FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti / iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkarinen Jesse PR 16.06 0.00.00 94.05 93.73
2 Anttolainen Aleksi LS-37 16.41 0.00.35 90.45 90.15
3 Kirmula Miika AngA 16.55 0.00.49 88.91 88.61
4 Patana Mikko HiKi 16.59 0.00.53 88.26 87.96
5 Niemi Vili RR 17.25 0.01.19 85.78 85.48
6 Takanen Lari VeVe 17.43 0.01.37 84.04 83.75
7 Hall Andreas HiKi 17.46 0.01.40 83.52 83.23
8 Parkkinen Jarno RR 17.56 0.01.50 82.46 82.18
9 Mähönen Timo HS 18.00 0.01.54 81.88 81.60
10 Sipponen Jere PR 18.02 0.01.56 81.44 81.17
11 Istolahti Tuomo KangSK 18.06 0.02.00 80.87 80.59
12 Ahonen Jere KangSK 18.11 0.02.05 80.22 79.94
13 Jurvakainen Tuukka VaajTe 18.23 0.02.17 79.07 78.80
14 Eerola Teemu TP 18.31 0.02.25 78.23 77.96
15 Saikko Ville LappRi 18.33 0.02.27 77.82 77.55
16 Heikkilä Tuomas HS 18.35 0.02.29 77.40 77.14
17 Taivainen Juho-Matti PelPo 18.47 0.02.41 76.31 76.05
18 Hasu Topi Trian 18.50 0.02.44 75.84 75.58
19 Vesanto Anssi EsSu 19.01 0.02.55 74.84 74.59
20 Pohjola Lauri S-JKL 19.02 0.02.56 74.51 74.26
21 Berg Kimmo EsAk 19.06 0.03.00 73.99 73.74
22 Nurmiainen Aaro LappRi 19.19 0.03.13 72.90 72.65
23 Niskanen Teemu LS-37 19.34 0.03.28 71.71 71.46
24 Mikander Christopher Trian 19.35 0.03.29 71.39 71.15
25 Hasu Simo Trian 19.36 0.03.30 71.07 70.83
26 Pitkänen Marko JRV 19.40 0.03.34 70.57 70.33
27 Kommio Jere HlS 19.49 0.03.43 69.79 69.55
28 Hakulinen Niko VeVe 20.10 0.04.04 68.32 68.09
29 Taussi Jussi VeVe 20.12 0.04.06 67.96 67.73
29 Blomster Daniel Trian 20.12 0.04.06 67.96 67.73
31 Kapiainen Tomi RaKaS 20.28 0.04.22 66.58 66.36
31 Hytönen Harri RaVa 20.28 0.04.22 66.58 66.36
33 Leinonen Pauli S-JKL 20.37 0.04.31 65.61 65.39
34 Tuomaala Juuso LapVi 20.39 0.04.33 65.26 65.04
35 Kulagin Artur HS 20.54 0.04.48 64.24 64.02
35 Matilainen Juha LS-37 20.54 0.04.48 64.24 64.02
37 Snellman Tomas RaLu 20.58 0.04.52 63.55 63.33
38 Hämäläinen Asko RaN 20.59 0.04.53 63.26 63.04
39 Ylis-Junttila Vesa HlS 21.05 0.04.59 62.72 62.51
40 Liitiäinen Pasi Trian 21.11 0.05.05 62.19 61.97
41 Kuutti Veli-Pekka PertPe 21.31 0.05.25 60.99 60.78
42 Suominen Eemeli HiKi 22.07 0.06.01 59.10 58.90
43 Kokkinen Kari PertPe 23.22 0.07.16 55.73 55.54
44 Tupitsa Juuso HS 23.45 0.07.39 54.62 54.43
45 Mäntylä Mika RasKa 25.07 0.09.01 51.44 51.27
46 Ståhl Joakim Trian 25.39 0.09.33 50.18 50.01
Kari Tuomas AngA EIL -
Loukkalahti Otto HiKi EIL -
Nurminen Ville-Veikko SuosmSa EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Juha-Matti LoJa 21.52 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 20.06 0.00.00 58.77 76.17
