FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-sprintti, Satakunta / 41. Nuorten alueottelu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elo Markku AngA 17.41 0.00.00 76.13 77.94
2 Viitasaari Toni-Antti KoS 18.01 0.00.20 72.86 74.58
3 Snellman Tomas RaLu 18.41 0.01.00 68.46 70.08
4 Huila Joona Hiisi 18.44 0.01.03 66.48 68.05
5 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 19.19 0.01.38 62.73 64.21
6 Nokka Atte Rasti88 20.04 0.02.23 58.70 60.09
7 Holmberg Eetu RasKa 20.30 0.02.49 55.82 57.14

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haanpää Tuomo TP 15.22 0.00.00 60.89 51.39
2 Jussila Kari TP 15.45 0.00.23 58.60 49.45
3 Rintala Veli-Matti MSParma 16.01 0.00.39 56.83 47.96
4 Kallioniemi Janne RaLu 16.19 0.00.57 55.00 46.42
5 Uusi-Pietilä Janne RaLu 16.23 0.01.01 54.00 45.57
6 Nokka Ilkka Rasti88 16.48 0.01.26 51.90 43.80
7 Haikonen Jyrki UlvUra 17.07 0.01.45 50.20 42.36
8 Mustajoki Sami TP 17.24 0.02.02 48.65 41.05
9 Arola Pertti Rasti88 17.31 0.02.09 47.59 40.16
10 Virtaniemi Saku Palo-88 20.35 0.05.13 39.88 33.66
Jutila Veli-Matti RasKa HYL -
Haunia Heikki HSU HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuhka Jouko KanSu 16.19 0.00.00 45.81 30.05
2 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 16.51 0.00.32 43.69 28.67
3 Elo Jussi LaJy 16.53 0.00.34 42.94 28.17
4 Teittinen Matti KoKV 18.16 0.01.57 39.08 25.64
5 Järvinen Petri Hiisi 18.39 0.02.20 37.67 24.72
6 Haanpää Kari PR 18.52 0.02.33 36.65 24.04
7 Lanne Vesa Hiisi 20.01 0.03.42 33.98 22.29
8 Ahto Pekka Palo-88 20.17 0.03.58 32.98 21.64
9 Lahdenmäki Pertti UlvUra 21.02 0.04.43 31.27 20.52
10 Sjögren Jukka RasKa 22.54 0.06.35 28.23 18.52
Kuusholma Ari Hiisi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 16.29 0.00.00 48.19 36.14
2 Laakso Antero PunKu 17.44 0.01.15 43.95 32.96
3 Pulkkinen Erkki RaLu 18.15 0.01.46 41.89 31.42
4 Nurminen Markku SuosmSa 18.29 0.02.00 40.56 30.41
5 Mäkiniemi Esko PunKu 19.19 0.02.50 38.04 28.52
6 Virtanen Jorma Hiisi 19.24 0.02.55 37.11 27.83
7 Jakobsson Markus RasKa 21.50 0.05.21 32.29 24.21
8 Hakanen Kai ValSu 22.39 0.06.10 30.47 22.85
9 Halkosaari Severi NiS 26.18 0.09.49 25.67 19.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 18.08 0.00.00 37.47 33.84
2 Tiitola Tero RasKa 18.24 0.00.16 35.54 32.10
3 Jonkka Arvo RasKa 20.51 0.02.43 30.14 27.23
4 Heerman Stig RaLu 21.05 0.02.57 28.60 25.83
5 Teppo Jaakko KoS 35.01 0.16.53 16.49 14.90

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valtonen Teuvo Hiisi 23.37 0.00.00 35.27
2 Rosenqvist Onni SuosmSa 25.20 0.01.43 31.23
3 Aronen Osmo RasKa 26.17 0.02.40 28.52
4 Nurmo Heikki PunKu 28.42 0.05.05 24.67

