FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon avoin am-sprintti Kymenlaakson Sähkösprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sild Timo Koovee 16.19 0.00.00 87.50 84.28
2 Hirvikallio Joni Koovee 16.22 0.00.03 86.36 83.18
3 Ahola Topias Navi 16.31 0.00.12 84.71 81.59
4 Nenonen Lauri KR 16.47 0.00.28 82.51 79.48
5 Takanen Lari VeVe 17.04 0.00.45 80.31 77.35
6 Saikko Ville LappRi 17.37 0.01.18 76.99 74.16
7 Ahola Joonas Navi 17.41 0.01.22 75.89 73.10
8 Saikko Antti LappRi 17.45 0.01.26 74.80 72.05
9 Pukema Hannu-Pekka RR 17.55 0.01.36 73.31 70.61
10 Hapola Tuomas RaKaS 18.17 0.01.58 71.06 68.44
11 Hasu Simo Trian 18.31 0.02.12 69.39 66.84
12 Virta Jani Trian 18.45 0.02.26 67.77 65.27
13 Irtola Miika KS 18.50 0.02.31 66.71 64.25
14 Hirvi Joonas RaKaS 20.01 0.03.42 62.05 59.77
15 Manninen Marko Navi 20.43 0.04.24 59.27 57.08
16 Laine Miika KS 22.27 0.06.08 54.06 52.06

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muikku Anssi AnttU 19.59 0.00.00 37.47 37.47
2 Sainio Mikko HU-46 21.37 0.01.38 33.34 33.34
3 Kiiski Mikko KyS 25.45 0.05.46 26.90 26.90
4 Valo Johannes Navi 32.56 0.12.57 20.18 20.18
Auvinen Jukka KuoSu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 17.23 0.00.00 54.15
2 Tonder Mika SKVuoksi 17.55 0.00.32 51.41
3 Kiintola Jarno KS 17.56 0.00.33 50.24
4 Saarela Jarno KyS 18.05 0.00.42 48.71
5 Lilja Arto AnttU 18.31 0.01.08 46.48
6 Turkki Antti ORa 19.30 0.02.07 43.10
7 Kurttila Jukka Navi 20.19 0.02.56 40.37
8 Salonen Mika KS 20.39 0.03.16 38.75

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 17.50 0.00.00 56.84 31.64
2 Kurhinen Tomi RaVa 17.56 0.00.06 55.68 30.99
3 Uotila Marko KS 18.52 0.01.02 52.12 29.01
4 Elo Mika KuUS 19.05 0.01.15 50.73 28.23
5 Pirtilä Timo KyS 20.19 0.02.29 46.90 26.10
6 Hautaniemi Petri RaKaS 21.10 0.03.20 44.30 24.66
7 Pellinen Antti JoKu 22.03 0.04.13 41.83 23.28
8 Hirvonen Petri EKSu 23.01 0.05.11 39.42 21.94
9 Maikkola Esa KyS 25.42 0.07.52 34.71 19.32
Ojalainen Jorma SKVuoksi HYL -
Heikkinen Jarkko VeVe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 15.52 0.00.00 55.25 57.20
2 Kotro Petri KaaRa 17.09 0.01.17 50.48 52.26
3 Ojalainen Kari SKVuoksi 17.14 0.01.22 49.60 51.34
4 Mattinen Reijo JoKu 18.01 0.02.09 46.84 48.48
5 Väyrynen Timo KyS 18.11 0.02.19 45.80 47.41
6 Taskinen Ari AnttU 18.54 0.03.02 43.49 45.02
7 Vuorinen Hannu KyS 18.58 0.03.06 42.76 44.26
8 Hakulinen Jukka VeVe 19.09 0.03.17 41.77 43.24
9 Nissinen Matti Navi 19.42 0.03.50 40.05 41.46
10 Hietanen Ari KuUS 19.59 0.04.07 38.94 40.31
11 Ritakallio Timo Lynx 20.52 0.05.00 36.76 38.06
12 Kilpinen Mika KyS 22.19 0.06.27 33.88 35.07
13 Niskanen Mikko KyS 22.58 0.07.06 32.45 33.59