2 Raute Kaj SuSi 22.36 0.02.30 50.96 66.05
3 Kalvas Teemu KeU 23.57 0.03.51 46.86 60.73
4 Vainio Mikko Koovee 24.14 0.04.08 45.09 58.44
5 Mattila Mikael Koovee 25.20 0.05.14 41.97 54.39
6 Lahtinen Ismo OJy 25.45 0.05.39 40.14 52.02
7 Pöyhönen Simo Raus 31.46 0.11.40 31.61 40.97

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laine Kari HiKi 20.51 0.00.00 55.38 66.63
2 Länsiluoto Jaakko EsSu 21.06 0.00.15 53.90 64.85
3 Partanen Tapani HyRa 21.11 0.00.20 52.87 63.61
4 Isoherranen Sami Lynx 23.18 0.02.27 47.33 56.94
5 Karhu Kimmo MU 23.27 0.02.36 46.29 55.69
6 Maasilta Tommi RaVa 23.58 0.03.07 44.57 53.62
7 Hyvärinen Pietari EsSu 24.26 0.03.35 43.01 51.74
8 Jonkka Jari RasKa 24.58 0.04.07 41.39 49.80
9 Hämäläinen Petri Pihkan 25.12 0.04.21 40.32 48.51
10 Viero Jussi LaihLu 26.04 0.05.13 38.32 46.10
11 Pohjalainen Harri LoJa 26.16 0.05.25 37.37 44.96
Illaru Tõnu PePo EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 17.00 0.00.00 61.55 67.87
2 Parttimaa Timo AngA 17.10 0.00.10 60.41 66.61
3 Pulli Antero RR 18.25 0.01.25 55.81 61.54
4 Tilli Juha Lynx 19.15 0.02.15 52.92 58.35
5 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 19.40 0.02.40 51.33 56.59
6 Liljeström Kimmo HS 19.53 0.02.53 50.30 55.46
7 Nyman Jörgen Raseborg 20.12 0.03.12 49.06 54.09
8 Laaksonen Petri AngA 20.19 0.03.19 48.32 53.28
9 Sundqvist Jari LS-37 20.27 0.03.27 47.55 52.43
10 Venäläinen Toni VaHa 21.29 0.04.29 44.84 49.44
11 Kantola Mika LS-37 21.50 0.04.50 43.70 48.18
11 Lahtinen Jukka HiKi 21.50 0.04.50 43.70 48.18
13 Pirtilä Timo KyS 22.05 0.05.05 42.37 46.71
14 Uusitalo Tero EsAk 22.54 0.05.54 40.45 44.60
15 Laine Arttu EsSu 23.41 0.06.41 38.72 42.70
16 Hällström af Anders OK77 23.55 0.06.55 37.96 41.85
17 Taipale Antti-Olli LS-37 32.11 0.15.11 27.92 30.79
Kulmala Mika RR HYL -
Sippu Visa InkTe EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Molnar Geza RaVa 19.09 0.00.00 52.86 58.17
2 Mättölä Ali EsSu 20.33 0.01.24 48.59 53.47
3 Väyrynen Timo KyS 21.00 0.01.51 46.89 51.60
4 Tuomi Pertti AskU 21.23 0.02.14 45.41 49.96
5 Kiviniitty Jyrki HS 21.30 0.02.21 44.52 48.99
6 Nummela Arto MU 21.38 0.02.29 43.60 47.98
7 Lahtinen Jari IHR 21.44 0.02.35 42.77 47.06
8 Vuorinen Hannu KyS 21.59 0.02.50 41.65 45.84
9 Hietanen Ari KuUS 22.38 0.03.29 39.85 43.85
10 Selin Tommy EsAk 22.40 0.03.31 39.18 43.11
11 Liukkonen Jari IHR 26.27 0.07.18 33.05 36.37
12 Hietaoja Jarkko HS 32.16 0.13.07 26.67 29.34
Mäkipää Kalevi Hiisi EIL -
Kopra Jyrki TurSa EIL -
