FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon alueen nuorten rasticup (ANRC)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Janne LuuRa 35.59 0.00.00
2 Tynys Joona KS 36.27 0.00.28
3 Pätäri Viljami KyS 36.45 0.00.46
4 Suutari Matti VeVe 38.37 0.02.38
5 Sakki Eemil KS 42.30 0.06.31
6 Takanen Samu VeVe 47.10 0.11.11
Pylvänäinen Samu KS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul RaKaS 28.02 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 29.42 0.01.40
3 Lindqvist Arttu KS 31.46 0.03.44
4 Mattila Pyry KS 31.49 0.03.47
5 Pasi Antti KyS 34.00 0.05.58
6 Lindén Mikael KS 35.03 0.07.01
7 Kotro Väinö KyS 36.26 0.08.24
8 Husu Miika SKVuoksi 36.27 0.08.25
9 Laukkanen Vili KS 37.17 0.09.15
10 Hakulinen Saku VeVe 41.05 0.13.03
11 Luukkonen Teppo KS 43.22 0.15.20
12 Parviainen Markus SKVuoksi 50.57 0.22.55
13 Hirvikallio Teemu LuuRa 57.42 0.29.40

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 20.57 0.00.00
2 Virtanen Akseli KyS 21.27 0.00.30
3 Eskelinen Pyry RaKaS 23.52 0.02.55
4 Takanen Aaro VeVe 24.12 0.03.15
5 Outinen Tuomas KyS 26.00 0.05.03
6 Hirvikallio Aatu LuuRa 27.02 0.06.05
7 Kukkonen Henri VeVe 30.06 0.09.09
8 Miikki Veeti SKVuoksi 30.35 0.09.38
9 Husu Eeka SKVuoksi 32.41 0.11.44

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gango Evert KyS 19.04 0.00.00
2 Suurnäkki Elias KS 19.18 0.00.14
3 Ojala Urho KS 22.06 0.03.02
4 Ripatti Max JoKu 26.46 0.07.42
5 Pellinen Veeti JoKu 43.09 0.24.05
6 Hanska Atso VeVe 54.16 0.35.12

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 12.12 0.00.00
2 Kavakko Matias KyS 13.55 0.01.43
3 Malinen Vinski Navi 14.46 0.02.34
4 Nokka Ilari KyS 15.13 0.03.01
5 Tamminen Kasperi LuuRa 15.38 0.03.26
6 Peltonen Lasse KS 15.57 0.03.45
7 Tasa Petrus KaaRa 16.44 0.04.32
8 Kaitainen Lassi KyS 17.13 0.05.01
9 Soini Otto KyS 18.14 0.06.02
10 Suni Juho VeVe 18.38 0.06.26
11 Rautio Juho JoKu 19.22 0.07.10
12 Laukkanen Juho KS 20.06 0.07.54
13 Lindqvist Topi KS 20.07 0.07.55
14 Männistö Pyry Navi 20.44 0.08.32
15 Zerni Topias KS 20.45 0.08.33
16 Pussi Elmeri SKVuoksi 21.42 0.09.30
17 Kuusio Samu RaKaS 25.31 0.13.19
18 Hirvikallio Tuukka LuuRa 25.39 0.13.27
19 Piiroinen Teemu RaKaS 26.06 0.13.54
20 Myllynen Miika VeVe 29.19 0.17.07

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Säyriö Jyri KS 10.51 0.00.00
2 Vepsäläinen Onni KyS 10.55 0.00.04
3 Puranen Jani LuuRa 12.39 0.01.48
4 Ruoti Eeli VeVe 13.05 0.02.14
5 Rytkö Olli VeVe 13.07 0.02.16
6 Viitakoski Matias LappRi 14.01 0.03.10
7 Pentikäinen Pietari JoKu 14.13 0.03.22
8 Männistö Sampo Navi 14.24 0.03.33

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Lauri KS 10.31 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 10.50 0.00.19
3 Seppälä Matias KyS 12.12 0.01.41
4 Hyvönen Eemeli VeVe 18.36 0.08.05

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiski Olavi KyS 11.40 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 12.08 0.00.28
3 Pajari Antti SKVuoksi 13.48 0.02.08
4 Pylvänäinen Jere KS 14.40 0.03.00
5 Pussi Kaarlo SKVuoksi 15.35 0.03.55
6 Länsivuori Jonatan RaKaS 16.14 0.04.34
7 Kiintola Eemil KS 17.12 0.05.32
8 Pakkanen Reima VeVe 17.35 0.05.55
9 Lintunen Aapo RaKaS 17.42 0.06.02
10 Rytkö Elias VeVe 17.57 0.06.17
11 Suurnäkki Aleksanteri VeVe 19.46 0.08.06
12 Takanen Eetu VeVe 22.30 0.10.50
13 Länsivuori Julius RaKaS 23.59 0.12.19
14 Simola Viljo LuuRa 25.42 0.14.02
15 Rautio Joel JoKu 26.42 0.15.02
16 Lintunen Elmo RaKaS 30.59 0.19.19
17 Tamminen Oskari LuuRa 38.32 0.26.52

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakkanen Reetta VeVe 46.58 0.00.00
2 Metsola Roosa KyS 47.33 0.00.35
3 Pukki Emma LuuRa 56.14 0.09.16
4 Svahn Isabella KyS 56.19 0.09.21
5 Ruokonen Sara LappRi 58.27 0.11.29
6 Hirvikallio Noora LuuRa 1.03.23 0.16.25

