FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Timo KoS 54.03 0.00.00 65.61 65.61
2 Pajukangas Mikko KPV 56.28 0.02.25 60.91 60.92
3 Vedenpää Teemu RasTiimi 1.03.44 0.09.41 52.30 52.30
4 Isokääntä Antti YlivKu 1.04.34 0.10.31 49.98 49.98
5 Myllymäki Tero VetU 1.05.14 0.11.11 47.84 47.84
Keski-Ojala Markus KannUra HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 38.53 0.00.00
2 Kokkoniemi Tero RasTiimi 46.39 0.07.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanttinen Ilkka KoS 41.13 0.00.00 38.53 37.19
2 Harju Jorma KoS 42.48 0.01.35 36.31 35.05
3 Ylikangas Timo PyPo 43.40 0.02.27 34.81 33.60
4 Lahtinen Tero VetU 47.09 0.05.56 31.51 30.42
5 Kupsala Esko KannUra 47.36 0.06.23 30.50 29.45
6 Myllymäki Kari KoS 47.56 0.06.43 29.58 28.56
7 Hautala Heikki NiS 51.43 0.10.30 26.76 25.83
8 Myllymäki Jyri VetU 52.54 0.11.41 25.52 24.63

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Hannu NiS 37.10 0.00.00
2 Viitasaari Tommi KoS 57.12 0.20.02

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylhä Seppo KäTa 36.31 0.00.00 47.04 47.59
2 Harju Kai KannUra 38.12 0.01.41 42.72 43.22
3 Lerssi Juha KPV 39.00 0.02.29 39.64 40.10
4 Korhonen Jukka RasTiimi 55.15 0.18.44 26.43 26.73

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Tauno KPV 46.38 0.00.00 16.25 16.32
2 Saarenpää Matti SievSi 50.04 0.03.26 14.00 14.06
3 Taanila Mauno NiS 56.57 0.10.19 11.31 11.36

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joki Sauli VetU 37.50 0.00.00 38.05 37.64
2 Hongell Harri KoS 44.20 0.06.30 31.50 31.15
3 Pöyhönen Hannu VetU 47.29 0.09.39 28.50 28.19
4 Pihlajamaa Martti VetU 48.28 0.10.38 27.03 26.74
5 Nurisalo Seppo KoS 49.32 0.11.42 25.57 25.30
6 Ahlholm Kari NiS 53.25 0.15.35 22.91 22.66

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 39.39 0.00.00 39.75 39.02
2 Nygård Eelis VetU 42.08 0.02.29 36.29 35.62
3 Törmä Markku KannUra 43.32 0.03.53 34.03 33.41
4 Pajukangas Heikki KPV 48.31 0.08.52 29.56 29.02
5 Virkkula Unto NivU 58.02 0.18.23 23.90 23.46
6 Oja Jorma NiS 1.03.50 0.24.11 20.99 20.60

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 36.40 0.00.00
2 Jokela Vesa NiS 42.38 0.05.58
Linna Esko NivU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puusaari Kalevi KaJu 40.02 0.00.00
2 Järvi Pekka NiS 42.06 0.02.04

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 26.20 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivala Kari YlivKu 45.27 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poutanen Mikko KoS 21.08 0.00.00
2 Nurmela Joose KoS 24.13 0.03.05

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lerssi Mitri KPV 17.26 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Katariina RasTiimi 40.14 0.00.00 53.07 52.47
2 Tiitto Johanna RasTiimi 41.06 0.00.52 50.00 49.44
3 Polso Anne VetU 47.12 0.06.58 41.84 41.37
4 Kurikkala Eeva KaJu 54.01 0.13.47 35.08 34.69
5 Asmundela Maija KannUra 54.52 0.14.38 33.08 32.71

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Halla-aho Johanna HimU HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija Rastiimi 30.57 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 32.59 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 35.45 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 43.06 0.07.21

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivala Jenna-Maria YlivKu 52.29 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Emma HimU 29.54 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Anna KaJU 20.39 0.00.00