FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruokola Anna RaJu 34.40 0.00.00
2 Niemi Tiina PoRa 39.02 0.04.22
3 Melender Ida RaJu 40.08 0.05.28
4 Karppi Iiris LaihLu 43.24 0.08.44
5 Nevala Ronja TeuRi 1.00.06 0.25.26
Sippola Maija YKV KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Jarkko RasKe 23.06 0.00.00
2 Koivisto Juho KortJV 27.23 0.04.17
3 Sankelo Sampo KortJV 29.37 0.06.31
4 Nevala Roni TeuRi 56.44 0.33.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välimaa Eveliina VaaSu 38.51 0.00.00
2 Viianen Jenna LaihLu 41.24 0.02.33

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Antton LapVi 1.00.26 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Niku TeuRi 49.34 0.00.00
2 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.13.25 0.23.51

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 47.46 0.00.00
2 Lehto Jenna LapVi 49.46 0.02.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Hermanni LapVi 1.20.06 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 1.01.52 0.00.00 61.09 60.68
2 Tuomisto Satu VaaSu 1.03.20 0.01.28 58.19 57.79
3 Tuomisto Anu VaaSu 1.04.04 0.02.12 56.04 55.66
4 Heittola Sanna KauKa 1.09.18 0.07.26 50.45 50.11
Ojala Ulla PoRa KES -
Pärnänen Päivi RaJu KES -
Hakala Aino-Maria KortJV KES -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iivari Antti RasKu 1.03.22 0.00.00 79.35 78.63
2 Lammi Aleksi LapVi 1.08.20 0.04.58 72.36 71.70
3 Rantala Teemu LapVi 1.13.30 0.10.08 66.13 65.53
4 Istolahti Jaakko YKV 1.13.37 0.10.15 64.89 64.30
5 Markkila Eero RasKu 1.20.59 0.17.37 57.95 57.42
6 Uitto Ville RasKu 1.27.17 0.23.55 52.81 52.33
7 Lauronen Jarkko LaihLu 1.28.34 0.25.12 51.10 50.63
Jykylä Petri ÄhtU HYL -
Latva Niko SuJu KES -
Hakala Antti KortJV KES -
Tuomaala Juuso LapVi EIL -
Sivén Ville LapVi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 43.33 0.00.00
2 Rotola-Pukkila Minna KauKa 52.25 0.08.52

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Innanen Sakari LaihLu 59.15 0.00.00
2 Hietala Lassi LapVi 1.23.37 0.24.22

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Leena RasKu 49.17 0.00.00 47.72 45.59
2 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 51.36 0.02.19 42.16 40.28
3 Karppi Susanna LaihLu 1.31.54 0.42.37 21.75 20.78

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Juha AlahKi 46.03 0.00.00 53.39 52.17
2 Savolainen Tomi RasKe 49.44 0.03.41 48.62 47.50
3 Karppi Tapio LaihLu 52.55 0.06.52 44.92 43.89
4 Hemminki Jukka RaJu 55.22 0.09.19 42.19 41.22
5 Puro-Aho Arto YKV 57.26 0.11.23 39.96 39.04
6 Koivisto Juhani KortJV 1.01.42 0.15.39 36.53 35.69
7 Isoluoma Jani RasKu 1.02.22 0.16.19 35.48 34.67
8 Pykälämäki Sami RaJu 1.10.45 0.24.42 30.70 29.99
Perämäki Aki YKV KES -
Koivisto Kari KortJV KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Maarit PoRa 54.48 0.00.00
2 Koskela Seija SuJu 56.38 0.01.50
3 Kattelus Päivi LapVi 58.10 0.03.22
4 Karhunen Katri YKV 1.00.26 0.05.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RasKu 37.01 0.00.00 52.17 51.10
2 Suvanto Mikael RaJu 47.39 0.10.38 39.98 39.16
3 Kurki Esa RasKu 47.49 0.10.48 39.28 38.48
4 Nevala Pasi TeuRi 50.15 0.13.14 36.86 36.10
5 Hauhia Teemu RasKu 50.22 0.13.21 36.25 35.51
6 Niemi Ismo PoRa 56.42 0.19.41 31.74 31.09
7 Ruokola Ilkka RaJu 57.11 0.20.10 31.01 30.37
8 Hoskari Timo RasKe 59.43 0.22.42 29.25 28.65
9 Reinikka Timo VaaSu 1.00.30 0.23.29 28.44 27.86
10 Varamäki Ari LapVi 1.10.48 0.33.47 23.93 23.44
11 Isokangas Tuomo AlajA 1.14.49 0.37.48 22.29 21.84
Talvitie Jari PoRa KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 35.39 0.00.00 50.76 50.69
2 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 36.50 0.01.11 47.28 47.22
3 Koskela Sari RaJu 37.12 0.01.33 44.99 44.93
4 Ojajärvi Päivi RasKe 45.43 0.10.04 35.13 35.08
5 Sivula Kaija AlajA 1.03.52 0.28.13 24.08 24.05

