FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 1.01.05 0.00.00 92.37 91.98
2 Myllärinen Jani Koovee 1.02.28 0.01.23 89.74 89.36
3 Inkeri Eero VeVe 1.05.06 0.04.01 85.54 85.18
4 Tani Jukka KS 1.05.56 0.04.51 83.90 83.55
5 Heiska Samu VeVe 1.05.57 0.04.52 83.32 82.97
6 Nenonen Lauri KR 1.08.04 0.06.59 80.19 79.85
7 Ahola Topias Navi 1.09.21 0.08.16 78.18 77.85
8 Mertanen Simo Koovee 1.11.00 0.09.55 75.84 75.52
9 Takanen Lari VeVe 1.11.09 0.10.04 75.16 74.85
10 Nurmiainen Aaro LappRi 1.12.47 0.11.42 72.97 72.66
11 Matikainen Juho KS 1.13.14 0.12.09 72.02 71.72
12 Jokiranta Mika KS 1.13.29 0.12.24 71.28 70.98
13 Saikko Ville LappRi 1.17.03 0.15.58 67.50 67.21
14 Maajärvi Matti LappRi 1.17.24 0.16.19 66.72 66.44
15 Kuningas Janne LuuRa 1.17.29 0.16.24 66.17 65.89
16 Saikko Antti LappRi 1.22.54 0.21.49 61.40 61.14
17 Hirvi Joonas RaKaS 1.30.05 0.29.00 56.10 55.86
17 Kohvakka Ilkka KS 1.30.05 0.29.00 56.10 55.86
19 Söyring Jani KS 1.30.27 0.29.22 55.06 54.83
20 Tynys Joona KS 1.39.36 0.38.31 49.63 49.42
21 Hakkarainen Markus RaKaS 1.44.12 0.43.07 47.09 46.89
22 Markku Juho RaKaS 2.02.05 1.01.00 39.89 39.72
23 Kauppila Tomi MiehVi 2.10.28 1.09.23 37.04 36.89
Manninen Marko Navi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kapiainen Tomi RaKaS 1.04.02 0.00.00 59.11 58.33
2 Lintunen Sampsa RaKaS 1.05.48 0.01.46 56.29 55.55
3 Asikainen Pasi JoKu 1.13.39 0.09.37 49.19 48.54
4 Koski Juha Kajo 1.20.28 0.16.26 44.02 43.43
5 Kiero Mikko LappRi 1.27.04 0.23.02 39.75 39.22
6 Kiiski Mikko KyS 1.33.16 0.29.14 36.24 35.76
7 Varis Jarno JoKu 1.43.19 0.39.17 31.93 31.50
Nykänen Ville LappRi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Miko LappRi 1.10.55 0.00.00 58.37 57.73
2 Kiuru Jani RaKaS 1.12.31 0.01.36 56.30 55.68
3 Kaplas Jarkko JoKu 1.15.21 0.04.26 53.44 52.85
4 Turkki Antti ORa 1.16.49 0.05.54 51.68 51.11
5 Pentikäinen Mika JoKu 1.18.50 0.07.55 49.64 49.10
6 Kiintola Jarno KS 1.18.58 0.08.03 48.84 48.31
7 Ojala Tero KS 1.28.09 0.17.14 43.11 42.64
8 Suutari Simo VeVe 1.29.16 0.18.21 41.94 41.48
9 Länsivuori Toni RaKaS 1.48.00 0.37.05 34.15 33.77
10 Neuvonen Janne LuuRa 1.53.01 0.42.06 32.13 31.78
11 Gango Markus KyS 1.57.26 0.46.31 30.44 30.11
Piiroinen Jarno RaKaS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 57.01 0.00.00 52.49 50.70
2 Tielinen Vesa LuuRa 1.02.06 0.05.05 47.47 45.86
3 Elo Mika KuUS 1.06.34 0.09.33 43.61 42.13
4 Munck Jarmo ORa 1.08.30 0.11.29 41.73 40.30
5 Pellinen Antti JoKu 1.08.56 0.11.55 40.81 39.42
6 Pirtilä Timo KyS 1.14.49 0.17.48 37.00 35.74
7 Eskelinen Jussi RaKaS 1.18.41 0.21.40 34.61 33.43
8 Tynys Jarkko KS 1.20.56 0.23.55 33.10 31.97
9 Peltonen Jukka LappRi 1.22.55 0.25.54 31.76 30.68
10 Pöyry Jukka Navi 1.31.51 0.34.50 28.19 27.23
11 Maikkola Esa KyS 1.50.12 0.53.11 23.09 22.30

