FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
avoin kansallinen ja Keski-Pohjanmaan AM-keskimatkan suunnistuskilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami KPV 34.56 0.00.00 73.90 72.67
2 Brunell Filip Trian 35.14 0.00.18 72.17 70.97
3 Koivumäki Lauri KoS 36.22 0.01.26 68.86 67.71
4 Fränti Arto YKV 38.14 0.03.18 64.49 63.41
5 Uusivirta Risto RasTiimi 38.22 0.03.26 63.25 62.19
6 Järviluoma Tuomas NiS 39.31 0.04.35 60.43 59.42
7 Viitasaari Toni-Antti KoS 39.54 0.04.58 58.88 57.89
8 Hongell Timo KoS 40.09 0.05.13 57.55 56.59
9 Pajukangas Mikko KPV 42.15 0.07.19 53.77 52.87
10 Ojanperä Pauli KauWi 52.15 0.17.19 42.74 42.02
Ketonen Miikka KoS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasTiimi 30.34 0.00.00 68.02 67.80
2 Tiitto Johanna RasTiimi 36.21 0.05.47 55.77 55.59
3 Fränti Eeva-Maria YKV 36.50 0.06.16 53.62 53.45
4 Tiitto Katariina RasTiimi 38.38 0.08.04 49.78 49.62
5 Ylipelkola Essi KortJV 43.40 0.13.06 42.85 42.72
6 Järviluoma Anna-Kaisa NiS 45.43 0.15.09 39.79 39.67
7 Asmundela Maija KannUra 50.17 0.19.43 35.15 35.03

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Sören Falken 32.09 0.00.00 50.85 48.82
1 Hyyppä Tuomas KoS 32.09 0.00.00 50.85 48.82
3 Penttilä Tommi KoS 34.56 0.02.47 44.46 42.68
4 Jutila Simo YlivKu 37.13 0.05.04 40.64 39.01
5 Jussinmäki Ari HalTo 37.47 0.05.38 38.95 37.39
6 Höglund Mats Falken 39.09 0.07.00 36.54 35.08
7 Paaso Hannu SievSi 39.46 0.07.37 34.95 33.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 28.56 0.00.00 41.18 38.34
2 Myllymäki Kari KoS 35.22 0.06.26 33.06 30.78
3 Taarna Terho KoS 36.19 0.07.23 31.58 29.40
4 Jylkkä Marko YlivKu 37.11 0.08.15 30.24 28.15
5 Tanttinen Ilkka KoS 38.50 0.09.54 28.38 26.42
6 Vuorinen Tony KoS 40.53 0.11.57 26.41 24.59
7 Koirikivi Vesa RasTiimi 43.05 0.14.09 24.55 22.85
8 Biskop Kim KoS 52.55 0.23.59 19.56 18.21
Laitala Pasi SievSi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 34.21 0.00.00 40.89 40.36
2 Viitasaari Tommi KoS 36.32 0.02.11 35.56 35.10
3 Siironen Marko KoS 1.00.45 0.26.24 19.65 19.40

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 29.14 0.00.00 46.06 46.58
2 Virkkala Harri KoS 31.50 0.02.36 41.51 41.97
3 Harju Kai KannUra 32.15 0.03.01 40.19 40.64
4 Koivumäki Kari KoS 35.19 0.06.05 35.98 36.39
5 Jylhä Seppo KäTa 36.05 0.06.51 34.52 34.90
6 Kalliokoski Arto PerhKi 36.10 0.06.56 33.74 34.12
7 Hietala Petri LohtVe 38.05 0.08.51 31.38 31.73
8 Polso Jukka KoS 40.39 0.11.25 28.78 29.10
9 Koskela Ilkka PerhKi 44.36 0.15.22 25.66 25.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 23.45 0.00.00 50.34 50.37
2 Nissilä Jorma KoS 24.22 0.00.37 48.01 48.04
3 Toppari Reijo KauWi 28.23 0.04.38 40.31 40.34
4 Mattila Timo KPV 30.00 0.06.15 37.29 37.31
5 Saarela Esa KoS 30.28 0.06.43 35.88 35.90
6 Pajukangas Tauno KPV 30.44 0.06.59 34.73 34.75
7 Halla-Aho Timo KauKa 31.02 0.07.17 33.57 33.59
8 Kivipelto Kalevi AlajA 34.43 0.10.58 29.27 29.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Sauli KannUra 26.47 0.00.00 43.96 43.63
2 Kronholm Peter Brahe 28.16 0.01.29 41.09 40.78
3 Myllymäki Ari KPV 30.28 0.03.41 37.60 37.31
4 Hattar Allan Falken 31.35 0.04.48 35.76 35.49
5 Vesisenaho Markku SievSi 33.43 0.06.56 33.02 32.77
6 Korpijärvi Asko KannUra 34.29 0.07.42 31.82 31.58
7 Törmälä Samuli YlivKu 35.41 0.08.54 30.30 30.07
8 Nurisalo Seppo KoS 36.09 0.09.22 29.46 29.24
9 TAKALA SAKARI AlajA 36.13 0.09.26 28.97 28.75
10 Jylkkä Markku YlivKu 38.30 0.11.43 26.83 26.63
11 Hongell Harri KoS 41.26 0.14.39 24.54 24.36
12 Tuomaala Juhani KoS 45.22 0.18.35 22.06 21.90