Holopainen Jouni EsAk EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 20.47 0.00.00 45.17 50.48
2 Svärd Rune Trian 22.28 0.01.41 39.69 44.36
3 Jurvakainen Jari S-JKL 24.51 0.04.04 34.00 38.00
4 Aaltonen Ismo HyRa 32.11 0.11.24 24.79 27.71

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotala Markku LS-37 19.05 0.00.00 48.43 41.73
2 Engblom Christian Lynx 19.38 0.00.33 46.29 39.88
3 Lehto Esa HS 19.41 0.00.36 45.39 39.10
4 Hakola Martti RiSu 21.42 0.02.37 40.46 34.86
5 Väätäinen Seppo EsSu 23.18 0.04.13 37.02 31.90
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 23.19 0.04.14 36.33 31.30
7 Moisander Jouni RaVi 26.01 0.06.56 31.97 27.54
8 Nykänen Pentti Jyry 27.46 0.08.41 29.40 25.33
9 Ahlqvist Hannu Raus 28.07 0.09.02 28.49 24.54
Tuomaala Juhani KoS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 21.56 0.00.00 46.20 44.86
2 Koistinen Leo VaRa 22.59 0.01.03 43.49 42.23
3 Liitiäinen Reijo Trian 23.31 0.01.35 41.91 40.70
4 Hyvönen Eero PorvU 23.58 0.02.02 40.55 39.37
5 Nippala Juhani Jyry 26.32 0.04.36 36.11 35.06
6 Terävä Seppo XYZ 27.12 0.05.16 34.71 33.71
7 Kallio Erkki LoJa 27.32 0.05.36 33.79 32.81
8 Parviainen Martti XYZ 28.49 0.06.53 31.81 30.88
9 Partanen Risto HyRa 29.45 0.07.49 30.35 29.46
10 Pusa Raimo ViRuS 30.33 0.08.37 29.10 28.25
11 Harju Hannu EsSu 32.36 0.10.40 26.85 26.07
Rajamäki Jussi HS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 19.18 0.00.00 38.26 41.18
2 Lehtonen Matti PiVe 19.26 0.00.08 37.43 40.29
3 Reinikainen Pentti Jyry 19.33 0.00.15 36.64 39.44
4 Tunturi Markku VaHa 21.32 0.02.14 32.75 35.25
5 Hartikainen Pertti S. RiSu 21.44 0.02.26 31.94 34.38
6 Salminen Kari MikVa 22.41 0.03.23 30.11 32.41
7 Laakso Raimo HaHa 23.28 0.04.10 28.64 30.82
8 Hovikorpi Aarno HlS 24.08 0.04.50 27.39 29.48
9 Peitsala Osmo HS 28.28 0.09.10 22.83 24.57
10 Jylhä Keijo JRV 28.49 0.09.31 22.17 23.86
11 Nenonen Mauri EsSu 39.29 0.20.11 15.90 17.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 22.04 0.00.00 39.38
2 Aronen Osmo RasKa 24.56 0.02.52 33.55
3 Kuutti Jorma PertPe 30.22 0.08.18 26.47
4 Kuokkanen Kari Pihkan 36.16 0.14.12 21.27
Salo Eero InkTe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 44.11 0.00.00
Asikainen Ville XYZ HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Solonen Joni LS-37 23.24 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puputti Tuomas HiKi 16.04 0.00.00 66.23 68.49
2 Laaksonen Arttu AngA 16.07 0.00.03 65.44 67.67
3 Pätäri Viljami KyS 16.32 0.00.28 63.22 65.38
4 Hällström af Fabian OK77 16.39 0.00.35 62.22 64.34
5 Väyrynen Antti KyS 16.47 0.00.43 61.16 63.25
