FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Päijät-Hämeen Suunnistuksen AM-sprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttolainen Aleksi LS-37 12.33 0.00.00 88.92 92.48
2 Penttinen Topi Trian 12.38 0.00.05 87.64 91.14
3 Patana Mikko HiKi 12.56 0.00.23 84.93 88.32
4 Sorvisto Juha VaajTe 12.59 0.00.26 83.92 87.28
5 Niemi Vili RR 13.06 0.00.33 82.50 85.80
6 Hasu Topi Trian 13.30 0.00.57 79.40 82.58
7 Lahtinen Tuomo IHR 13.47 0.01.14 77.13 80.22
8 Rantala Valtteri LS-37 13.59 0.01.26 75.40 78.41
9 Järvinen Seppo LS-37 14.03 0.01.30 74.41 77.39
10 Tervala Miska RaVa 14.14 0.01.41 72.84 75.75
11 Huotari Lauri LS-37 14.18 0.01.45 71.88 74.75
12 Valkonen Lauri LS-37 14.37 0.02.04 69.72 72.51
13 Hasu Simo Trian 14.39 0.02.06 68.96 71.72
14 Nurminen Ilkka HS 14.43 0.02.10 68.05 70.77
15 Laine Ville NaTe 14.51 0.02.18 66.84 69.52
16 Vesanto Anssi EsSu 15.49 0.03.16 62.20 64.69
17 Perä Tapio RR 16.05 0.03.32 60.62 63.05
18 Joentausta Pontus NaTe 18.03 0.05.30 53.53 55.67
19 Kokkinen Kari PertPe 19.47 0.07.14 48.39 50.33
Kiuru Jani RaKaS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 12.49 0.00.00 70.86
2 Hämäläinen Jani LS-37 13.28 0.00.39 62.38
3 Hirvonen Juha LS-37 14.13 0.01.24 54.30

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppänen Kristian LS-37 13.43 0.00.00
2 Maasilta Tommi RaVa 14.34 0.00.51

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervala Mika RaVa 11.26 0.00.00 58.80 62.45
2 Elo Mika KuUS 12.36 0.01.10 52.02 55.25
3 Lohikainen Timo RaVa 13.30 0.02.04 47.31 50.25
4 Sundqvist Jari LS-37 13.41 0.02.15 45.45 48.27
5 Uusitalo Tero EsAk 16.40 0.05.14 36.30 38.56
6 Lehtonen Timo LS-37 21.38 0.10.12 27.19 28.88
Kurhinen Tomi RaVa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huostila Markku LamSä 13.08 0.00.00 51.71 53.42
2 Molnar Geza RaVa 13.29 0.00.21 49.42 51.05
3 Immonen Jari NaTe 14.32 0.01.24 44.98 46.46
4 Lahtinen Jari IHR 14.50 0.01.42 43.21 44.63
5 Lepola Antti RaVa 14.53 0.01.45 42.21 43.60
6 Koistinen Pasi NaTe 19.37 0.06.29 31.37 32.41
7 Siirilä Sami IkNV 21.05 0.07.57 28.59 29.53
Vuorinen Hannu KyS HYL -
Liukkonen Jari IHR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 12.41 0.00.00 59.33 58.21
2 Malinen Jouko HS 14.01 0.01.20 52.88 51.88
3 Hämäläinen Markku RaVa 14.54 0.02.13 48.99 48.06
4 Liukkonen Juha HiKi 15.22 0.02.41 46.76 45.88
5 Liikkanen Reima RaVa 15.31 0.02.50 45.59 44.73
6 Kotilainen Matti LS-37 15.47 0.03.06 44.10 43.27
7 Lehtinen Jukka AR 16.24 0.03.43 41.75 40.97
8 Leppälä Martti HlS 17.00 0.04.19 39.62 38.87
9 Laine Markku MU 17.06 0.04.25 38.72 37.99
Helle Markku SaPu HYL -
Varkila Jorma LamSä KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 11.32 0.00.00 54.29 56.91
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 11.53 0.00.21 51.81 54.31
3 Aherto Jorma LS-37 12.05 0.00.33 50.09 52.51
4 Laukka John RaVa 12.07 0.00.35 49.09 51.46
5 Liukkala Pekka HauSi 12.37 0.01.05 46.32 48.56
6 Nyberg Henry Trian 13.04 0.01.32 43.92 46.05
7 Pellinen Jari AngA 13.46 0.02.14 40.93 42.91
8 Lehto Esa HS 14.46 0.03.14 37.45 39.26
9 Ahlqvist Hannu Raus 18.03 0.06.31 30.06 31.51
Kotala Markku LS-37 KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 13.03 0.00.00 46.64 51.37
2 Liljeström Åge HS 13.15 0.00.12 45.48 50.09
3 Pusa Raimo ViRuS 13.49 0.00.46 43.17 47.55
4 Rapakko Timo SuSi 13.57 0.00.54 42.32 46.61
5 Sane Kari HS 14.00 0.00.57 41.73 45.97
6 Turunen Kauko LS-37 14.10 0.01.07 40.81 44.96
7 Salo Hannu LS-37 15.59 0.02.56 35.79 39.43
8 Railimo Matti SOC 16.16 0.03.13 34.80 38.33
9 Karvinen Antero OH 17.29 0.04.26 32.03 35.28
10 Partanen Risto HyRa 18.29 0.05.26 29.97 33.01
11 Harju Hannu EsSu 18.59 0.05.56 28.86 31.78
12 Nikkari Paavo LS-37 23.55 0.10.52 22.65 24.95
13 Saviaho Aarno HyRa 24.37 0.11.34 21.76 23.97
Rusko Heikki VaajTe HYL -
Lehtinen Teuvo RaVa HYL -
Pitkänen Heikki RaVa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anjala Risto LS-37 15.44 0.00.00 39.05 25.86
2 Hovikorpi Aarno HlS 15.46 0.00.02 38.24 25.33
3 Lampi Eero PäijRa 17.40 0.01.56 33.47 22.17
4 Luukko Jukka LS-37 18.02 0.02.18 32.15 21.30
5 Harkola Hannu PäijRa 21.33 0.05.49 26.37 17.47
6 Jylhä Keijo JRV 24.45 0.09.01 22.50 14.90
Salo Markku LS-37 HYL -
Mäkinen Jaakko AngA HYL -
Kivistö Erkki Pihkan HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kvick Aimo IHR 13.21 0.00.00 37.92
2 Karppinen Pentti RaVa 15.33 0.02.12 30.92
3 Kuokkanen Kari Pihkan 18.23 0.05.02 24.78
4 Klinga Esa LS-37 23.56 0.10.35 17.98