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylijoki Olli PunKu 34.03 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuominen Juho KanSu 16.02 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivuniemi Sakari RaN 14.38 0.00.00 53.12 53.40
2 Ruuhiala Roope Hiisi 16.03 0.01.25 47.39 47.65
3 Nokka Vesa Rasti88 16.19 0.01.41 45.59 45.84
4 Haikonen Aaro UlvUra 17.09 0.02.31 42.41 42.64
5 Kesti Erik RasKa 17.46 0.03.08 40.00 40.22
6 Kaihtela Juuso RaLu 17.56 0.03.18 38.70 38.91
7 Lehtimäki Janne Hiisi 18.56 0.04.18 35.77 35.97
8 Järvinen Ville Hiisi 28.27 0.13.49 23.22 23.35

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Vertti Koovee 13.15 0.00.00
2 Arola Topias PR 13.16 0.00.01
3 Niemensivu Timi RaLu 14.04 0.00.49
4 Haanpää Klaus PR 14.41 0.01.26
5 Lohtander Aleksi RaLu 14.45 0.01.30
6 Sinervä Onni TuS 14.47 0.01.32
7 Willman Pyry RasKa 14.50 0.01.35
8 Aumo Oskari Keihäs 15.29 0.02.14
9 Naskali Lauri KyRa 16.13 0.02.58
10 Jutila Pietu RasKa 16.18 0.03.03
11 Lehtimäki Juho RaLu 16.23 0.03.08
12 Kinnala Kalle TuS 16.47 0.03.32
13 Aho Ilmari VaHa 17.23 0.04.08
14 Hirvilammi Kalle Rasti88 20.19 0.07.04
15 Kyllästinen Iiro RaLu 21.50 0.08.35

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 11.37 0.00.00
2 Mustajoki Olli TP 12.19 0.00.42
3 Rousku Samuli MSParma 12.34 0.00.57
4 Nolvi Joona RasKa 12.43 0.01.06
5 Willman Iivari RasKa 12.52 0.01.15
6 Koskinen Eemil RaN 12.53 0.01.16
7 Konttila Akseli Koovee 12.59 0.01.22
8 Reiman Antti AngA 13.18 0.01.41
9 Kolkkala Vertti MSParma 13.38 0.02.01
10 Salonen Seeti VaHa 13.43 0.02.06
11 Lahti Valtteri RasKa 14.05 0.02.28
12 Karttila Aleksi MSParma 14.29 0.02.52
13 Tiirikainen Ville UlvUra 14.54 0.03.17
14 Lehtimäki Eerik RaLu 14.55 0.03.18
15 Pihala Jonne RaLu 23.09 0.11.32

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 11.50 0.00.00
2 Haanpää Leo PR 12.02 0.00.12
3 Rantala Valtteri Keihäs 12.44 0.00.54
4 Aho Rauli VaHa 12.54 0.01.04
5 Kallioniemi Jami RaLu 13.58 0.02.08
6 Axelin Eelis PR 14.30 0.02.40
7 Ylimaa Juho AngA 14.36 0.02.46
8 Leinamo Tuomas Keihäs 14.58 0.03.08
9 Haikonen Ilmo UlvUra 15.22 0.03.32
10 Havu Eero RasKa 16.46 0.04.56
11 Ahonen Jani AngA 17.25 0.05.35
11 Niemensivu Miki RaLu 17.25 0.05.35
13 Knuutila Tomi KanSu 17.34 0.05.44
14 Murto Aleksi RasKa 18.40 0.06.50
15 Virtanen Aapo PR 19.33 0.07.43
16 Leppänen Matias L-LL 20.32 0.08.42
17 Haapio Miikka UlvUra 30.04 0.18.14
Räsänen Nikolai RaLu HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 9.35 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 10.07 0.00.32
3 Niemensivu Roni RaLu 10.22 0.00.47
4 Konttila Milo Koovee 10.27 0.00.52
5 Aalto Lauri MSParma 11.07 0.01.32
6 Ankelo Jussi MSParma 11.25 0.01.50
7 Kujansuu Aaro RasKa 11.50 0.02.15
8 Kallioniemi Justus RaLu 12.15 0.02.40
9 Karru Matias VaRa 12.17 0.02.42
10 Lahti Paavo RasKa 12.23 0.02.48
11 Simola Jere Koovee 12.29 0.02.54
12 Filppula Juho VaHa 13.13 0.03.38
13 Haapio Joona UlvUra 14.16 0.04.41
14 Vaho Pyry TuS 16.26 0.06.51
15 Tuominen Rami KanSu 21.23 0.11.48