6 Lahtinen Vesa HiKi 17.15 0.01.11 58.96 60.98
7 Heikkinen Valtteri VeVe 17.23 0.01.19 57.97 59.95
8 Niemi Kasperi HS 17.50 0.01.46 55.98 57.89
9 Saukkonen Samuli SKUusi 17.54 0.01.50 55.25 57.14
10 Vehmas Miika EsSu 18.02 0.01.58 54.32 56.17
11 Tiljander Ville HyRa 18.17 0.02.13 53.06 54.88
12 Niskanen Janne VeVe 18.29 0.02.25 51.98 53.76
13 Järvinen Ossi TP 18.42 0.02.38 50.88 52.61
14 Hirvonen Joni RaVa 19.06 0.03.02 49.32 51.00
15 Takanen Samu VeVe 19.35 0.03.31 47.62 49.25
16 Lampinen Aaro SKUusi 20.08 0.04.04 45.86 47.42
17 Mäki-Petäys Matias EsAk 20.26 0.04.22 44.72 46.25
18 Molnár Dániel RaVa 24.15 0.08.11 37.30 38.57
Pietikäinen Aleksi SKUusi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pasi Antti KyS 13.42 0.00.00 64.11 63.34
2 Lindqvist Arttu KS 14.04 0.00.22 61.89 61.14
3 Koivisto Daniel KyS 14.05 0.00.23 61.27 60.53
4 Niemi Topias HS 14.06 0.00.24 60.65 59.91
5 Klemola Saul RaKaS 14.09 0.00.27 59.88 59.16
6 Heikkilä Niklas KS 14.10 0.00.28 59.27 58.55
7 Koivisto Antton SKUusi 14.32 0.00.50 57.24 56.55
8 Viskari Juuso HiKi 14.53 0.01.11 55.37 54.70
9 Pousi Juho VeVe 15.25 0.01.43 52.95 52.31
10 Rautio Mikael EsSu 15.46 0.02.04 51.29 50.67
11 Vesilind Kaarel HS 15.58 0.02.16 50.16 49.55
12 Heinonen Paavo HS 16.02 0.02.20 49.47 48.87
13 Lamberg Benjamin SKUusi 16.21 0.02.39 48.03 47.45
14 Lindén Mikael KS 16.34 0.02.52 46.94 46.37
15 Vaenerberg Niko MU 17.11 0.03.29 44.80 44.26
16 Väisänen Leevi HS 18.14 0.04.32 41.80 41.29
17 Miikkulainen Elias SuSi 19.06 0.05.24 39.50 39.02
Mattila Pyry KS HYL -
Talja Eljas OK77 EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Uusitalo Topias EsAk 13.09 0.00.00
2 Ikola Atte HS 13.18 0.00.09
3 Ojala Aaro KS 13.21 0.00.12
4 Laakso Ilari RR 13.38 0.00.29
5 Takanen Aaro VeVe 14.19 0.01.10
6 Aaltonen Lauri HyRa 14.21 0.01.12
7 Hanhijärvi Paulus EsAk 16.51 0.03.42
8 Virrankoski Iiro EsSu 16.52 0.03.43
9 Väisänen Lenni HS 17.08 0.03.59
10 Hirvikallio Aatu LuuRa 17.20 0.04.11
11 Paavola Eetu SKUusi 17.31 0.04.22
12 Florström Dennis EsAk 17.39 0.04.30
13 Jacobsson Oskari SKUusi 18.22 0.05.13
14 Partanen Lauri HyRa 18.56 0.05.47
15 Laine Eetu HiKi 20.42 0.07.33
16 Junnilainen Akseli HiKi 22.36 0.09.27
17 Kalvas Tuomo SKUusi 23.15 0.10.06
Seppälä Sakari SKUusi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Aapo RaVa 12.54 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 13.16 0.00.22
3 Nurminen Hannes JRV 13.28 0.00.34
4 Peltonen Lasse KS 14.26 0.01.32
5 Florström Daniel EsAk 15.32 0.02.38
6 Ojala Urho KS 16.25 0.03.31
