FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Öppen ÖIDM Sprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sundelin Peter Femman 18.19 0.00.00 80.11 63.01
2 Sund Otto Femman 18.53 0.00.34 76.93 60.51
3 Lund Matias Femman 19.12 0.00.53 74.89 58.91
4 Jern Jonas Femman 19.40 0.01.21 72.37 56.92
5 Kronberg Christian Femman 19.47 0.01.28 71.20 56.01
6 Järn Staffan Brahe 20.08 0.01.49 69.24 54.46
7 Bäckström Anders Femman 20.29 0.02.10 67.34 52.96
8 Wärnman Patrik Brahe 20.38 0.02.19 66.14 52.02
9 Lövsund Johan Botnia 21.01 0.02.42 64.23 50.52
10 Ohls Lukas Falken 21.10 0.02.51 63.08 49.62
11 Sipilä Teemu YKV 21.26 0.03.07 61.61 48.46
12 Granholm Christoffer Femman 21.57 0.03.38 59.50 46.80
13 Hagström Fredrik Brahe 22.00 0.03.41 58.69 46.17
14 Vesterback Jonas Malax 22.37 0.04.18 56.44 44.40
15 Lindfors Kari Falken 25.41 0.07.22 49.13 38.65
16 Holmback Hannes Femman 25.52 0.07.33 48.22 37.93

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jansson Sören Falken 21.55 0.00.00 44.42
2 Torrkulla Michael Femman 22.19 0.00.24 42.32
3 Ljungberg Robert Botnia 24.28 0.02.33 37.40
4 Lindfors Jan Falken 24.34 0.02.39 36.06
5 Höglund Mats Falken 25.04 0.03.09 34.18
Ahlskog Martin Botnia HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Spets Dan-Olav Kronan 22.33 0.00.00 24.77
2 Hahn Aleksis Solf 24.00 0.01.27 22.11
3 Hansen Joakim Botnia 28.16 0.05.43 17.79
4 Backman Fredrik Femman 32.33 0.10.00 14.59

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 17.21 0.00.00 46.72 32.73
2 Höstman Stefan Malax 19.17 0.01.56 40.46 28.34
3 Holmback Tommy Malax 20.09 0.02.48 37.21 26.07
4 Björklund Tom Botnia 22.51 0.05.30 31.48 22.05
5 Lindgrén Henrik Femman 24.15 0.06.54 28.41 19.90
Lillhonga Robert GIF EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Högholm Kenneth Femman 18.01 0.00.00 44.91
2 Stenlund Dan Brahe 18.07 0.00.06 43.54
3 Stenlund Tom Brahe 18.59 0.00.58 40.49
4 Hakala Eero Femman 19.03 0.01.02 39.29
5 Wiklund Torbjörn Falken 19.11 0.01.10 37.96
6 Åbacka Stefan Kronan 19.39 0.01.38 36.03
7 Furubacka Per-Åke Botnia 25.18 0.07.17 27.18

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 15.02 0.00.00 48.94
2 Nissilä Jorma KoS 15.10 0.00.08 46.08
3 Bäck Mikael Femman 16.14 0.01.12 40.79
4 Skogvik Göran Kronan 24.19 0.09.17 25.72

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 16.08 0.00.00 46.30 25.54
2 Lind Sune Falken 16.52 0.00.44 42.95 23.70
3 Hattar Allan Falken 17.15 0.01.07 40.70 22.45
4 Nylund Sven-Olof Botnia 17.44 0.01.36 38.33 21.14
5 Lövsund Bengt Botnia 18.40 0.02.32 35.21 19.43
6 Lillsjö Bengt Malax 18.43 0.02.35 33.92 18.71

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rauma Håkan Botnia 13.18 0.00.00 40.11 23.91
2 Björklund Håkan Falken 14.40 0.01.22 35.76 21.32
3 Nylund Henrik Falken 14.42 0.01.24 35.08 20.91
4 Sundqvist Stig Botnia 14.45 0.01.27 34.36 20.48
5 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 14.52 0.01.34 33.49 19.97
6 Forsén Björn NOK 15.01 0.01.43 32.56 19.41
7 Backman Sven-Olof Falken 15.08 0.01.50 31.72 18.91
8 Harald Hilding Falken 16.26 0.03.08 28.67 17.10
9 Aaltonen Jukka Brahe 24.27 0.11.09 18.91 11.27
Byskata Henry Femman HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Matti J NOK 15.46 0.00.00 30.36 22.00
2 Teppo Jaakko KoS 19.02 0.03.16 24.40 17.68
3 Sandgren Lars NOK 19.41 0.03.55 22.86 16.57
4 Kvist Samuel Femman 22.21 0.06.35 19.49 14.12
5 Korva Pauli KoS 25.10 0.09.24 16.74 12.13
Staffans Per-Erik Vörå HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 14.29 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Thor Kronan 22.46 0.00.00
2 Barkar Alf Falken 35.33 0.12.47