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 16.33 0.00.00 52.83 27.89
2 Niemi Kari-Veli LappRi 17.31 0.00.58 48.67 25.69
3 Ruotsalainen Jouni SKVuoksi 19.11 0.02.38 43.30 22.85
4 Myllärinen Hannu JoKu 20.41 0.04.08 39.10 20.64
5 Pajunen Jukka Navi 22.17 0.05.44 35.32 18.64
6 Hyppänen Timo EKSu 23.38 0.07.05 32.37 17.09
Lavonen Hannu MiehVi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 15.05 0.00.00 50.19 36.18
2 Pietikäinen Markku JoKu 16.00 0.00.55 46.13 33.26
3 Päivänranta Pertti JoKu 17.15 0.02.10 41.69 30.06
4 Hirvikallio Lassi LuuRa 18.34 0.03.29 37.71 27.19
5 Niskanen Sakari Navi 18.46 0.03.41 36.30 26.17
6 Salonen Kauko KyS 21.33 0.06.28 30.74 22.16
7 Tarvainen Juhani PiTa 22.27 0.07.22 28.66 20.66

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Heikki KS 20.17 0.00.00 29.68 17.24
2 Seitsonen Kauko Kajo 22.06 0.01.49 25.19 14.64
3 Herttuainen Vesa RaKaS 22.50 0.02.33 22.41 13.02

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rautio Pekka JoKu 18.38 0.00.00 32.30
2 Kemppi Jorma Navi 20.25 0.01.47 28.00
3 Kykkänen Herkko KaaRa 25.25 0.06.47 21.31
4 Pöyhiä Jorma RaKaS 26.50 0.08.12 19.06

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kilo Esko LappRi 24.19 0.00.00 38.31
2 Karnaattu Mauri KS 27.29 0.03.10 32.20
3 Salmi Tarmo JoKu 41.48 0.17.29 20.06
Salo Eero InkTe HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pylvänäinen Samu KS 16.08 0.00.00 64.02 69.01
2 Väyrynen Antti KyS 16.28 0.00.20 61.55 66.34
3 Tynys Joona KS 17.11 0.01.03 57.86 62.36
4 Pätäri Viljami KyS 17.14 0.01.06 56.57 60.97
5 Sakki Eemil KS 17.28 0.01.20 54.70 58.96
6 Mesiäinen Jaakko Navi 17.32 0.01.24 53.39 57.54
7 Ovaska Janne LuuRa 17.35 0.01.27 52.14 56.19
8 Niskanen Janne VeVe 18.05 0.01.57 49.62 53.49
9 Heikkinen Valtteri VeVe 18.39 0.02.31 47.08 50.74

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pasi Antti KyS 12.31 0.00.00 61.10 61.49
2 Lindqvist Arttu KS 12.34 0.00.03 60.16 60.54
3 Koivisto Daniel KyS 12.56 0.00.25 57.77 58.13
4 Vicari Lars Navi 13.02 0.00.31 56.65 57.01
5 Pousi Juho VeVe 13.49 0.01.18 52.80 53.13
6 Turkki Eero ORa 13.51 0.01.20 52.04 52.36
7 Hakulinen Saku VeVe 13.54 0.01.23 51.21 51.54
8 Kotro Väinö KyS 14.10 0.01.39 49.63 49.94
9 Niemi Oskari LappRi 14.50 0.02.19 46.80 47.10
10 Mattila Pyry KS 14.57 0.02.26 45.85 46.13
11 Lindén Mikael KS 15.38 0.03.07 43.28 43.55
12 Ahtiainen Antti VeVe 16.35 0.04.04 40.27 40.52
13 Salonen Eetu KS 17.06 0.04.35 38.53 38.78
14 Hyyrynen Arttu KS 27.52 0.15.21 23.33 23.48