7 Jacobsson Emil SKUusi 17.26 0.04.32
8 Vaherlehto Eemi SKUusi 17.41 0.04.47
9 Suurnäkki Elias KS 18.21 0.05.27
10 Kytömäki Aapo SKUusi 23.17 0.10.23
Ketonen Juuso RaVa HYL -
Hietala Joni EsSu EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 16.53 0.00.00
2 Länsiluoto Juho HS 17.00 0.00.07
3 Malmi Juho HS 22.52 0.05.59
4 Kemppainen Aarne EsSu 24.58 0.08.05
5 Hyvärinen Luukas EsSu 40.45 0.23.52
Haara Eino HS HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 14.23 0.00.00 91.66 93.04
2 Järveläinen Julia Femman 14.47 0.00.24 88.72 90.05
3 Joensuu Marttiina Pohjant 14.49 0.00.26 88.06 89.38
4 Istolahti Tiia MSParma 15.11 0.00.48 85.48 86.77
5 Ylikylä Suvi RasKa 15.52 0.01.29 81.37 82.60
6 Hasu Outi Trian 16.00 0.01.37 80.27 81.48
7 Mänkärlä Aino Lynx 16.05 0.01.42 79.43 80.62
8 Ahonen Laura KangSK 16.07 0.01.44 78.84 80.03
9 Latva-Kiskola Piia RasKu 16.16 0.01.53 77.69 78.86
10 Mörsky Sonja KeuKi 16.22 0.01.59 76.80 77.96
11 Väyrynen Aino KyS 16.23 0.02.00 76.31 77.46
12 Mattila Milla HS 16.32 0.02.09 75.20 76.34
13 Otsamo Pihla HS 16.50 0.02.27 73.46 74.56
14 Hietaoja Essi HS 16.51 0.02.28 72.98 74.08
15 Huuskonen Taija JRV 16.54 0.02.31 72.36 73.45
16 Suomalainen Sari LeSi 16.59 0.02.36 71.61 72.68
17 Linnaila Charlotta Trian 17.03 0.02.40 70.93 71.99
18 Kirvesmies Tytti TP 17.07 0.02.44 70.25 71.31
19 Kohonen Maiju RaN 17.20 0.02.57 68.98 70.02
20 Martikainen Karoliina Trian 17.24 0.03.01 68.32 69.35
21 Hyyrynen Noora KS 17.40 0.03.17 66.91 67.91
22 Malmi Päivi HS 17.46 0.03.23 66.15 67.14
23 Nummela Liinu MU 17.57 0.03.34 65.09 66.07
24 Lohikainen Milla RaVa 18.44 0.04.21 62.00 62.94
25 Julku Päivi KyS 19.52 0.05.29 58.12 59.00
26 Hanhijärvi Marjukka EsAk 20.41 0.06.18 55.50 56.33
27 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 20.48 0.06.25 54.86 55.69
28 Hasu Emmi Trian 22.00 0.07.37 51.56 52.33
29 Grahn Elina OK77 22.05 0.07.42 51.05 51.82
30 Hietaoja Nelli HS 22.10 0.07.47 50.55 51.32
Seppänen Mari Trian EIL -
Närhi Anna SWE EIL -
Lammi Elina HS EIL -
Laakso Sanna Hiisi EIL -
Hulkkonen Niina SKUusi EIL -
Hietanen Pinja KS EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Miia HS 23.42 0.00.00 32.45 30.18
2 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 23.59 0.00.17 30.46 28.33
3 Laine Matilda RaVi 25.08 0.01.26 27.54 25.61
4 Mattila Marika HS 26.59 0.03.17 24.23 22.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Marianne TP 20.38 0.00.00
2 Hartonen Anne RR 20.39 0.00.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Marja KS 16.41 0.00.00 69.98 66.45
2 Kulmala Päivi RR 17.26 0.00.45 66.13 62.80
