FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM keskimatka Satakunta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 36.06 0.00.00 80.91 76.24
2 Juura Elmeri KanSu 37.00 0.00.54 78.38 73.86
3 Pöyhönen Petja RasKa 38.33 0.02.27 74.68 70.38
4 Mieskoski Kimmo RaLu 41.06 0.05.00 69.54 65.53
5 Kallioniemi Janne RaLu 41.58 0.05.52 67.61 63.71
6 Saari Tatu SuSe 43.20 0.07.14 65.00 61.25
7 Kauppi Mikael RaLu 43.50 0.07.44 63.78 60.10
8 Haapakoski Heikki RasKa 45.11 0.09.05 61.41 57.87
9 Seppänen Kari-Pekka RasKa 45.23 0.09.17 60.68 57.18
10 Heinikangas Tero RaLu 46.28 0.10.22 58.82 55.43
11 Holmberg Eetu RasKa 47.55 0.11.49 56.60 53.34
12 Koivusalo Riku RasKa 48.00 0.11.54 56.07 52.84
13 Mäkipää Kalevi Hiisi 50.30 0.14.24 52.88 49.83
14 Keskitalo Juhani LLuja 52.06 0.16.00 50.86 47.92
15 Jokela Ville SuSe 55.32 0.19.26 47.34 44.61
16 Vaara Santeri KanSu 56.01 0.19.55 46.56 43.87
17 Kössi Santeri Pohjant 56.28 0.20.22 45.81 43.17
18 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 57.59 0.21.53 44.26 41.70
19 Salo Riku SiikSi 1.08.07 0.32.01 37.37 35.21
20 Leppimäki Ilari Hiisi 1.10.21 0.34.15 35.88 33.81
21 Juhola Juha RasKa 1.15.50 0.39.44 33.01 31.11
Hramov Andrei Hiisi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkki Lauri SuSe 1.00.24 0.00.00 29.49 27.68
2 Hakanen Aarne KodisjKa 1.01.51 0.01.27 26.64 25.01
3 Mikkola Tuomas RasKa 1.07.35 0.07.11 22.40 21.03

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaunismäki Jyrki RaLu 43.13 0.00.00 41.46 40.97
2 Hämäläinen Esa PunKu 46.47 0.03.34 37.15 36.71
3 Lepistö Jani SuosmSa 47.32 0.04.19 35.44 35.02
4 Seppälä Jussi LLuja 49.29 0.06.16 32.95 32.56
5 Virtaniemi Saku Palo-88 52.37 0.09.24 29.97 29.61
6 Silander Mika RaLu 1.01.51 0.18.38 24.63 24.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 39.20 0.00.00 48.77 48.44
2 Oksanen Jukka RasKa 41.59 0.02.39 44.93 44.63
3 Kivimäki Jouni KanSu 44.51 0.05.31 41.35 41.07
4 Laurila Hemmo KodisjKa 47.43 0.08.23 38.19 37.94
5 Heino Ismo RasKa 54.13 0.14.53 33.02 32.80
6 Haunia Heikki HSU 58.00 0.18.40 30.32 30.12
7 Lehtonen Marko RaLu 1.00.02 0.20.42 28.76 28.57
8 Jutila Veli-Matti RasKa 1.01.39 0.22.19 27.49 27.30
Lappalainen Jari RasKa HYL -
Pihala Mika RaLu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teittinen Matti KoKV 47.09 0.00.00 41.39 38.40
2 Kuusholma Ari Hiisi 49.09 0.02.00 38.96 36.15
3 Järvinen Petri Hiisi 51.21 0.04.12 36.58 33.94
4 Oksanen Immo RasKa 52.25 0.05.16 35.13 32.60
5 Vehkala Seppo SiikSi 55.47 0.08.38 32.36 30.03
6 Huuhka Jouko KanSu 56.21 0.09.12 31.38 29.12
7 Varjonen Lasse LLuja 56.53 0.09.44 30.45 28.25
8 Ahokas Petri SuosmSa 1.07.06 0.19.57 25.27 23.44
9 Hautajärvi Paavo 1.17.09 0.30.00 21.50 19.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 32.53 0.00.00 45.86 45.90
2 Mannila Tapio RasKa 33.20 0.00.27 44.27 44.31
3 Keskitalo Jukka LLuja 36.40 0.03.47 39.36 39.40
4 Valtonen Ossi EuVe 40.04 0.07.11 35.22 35.25
5 Ahto Pekka Palo-88 46.01 0.13.08 29.96 29.99
6 Lanne Vesa Hiisi 47.56 0.15.03 28.09 28.12
7 Salo Taisto SiikSi 49.21 0.16.28 26.63 26.65
8 Sjögren Jukka RasKa 52.04 0.19.11 24.62 24.64

