FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Honkalampi-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pantsar Taneli PelPo 16.44 0.00.00 58.30 50.90
2 Saikko Ville LappRi 17.20 0.00.36 54.87 47.91
3 Saikko Antti LappRi 17.27 0.00.43 53.11 46.37
4 Niiranen Arto KR 17.59 0.01.15 50.18 43.81
5 Kontkanen Lauri SelSi 19.52 0.03.08 44.19 38.58
6 Vanninen Petri EKP 21.55 0.05.11 38.94 34.00
7 Leppänen Markus IisVi 26.28 0.09.44 31.33 27.35
Räsänen Markus KuoSu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 17.26 0.00.00 51.56 37.67
2 Asikainen Pasi JoKu 18.29 0.01.03 46.81 34.20
3 Nykänen Ville LappRi 18.49 0.01.23 44.19 32.29
4 Hämäläinen Marko KeKaRa 19.14 0.01.48 41.48 30.31
5 Väänänen Jussi RasPi 19.34 0.02.08 39.05 28.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vainio Petri KR 19.40 0.00.00 29.07
2 Hankaniemi Tomi VePo 22.44 0.03.04 23.89
3 Kettunen Ilpo KR 30.25 0.10.45 16.92
Nieminen Ari JoS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Marko KuoSu 15.23 0.00.00
2 Kettunen Petri KR 15.54 0.00.31
Eskelinen Jussi RaKaS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Jouni S-JKL 18.48 0.00.00 27.44
2 Piispanen Reima SalRe 19.08 0.00.20 25.62
3 Ikonen Matti SelSi 19.12 0.00.24 24.18
4 Rämänen Ari IlU 22.20 0.03.32 19.64

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 15.51 0.00.00 20.85
2 Partanen Pekka KR 18.03 0.02.12 16.94
3 Salminen Arto KeKaRa 22.51 0.07.00 12.30

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hummelholm Petka KR 16.04 0.00.00
2 Mutka Aleksi S-JKL 21.04 0.05.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Minna KuoSu 17.39 0.00.00
Räsänen Marja NilsNu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nykänen Eveliina LappRi 15.40 0.00.00 72.00 42.20
2 Niiranen Krista KR 15.58 0.00.18 69.32 40.63
3 Väisänen Mari KR 16.24 0.00.44 66.20 38.80
4 Talbonen Linda KR 16.51 0.01.11 63.18 37.03
5 Kauppinen Silja KR 17.45 0.02.05 58.78 34.45
6 Rautasalo Essi KR 18.02 0.02.22 56.68 33.22
7 Puhakka-Asikainen Mari KS 18.33 0.02.53 53.97 31.63
8 Rautanen Eeva TuuSe 19.30 0.03.50 50.25 29.45
9 Kaalimaa Emmi KeKaRa 21.09 0.05.29 45.33 26.57
Räsänen Johanna KuoSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivunen Mari LS-37 16.41 0.00.00 28.85
2 Jormanainen Sari KR 18.58 0.02.17 23.47
3 Saari Kristiina KR 21.14 0.04.33 19.27

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Mette KuoSu 18.43 0.00.00 44.41 55.57
2 Oksanen Emmi KuoSu 19.02 0.00.19 41.49 51.91
3 Väliheikki Julia LaiVe 20.18 0.01.35 36.85 46.11
4 Rautasalo Iina KR 24.49 0.06.06 28.47 35.62

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kurppa Hannu AngA 14.38 0.00.00
2 Halonen Pauli SäynSa 23.04 0.08.26
Ovaskainen Reijo SaSu EIL -
Vesalainen Markku AngA HYL -
Saksman Kai OK TON HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolkkinen Veikko SoJy 18.37 0.00.00
2 Kettunen Erkki SäynSa 21.32 0.02.55

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eskelinen Pyry RaKaS 13.44 0.00.00
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 14.57 0.01.13

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Nina KR 15.01 0.00.00
2 Multala Sanna KuoSu 16.31 0.01.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Aija KR 14.17 0.00.00 53.78
2 Savolainen Paula SiiRa 15.50 0.01.33 44.88
3 Piispanen Eija OuHu 20.20 0.06.03 32.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rämänen Pirjo IlU 16.08 0.00.00 53.14
2 Kottonen Annariitta Lynx 16.44 0.00.36 48.67
3 Mutka Leena S-JKL 17.12 0.01.04 44.86
Soininen Ulla SäynSa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rönkkö Salla KR 16.59 0.00.00
2 Miettinen Kiia KR 19.02 0.02.03

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savolainen Olavi KR 14.38 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puustinen Valto IisVi 21.25 0.00.00
Raitomäki Uolevi KR HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Makkonen Ilkka KR 20.39 0.00.00
Känninen Lauri KuoSu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lonka Hennariikka KR 11.16 0.00.00

Sarja D8
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Multala Maija KuoSu 25.21 0.00.00
Hirvonen Annu S-JKL EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kettunen Arttu KR 19.30 0.00.00

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 8.56 0.00.00
2 Rönkkö Mikko KR 19.48 0.10.52

Sarja H8
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Aarne LipTa 26.57 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuuli SoJy 10.25 0.00.00
2 Väisänen Iida-Maria KR 19.10 0.08.45

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Multala Emmi KuoSu 17.33 0.00.00