FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Etelä-Karjalan nuorten rasticupin 1. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul RaKaS 29.01 0.00.00
2 Husu Miika SKVuoksi 31.20 0.02.19
3 Hirvikallio Teemu LuuRa 44.07 0.15.06
4 Peltonen Linus LappRi 44.30 0.15.29

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Eetu SkVuoksi 31.43 0.00.00
2 Miikki Veeti SKVuoksi 42.26 0.10.43
3 Kiero Aaro LappRi 43.05 0.11.22
4 Eskelinen Pyry RaKaS 45.57 0.14.14
5 Husu Eeka SKVuoksi 48.36 0.16.53
Peltonen Henrik LappRi KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Henri LuuRa 35.33 0.00.00
2 Metsälä Jesse RaKaS 1.31.21 0.55.48

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 12.10 0.00.00
2 Tamminen Kasperi LuuRa 18.32 0.06.22
3 Säyriö Jyri KS 18.46 0.06.36
4 Piiroinen Teemu RaKaS 21.05 0.08.55
5 Kuusio Samu RaKaS 23.12 0.11.02
6 Pussi Elmeri SKVuoksi 23.56 0.11.46
7 Rautio Juho JoKu 24.45 0.12.35

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Länsivuori Luukas RaKaS 9.56 0.00.00
2 Viitakoski Matias LappRi 10.36 0.00.40
3 Pentikäinen Pietari JoKu 12.01 0.02.05
4 Jauho Arttu JoKu 12.53 0.02.57

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajari Antti SKVuoksi 11.09 0.00.00
2 Pussi Kaarlo SKVuoksi 12.47 0.01.38
3 Lintunen Aapo RaKaS 13.45 0.02.36
4 Suomalainen Vilho LappRi 16.18 0.05.09
5 Länsivuori Jonatan RaKaS 16.30 0.05.21
6 Rautio Joel JoKu 16.32 0.05.23
7 Tamminen Oskari LuuRa 18.13 0.07.04
8 Länsivuori Julius RaKaS 23.27 0.12.18
9 Saarilaakso Sulo LappRi 24.34 0.13.25
10 Lintunen Elmo RaKaS 25.29 0.14.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukki Emma LuuRa 47.56 0.00.00
2 Ruokonen Sara LappRi 53.26 0.05.30
3 Kaipia Riina LappRi 1.09.20 0.21.24

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Jenni LuuRa 30.29 0.00.00
2 Kiero Ira LappRi 35.32 0.05.03
3 Pellinen Viivi JoKu 44.17 0.13.48
4 Korhonen Essi SKVuoksi 45.52 0.15.23
5 Kainlauri Milla JoKu 48.12 0.17.43
6 Kantanen Raisa RaKaS 48.22 0.17.53
Jäkälä Jenni SKVuoksi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjamo Neea SKVuoksi 32.13 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 38.45 0.06.32
3 Ruokonen Milla LappRi 59.08 0.26.55

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Matilda SKVuoksi 18.45 0.00.00
2 Piispa Neea-Noora LuuRa 25.06 0.06.21
3 Jäkälä Hanne SKVuoksi 26.31 0.07.46
4 Nurmilaukas Iiris LuuRa 29.33 0.10.48
5 Kainlauri Maiju JoKu 46.58 0.28.13
6 Mattinen Lotta JoKu 1.08.56 0.50.11
Luukkonen Siiri JoKu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiero Veera LappRi 13.20 0.00.00
2 Korhonen Silja SKVuoksi 16.13 0.02.53
3 Pentikäinen Hilja JoKu 17.54 0.04.34
4 Neuvonen Venla LuuRa 18.49 0.05.29
5 Kiero Oona LappRi 24.33 0.11.13
6 Tonder Oona SKVuoksi 29.00 0.15.40
7 Metsälä Piitu RaKaS 32.46 0.19.26
8 Kaplas Kerttu JoKu 1.03.34 0.50.14
Ripatti Mona JoKu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Saara LuuRa 10.02 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 10.22 0.00.20
3 Ryytty Meri SKVuoksi 10.57 0.00.55
4 Kervinen Saara LappRi 10.59 0.00.57
5 Pajari Maija SKVuoksi 11.09 0.01.07
6 Piispa Inka-Liisa LuuRa 11.19 0.01.17
7 Neuvonen Riina LuuRa 12.24 0.02.22

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arponen Sofia RaKaS 11.25 0.00.00
2 Rautio Oona JoKu 11.58 0.00.33
3 Keronen Ella SKVuoksi 11.59 0.00.34
4 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 13.57 0.02.32
5 Piiroinen Emma RaKaS 14.10 0.02.45

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Venla RaKaS 14.00 0.00.00
2 Huuhko Riikka LuuRa 14.27 0.00.27
3 Törmänen Nella RaKaS 14.34 0.00.34
4 Kaplas Martta JoKu 21.10 0.07.10
5 Kaplas Elsa JoKu 23.12 0.09.12
6 Viitakoski Inka LappRi 33.21 0.19.21