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 31.21 0.00.00
2 Pylvänäinen Henna KS 35.39 0.04.18
3 Pakkanen Raita VeVe 35.51 0.04.30
4 Ovaska Jenni LuuRa 36.12 0.04.51
5 Ruoti Miina VeVe 39.51 0.08.30
6 Ojala Jutta VeVe 40.04 0.08.43
7 Harjula Tanja KS 40.37 0.09.16
8 Peltonen Riikka KS 42.26 0.11.05
9 Vesikko Venla JoKu 44.41 0.13.20
10 Korhonen Essi SKVuoksi 48.32 0.17.11
11 Kääriä Venla KyS 48.59 0.17.38
12 Rautamaa Heidi VeVe 50.07 0.18.46
13 Kukkonen Tuulia VeVe 53.00 0.21.39
14 Pellinen Viivi JoKu 54.03 0.22.42
15 Kantanen Raisa RaKaS 1.00.22 0.29.01

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjamo Neea SKVuoksi 25.35 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 27.42 0.02.07
3 Laitinen Emilia VeVe 30.23 0.04.48
4 Ruokonen Milla LappRi 53.58 0.28.23

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luukkonen Lotta KS 15.54 0.00.00
2 Peltonen Liisa KS 17.31 0.01.37
3 Jäkälä Hanne SKVuoksi 19.41 0.03.47
4 Piispa Neea-Noora LuuRa 21.01 0.05.07
5 Juutilainen Matilda SKVuoksi 23.14 0.07.20
6 Mattinen Lotta JoKu 25.08 0.09.14
7 Vanhatalo Salla KS 26.09 0.10.15
8 Nurmilaukas Iiris LuuRa 27.36 0.11.42
9 Kavakko Pinja KyS 27.54 0.12.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Ida VeVe 13.50 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 16.02 0.02.12
3 Lassila Liisa KS 16.22 0.02.32
4 Rautamaa Henna VeVe 17.04 0.03.14
5 Soini Mette KyS 17.43 0.03.53
6 Neuvonen Venla LuuRa 19.01 0.05.11
6 Lavonen Sanni MiehVi 19.01 0.05.11
8 Pentikäinen Hilja JoKu 20.15 0.06.25
9 Vallema Henrika VeVe 20.55 0.07.05
10 Suurnäkki Anna VeVe 21.46 0.07.56
11 Jokela Kiia VeVe 21.56 0.08.06
12 Puranen Henna LuuRa 22.06 0.08.16
13 Ripatti Mona JoKu 22.26 0.08.36
14 Lavikainen Aili KyS 22.47 0.08.57
15 Hyyrynen Henni KS 22.51 0.09.01
16 Korhonen Silja SKVuoksi 23.28 0.09.38
17 Suni Ella VeVe 29.44 0.15.54
18 Kaplas Kerttu JoKu 31.20 0.17.30

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Roosa VeVe 10.35 0.00.00
2 Linden Amalia KS 10.43 0.00.08
3 Hirvikallio Saara LuuRa 12.28 0.01.53
4 Ryytty Meri SKVuoksi 13.02 0.02.27
5 Hellsten Sonja KS 13.27 0.02.52
6 Sirkkunen Taina JoKu 13.33 0.02.58
7 Haikka Annika VeVe 13.41 0.03.06
8 Laitinen Julia VeVe 13.44 0.03.09
9 Piispa Inka-Liisa LuuRa 13.55 0.03.20
10 Tamminen Ilona LuuRa 14.27 0.03.52
11 Pajari Maija SKVuoksi 14.30 0.03.55
12 Neuvonen Riina LuuRa 14.59 0.04.24
12 Uotila Aino KS 14.59 0.04.24
14 Outinen Katariina KyS 15.17 0.04.42
15 Kokkonen Emma Navi 17.46 0.07.11
16 Myllynen Meri VeVe 18.09 0.07.34
17 Kaurala Ronja VeVe 18.29 0.07.54

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Emilia KS 14.31 0.00.00
2 Urpalainen Liinu VeVe 14.55 0.00.24
3 Hyyrynen Nanna KS 15.28 0.00.57
4 Keronen Ella SKVuoksi 15.48 0.01.17
5 Rautio Oona JoKu 16.43 0.02.12
6 Kuusio Senni RaKaS 18.17 0.03.46
7 Kantanen Reea RaKaS 18.30 0.03.59
8 Arponen Sofia RaKaS 23.21 0.08.50
9 Gren Kaisa LuuRa 28.36 0.14.05

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindén Selma KS 15.41 0.00.00
2 Huuhko Riikka LuuRa 15.50 0.00.09
3 Viitakoski Inka LappRi 16.54 0.01.13
4 Kormu Netta VeVe 16.56 0.01.15
5 Hyyrynen Hilma KS 18.51 0.03.10
6 Törmänen Nella RaKaS 21.05 0.05.24
7 Hyvölä Venla KyS 22.44 0.07.03
8 Pussi Annamaija SKVuoksi 27.17 0.11.36
9 Vepsäläinen Elsa KyS 28.06 0.12.25
10 Kaplas Elsa JoKu 28.50 0.13.09
11 Hellsten Salla KS 29.48 0.14.07
12 Kaplas Martta JoKu 30.03 0.14.22
13 Gren Hilma LuuRa 35.08 0.19.27
14 Gren Lilli LuuRa 38.15 0.22.34