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainiomäki Kauko SuSe 32.56 0.00.00 47.80 47.84
2 Laakso Antero PunKu 34.23 0.01.27 45.26 45.29
3 Nummi Esko PunKu 34.39 0.01.43 44.39 44.42
4 Hirvelä Reijo PunKu 36.43 0.03.47 41.39 41.42
5 Reiman Juha Hiisi 37.58 0.05.02 39.55 39.58
6 Knuutila Mikko Hiisi 41.27 0.08.31 35.79 35.82
7 Lehtovirta Timo RasKa 42.35 0.09.39 34.41 34.44
8 Laine Esa TP 42.48 0.09.52 33.81 33.84
9 Jakobsson Markus RasKa 46.47 0.13.51 30.55 30.57
10 Nurminen Markku SuosmSa 46.56 0.14.00 30.06 30.08
11 Mykrälaakso Pentti PunKu 47.52 0.14.56 29.10 29.12
12 Lehtinen Esa RaLu 51.10 0.18.14 26.86 26.88
13 Järvistö Pertti ValSu 1.10.02 0.37.06 19.37 19.38
Nevalainen Pentti RasKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Hannu SuSe 29.31 0.00.00 47.02 46.15
2 Hämäläinen Seppo KanSu 30.52 0.01.21 44.57 43.74
3 Euren Pertti RasKa 32.46 0.03.15 41.61 40.84
4 Ylikoski Erkki KanSu 33.21 0.03.50 40.51 39.76
5 Lakkinen Keijo SuSe 33.45 0.04.14 39.67 38.93
6 Varjonen Heikki RaLu 34.14 0.04.43 38.75 38.03
7 Mäkelä Harri SuSe 34.47 0.05.16 37.79 37.09
8 Hiirijoki Pentti SuSe 37.22 0.07.51 34.85 34.20
9 Saari Tauno SuSe 38.28 0.08.57 33.53 32.91
10 Kärkkäinen Antero RaLu 38.50 0.09.19 32.90 32.29
11 Virtanen Jorma Hiisi 39.41 0.10.10 31.89 31.30
12 Kares Olli Hiisi 40.36 0.11.05 30.87 30.29
13 Jääskeläinen Esko KoKV 41.18 0.11.47 30.05 29.49
14 Jalonen Tarmo Hiisi 42.14 0.12.43 29.09 28.55
15 Hakanen Kai ValSu 45.50 0.16.19 26.54 26.05
16 Inkinen Lasse KoKV 48.05 0.18.34 25.04 24.58
17 Järvenpää Heikki ParkU 48.19 0.18.48 24.67 24.21
Turpeinen Timo VaajTe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 29.04 0.00.00 42.30 42.08
2 Jonkka Arvo RasKa 32.53 0.03.49 37.01 36.83
3 Virtanen Kalle RaLu 33.25 0.04.21 36.06 35.87
4 Elonen Matti RaLu 33.53 0.04.49 35.20 35.02
5 Heerman Stig RaLu 34.55 0.05.51 33.80 33.63
6 Ketamo Juhani SuSe 36.54 0.07.50 31.65 31.49
7 Kaasalainen Oiva SuSe 37.02 0.07.58 31.21 31.05
8 Rintala Pentti Hiisi 39.07 0.10.03 29.23 29.08
9 Tarkiainen Esa SuSe 39.38 0.10.34 28.54 28.40
10 Mattila Kalervo RasKa 44.16 0.15.12 25.27 25.15
11 Hieta Lauri KanSu 44.28 0.15.24 24.88 24.76
12 Torpo Tapani KanSu 48.30 0.19.26 22.56 22.45
13 Rintala Paavo Palo-88 51.04 0.22.00 21.19 21.08
Siitonen Voitto OH HYL -
Rantanen Ismo Palo-88 HYL -
Kallio Antti Palo-88 HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 25.44 0.00.00 39.90 39.89
2 Collin Matti ValSu 29.55 0.04.11 33.74 33.74
3 Aronen Osmo RasKa 29.59 0.04.15 33.10 33.09
4 Valtonen Teuvo Hiisi 30.22 0.04.38 32.12 32.11
5 Vapanen Jukka RasKa 33.08 0.07.24 28.92 28.91
6 Kuusisto Seppo RaLu 35.04 0.09.20 26.84 26.83
7 Nurmo Heikki PunKu 35.34 0.09.50 25.98 25.97
8 Eilu Kalevi RaLu 35.43 0.09.59 25.39 25.39
9 Rosenqvist Onni SuosmSa 39.50 0.14.06 22.34 22.33
10 Erkkilä Raimo SuosmSa 54.59 0.29.15 15.87 15.87