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Auronen Jyrki LappRi 1.07.50 0.00.00 38.87 39.10
2 Mattinen Reijo JoKu 1.10.01 0.02.11 36.53 36.75
3 Kilpinen Mika KyS 1.30.59 0.23.09 27.24 27.40
4 Kolehmainen Ari GER 1.41.02 0.33.12 23.75 23.89
5 Ojala Sauli VeVe 1.57.53 0.50.03 19.68 19.80
Myllys Jussi ORa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Pekka VeVe 43.11 0.00.00 52.16 52.20
2 Niemi Kari-Veli LappRi 45.48 0.02.37 48.44 48.48
3 Kauppila Jorma VeVe 49.49 0.06.38 43.86 43.89
4 Markku Jouni MulPa 50.11 0.07.00 42.86 42.89
5 Kosonen Hannu ORa 51.36 0.08.25 41.03 41.06
6 Pulkkinen Pekka JoKu 58.07 0.14.56 35.85 35.88
7 Mäntynen Ari KyS 1.00.56 0.17.45 33.64 33.66
8 Vilpponen Aki ORa 1.04.52 0.21.41 31.08 31.10
9 Peni Hannu KS 1.11.22 0.28.11 27.77 27.79
10 Karlsson Henrik KuUS 1.12.17 0.29.06 26.95 26.97
11 Tervonen Aarno Navi 1.12.47 0.29.36 26.30 26.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 50.02 0.00.00 47.41 47.11
2 Kurppa Hannu AngA 50.05 0.00.03 46.34 46.06
3 Maajärvi Esa LappRi 55.12 0.05.10 41.13 40.87
4 Ollikainen Seppo JuvU 1.01.43 0.11.41 35.96 35.74
5 Kyckling Aki LappRi 1.03.14 0.13.12 34.30 34.08
6 Lappalainen Martti Navi 1.17.59 0.27.57 27.16 26.99
7 Nurmiainen Juha LuuRa 1.19.43 0.29.41 25.93 25.77
Niskanen Sakari Navi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 36.07 0.00.00 53.33 53.31
2 Pellinen Veikko JoKu 39.02 0.02.55 48.52 48.51
3 Tani Ossi KS 43.02 0.06.55 43.27 43.25
4 Kyyrönen Heikki KS 45.37 0.09.30 40.11 40.10
5 Vilska Pekka ORa 46.19 0.10.12 38.81 38.80
6 Mouhu Reijo RaKaS 47.29 0.11.22 37.19 37.17
7 Tuominen Seppo KS 48.17 0.12.10 35.90 35.89
8 Herttuainen Vesa RaKaS 49.40 0.13.33 34.26 34.24
9 Pöntinen Jorma Navi 1.04.18 0.28.11 25.96 25.95
10 Saarilaakso Jaakko LappRi 1.07.45 0.31.38 24.17 24.16

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Jorma Navi 50.33 0.00.00 33.32 32.81
2 Kykkänen Herkko KaaRa 51.28 0.00.55 32.03 31.53
3 Sorola Matti MulPa 56.21 0.05.48 28.61 28.17
4 Paukkunen Ossi RaKaS 57.38 0.07.05 27.35 26.93
5 Kyöstilä Matti RaKaS 59.52 0.09.19 25.73 25.33
6 Salminen Kari MikVa 1.07.54 0.17.21 22.15 21.81
7 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.13.23 0.22.50 20.00 19.70
8 Rautio Pekka JoKu 1.14.09 0.23.36 19.31 19.01