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lario Heikki RaVa 13.37 0.00.00 38.77
2 Brax Asko TP 14.57 0.01.20 33.99
3 Salmi Jorma NaTe 16.14 0.02.37 30.08
4 Ranta Esko LS-37 17.04 0.03.27 27.45
5 Riihelä Pauli LS-37 20.59 0.07.22 21.38

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuoppamäki Juho RaVa 14.47 0.00.00
2 Pietari Marko HyRa 15.01 0.00.14

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiljander Ville HyRa 12.25 0.00.00 53.69 35.20
2 Kuusela Iiro RaVa 13.55 0.01.30 46.47 30.46
3 Liikkanen Olli RaVa 14.45 0.02.20 42.49 27.85
4 Hirvonen Joni RaVa 15.09 0.02.44 40.04 26.25
5 Remahl Ville LS-37 16.00 0.03.35 36.67 24.04
6 Toivonen Juuso LamSä 19.48 0.07.23 28.62 18.76

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuva Lassi RaVa 10.41 0.00.00 53.33 56.07
2 Westerlund Otso Koovee 11.01 0.00.20 50.16 52.74
3 Virtanen Aaro HU-46 11.57 0.01.16 44.81 47.12
4 Kemppainen Matti HU-46 12.43 0.02.02 40.77 42.86
5 Nykänen Tomi LamSä 13.56 0.03.15 35.98 37.83
6 Nuuttila Sami HU-46 14.12 0.03.31 34.10 35.85

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Miika HU-46 12.13 0.00.00
2 Kolganov Vladislav LS-37 13.15 0.01.02
3 Kuusela Otto RaVa 13.24 0.01.11
4 Partanen Lauri HyRa 14.45 0.02.32
5 Pelkonen Oula RaVa 15.35 0.03.22
6 Tähtinen Miska PäijRa 18.06 0.05.53
7 Vilkuna Verne RaVa 21.57 0.09.44

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Aapo RaVa 8.26 0.00.00
2 Gröhn Riku HU-46 8.41 0.00.15
3 Toivonen Jussi LamSä 9.59 0.01.33
4 Virtanen Ilari HU-46 10.24 0.01.58
5 Kurhinen Samuel RaVa 12.00 0.03.34
6 Passila Veeti HU-46 12.25 0.03.59
7 Granqvist Aapo LS-37 13.01 0.04.35
8 Säyriö Jyri KS 13.57 0.05.31
9 Pelkonen Elias RaVa 14.42 0.06.16
10 Ketonen Juuso RaVa 15.06 0.06.40
11 Toivonen Tuomas RaVa 16.55 0.08.29
12 Huostila Sampo LamSä 21.17 0.12.51
Lehtonen Kaapo LS-37 HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna LS-37 10.46 0.00.00 84.21 81.89
2 Wennman Heini Pohjant 11.13 0.00.27 79.62 77.42
3 Andelin Sanna LaTa 11.37 0.00.51 75.71 73.62
4 Kirvesmies Tytti TP 12.02 0.01.16 71.96 69.97
5 Kukkonen Saara LS-37 12.18 0.01.32 69.29 67.38
6 Ylipelkola Essi KortJV 13.35 0.02.49 61.74 60.04
7 Hasu Emmi Trian 14.04 0.03.18 58.66 57.04
8 Hyvärinen Emilia LS-37 14.49 0.04.03 54.77 53.26
9 Hietanen Pinja KS 15.43 0.04.57 50.77 49.36
10 Rauhamäki Eevamari LS-37 15.47 0.05.01 49.69 48.32
Kirvesmies Lotta LS-37 HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivunen Mari LS-37 12.30 0.00.00 71.76 53.24
2 Örn Outi KärKV 14.14 0.01.44 60.66 45.01
3 Routsi Anastasia Hiisi 15.06 0.02.36 54.95 40.77
4 Eeva Jonna LS-37 22.15 0.09.45 35.78 26.55
5 Koistinen Anu NaTe 39.12 0.26.42 19.45 14.43