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Aaro VeVe 13.52 0.00.00
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 14.12 0.00.20
3 Kiero Aaro LappRi 17.01 0.03.09
4 Kukkonen Henri VeVe 19.09 0.05.17
5 Pellinen Veeti JoKu 19.10 0.05.18
6 Metsälä Jesse RaKaS 21.26 0.07.34
7 Soini Otto KyS 22.50 0.08.58
Platonov Simeon Navi HYL -
Hautaniemi Lauri RaKaS HYL -
Hanska Atso VeVe HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suurnäkki Elias KS 13.07 0.00.00
2 Ojala Urho KS 13.22 0.00.15
3 Niskanen Aatu VeVe 15.08 0.02.01
4 Peltonen Lasse KS 15.12 0.02.05
5 Lindqvist Topi KS 16.35 0.03.28
6 Malinen Vinski Navi 17.01 0.03.54
7 Laukkanen Juho KS 17.04 0.03.57
8 Säyriö Jyri KS 17.29 0.04.22
9 Kurhinen Samuel RaVa 17.43 0.04.36
10 Ruoti Eeli VeVe 18.05 0.04.58
11 Kiiski Olavi KyS 18.31 0.05.24
12 Rytkö Olli VeVe 18.33 0.05.26
Jokinen Perttu Navi HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virta Elli Trian 16.50 0.00.00 86.98 85.54
2 Nurmela Sari VeVe 17.49 0.00.59 81.50 80.14
3 Väyrynen Aino KyS 18.48 0.01.58 76.59 75.31
4 Väisänen Essi SKVuoksi 19.43 0.02.53 72.41 71.20
5 Hietanen Pinja KS 19.54 0.03.04 71.13 69.94
6 Kiiski Johanna HS 20.06 0.03.16 69.81 68.65
7 Hyyrynen Noora KS 20.17 0.03.27 68.58 67.44
8 Aho Petra Navi 20.25 0.03.35 67.53 66.41
9 Juvonen Matleena RaKaS 20.35 0.03.45 66.39 65.29
10 Suutari Mirka KS 20.48 0.03.58 65.11 64.03
11 Metsola Roosa KyS 21.08 0.04.18 63.51 62.46
12 Kiuru Veera RaKaS 21.12 0.04.22 62.74 61.69
13 Nykänen Eveliina LappRi 21.29 0.04.39 61.34 60.32
14 Tarvainen Heini Navi 22.17 0.05.27 58.59 57.62
15 Hyvärinen Emilia LS-37 22.52 0.06.02 56.56 55.62
16 Väyrynen Anni KyS 23.23 0.06.33 54.79 53.88
17 Julku Päivi KyS 24.29 0.07.39 51.83 50.97
18 Viita Milka Navi 27.40 0.10.50 45.43 44.67
19 Hautamäki Niina VeVe 28.45 0.11.55 43.29 42.57

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Anastasia Hiisi 22.24 0.00.00 59.53 64.01
2 Salo Katri HS 26.07 0.03.43 49.14 52.84
3 Kiintola Susanna KS 30.00 0.07.36 41.12 44.21
4 Friari Päivi SKVuoksi 32.15 0.09.51 36.70 39.46
Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Marja KS 17.46 0.00.00 61.33 42.21
2 Pötry Mervi KR 18.47 0.01.01 56.27 38.73
3 Wartiainen Piritta EsSu 19.08 0.01.22 53.54 36.84
4 Huusari Heidi InkTe 20.24 0.02.38 48.61 33.45
5 Liukkonen Niina Navi 20.53 0.03.07 45.92 31.60
6 Kärkkäinen Varpu ORa 21.11 0.03.25 43.73 30.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tonder Marja AlatPi 19.24 0.00.00 51.62 45.36
2 Hietanen Pia KuUS 21.32 0.02.08 44.76 39.33
3 Heikkinen Anniina VeVe 22.44 0.03.20 40.74 35.80
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 23.04 0.03.40 38.53 33.86
5 Harjula Oili KS 29.05 0.09.41 29.27 25.72

