FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin E-P:n am-erikoispitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Anssi LaihLu 1.08.45 0.00.00 46.73 43.08
2 Saranpää Topias RaJu 1.13.25 0.04.40 43.21 39.84
3 Kangas Juho LapVi 1.14.10 0.05.25 42.23 38.93
4 Tiukkanen Juho VaaSu 1.18.10 0.09.25 39.56 36.47
5 Laasanen Matti LaihLu 1.18.46 0.10.01 38.75 35.72
6 Kumara Eemeli LaihLu 1.23.11 0.14.26 36.21 33.38
7 Tiukkanen Jaakko VaaSu 1.24.54 0.16.09 35.00 32.27
8 Somppi Simo-Atte LaihLu 1.33.55 0.25.10 31.21 28.78
9 Hietaharju Ossi RaJu 1.48.14 0.39.29 26.71 24.63
10 Elomaa Jere VaaSu 1.49.50 0.41.05 25.96 23.93
11 Stenbacka Oscar VaaSu 1.50.53 0.42.08 25.35 23.37
12 Kauppi Lauri LaihLu 2.04.01 0.55.16 22.34 20.60
Kaksonen Teemu YKV KES -
Nurmi Miika VaaSu EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lammi Aleksi LapVi 1.26.52 0.00.00 63.44 63.45
2 Ylipulli Eero LapVi 1.31.02 0.04.10 58.27 58.28
3 Rintala Niku TeuRi 1.39.03 0.12.11 51.47 51.47
4 Hietaharju Aku RaJu 1.41.24 0.14.32 48.24 48.24
5 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.41.45 0.14.53 46.04 46.04

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sjövall Cecilia VaaSu 1.07.27 0.00.00 51.05 49.01
2 Kangas Emma LapVi 1.11.07 0.03.40 46.96 45.09
3 Melender Ida RaJu 1.13.54 0.06.27 43.80 42.05
4 Stenbacka Emma VaaSu 1.17.33 0.10.06 40.40 38.79
5 Hietaharju Suvi RaJu 1.37.50 0.30.23 30.97 29.73
Viianen Jenna LaihLu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mellberg Sonja VaaSu 1.35.03 0.00.00
2 Himanka Jenna LapVi 1.47.17 0.12.14

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 1.34.40 0.00.00
2 Lehto Jenna LapVi 1.42.29 0.07.49

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäckström Anders Femman 2.06.19 0.00.00 73.97 73.55
2 Istolahti Jaakko YKV 2.08.45 0.02.26 71.02 70.62
3 Koski Eero YKV 2.20.38 0.14.19 63.60 63.23
4 Rantala Teemu LapVi 2.23.09 0.16.50 61.08 60.73
5 Markkila Eero RasKu 2.35.37 0.29.18 54.90 54.59
6 Latva Niko SuJu 2.38.24 0.32.05 52.67 52.37
7 Korkeakangas Antti RaJu 2.43.01 0.36.42 49.95 49.67
8 Ojanperä Pauli KauWi 2.46.48 0.40.29 47.62 47.35

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaana YKV 1.46.38 0.00.00 71.04 69.94
2 Heittola Satu RasKu 1.48.09 0.01.31 68.29 67.23
3 Palomäki Sanna RasKu 1.51.54 0.05.16 64.31 63.31
4 Penttilä Marja KoS 2.09.57 0.23.19 53.92 53.08
5 Korpi Maarit LapVi 2.17.05 0.30.27 49.73 48.96
6 Tölli Alisa RaJu 2.31.04 0.44.26 43.87 43.20
7 Tuominen Lotta RaJu 2.44.18 0.57.40 39.19 38.58

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nuuttila Kari KauKa 2.40.27 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Riikka RasKe 1.26.55 0.00.00 31.62 31.75
2 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.40.31 0.13.36 25.29 25.40
3 Tirkkonen Heli VaaSu 1.50.18 0.23.23 21.18 21.27
Kujala Marika VaaSu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 1.41.33 0.00.00 56.65 55.64
2 Puro-Aho Arto YKV 1.50.40 0.09.07 50.04 49.14
3 Nivukoski Juha LapVi 1.57.56 0.16.23 45.13 44.31
4 Savolainen Tomi RasKe 2.14.50 0.33.17 37.87 37.19
5 Isoluoma Jani RasKu 2.50.55 1.09.22 28.61 28.10

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda IK Falke 1.28.10 0.00.00 46.09 44.97
2 Ojala Leena RasKu 1.31.27 0.03.17 42.21 41.19
3 Puro-Aho Veera YKV 2.02.53 0.34.43 29.76 29.04
4 Kattelus Päivi LapVi 2.24.17 0.56.07 23.94 23.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haglund Tommy Brahe 1.50.20 0.00.00 44.42 43.65
2 Kamila Kai SuJu 1.51.05 0.00.45 42.79 42.06
3 Reinikka Timo VaaSu 1.58.44 0.08.24 38.80 38.13
4 Suvanto Mikael RaJu 2.00.13 0.09.53 37.10 36.46
5 Iso-Koivisto Pauli KauKa 2.33.52 0.43.32 28.03 27.55
6 Lehtinen Esa KauWi 2.35.55 0.45.35 26.72 26.26
Kontola Kari LapVi EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 1.26.12 0.00.00 50.10 49.77
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.58.11 0.31.59 33.80 33.58
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 2.01.51 0.35.39 30.12 29.93