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kätkä Vesa Reima 24.20 0.00.00 42.86 42.72
2 Jokinen Leo KoS 24.44 0.00.24 41.71 41.58
3 Juola Eero KoS 25.05 0.00.45 40.69 40.56
4 Koivukangas Erkki KoS 25.54 0.01.34 38.97 38.85
5 Björklund Håkan Falken 27.55 0.03.35 35.76 35.64
6 Pajukangas Heikki KPV 29.08 0.04.48 33.88 33.77
7 Rauma Håkan Botnia 29.38 0.05.18 32.93 32.83
8 Harald Hilding Falken 29.46 0.05.26 32.41 32.31
9 Törmä Markku KannUra 30.01 0.05.41 31.77 31.67
10 Nylund Henrik Falken 31.39 0.07.19 29.77 29.68
11 Niskanen Erkki SievSi 32.54 0.08.34 28.30 28.21
12 Kujanpää Heikki AlajA 33.59 0.09.39 27.07 26.99
13 Berger Torolf Falken 34.05 0.09.45 26.66 26.58
14 Hourula Matti Reima 40.22 0.16.02 22.24 22.17
15 Talvisilta Tapio ViRuS 1.01.32 0.37.12 14.41 14.36

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 29.44 0.00.00 33.82 33.65
2 Sorri Seppo PihtTu 37.01 0.07.17 26.58 26.45
3 Linna Esko NivU 38.46 0.09.02 24.82 24.70
4 Korva Pauli KoS 38.59 0.09.15 24.13 24.02
5 Jokikuona Toivo RasTiimi 39.57 0.10.13 23.01 22.90
6 Mikkilä Mauno NiS 41.55 0.12.11 21.42 21.31
7 Teppo Jaakko KoS 42.45 0.13.01 20.50 20.39
8 Fränti Eero KoS 51.43 0.21.59 16.53 16.44

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kumara Pentti SievSi 27.30 0.00.00 22.14 22.28
2 Isokoski Tapani YlivKu 30.55 0.03.25 18.71 18.83
3 Hietalahti Aapo HalTo 30.59 0.03.29 17.69 17.80
4 Vistiaho Erkki KoS 41.51 0.14.21 12.37 12.45

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 1.23.16 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 35.21 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Niko KaJu 33.00 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poutanen Mikko KoS 22.57 0.00.00 50.34 48.60
2 Venetjoki Väinö KoS 24.38 0.01.41 45.73 44.15
3 Nurmela Joose KoS 25.35 0.02.38 42.90 41.42
4 Jussinmäki Akseli HalTo 25.58 0.03.01 41.16 39.73
5 Rantala Peetu KoS 30.02 0.07.05 34.62 33.42
6 Koirikivi Riku RasTiimi 36.34 0.13.37 27.65 26.69
7 Kronqvist Emil KoS 44.05 0.21.08 22.28 21.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Mickel Botnia 21.29 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 23.49 0.02.20
3 Lakanen Eetu PerhKi 25.16 0.03.47
4 Taipale Aapo VetU 25.17 0.03.48
5 Lerssi Mitri KPV 29.04 0.07.35
5 Koskela Eetu HalTo 29.04 0.07.35
7 Virkkala Leevi SievSi 33.05 0.11.36
Koirikivi Aleksi RasTiimi HYL -
Teppo Niko RasTiimi KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Emil Falken 18.01 0.00.00
2 Koirikivi Tommi RasTiimi 20.31 0.02.30
3 Höglund Josef Falken 22.16 0.04.15
4 Jylkkä Miro YlivKu 36.00 0.17.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 15.39 0.00.00
2 Nykänen Juuso VetU 20.41 0.05.02
3 Biskop Robert KoS 21.35 0.05.56
4 Brock Gavin KoS 28.22 0.12.43

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 13.34 0.00.00
2 Rannila Oskari VetU 15.15 0.01.41