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 39.35 0.00.00 57.35 57.72
2 Kuoppala Esa RasKu 46.43 0.07.08 47.56 47.86
3 Koskela Heikki RaJu 47.53 0.08.18 45.38 45.67
4 Patana Pekka LaihLu 48.43 0.09.08 43.61 43.88
5 Kattelus Matti LapVi 51.00 0.11.25 40.70 40.96
6 Tuomisto Juha VaaSu 57.38 0.18.03 35.17 35.39
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 59.44 0.20.09 33.12 33.33
8 Leinonen Ari-Matti RasKe 1.34.20 0.54.45 20.46 20.59

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 44.48 0.00.00 20.61 20.09
2 Leinonen Sirpa RasKe 47.32 0.02.44 17.97 17.52
3 Rantamäki Anita KauKa 50.30 0.05.42 15.54 15.15
Soinila Helena TeuRi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Hannu SuJu 43.09 0.00.00 50.56 50.59
2 Rantoja Juha RasKu 44.35 0.01.26 48.37 48.40
3 Rintaluoma Kari TeuRi 47.41 0.04.32 44.70 44.72
4 Pensas Esko LaihLu 50.00 0.06.51 42.12 42.15
5 Toppari Reijo KauWi 51.40 0.08.31 40.28 40.30
6 Hautala Eero KortJV 55.33 0.12.24 37.01 37.03
7 Syrjälä Tapio LaihLu 1.15.45 0.32.36 26.81 26.82
8 Hakala Heikki KortJV 1.17.39 0.34.30 25.83 25.84
9 Mahlamäki Jari TeuRi 1.21.30 0.38.21 24.30 24.31
10 Tamminen Erkki SuJu 1.23.10 0.40.01 23.51 23.52
11 Mäkitalo Mikko KauKa 1.31.00 0.47.51 21.21 21.22
Vallbacka Heikki KortJV KES -
Nuuttila Kari KauKa KES -
Kangasmäki Esa SuJu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sauru Seija PoRa 52.39 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 38.44 0.00.00 42.92 42.33
2 Rintamäki Seppo RaJu 40.16 0.01.32 40.59 40.04
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 40.24 0.01.40 39.77 39.23
4 Kalliomaa Lasse LaihLu 42.21 0.03.37 37.29 36.78
5 Kaataja Jorma RasKe 43.39 0.04.55 35.54 35.05
6 Hakomäki Juhani LapVi 44.26 0.05.42 34.29 33.82
7 Rinne Matti TeuRi 47.36 0.08.52 31.43 31.00
8 Alanen Martti RasKu 51.06 0.12.22 28.73 28.34
9 Hakala Sauli SuJu 1.22.48 0.44.04 17.40 17.16
Rantamäki Veikko KauKa KES -
Luuri Pertti RaJu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 30.49 0.00.00 51.09 51.08
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 34.14 0.03.25 42.54 42.54
3 Erkinheimo Ritva KortJV 48.10 0.17.21 27.79 27.78

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 31.58 0.00.00 38.26 37.80
2 Hautala Olavi RaJu 40.33 0.08.35 29.03 28.68
3 Kujanpää Heikki AlajA 59.14 0.27.16 19.10 18.87
4 Näsi Mauno RaJu 1.03.22 0.31.24 17.13 16.92
Pienimäki Kari RaJu EIL -
Majasaari Kari SuJu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 29.13 0.00.00 37.40 37.39
2 Keskinen Jouko RaJu 33.01 0.03.48 32.39 32.37
3 Erkinheimo Voitto KortJV 44.52 0.15.39 23.31 23.30
4 Kankaanpää Jussi RaJu 53.40 0.24.27 19.05 19.04
5 Saarimäki Jorma VaaSu 57.23 0.28.10 17.41 17.40
6 Kamila Pentti LaihLu 1.21.36 0.52.23 11.96 11.95
Latvala Matti RaJu HYL -
Korvakangas Reino VaaSu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Ketola Sirkka KauKa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 39.23 0.00.00 30.37 30.58
2 Ketola Tuomo KauKa 52.25 0.13.02 21.97 22.11
3 Haanpää Pentti RasKu 54.16 0.14.53 20.39 20.53
Knuuttila Helge VaaSu KES -
Mäki-Lohiluoma Tuomo RasKu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 55.44 0.00.00
Kataja Reino SuJu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Nyystilä Unto LaihLu KES -
Ojajärvi Armas KuortKu KES -