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 15.30 0.00.00 82.29 91.12
2 Jalava Enni TuS 16.02 0.00.32 78.22 86.62
3 Koskinen Noora Hiisi 16.03 0.00.33 76.82 85.06
4 Kuusela Tuija RasKa 17.22 0.01.52 69.77 77.26
5 Haapakoski Tiina RasKa 18.31 0.03.01 64.29 71.19
6 Jakobsson Laura RasKa 19.04 0.03.34 61.32 67.90
7 Kallioniemi Reija RaLu 20.44 0.05.14 55.36 61.31
8 Laine Anu HlS 21.12 0.05.42 53.14 58.85
9 Isokallio Pauliina L-LL 23.18 0.07.48 47.44 52.53
10 Ruuhiala Sanni Hiisi 24.19 0.08.49 44.58 49.37

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 19.36 0.00.00 46.32 35.30
2 Koskinen Sari Hiisi 19.43 0.00.07 44.67 34.04
3 Konttila Minna Koovee 19.57 0.00.21 42.78 32.60
4 Mannila Minna RasKa 20.43 0.01.07 39.88 30.39
5 Tuumi Maija Hiisi 22.10 0.02.34 36.04 27.47
6 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 23.10 0.03.34 33.31 25.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 21.18 0.00.00 45.75 29.25
2 Mäkelä Tiina RaTU 21.51 0.00.33 43.64 27.91
3 Saari Marita SuSe 22.20 0.01.02 41.76 26.71
4 Virtanen Marjo Hiisi 23.32 0.02.14 38.74 24.78
5 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 23.45 0.02.27 37.51 23.99
6 Reiman Anu AngA 24.57 0.03.39 34.87 22.30
7 Kuusholma Tiina Hiisi 25.04 0.03.46 33.88 21.66
8 Kujansuu Päivi RasKa 31.45 0.10.27 26.09 16.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 18.02 0.00.00 49.74 25.71
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 19.16 0.01.14 45.16 23.34
3 Siuko Anja SuSe 20.39 0.02.37 40.83 21.10
4 Korpinen Paula RaLu 22.18 0.04.16 36.61 18.92
5 Ahonkivi Irma RasKa 31.23 0.13.21 25.15 13.00
6 Suomela Margit RaLu 32.49 0.14.47 23.23 12.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Soikkeli Orvokki KanSu 24.28 0.00.00
2 Tarkiainen Sirpa SuSe 27.47 0.03.19

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piiparinen Seija RasKa 23.06 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Tuija RaTU 28.12 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 30.13 0.02.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiltunen Emmi SiikSi 26.08 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiittanen Maija UlvUra 17.28 0.00.00 44.43 51.12
2 Uusi-Pietilä Säde RaLu 18.36 0.01.08 40.94 47.11
3 Aho Susanna Hiisi 19.17 0.01.49 38.74 44.57
4 Nylund Laura RasKa 20.25 0.02.57 35.87 41.28
5 Tuominen Heli KanSu 20.31 0.03.03 34.99 40.26
6 Ahonkivi Veera UlvUra 21.30 0.04.02 32.71 37.64
7 Koivunen Nea RasKa 21.49 0.04.21 31.57 36.32
8 Tenho Sanni L-LL 23.39 0.06.11 28.51 32.80
9 Vehkala Eveliina SiikSi 25.37 0.08.09 25.75 29.63