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 21.49 0.00.00 24.99 20.03
2 Äijälä Merja Navi 23.00 0.01.11 21.93 17.57
3 Pajunen Tarja Navi 23.24 0.01.35 19.81 15.87

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 20.07 0.00.00
2 Salonen Iiris KyS 30.11 0.10.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heimonen Arja Navi 20.51 0.00.00 43.09
2 Tikka Eija RaKaS 21.07 0.00.16 39.36
3 Särkkä Liisa Navi 27.07 0.06.16 28.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Paula KS 27.06 0.00.00
Muikku Rauni Navi HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suutari Tuuli KS 18.30 0.00.00 56.79 32.03
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 18.32 0.00.02 54.98 31.01
3 Similä Roosa SKVuoksi 18.46 0.00.16 52.62 29.68
4 Ahola Eveliina Navi 20.29 0.01.59 46.67 26.32
Pakkanen Reetta VeVe KES -
Nissinen Elina Navi HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 13.01 0.00.00 54.53 60.38
2 Kiero Ira LappRi 13.24 0.00.23 52.36 57.97
3 Ovaska Jenni LuuRa 13.40 0.00.39 50.74 56.18
4 Koli Helmi Trian 13.47 0.00.46 49.72 55.04
5 Pakkanen Raita VeVe 15.51 0.02.50 42.72 47.30
6 Rautamaa Heidi VeVe 16.05 0.03.04 41.59 46.05
7 Pellinen Viivi JoKu 16.15 0.03.14 40.66 45.02
8 Harjula Tanja KS 16.16 0.03.15 40.11 44.41
9 Ruoti Miina VeVe 16.32 0.03.31 38.97 43.15
10 Niskanen Nelli VeVe 16.37 0.03.36 38.28 42.38
11 Kantanen Raisa RaKaS 17.08 0.04.07 36.65 40.58
12 Vesikko Venla JoKu 17.47 0.04.46 34.85 38.58
13 Kainlauri Milla JoKu 17.50 0.04.49 34.29 37.97
14 Ojala Anna KS 22.57 0.09.56 26.29 29.11

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 13.21 0.00.00
2 Ollikainen Jatta Navi 14.50 0.01.29
3 Peltonen Liisa KS 15.41 0.02.20
4 Kurhinen Anna RaVa 15.52 0.02.31
5 Heikkinen Ida VeVe 16.55 0.03.34
6 Rautamaa Henna VeVe 18.42 0.05.21
7 Jäkälä Hanne SKVuoksi 19.15 0.05.54
8 Soini Mette KyS 19.40 0.06.19
9 Laitinen Emilia VeVe 19.46 0.06.25
10 Mattinen Lotta JoKu 20.15 0.06.54
11 Kainlauri Maiju JoKu 20.34 0.07.13
12 Vallema Henrika VeVe 21.28 0.08.07
13 Vanhatalo Salla KS 29.17 0.15.56

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 13.26 0.00.00
2 Kiero Veera LappRi 13.37 0.00.11
3 Tonder Oona SKVuoksi 16.49 0.03.23
4 Lavikainen Aili KyS 18.51 0.05.25
5 Heikkinen Roosa VeVe 19.33 0.06.07
6 Metsälä Piitu RaKaS 20.45 0.07.19
7 Suurnäkki Anna VeVe 20.58 0.07.32
8 Linden Amalia KS 21.24 0.07.58
9 Hasu Aino Trian 21.59 0.08.33
10 Lavonen Sanni MiehVi 22.08 0.08.42
11 Jokela Kiia VeVe 23.21 0.09.55
12 Laitinen Julia VeVe 23.59 0.10.33
13 Alanko Anni Navi 26.00 0.12.34
14 Uotila Aino KS 28.14 0.14.48
15 Kurttila Meeri Navi 29.38 0.16.12
16 Kiintola Emilia KS 32.12 0.18.46
17 Leppänen Iisa Navi 41.23 0.27.57
Outinen Katariina KyS HYL -