34 65.67 60.87
7 Hirvikallio Petri LuuRa 14.54 0.01.46 64.39 59.68
8 Fränti Arto YKV 14.57 0.01.49 63.77 59.11
9 Saarela Ville KoS 15.08 0.02.00 62.60 58.03
10 Savola Joonas VePo 15.11 0.02.03 62.00 57.48
11 Vanhanen Konsta IkNV 15.20 0.02.12 61.01 56.55
11 Kujanpää Juuso Lynx 15.20 0.02.12 61.01 56.55
13 Väänänen Heikki Pihkan 15.21 0.02.13 60.16 55.77
14 Kivelä Tuomo KangSK 15.25 0.02.17 59.52 55.17
15 Kahila Lauri TP 15.48 0.02.40 57.69 53.48
16 Hakkarainen Markus RaKaS 15.57 0.02.49 56.78 52.63
16 Kohvakka Heikki Kalske 15.57 0.02.49 56.78 52.63
18 Lauronen Jarkko LaihLu 15.59 0.02.51 55.91 51.83
19 Mikkola Jyrki KanSu 16.07 0.02.59 55.08 51.06
20 Sychev Maxim Hiisi 16.15 0.03.07 54.26 50.30
21 Vigren Petteri RaN 16.22 0.03.14 53.51 49.60
22 Kankkunen Matias OK77 16.35 0.03.27 52.45 48.62
23 Uusihonko Jussi HSU 16.44 0.03.36 51.62 47.85
24 Mänty Sami HirvHe 16.50 0.03.42 50.96 47.24
25 Lindqvist Antti SKUusi 17.05 0.03.57 49.87 46.22
26 Erämaja Antti HlT 19.18 0.06.10 43.83 40.63

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyrölä Sonja TP 14.49 0.00.00 84.31 82.08
2 Uotila Ulrika Koovee 15.02 0.00.13 82.81 80.63
3 Kauppila Sanna AngA 15.11 0.00.22 81.72 79.56
4 Kauppinen Silja KR 15.13 0.00.24 81.27 79.12
5 Ahonen Laura KangSK 15.15 0.00.26 80.82 78.68
6 Paunonen Tuuli Koovee 15.16 0.00.27 80.46 78.33
7 Lammi Elina HS 15.29 0.00.40 79.06 76.97
8 Iso-Markku Paula KR 15.34 0.00.45 78.37 76.30
9 Rahko Saana-Maria Pohjant 15.43 0.00.54 77.36 75.32
10 Suhonen Anniina HS 15.46 0.00.57 76.85 74.82
11 Ylikylä Suvi RasKa 15.47 0.00.58 76.50 74.48
12 Pensas Johanna LappRi 15.56 0.01.07 75.52 73.53
13 Lindholm Sara Raseborg 15.59 0.01.10 75.03 73.04
14 Mattila Milla HS 16.01 0.01.12 74.61 72.64
14 Istolahti Jaana YKV 16.01 0.01.12 74.61 72.64
16 Skog Henna Koovee 16.04 0.01.15 73.86 71.91
17 Liimatainen Anni TuS 16.09 0.01.20 73.22 71.29
18 Savolainen Iida KangSK 16.10 0.01.21 72.89 70.96
19 Honkanen Miitu KuoSu 16.12 0.01.23 72.48 70.57
20 Seppänen Mari Trian 16.15 0.01.26 72.00 70.10
21 Autio Päivi Hiisi 16.16 0.01.27 71.67 69.78
22 Koskela Salla LHR 16.20 0.01.31 71.12 69.25
23 Kohonen Maiju RaN 16.25 0.01.36 70.51 68.65
23 Nykänen Eveliina LappRi 16.25 0.01.36 70.51 68.65
25 Kangasaho Essi HiKi 16.30 0.01.41 69.65 67.81
26 Valkonen Oona Kalske 16.46 0.01.57 68.29 66.49
27 Kuusela Tuija RasKa 16.50 0.02.01 67.77 65.98
28 Huuha Anni OuHu 16.56 0.02.07 67.13 65.36
29 Väre Tiina SomEsa 17.02 0.02.13 66.49 64.73
30 Lindeqvist Katri PR 17.03 0.02.14 66.18 64.43
31 Honkimaa Anni EsSu 17.05 0.02.16 65.81 64.07