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Jukka RasKa 30.38 0.00.00
2 Mikola Oiva Hiisi 36.38 0.06.00
Helariutta Eero RasKa HYL -
Koskinen Jukka Hiisi HYL -
Lammensalo Jaakko Hiisi HYL -
Mattila Pertti RasKa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villgren Väinö UlvUra 39.54 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaunismäki Lasse RaLu 55.04 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikoski Roope RasKa 38.54 0.00.00 31.03 30.43
2 Tuominen Juho KanSu 43.23 0.04.29 25.73 25.24
3 Leppimäki Jukka Hiisi 54.17 0.15.23 18.90 18.54

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Aaro UlvUra 36.37 0.00.00 35.67 33.35
2 Kanerva Santtu SuSe 37.30 0.00.53 33.96 31.75
3 Kaihtela Juuso RaLu 37.49 0.01.12 32.81 30.68
4 Kesti Erik RasKa 41.19 0.04.42 29.24 27.34
5 Lehtimäki Janne Hiisi 57.38 0.21.01 20.40 19.07
6 Kohonen Eevert RaLu 57.53 0.21.16 19.75 18.46
7 Järvinen Ville Hiisi 1.31.02 0.54.25 12.20 11.40

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pietu RasKa 20.20 0.00.00
2 Niemensivu Timi RaLu 22.14 0.01.54
3 Lohtander Aleksi RaLu 23.48 0.03.28
4 Lehtimäki Juho RaLu 26.04 0.05.44
Willman Pyry RasKa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Iivari RasKa 21.25 0.00.00
2 Tiirikainen Ville UlvUra 24.23 0.02.58
3 Nolvi Joona RasKa 26.04 0.04.39
4 Pihala Jonne RaLu 40.23 0.18.58
Lehtimäki Eerik RaLu KES -
Hramov Aleksandr Hiisi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 13.42 0.00.00
2 Murto Aleksi RasKa 15.48 0.02.06
3 Havu Eero RasKa 19.15 0.05.33
4 Haikonen Ilmo UlvUra 27.50 0.14.08
5 Lehtonen Elias UlvUra 29.02 0.15.20
Lahti Paavo RasKa KES -
Willman Kasperi RasKa KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 39.50 0.00.00 72.61 69.43
2 Kaskinen Mira RasKa 41.12 0.01.22 68.89 65.86
3 Borisova Daria Hiisi 42.56 0.03.06 64.84 62.00
4 Jakobsson Laura RasKa 45.07 0.05.17 60.50 57.85
5 Koivusalo Sanna RasKa 48.39 0.08.49 54.99 52.58
6 Haapakoski Tiina RasKa 51.33 0.11.43 50.85 48.62
7 Koivisto Johanna LLuja 55.58 0.16.08 45.87 43.85
8 Peltomäki Hanna SiikSi 1.00.34 0.20.44 41.49 39.67
9 Isokallio Pauliina L-LL 1.12.02 0.32.12 34.13 32.63

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikangas Marika RaLu 38.11 0.00.00 54.70 55.24
2 Kallioniemi Reija RaLu 42.44 0.04.33 46.44 46.89
3 Uusikartano Hanna KodisjKa 42.49 0.04.38 43.91 44.33
4 Perkola Pauliina RasKa 54.33 0.16.22 32.55 32.87

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Katja Hiisi 35.53 0.00.00 58.36 58.57
2 Matintalo Terhi LLuja 39.48 0.03.55 49.98 50.16
3 Juhola Piia RaLu 42.07 0.06.14 44.75 44.91
4 Mannila Minna Raska 52.16 0.16.23 34.05 34.18