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 48.52 0.00.00 38.42 38.73
2 Salo Eero InkTe 52.33 0.03.41 34.66 34.94
3 Karnaattu Mauri KS 53.48 0.04.56 32.81 33.07
4 Salmi Tarmo JoKu 57.07 0.08.15 29.92 30.16
5 Kilo Esko LappRi 1.04.47 0.15.55 25.51 25.71
6 Kakkola Eero JoKu 1.07.00 0.18.08 23.82 24.01

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 48.20 0.00.00 22.70 22.92
2 Mikkola Heimo RaKaS 49.16 0.00.56 21.16 21.36
3 Markku Kalevi RaKaS 52.58 0.04.38 18.65 18.82
4 Pulli Erkki KoHo 1.04.37 0.16.17 14.44 14.57

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 1.10.43 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomaa Antti-Ville Navi 1.13.42 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Antti KyS 1.00.25 0.00.00 63.83 64.27
2 Takanen Samu VeVe 1.04.10 0.03.45 58.60 59.00
3 Suutari Matti VeVe 1.09.19 0.08.54 52.85 53.22
4 Pylvänäinen Samu KS 1.10.12 0.09.47 50.82 51.16
5 Ovaska Janne LuuRa 1.12.31 0.12.06 47.86 48.19
6 Mesiäinen Jaakko Navi 1.12.53 0.12.28 46.30 46.62
7 Tonder Aapo SKVuoksi 1.20.40 0.20.15 40.64 40.92

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pasi Antti KyS 34.12 0.00.00 66.34 65.51
2 Heikkilä Niklas KS 36.08 0.01.56 62.24 61.46
3 Vicari Lars Navi 36.31 0.02.19 61.04 60.27
3 Mattila Pyry KS 36.31 0.02.19 61.04 60.27
5 Klemola Saul RaKaS 37.40 0.03.28 58.11 57.38
6 Hakulinen Saku VeVe 38.22 0.04.10 56.53 55.82
7 Lindqvist Arttu KS 38.25 0.04.13 55.93 55.23
8 Husu Miika SKVuoksi 41.47 0.07.35 50.95 50.31
9 Niemi Oskari LappRi 42.12 0.08.00 49.97 49.34
10 Pousi Juho VeVe 43.55 0.09.43 47.56 46.96
11 Kotro Väinö KyS 46.11 0.11.59 44.79 44.23
12 Turkki Eero ORa 47.04 0.12.52 43.53 42.98
13 Lindén Mikael KS 47.58 0.13.46 42.29 41.76
14 Ahtiainen Antti VeVe 52.13 0.18.01 38.47 37.98
15 Koivisto Daniel KyS 53.34 0.19.22 37.13 36.66
16 Parviainen Markus SKVuoksi 56.05 0.21.53 35.10 34.66
17 Hirvikallio Teemu LuuRa 1.11.25 0.37.13 27.29 26.94
18 Liljeström Veikka ORa 1.24.03 0.49.51 22.95 22.66