32 Nurmi Ella VaaSu 17.06 0.02.17 65.50 63.77
33 Luoma Katja KS 17.09 0.02.20 65.07 63.35
34 Uotila Erika Koovee 17.11 0.02.22 64.70 62.99
35 Sundbäck Jasmin Trian 17.12 0.02.23 64.39 62.69
36 Saarela Ruska KoS 17.13 0.02.24 64.09 62.40
37 Kilpeläinen Elina VeVe 17.16 0.02.27 63.66 61.98
38 Suutari Mirka KS 17.44 0.02.55 61.75 60.12
39 Stenlund Hilla PR 17.56 0.03.07 60.83 59.22
40 Haavisto Emmi TuS 18.06 0.03.17 60.04 58.46
41 Lönnberg Frida PIF 18.09 0.03.20 59.65 58.07
42 Hyyryläinen Laura AnttU 18.16 0.03.27 59.04 57.48
43 Tiitto Katariina RasTiimi 18.34 0.03.45 57.86 56.33
44 Jurvakainen Vuokko S-JKL 18.46 0.03.57 57.02 55.51
45 Noponen Heli AnttU 18.53 0.04.04 56.45 54.96
Temyakova Nina RUS HYL -

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Kirsi SWE 14.01 0.00.00 78.55 71.45
2 Kochova Nikola S-JKL 16.18 0.02.17 67.27 61.19
3 Pusa Sanna KeuKi 16.25 0.02.24 66.52 60.51
4 Ilmoni Rafaela OK77 16.30 0.02.29 65.92 59.96
5 Talbonen Linda KR 16.57 0.02.56 63.90 58.13
6 Kolehmainen Hanne LaTa 17.16 0.03.15 62.47 56.82
7 Tarkiainen Tia JRV 17.18 0.03.17 62.09 56.48
8 Tiitto Johanna RasTiimi 17.19 0.03.18 61.78 56.19
9 Suomalainen Sari LeSi 17.21 0.03.20 61.40 55.85
10 Autio Henna RasTiimi 17.28 0.03.27 60.74 55.24
10 Ritanotko Johanna TuMe 17.28 0.03.27 60.74 55.24
12 Forsman Aada VaaSu 17.49 0.03.48 59.04 53.70
13 Harju Suvi TP 17.53 0.03.52 58.57 53.28
14 Minkkinen Sirkku RR 18.12 0.04.11 57.31 52.13
15 Jalanto Essi KangSK 18.16 0.04.15 56.85 51.71
16 Lotvonen Milla LaiVe 18.19 0.04.18 56.45 51.35
17 Julku Päivi KyS 18.20 0.04.19 56.16 51.08
18 Hyvärinen Emilia LS-37 18.24 0.04.23 55.71 50.68
19 Hasu Emmi Trian 18.30 0.04.29 55.17 50.18
19 Hasu Eveliina KS 18.30 0.04.29 55.17 50.18
19 Lahtinen Katja HS 18.30 0.04.29 55.17 50.18
22 Hanhijärvi Marjukka EsAk 18.40 0.04.39 53.96 49.08
23 Helle Annukka EsAk 19.03 0.05.02 52.64 47.88
24 Bergman Marjo OH 19.23 0.05.22 51.51 46.85
25 Alvoittu Elina ViPa 19.43 0.05.42 50.41 45.85
26 Niinisalo Jenna VeVe 19.44 0.05.43 50.14 45.61
27 Vahvelainen Saana TP 19.45 0.05.44 49.87 45.36
28 Mäkitalo Kaisa KauKa 20.10 0.06.09 48.62 44.22
29 Mikkolainen Päivi VaHa 20.24 0.06.23 47.84 43.52
30 Truhponen Minna SaPu 20.58 0.06.57 46.34 42.15
31 Tani Leena KS 21.04 0.07.03 45.91 41.76
32 Erämaja Johanna HlT 21.11 0.07.10 45.44 41.33
33 Tiusanen Maria RaLu 22.41 0.08.40 42.24 38.42
34 Närhi Minna JRV 22.54 0.08.53 41.65 37.88
35 Lehtiniemi Iisa SaSu 23.35 0.09.34 40.25 36.61
36 Mäkitalo Veera KauKa 24.25 0.10.24 38.69 35.20
37 Rantanen Laura SuSe 24.33 0.10.32 38.30 34.84
38 Andelin Marjaana LaTa 27.07 0.13.06 34.51 31.39