FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sprinttikarnevaalit, 2. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Petteri KoS 17.04 0.00.00 54.24 42.34
2 Korkeakangas Antti RaJu 17.17 0.00.13 51.55 40.24
3 Vedenpää Teemu RasTiimi 19.51 0.02.47 43.14 33.68
4 Ylikangas Esko KoS 21.43 0.04.39 37.83 29.53
5 Lindfors Kari Falken 23.06 0.06.02 34.06 26.59

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylkkä Marko YlivKu 18.52 0.00.00 40.66 36.28
2 Karppinen Mikko Pohjant 18.56 0.00.04 38.49 34.34
3 Myllymäki Jyri VetU 19.11 0.00.19 35.99 32.11
4 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 20.14 0.01.22 32.23 28.75

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 14.09 0.00.00 36.92 22.92
2 Haapasalo Jarmo Pohjant 14.41 0.00.32 32.91 20.43
3 Backman Kari IinYr 19.10 0.05.01 23.17 14.39

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Härkönen Antti PudU 20.34 0.00.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietaharju Anssi OTaru 22.31 0.00.00
Karppinen Jouko LaiVe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hattar Allan Falken 16.26 0.00.00 42.22 32.31
2 Vilminko Pauli SiSe 17.26 0.01.00 39.14 29.95
3 Jylkkä Markku YlivKu 17.57 0.01.31 37.37 28.59
4 Köngäs Martti PuolRy 18.22 0.01.56 35.89 27.46
4 Toppari Pekka PuolRy 18.22 0.01.56 35.89 27.46
6 Hongell Harri KoS 18.27 0.02.01 34.48 26.38
7 Törmälä Samuli YlivKu 18.47 0.02.21 33.25 25.44
8 Pihlajaniemi Pekka SalRe 20.43 0.04.17 29.59 22.64
Pöyhönen Hannu VetU HYL -
Lind Sune Falken HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hahtola Aulis RasKu 16.44 0.00.00 33.94 30.80
2 Koivukangas Erkki KoS 17.38 0.00.54 31.41 28.50
3 Törmä Markku KannUra 18.00 0.01.16 29.98 27.20
4 Backman Sven-Olof Falken 19.49 0.03.05 26.51 24.06
5 Hurskainen Pentti OulRe 20.02 0.03.18 25.52 23.15
6 Pelkonen Alpo OSVA 27.34 0.10.50 18.03 16.36
Ervasti Onni PeRa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Roy Minken 14.54 0.00.00
Salmela Kosti PihtTu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Pietu NiS 13.44 0.00.00
2 Jylkkä Miro YlivKu 25.46 0.12.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindeman Markus SoJy 8.14 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 17.36 0.00.00 57.92 43.68
2 Tölli Alisa RaJu 18.20 0.00.44 54.21 40.88
3 Tiitto Johanna RasTiimi 19.14 0.01.38 50.35 37.97
4 Tiitto Katariina RasTiimi 19.34 0.01.58 48.19 36.34
5 Laaksonen Nuppu KPV 21.34 0.03.58 42.54 32.08
6 Lindfors Lina Falken 22.16 0.04.40 40.06 30.21
7 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 23.53 0.06.17 36.28 27.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Goman Annukka VePo 21.25 0.00.00
2 Halla-aho Johanna HimU 23.18 0.01.53

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 16.10 0.00.00 46.77 49.11
2 Hyvönen Jaana RasTiimi 18.56 0.02.46 37.94 39.84
2 Perkkalainen Johanna EE 18.56 0.02.46 37.94 39.84
4 Erkkilä Marja RaJu 19.57 0.03.47 32.22 33.83

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 16.08 0.00.00 56.15 49.97
2 Kankaanpää Tarja KauWi 18.39 0.02.31 44.93 39.98
3 Kosamo Maire PudU 19.12 0.03.04 40.10 35.69

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 17.31 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 23.23 0.05.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 21.53 0.00.00
Lassila Eija VetU HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 15.09 0.00.00 32.73 24.18
2 Köngäs Kaarina PuolRy 16.41 0.01.32 27.49 20.31
3 Pelkonen Maija OSVA 16.44 0.01.35 25.19 18.61

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltoniemi Vilja KPV 14.37 0.00.00 34.28 32.18
2 Halla-aho Emma HimU 14.57 0.00.20 31.84 29.89
3 Oksanen Emmi KuoSu 15.02 0.00.25 29.99 28.16
4 Backman Saana HaHe 16.58 0.02.21 25.10 23.56

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 10.47 0.00.00
2 Venetjoki Venla KoS 11.35 0.00.48
3 Ylikangas Pinja KoS 12.30 0.01.43

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järviluoma Tuuli NiS 11.33 0.00.00
2 Sankelo Emma Pohjant 13.00 0.01.27

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Maija VePo 6.51 0.00.00
2 Haapasalo Heidi Pohjant 6.56 0.00.05
3 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 7.54 0.01.03
4 Tiainen Liinu NiS 8.06 0.01.15
5 Karjanlahti Sofia RasKu 9.07 0.02.16
6 Lindfors Karolina Falken 9.46 0.02.55