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aaro KS 32.02 0.00.00
2 Eskelinen Pyry RaKaS 36.34 0.04.32
3 Takanen Aaro VeVe 37.48 0.05.46
4 Korhonen Eetu SKVuoksi 40.14 0.08.12
5 Virtanen Akseli KyS 46.52 0.14.50
6 Husu Eeka SKVuoksi 47.50 0.15.48
7 Miikki Veeti SKVuoksi 52.28 0.20.26
8 Hämäläinen Vili ORa 1.15.00 0.42.58
Hirvikallio Aatu LuuRa KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gango Evert KyS 30.03 0.00.00
2 Hautaniemi Lauri RaKaS 39.36 0.09.33
3 Pellinen Veeti JoKu 49.24 0.19.21
4 Ripatti Max JoKu 50.59 0.20.56
5 Hirvikallio Henri LuuRa 54.52 0.24.49
6 Metsälä Jesse RaKaS 57.17 0.27.14
Ojala Urho KS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nokka Ilari KyS 21.14 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 21.59 0.00.45
3 Jokinen Perttu Navi 23.33 0.02.19
4 Seppänen Antti ORa 23.37 0.02.23
5 Lindqvist Topi KS 25.39 0.04.25
6 Myllärinen Vertti LappRi 26.43 0.05.29
7 Suurnäkki Elias KS 27.14 0.06.00
8 Zerni Topias KS 29.40 0.08.26
9 Norrbacka Roni-Eemil ORa 30.02 0.08.48
10 Rautio Juho JoKu 30.19 0.09.05
11 Huttunen Kalle ORa 32.22 0.11.08
12 Soini Otto KyS 33.13 0.11.59
13 Piiroinen Teemu RaKaS 38.33 0.17.19
14 Kuusio Samu RaKaS 40.26 0.19.12
15 Pussi Elmeri SKVuoksi 44.23 0.23.09
16 Malinen Vinski Navi 46.31 0.25.17

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 9.40 0.00.00
2 Säyriö Jyri KS 13.03 0.03.23
3 Rytkö Olli VeVe 13.34 0.03.54
4 Ruoti Eeli VeVe 13.45 0.04.05
5 Jauho Arttu JoKu 14.19 0.04.39
6 Länsivuori Luukas RaKaS 14.37 0.04.57
7 Ollikainen Joel Navi 29.43 0.20.03

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 10.48 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 12.47 0.01.59

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Jere KS 13.42 0.00.00
2 Kiiski Olavi KyS 15.11 0.01.29
3 Pajari Antti SKVuoksi 18.25 0.04.43
4 Saarilaakso Sulo LappRi 18.46 0.05.04
5 Länsivuori Jonatan RaKaS 19.25 0.05.43
6 Ojalainen Matias SKVuoksi 22.48 0.09.06
7 Lintunen Aapo RaKaS 27.14 0.13.32
8 Pakkanen Reima VeVe 29.02 0.15.20
9 Suurnäkki Aleksanteri VeVe 32.19 0.18.37
10 Pussi Kaarlo SKVuoksi 33.20 0.19.38
11 Kiintola Eemil KS 34.26 0.20.44
12 Pellinen Pietari JoKu 34.34 0.20.52
13 Länsivuori Julius RaKaS 39.49 0.26.07
14 Tamminen Oskari LuuRa 42.39 0.28.57
15 Rautio Joel JoKu 44.30 0.30.48
16 Lintunen Elmo RaKaS 48.57 0.35.15

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Veera RaKaS 58.25 0.00.00 73.32 72.42
2 Juvonen Matleena RaKaS 1.02.41 0.04.16 67.40 66.57
3 Pensas Johanna LappRi 1.04.50 0.06.25 64.26 63.47
4 Nurmela Maiju RaKaS 1.05.09 0.06.44 63.05 62.28
5 Tonder Marja AlatPi 1.08.24 0.09.59 59.20 58.47
6 Vilpponen Erika ORa 1.09.09 0.10.44 57.72 57.01
7 Lintunen Marjut RaKaS 1.14.01 0.15.36 53.13 52.48
8 Julku Päivi KyS 1.16.20 0.17.55 50.75 50.13
9 Niinisalo Jenna VeVe 1.23.27 0.25.02 45.73 45.16
10 Inkilä Anni LuuRa 1.28.03 0.29.38 42.67 42.15
Väyrynen Anni KyS KES -
Nykänen Eveliina LappRi KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Tarja JoKu 1.10.40 0.00.00 44.84 40.04
2 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.12.42 0.02.02 41.41 36.98
3 Hyyrynen Elina KuUS 1.18.26 0.07.46 36.36 32.47
4 Länsivuori Katri RaKaS 1.28.04 0.17.24 30.59 27.31