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 10.32 0.00.00 64.26 24.82
2 Koivuniemi Kirsi LS-37 11.15 0.00.43 55.65 21.49
3 Friman Kaisa HyRa 13.47 0.03.15 41.74 16.12

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 12.14 0.00.00 57.74 31.68
2 Dahlman Maarit LS-37 12.16 0.00.02 56.15 30.80
3 Hirvonen Leena AR 12.55 0.00.41 51.96 28.50
4 Sundqvist Sari LS-37 14.15 0.02.01 45.85 25.15
5 Arvela Kirsi LS-37 14.27 0.02.13 44.00 24.13
6 Harjula Oili KS 15.19 0.03.05 40.36 22.14
7 Liikonen Sari RaVa 15.27 0.03.13 38.86 21.32

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttolainen Lea LS-37 13.04 0.00.00 45.66 32.16
2 Westerlund Tiina Koovee 14.40 0.01.36 39.15 27.58
3 Harju Leena LS-37 15.24 0.02.20 35.84 25.24
4 Peltomaa Pirjo IHR 20.48 0.07.44 25.46 17.93
Rantalainen Anna-Lea LS-37 HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Montonen Outi IHR 12.39 0.00.00 50.26 34.24
2 Anttila Sisko LamSä 15.11 0.02.32 40.30 27.46
3 Pulkkinen Arja JoKu 17.31 0.04.52 33.57 22.87
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 18.39 0.06.00 30.25 20.61
Lahtinen Terttu IHR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Andelin Tarja LaTa 13.27 0.00.00 53.63 54.70
2 Hakkarainen Maria-Leena IHR 18.50 0.05.23 36.86 37.60
3 Turku Kaija HS 19.59 0.06.32 33.39 34.05
4 Ahlqvist Kristiina Raus 31.34 0.18.07 20.28 20.68
Liimatainen Raili HyRa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 12.43 0.00.00
2 Kämäräinen Helena LS-37 14.40 0.01.57

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Immonen Angelika NaTe 16.43 0.00.00
2 Ruponen Petra RaVa 37.44 0.21.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Friman Ronja HyRa 14.34 0.00.00 31.73 43.60
2 Solonen Heidi LS-37 15.22 0.00.48 27.83 38.23
3 Ruponen Terhi RaVa 21.39 0.07.05 18.15 24.93

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Ella RaVa 11.48 0.00.00 48.40 29.88
2 Kuusela Aino RaVa 11.59 0.00.11 46.23 28.54
3 Lohikainen Eveliina RaVa 12.13 0.00.25 43.95 27.13
4 Päivähonka Salla RaVa 13.02 0.01.14 39.88 24.62
5 Harjula Tanja KS 14.13 0.02.25 35.35 21.83
6 Kopra Ella HU-46 19.04 0.07.16 25.46 15.72

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 12.33 0.00.00
2 Taipale Anniina LS-37 12.37 0.00.04
3 Virolainen Sara KärKV 13.40 0.01.07
4 Kolstela Hilla LS-37 13.56 0.01.23
5 Kemppainen Veera HU-46 14.19 0.01.46
6 Koljonen Erika HU-46 16.31 0.03.58
7 Kurhinen Anna RaVa 17.42 0.05.09
8 Vepsä Aino LS-37 18.30 0.05.57
9 Koistinen Milla HyRa 19.34 0.07.01
10 Kangas Roosa LS-37 22.23 0.09.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riutto Eerika HU-46 10.08 0.00.00
2 Selin Helena Katarina HU-46 11.07 0.00.59
3 Lehtonen Maiju LS-37 12.01 0.01.53
4 Leppänen Jenni LS-37 12.37 0.02.29
5 Gröhn Ronja HU-46 13.28 0.03.20
6 Kivimäki Inka HU-46 15.29 0.05.21
7 Aarikka Iida HU-46 17.40 0.07.32
8 Hasu Aino Trian 17.45 0.07.37
9 Seppänen Iida HU-46 17.53 0.07.45
Maasilta Lumi RaVa HYL -