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 39.52 0.00.00 45.41 45.29
2 Koskinen Sari Hiisi 41.05 0.01.13 42.41 42.30
3 Tuumi Maija Hiisi 53.22 0.13.30 31.38 31.30
4 Lehmus Satu Hiisi 1.03.44 0.23.52 25.21 25.14
5 Jokela Outi SuSe 1.15.57 0.36.05 20.26 20.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kontturi Liisa RasKa 38.37 0.00.00
2 Tuuppa Riikka EKU 38.45 0.00.08
Mäkelä Tiina RaTU KES -
Peltomäki Seija SiikSi HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 28.58 0.00.00 49.12 48.80
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 29.22 0.00.24 46.63 46.33
3 Luovula Pia SuosmSa 30.57 0.01.59 42.52 42.24
4 Virtanen Marjo Hiisi 32.27 0.03.29 38.91 38.66
5 Reiman Päivi Hiisi 50.45 0.21.47 23.83 23.67

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 23.51 0.00.00 44.75 44.35
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 25.17 0.01.26 41.16 40.79
3 Siuko Anja SuSe 26.45 0.02.54 37.91 37.57
4 Korpinen Paula RaLu 28.13 0.04.22 34.99 34.68
5 Koskialho Elisabeth RaLu 28.24 0.04.33 33.82 33.52
6 Mäkelä Oivi SuSe 35.18 0.11.27 26.46 26.22
Katajisto Raili KanSu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 34.22 0.00.00 39.94 40.08
2 Soikkeli Orvokki KanSu 34.56 0.00.34 37.33 37.46
3 Tarkiainen Sirpa SuSe 36.09 0.01.47 34.17 34.30
4 Kaasalainen Tuula SuSe 38.53 0.04.31 30.01 30.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 26.30 0.00.00 41.80 41.77
2 Piiparinen Seija RasKa 31.55 0.05.25 32.10 32.08
3 Mattila Riitta RasKa 36.11 0.09.41 26.02 26.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 40.04 0.00.00
2 Erkkilä Aino SuosmSa 1.34.53 0.54.49
Kirkkala Aino SuosmSa HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Saina RasKa 44.52 0.00.00
2 Isokallio Marjaana L-LL 52.44 0.07.52

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähteenmäki Iida KanSu 46.07 0.00.00
2 Hiltunen Emmi SiikSi 50.49 0.04.42

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiittanen Maija UlvUra 26.44 0.00.00 43.54 38.52
2 Aho Susanna Hiisi 34.02 0.07.18 33.47 29.61
3 Ahonkivi Veera UlvUra 34.45 0.08.01 32.06 28.36
4 Mähönen Helka KanSu 35.55 0.09.11 30.32 26.82
5 Koivunen Nea RasKa 37.40 0.10.56 28.25 24.99
6 Tuominen Heli KanSu 41.30 0.14.46 25.04 22.15
7 Tenho Sanni L-LL 44.38 0.17.54 22.73 20.10
8 Vehkala Eveliina SiikSi 46.02 0.19.18 21.49 19.01

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luoma Oona UlvUra 22.50 0.00.00
2 Haikonen Sanni UlvUra 22.51 0.00.01
3 Jutila Iisa RasKa 24.24 0.01.34
4 Tuominen Mari KanSu 24.50 0.02.00
5 Mäkinen Tuuli LLuja 25.24 0.02.34
6 Isokallio Helmi L-LL 26.47 0.03.57
7 Tarkkanen Annika UlvUra 26.48 0.03.58
8 Jutila Pinja RasKa 28.49 0.05.59
9 Pohjolainen Iina LLuja 29.38 0.06.48
10 Törmälä Helena L-LL 34.29 0.11.39

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Lotta UlvUra 24.18 0.00.00
2 Vehkala Katariina SiikSi 26.13 0.01.55
3 Haunia Heta HSU 27.50 0.03.32
4 Uusihonko Salla HSU 29.35 0.05.17

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 17.20 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 18.54 0.01.34
3 Tuhkanen Suvi UlvUra 23.18 0.05.58
4 Heinikangas Veera RaLu 25.44 0.08.24
5 Vuorinen Saana UlvUra 28.15 0.10.55
6 Koivunen Netta RasKa 33.48 0.16.28