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 38.50 0.00.00 56.42 54.44
2 Kärkkäinen Varpu ORa 1.02.13 0.23.23 33.46 32.28
3 Tammilehto Erika KS 1.05.36 0.26.46 30.06 29.00
4 Luukkonen Hanna-Mari KS 1.24.07 0.45.17 22.14 21.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Anniina VeVe 52.24 0.00.00 45.54 44.61
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 55.38 0.03.14 42.09 41.23
3 Villikka Sanna KyS 1.00.02 0.07.38 38.26 37.48
4 Kurhinen Maria KyS 1.03.08 0.10.44 35.67 34.94
5 Harjula Oili KS 1.03.29 0.11.05 34.77 34.06
6 Outinen Pia KyS 1.05.27 0.13.03 33.04 32.37
7 Kinnunen Virpi ORa 1.07.35 0.15.11 31.33 30.70
8 Liljeström Anu ORa 1.33.08 0.40.44 22.26 21.80
Säyriö Pia KS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 53.20 0.00.00
2 Fincke Kirsi VeVe 58.38 0.05.18

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 46.47 0.00.00 47.61 47.15
2 Kattelus Helena KS 48.58 0.02.11 43.78 43.35
3 Kekki Päivi KS 1.05.09 0.18.22 31.62 31.32
4 Kukkonen Marja RaKaS 1.15.51 0.29.04 26.06 25.81
5 Mähönen Tuula ORa 1.27.28 0.40.41 21.64 21.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 39.53 0.00.00 48.51 48.26
2 Särkkä Liisa Navi 1.16.16 0.36.23 23.47 23.35
3 Heimonen Arja Navi 1.21.04 0.41.11 20.29 20.18

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 43.50 0.00.00 28.66 28.49
2 Talka Riitta RaKaS 48.34 0.04.44 23.93 23.78
3 Kyyrönen Paula KS 1.06.31 0.22.41 16.06 15.96

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Janita VeVe 1.21.41 0.00.00
2 Kolehmainen Emilia GER 1.34.24 0.12.43

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Metsola Roosa KyS 44.59 0.00.00 71.58 71.74
2 Similä Roosa SKVuoksi 53.22 0.08.23 57.32 57.45
3 Nenonen Liisa SKVuoksi 56.05 0.11.06 51.67 51.79
4 Juutilainen Sonia SKVuoksi 1.39.18 0.54.19 27.56 27.62

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 34.26 0.00.00 56.95 55.85
2 Peltonen Riikka KS 42.36 0.08.10 45.60 44.72
3 Ovaska Jenni LuuRa 43.49 0.09.23 43.92 43.07
4 Ojala Jutta VeVe 44.23 0.09.57 42.94 42.11
5 Pellinen Viivi JoKu 46.08 0.11.42 40.91 40.12
6 Pylkkänen Anu RU 47.53 0.13.27 39.03 38.28
7 Ruoti Miina VeVe 49.02 0.14.36 37.74 37.01
8 Varjus Viivi SKVuoksi 50.19 0.15.53 36.42 35.71
9 Kääriä Venla KyS 50.28 0.16.02 35.94 35.25
10 Kantanen Raisa RaKaS 52.10 0.17.44 34.42 33.75
11 Vesikko Venla JoKu 52.46 0.18.20 33.68 33.03
12 Hämäläinen Iida ORa 57.07 0.22.41 30.79 30.20
13 Harjula Tanja KS 58.14 0.23.48 29.89 29.31
14 Pakkanen Raita VeVe 1.00.26 0.26.00 28.49 27.94
15 Rautamaa Heidi VeVe 1.02.02 0.27.36 27.46 26.93
16 Ahvonen Karoliina JoKu 1.04.21 0.29.55 26.19 25.68
Kainlauri Milla JoKu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ollikainen Jatta Navi 30.07 0.00.00
2 Espo Elina KS 31.28 0.01.21
3 Pohjamo Neea SKVuoksi 35.47 0.05.40
4 Kinnunen Jutta ORa 40.06 0.09.59
5 Piispa Kiia-Maria LuuRa 45.14 0.15.07
6 Laitinen Emilia VeVe 48.29 0.18.22