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luoma Oona UlvUra 15.31 0.00.00
2 Tuominen Mari KanSu 16.11 0.00.40
3 Simola Rosa Koovee 16.29 0.00.58
4 Haikonen Sanni UlvUra 16.59 0.01.28
5 Huhtanen Sara UlvUra 17.24 0.01.53
6 Jussila Ida TP 17.32 0.02.01
7 Kuusisto Idaliina Koovee 18.05 0.02.34
8 Järventausta Ennimaria KyRa 18.20 0.02.49
9 Jutila Iisa RasKa 18.38 0.03.07
10 Isokallio Helmi L-LL 19.06 0.03.35
11 Siirtonen Veera RasKa 19.25 0.03.54
12 Jokinen Johanna Eräp 21.00 0.05.29
13 Hirvonen Julia KyRa 21.19 0.05.48
14 Kemppainen Ronja AngA 21.27 0.05.56
15 Rautiainen Aleksandra AngA 22.14 0.06.43
Jutila Pinja RasKa HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Sonja Keihäs 13.09 0.00.00
2 Aho Anni TuS 13.16 0.00.07
3 Haunia Heta HSU 13.23 0.00.14
4 Salmia Tessa TarpSu 13.46 0.00.37
5 Simola Rita Koovee 14.05 0.00.56
6 Ojala Aino UlvUra 15.02 0.01.53
7 Koivula Lotta UlvUra 15.20 0.02.11
8 Mustajoki Villa TP 15.38 0.02.29
9 Saarinen Sini Rasti88 15.41 0.02.32
10 Tuomisto Saara MSParma 16.09 0.03.00
11 Savisaari Outi TP 18.05 0.04.56
12 Vehkala Katariina SiikSi 20.33 0.07.24

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Essi PR 11.15 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 11.51 0.00.36
3 Yli-Hietanen Silja TP 12.02 0.00.47
4 Niemelä Hetta Koovee 12.29 0.01.14
5 Kontio Katri KangSK 12.39 0.01.24
6 Leppänen Netta Keihäs 13.01 0.01.46
7 Lohtander Ilona RaLu 13.56 0.02.41
8 Yli-Futka Amanda UlvUra 14.08 0.02.53
9 Imberg Venla HlS 14.14 0.02.59
10 Heinikangas Veera RaLu 15.18 0.04.03
11 Rantala Henna TuS 15.21 0.04.06
12 Luoma Elli UlvUra 15.35 0.04.20
13 Syväluoma Aino TuS 16.15 0.05.00
14 Tuhkanen Suvi UlvUra 16.39 0.05.24
15 Tuomisto Kerttu MSParma 16.54 0.05.39
16 Koskinen Jenna AngA 18.35 0.07.20

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 11.00 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 11.17 0.00.17
3 Sjöblom Lotta UlvUra 11.45 0.00.45
4 Kaikkonen Oona Koovee 12.24 0.01.24
5 Arola Selina PR 12.33 0.01.33
6 Laine Nella Keihäs 12.38 0.01.38
7 Punto Elli SuSe 12.42 0.01.42
8 Koivunen Netta RasKa 12.45 0.01.45
9 Helander Johanna MSParma 13.37 0.02.37
10 Karttila Inkeri MSParma 14.01 0.03.01
11 Lehtimäki Liisa RaLu 14.27 0.03.27
12 Ahonen Jutta AngA 14.35 0.03.35
13 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 15.14 0.04.14
14 Kyllästinen Inka RaLu 15.23 0.04.23
15 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 16.15 0.05.15
16 Hiltunen Venla SiikSi 17.36 0.06.36
17 Raukola Venla KanSu 18.35 0.07.35
18 Vehkala Anniina SiikSi 19.14 0.08.14
19 Räsänen Aleksandra RaLu 19.36 0.08.36
20 Hirvilammi Ella Rasti88 23.34 0.12.34
21 Leppänen Sara Keihäs 24.22 0.13.22