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 1.33.10 0.00.00 48.02 48.05
2 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 1.44.30 0.11.20 41.21 41.23
3 Koskela Heikki RaJu 1.45.19 0.12.09 39.30 39.32
4 Latvala Juha AlajA 1.55.38 0.22.28 34.34 34.36
5 Lyyluoma Pasi TeuRi 2.11.42 0.38.32 28.88 28.89
Kattelus Matti LapVi EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 1.24.14 0.00.00 53.44 53.38
2 Koskela Sari RaJu 1.27.16 0.03.02 49.65 49.59
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.34.52 0.10.38 43.89 43.84
4 Ojajärvi Päivi RasKe 1.58.13 0.33.59 33.79 33.76
5 Larikka Tiina SuJu 2.07.59 0.43.45 29.90 29.86

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 1.33.50 0.00.00 50.41 50.41
2 Toppari Reijo KauWi 1.38.14 0.04.24 47.50 47.49
3 Hakala Heikki KortJV 1.38.26 0.04.36 46.74 46.74
4 Hautala Eero KortJV 1.40.40 0.06.50 45.07 45.06
5 Vallbacka Heikki KortJV 1.41.05 0.07.15 44.24 44.24
6 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 1.48.55 0.15.05 40.47 40.47
7 Mahlamäki Jari TeuRi 1.51.31 0.17.41 38.95 38.94
8 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 1.54.54 0.21.04 37.24 37.24
9 Tamminen Erkki SuJu 1.59.41 0.25.51 35.21 35.21
10 Härö Hannu VäVi 2.08.25 0.34.35 32.31 32.31
11 Tamminen Hannu SuJu 2.10.48 0.36.58 31.23 31.23
12 Paananen Jarmo SalRe 2.33.30 0.59.40 26.19 26.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 1.27.34 0.00.00 34.75 34.08
2 Soinila Helena TeuRi 1.32.37 0.05.03 30.39 29.80
3 Rantamäki Anita KauKa 1.57.30 0.29.56 22.01 21.59
Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 1.31.10 0.00.00 48.31 48.10
2 Anttila Jouko RasKu 1.35.25 0.04.15 45.63 45.43
3 Eno Kaarlo TeuRi 1.39.29 0.08.19 43.25 43.06
4 Keltamäki Seppo JoKu 1.42.24 0.11.14 41.52 41.34
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.43.45 0.12.35 40.49 40.32
6 Rinne Matti TeuRi 1.58.53 0.27.43 34.91 34.76
7 Kaataja Jorma RasKe 2.07.33 0.36.23 32.14 32.00
8 Alanen Martti RasKu 2.09.57 0.38.47 31.15 31.02
9 Laasanen Veikko VäVi 2.20.47 0.49.37 28.40 28.27
10 Rintamäki Seppo RaJu 2.25.34 0.54.24 27.11 27.00
11 Rantamäki Veikko KauKa 2.26.27 0.55.17 26.60 26.49
Närvä Martti SuJu KES -
Heittola Juhani RasKu KES -
Hakomäki Juhani LapVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.26.08 0.00.00 41.38 40.90
2 Jokinen Leo KoS 1.29.24 0.03.16 39.12 38.66
3 Näsi Mauno RaJu 1.31.12 0.05.04 37.61 37.18
4 Majasaari Kari SuJu 1.36.42 0.10.34 34.78 34.38
5 Lågland Henry VaaSu 1.37.44 0.11.36 33.73 33.34
6 Hahtola Aulis RasKu 1.40.11 0.14.03 32.24 31.86
7 Koivukangas Erkki KoS 1.47.05 0.20.57 29.54 29.19
8 Pajukoski Teuvo RaJu 1.48.33 0.22.25 28.52 28.19
9 Rätti Esko SuJu 2.03.57 0.37.49 24.44 24.16

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 1.21.37 0.00.00 43.85 43.82
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 1.26.38 0.05.01 39.76 39.73
3 Erkinheimo Ritva KortJV 1.28.17 0.06.40 37.50 37.47
4 Peltola Hilkka SuJu 1.41.18 0.19.41 31.35 31.33
5 Maja Alli RaJu 1.44.36 0.22.59 29.08 29.06

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 57.39 0.00.00 39.80 39.68
2 Taipalus Esko RasKe 1.03.32 0.05.53 35.62 35.51
3 Peltola Lasse SuJu 1.07.54 0.10.15 32.87 32.77
4 Ojajärvi Väinö RaJu 1.08.32 0.10.53 32.11 32.01
5 Kukko Risto VäVi 1.10.19 0.12.40 30.85 30.76
6 Erkinheimo Voitto KortJV 1.10.50 0.13.11 30.18 30.09
7 Saarimäki Jorma VaaSu 1.11.15 0.13.36 29.57 29.48
8 Torrkulla Roy Minken 1.12.25 0.14.46 28.66 28.57
9 Varpula Seppo SuJu 1.15.39 0.18.00 27.02 26.94
10 Lilja Matti RaJu 1.15.47 0.18.08 26.56 26.48
11 Kankaanpää Jussi RaJu 1.22.57 0.25.18 23.89 23.82
12 Lähdekorpi Mauri Femman 1.23.35 0.25.56 23.33 23.26

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 1.09.03 0.00.00 35.82 35.89
2 Myllymäki Antti VaaSu 1.13.44 0.04.41 32.70 32.77
3 Riihonen Taisto KauKa 1.18.55 0.09.52 29.77 29.83
4 Knuuttila Helge VaaSu 1.23.38 0.14.35 27.35 27.41
5 Mård Leo Kristina 1.26.25 0.17.22 25.76 25.81
Heikkilä Pentti RaJu HYL -
Hietaharju Antti ÄhtU KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kataja Reino SuJu 1.34.11 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 1.46.06 0.00.00