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 21.40 0.00.00
2 Peltonen Liisa KS 27.47 0.06.07
3 Luukkonen Lotta KS 35.42 0.14.02
4 Piispa Neea-Noora LuuRa 35.58 0.14.18
5 Vanhatalo Salla KS 36.48 0.15.08
6 Kainlauri Maiju JoKu 46.36 0.24.56
7 Jäkälä Hanne SKVuoksi 48.29 0.26.49
8 Juutilainen Matilda SKVuoksi 52.25 0.30.45
9 Nurmilaukas Iiris LuuRa 59.03 0.37.23
10 Mattinen Lotta JoKu 59.29 0.37.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ida VeVe 17.44 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 20.54 0.03.10
3 Soini Mette KyS 23.41 0.05.57
4 Neuvonen Venla LuuRa 23.59 0.06.15
5 Metsälä Piitu RaKaS 24.56 0.07.12
6 Lassila Liisa KS 28.45 0.11.01
7 Välimaa Auri SKVuoksi 30.12 0.12.28
8 Tonder Oona SKVuoksi 31.27 0.13.43
9 Rautamaa Henna VeVe 35.04 0.17.20
10 Ripatti Mona JoKu 35.40 0.17.56
11 Suurnäkki Anna VeVe 47.42 0.29.58
12 Jokela Kiia VeVe 53.44 0.36.00
13 Lavikainen Aili KyS 55.44 0.38.00
Urpalainen Essi SKVuoksi KES -
Pentikäinen Hilja JoKu KES -
Lavonen Sanni MiehVi KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 10.41 0.00.00
2 Linden Amalia KS 11.56 0.01.15
3 Haikka Annika VeVe 13.54 0.03.13
4 Kiiski Aliisa KyS 14.11 0.03.30
5 Pajari Maija SKVuoksi 15.24 0.04.43
6 Laitinen Julia VeVe 15.30 0.04.49
7 Hirvikallio Saara LuuRa 15.44 0.05.03
8 Kokkonen Emma Navi 15.55 0.05.14
9 Piispa Inka-Liisa LuuRa 16.16 0.05.35
10 Hämäläinen Ella ORa 17.16 0.06.35
11 Neuvonen Riina LuuRa 17.51 0.07.10
12 Metsälä Hetti RaKaS 19.52 0.09.11
13 Pohjamo Iina SKVuoksi 20.11 0.09.30
14 Outinen Katariina KyS 21.06 0.10.25
15 Ryytty Meri SKVuoksi 21.19 0.10.38
16 Sirkkunen Taina JoKu 21.20 0.10.39
17 Vehomäki Suvi ORa 32.10 0.21.29

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyyrynen Nanna KS 18.37 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 19.11 0.00.34
3 Rautio Oona JoKu 23.42 0.05.05
4 Kuusio Senni RaKaS 25.21 0.06.44
5 Arponen Sofia RaKaS 26.17 0.07.40
6 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 26.51 0.08.14
7 Keronen Ella SKVuoksi 27.17 0.08.40
8 Kantanen Reea RaKaS 30.36 0.11.59
9 Piiroinen Emma RaKaS 34.31 0.15.54

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Venla RaKaS 17.52 0.00.00
2 Malinen Fanni Navi 20.43 0.02.51
3 Kormu Netta VeVe 25.43 0.07.51
4 Lindén Selma KS 26.08 0.08.16
5 Hyyrynen Hilma KS 28.01 0.10.09
6 Huuhko Riikka LuuRa 33.36 0.15.44
7 Törmänen Nella RaKaS 36.35 0.18.43
8 Kiiski Ilona KyS 40.06 0.22.14
9 Kaplas Martta JoKu 43.41 0.25.49
10 Pussi Annamaija SKVuoksi 43.43 0.25.51
11 Pellinen Emma JoKu 48.21 0.30.29
12 Vepsäläinen Elsa KyS 48.48 0.30.56
13 Kaplas Elsa JoKu 52.14 0.34.22