3 Mäki Nina JRV 17.49 0.01.08 63.89 60.67
4 Aumo Jeannette Trian 18.51 0.02.10 59.61 56.61
5 Huusari Heidi InkTe 19.21 0.02.40 57.32 54.43
6 Tahvanainen Anu LS-37 19.42 0.03.01 55.56 52.76
7 Kärkkäinen Varpu ORa 20.13 0.03.32 53.42 50.72
8 Francke Astra EsSu 20.32 0.03.51 51.88 49.27
9 Friman Kaisa HyRa 20.36 0.03.55 51.01 48.43
10 Tammilehto Erika KS 21.12 0.04.31 48.88 46.41
11 Kleemola Katri PertPe 21.20 0.04.39 47.89 45.47
12 Oja Iina Pihkan 23.10 0.06.29 43.47 41.27
13 Leiniö Sari Pihkan 25.51 0.09.10 38.39 36.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 19.45 0.00.00 57.43 57.04
2 Hirvonen Leena AR 20.25 0.00.40 54.86 54.49
3 Åberg Inga-Lill Trian 20.49 0.01.04 53.12 52.77
4 Hietanen Pia KuUS 21.28 0.01.43 50.85 50.51
5 Heikkinen Anniina VeVe 22.11 0.02.26 48.57 48.25
6 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 22.38 0.02.53 46.98 46.67
7 Sundqvist Sari LS-37 23.09 0.03.24 45.32 45.02
8 Holmgren Ulrica Trian 23.14 0.03.29 44.55 44.25
9 Tilli Virpi Lynx 23.37 0.03.52 43.22 42.93
10 Kantanen Leena RaKaS 25.12 0.05.27 39.94 39.68
11 Franssila Hanna PorvU 25.45 0.06.00 38.54 38.28
12 Liikonen Sari RaVa 26.32 0.06.47 36.87 36.62
13 Hollemo Pirjo EsAk 33.59 0.14.14 28.37 28.18

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 19.32 0.00.00 53.90 56.46
2 Sipponen Eija PR 21.09 0.01.37 47.92 50.19
3 Mäkelä Anja RiSu 21.34 0.02.02 45.16 47.30
4 Sarkki Sirkka KeU 24.44 0.05.12 37.78 39.57
5 Harju Leena LS-37 27.33 0.08.01 32.49 34.03

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Terttu IHR 27.45 0.00.00 44.86 30.77
2 Salmenkylä-Mattila Leena HS 32.06 0.04.21 35.88 24.61
3 Kallio Arja KeU 35.53 0.08.08 29.49 20.23

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 20.34 0.00.00 37.90 23.22
2 Ahlqvist Kristiina Raus 25.05 0.04.31 29.52 18.09
3 Kukkonen Marja RaKaS 54.25 0.33.51 12.89 7.90
4 Kumpulainen Sirkka Liisa XYZ 1.09.30 0.48.56 9.53 5.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 25.10 0.00.00 42.02 47.90
2 Malmsten Beatrice Lynx 30.24 0.05.14 33.48 38.17
3 Venäläinen Kaija VaHa 33.51 0.08.41 28.90 32.94
4 Reinikainen Pirjo Jyry 41.15 0.16.05 22.75 25.94
Rajamäki Vuokko HS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 25.32 0.00.00 47.15 49.16
2 Jalkanen Marke VaHa 28.36 0.03.04 40.84 42.58
3 Paatero Leena EsSu 29.54 0.04.22 37.85 39.46
4 Mikkonen Ritva EsSu 30.10 0.04.38 36.32 37.87
5 Torp Tytti HS 31.18 0.05.46 33.85 35.29
6 Tanska Eeva EsSu 32.51 0.07.19 31.15 32.48