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Leevi KPV 9.15 0.00.00
2 Isokangas Ville AlajA 11.12 0.01.57
3 Nygård Konsta VetU 11.19 0.02.04
4 Vuorinen Miki KoS 11.36 0.02.21
5 Kainu Leevi Topias VetU 11.48 0.02.33
6 Finnilä Eetu VetU 12.44 0.03.29

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taipale Anselmi Eeli VetU 10.17 0.00.00
2 Isokangas Niilo AlajA 10.51 0.00.34
3 Sipilä Jami YlivKu 12.07 0.01.50
4 Jansson Lukas Falken 12.22 0.02.05
5 Sipilä Tino YlivKu 14.02 0.03.45
6 Klemola Viljami VetU 16.16 0.05.59
7 Rannila Aatu VetU 16.32 0.06.15
8 Pulkkinen Juuso Oskari VetU 17.00 0.06.43
9 Koski Tomi VetU 20.25 0.10.08

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi HimU 28.25 0.00.00 34.99 35.24
2 Bergqvist Katarina Falken 30.50 0.02.25 29.82 30.04
3 Orjala Elina KoS 31.08 0.02.43 27.14 27.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åstrand Ulla-Maria Botnia 26.27 0.00.00 35.54 35.33
2 Ena Linda Falken 26.41 0.00.14 33.91 33.71
3 Halla-aho Johanna HimU 29.55 0.03.28 29.07 28.89
4 Venetjoki Kirsi KoS 31.28 0.05.01 26.51 26.36
5 Löfbacka Sanna KPV 31.56 0.05.29 25.02 24.87

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 25.56 0.00.00
2 Perkkalainen Johanna EE 28.15 0.02.19

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Päivi RasKe 38.05 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 30.55 0.00.00 26.96 25.23
2 Mattila Airi KPV 32.08 0.01.13 23.99 22.45
3 Leppä Eija SuJu 42.10 0.11.15 16.80 15.72

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 25.02 0.00.00 35.63 35.03
2 Yliniemi Kaisa NiS 31.32 0.06.30 27.23 26.76
3 Berger Gunhild Falken 31.54 0.06.52 25.87 25.43
4 Kattilakoski Kirsti KoS 35.34 0.10.32 22.26 21.88
5 Nylund Marlene Falken 36.10 0.11.08 20.96 20.61

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 30.40 0.00.00
2 Stoor Anne KoS 37.00 0.06.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Emma HimU 30.05 0.00.00
2 Hautamäki Riikka NiS 32.08 0.02.03

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Maisa HalTo 34.03 0.00.00 31.03 30.59
2 Hietala Jenna KoS 36.35 0.02.32 27.44 27.05
3 Simola Jenni HalTo 40.24 0.06.21 23.54 23.20
4 Kalliokoski Loviisa PerhKi 41.02 0.06.59 21.89 21.58

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björklund Louise Falken 33.07 0.00.00
2 Siironen Ella KoS 48.08 0.15.01

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikara Sanni NiS 25.26 0.00.00
2 Järviluoma Tuuli NiS 26.13 0.00.47
3 Hyyppä Milja KoS 26.56 0.01.30
4 Jussinmäki Tuulia HalTo 1.03.53 0.38.27

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 15.04 0.00.00
2 Viitasaari Liina KoS 17.12 0.02.08
3 Björklund Cecilia Falken 19.08 0.04.04
4 Björklund Sandra Falken 20.48 0.05.44
5 Jansson Mia Falken 21.04 0.06.00
6 Niininen Erika VetU 29.04 0.14.00
7 Kattilakoski Ida KoS 30.42 0.15.38
8 Rannila Venla VetU 42.40 0.27.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyyppä Liina KoS 22.02 0.00.00
2 Teppo Ninni RasTiimi 35.41 0.13.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Marion Botnia 9.06 0.00.00
2 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 10.21 0.01.15
3 Siirilä Elli VetU 10.55 0.01.49
4 Viitasaari Aada KoS 10.57 0.01.51
5 Lakanen Inka PerhKi 11.14 0.02.08
6 Peltoniemi Anni KoS 12.12 0.03.06
7 Simola Kerttu HalTo 12.52 0.03.46
8 Klemola Vilma VetU 14.25 0.05.19
9 Biskop Patricia KoS 16.19 0.07.13
10 Koski Jenna VetU 16.59 0.07.53
11 Nykänen Juulia VetU 18.10 0.09.04
12 Myllymäki Matilda KoS 29.38 0.20.32

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pulkkinen Nea Sofia VetU 13.26 0.00.00
2 Tanttinen Milja KoS 19.52 0.06.26
3 Finnilä Saara VetU 20.31 0.07.05