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindfelt Suvi LS-37 21.37 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajula Annika KangSK 17.53 0.00.00 59.86 66.78
2 Hasu Iina Trian 17.54 0.00.01 58.81 65.61
3 Rintanen Heini KangSK 18.00 0.00.07 57.49 64.14
4 Similä Roosa SKVuoksi 18.52 0.00.59 53.91 60.14
5 Friman Ronja HyRa 19.49 0.01.56 50.42 56.25
6 Pakkanen Reetta VeVe 19.59 0.02.06 49.11 54.78
7 Rouhiainen Meri PorvU 20.15 0.02.22 47.58 53.08
8 Oksanen Emmi KuoSu 20.53 0.03.00 45.28 50.52
9 Solonen Heidi LS-37 22.45 0.04.52 40.78 45.50
10 Kurki Heidi AskU 23.43 0.05.50 38.37 42.80

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 15.56 0.00.00 61.48 61.51
2 Pylvänäinen Henna KS 16.28 0.00.32 58.85 58.88
3 Pohjalainen Anni LoJa 18.18 0.02.22 52.38 52.41
4 Pakkanen Raita VeVe 18.30 0.02.34 51.25 51.28
5 Turakainen Venla HS 19.23 0.03.27 48.37 48.40
6 Holmgren Antonia Trian 19.39 0.03.43 47.18 47.21
7 Kääriä Venla KyS 20.35 0.04.39 44.53 44.55
8 Pernu Saara EsSu 20.39 0.04.43 43.88 43.90
9 Harjula Tanja KS 22.34 0.06.38 39.69 39.71
10 Laine Roosa EsSu 22.35 0.06.39 39.19 39.21
11 Peltonen Riikka KS 23.53 0.07.57 36.62 36.64
12 Sundqvist Ida LS-37 24.52 0.08.56 34.75 34.77
13 Kukkonen Tuulia VeVe 26.05 0.10.09 32.73 32.74
14 Tilli Henriikka Lynx 29.00 0.13.04 29.07 29.09
15 Penttilä Anne HlS 33.03 0.17.07 25.19 25.21
Rautamaa Heidi VeVe EIL -
Kurth Sara TP EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 15.42 0.00.00
2 Pitkänen Hilla JRV 17.06 0.01.24
3 Salomäki Eerika SKUusi 17.57 0.02.15
4 Tiljander Venla HyRa 19.42 0.04.00
5 Espo Elina KS 20.27 0.04.45
6 Aumo Isabella Trian 20.57 0.05.15
7 Peltonen Liisa KS 21.00 0.05.18
8 Taipale Anniina LS-37 21.07 0.05.25
9 Pohjalainen Emmi LoJa 23.43 0.08.01
10 Tilli Pauliina Lynx 25.45 0.10.03
11 Karhu Eveliina SKUusi 29.59 0.14.17
Mattila Elisa KS EIL -
Kangasaho Aino HS EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Sabina Trian 14.25 0.00.00
2 Heikkinen Ida VeVe 14.28 0.00.03
3 Martikainen Kristiina Trian 15.54 0.01.29
4 Pätäri Emilia KyS 16.31 0.02.06
5 Väisänen Doris HS 17.16 0.02.51
6 Hietanen Pihla KS 17.37 0.03.12
7 Isoherranen Salla Lynx 18.12 0.03.47
8 Maasilta Lumi RaVa 21.50 0.07.25
9 Hanhijärvi Maijukka EsAk 22.31 0.08.06
10 Karhu Terhi SKUusi 27.12 0.12.47
Ripatti Mona JoKu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 20.13 0.00.00
2 Rintanen Anni KangSK 23.38 0.03.25
3 Punto Elli SuSe 23.50 0.03.37
4 Hasu Aino Trian 24.21 0.04.08
5 Maasilta Pihla RaVa 39.40 0.19.27
6 Rautio Ulrika EsSu 42.08 0.21.55
7 Mäntylä Irinja RaN 46.50 0.26.37
Ketonen Jonna RaVa HYL -