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Melin Christoffer Falken 21.38 0.00.00
2 Harald Joachim Falken 24.00 0.02.22

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stubb Hannes Falken 19.04 0.00.00 38.10
2 Johansson Axel Brahe 19.33 0.00.29 35.30
3 Holmback Anton Solf 20.22 0.01.18 32.10
4 Lillhonga Leander GIF 21.47 0.02.43 28.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 15.30 0.00.00 34.11 30.70
2 Enlund Lukas Femman 17.33 0.02.03 29.00 26.10
3 Johansson Emil Brahe 17.56 0.02.26 27.27 24.54
4 Lillhonga Kevin GIF 19.45 0.04.15 23.76 21.38
5 Westerlund Robert Falken 20.44 0.05.14 21.68 19.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Mickel Botnia 11.35 0.00.00
2 Kullman Hannes Falken 11.40 0.00.05
3 Udell Robin Solf 12.09 0.00.34
4 Björklund Axel Botnia 14.30 0.02.55
5 Backman Christoffer Femman 15.32 0.03.57
6 Särs Waldemar Solf 21.55 0.10.20

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Höglund Josef Falken 9.41 0.00.00
2 Strandvall Evert Minken 9.53 0.00.12
3 Jansson Emil Falken 10.08 0.00.27

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Emil Malax 10.46 0.00.00
2 Granlund Hannes Minken 12.03 0.01.17
3 Forsell Gustav Botnia 12.30 0.01.44
4 Finskas Lucas Femman 12.43 0.01.57
5 Björklund Aron Botnia 12.49 0.02.03
6 Lindgren Oscar Femman 14.43 0.03.57
7 Loo Andreas Femman 15.43 0.04.57
8 Krook Tim Falken 15.52 0.05.06
9 Häggman Aaron Femman 16.38 0.05.52
10 Westerlund Jimmy Falken 16.53 0.06.07
11 Ena Colin Minken 22.41 0.11.55
12 Nordin Ludvig NOK 26.33 0.15.47
Hansén Lucas Botnia HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Udell Oliver Solf 8.06 0.00.00
2 Hahn Felix Solf 8.19 0.00.13
3 Lindfors Jesper Falken 9.57 0.01.51
4 Österbacka Robin Femman 10.11 0.02.05
5 Krook Rasmus Falken 10.36 0.02.30
6 Backman Alexander Femman 10.59 0.02.53
7 Berg Eelian Botnia 11.40 0.03.34
8 Häggman Iivar Femman 12.21 0.04.15
9 Forsström Anton Botnia 14.00 0.05.54
10 Friman Ben Solf 14.05 0.05.59
11 Rönn Jack Femman 14.22 0.06.16
12 Jansson Lukas Falken 14.34 0.06.28
13 Liljeqvist Viktor Minken 15.56 0.07.50
14 Ahlskog Birk Botnia 17.08 0.09.02
15 Särs Benjamin Solf 18.21 0.10.15
16 Forsström Emil Botnia 20.02 0.11.56
17 Wikblom Melker Minken 24.20 0.16.14
18 Lindfors Hugo Falken 26.03 0.17.57
Finskas Isak Femman HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Manderbacka Hanne VaaSu 17.48 0.00.00 66.94 63.00
2 Skogvik Ida-Marie Kronan 19.03 0.01.15 60.99 57.39
3 Paxal Lena NOK 19.53 0.02.05 56.93 53.58
4 Bäck Sabina Femman 20.19 0.02.31 54.25 51.06
5 Sandell Eva-Lina Kronan 20.51 0.03.03 51.44 48.40
6 Tunis Pernilla Femman 21.26 0.03.38 48.65 45.78
Lindfors Lina Falken HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sandvik Annika Falken 17.36 0.00.00 34.66
2 Finskas Susanna Femman 17.55 0.00.19 32.77
3 Forsström Heidi Botnia 17.56 0.00.20 31.46
4 Torrkulla Josefin Femman 18.26 0.00.50 29.37
5 Backman Malin Falken 26.15 0.08.39 19.75
Jansson Tuija Falken EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björndahl Lilian Falken 19.48 0.00.00 33.01
2 Partapuoli Åsa IFK Kiru 21.01 0.01.13 29.93
3 Björklund Majbritt Botnia 22.04 0.02.16 27.40
4 Wikman Elisabeth Solf 30.17 0.10.29 19.15
5 Backman Åsa Femman 32.30 0.12.42 17.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wärnman Ingela Falken 17.58 0.00.00 46.73
2 Blomqvist Eija Femman 18.41 0.00.43 43.59
3 Strandberg Annika Femman 19.06 0.01.08 41.32
4 Svartsjö Åsa Botnia 19.20 0.01.22 39.52
5 Snickars Virpi Solf 19.35 0.01.37 37.73
6 Lindgren Annika Femman 20.41 0.02.43 34.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 14.32 0.00.00 26.55 23.10
2 Friman Rose-Maj Solf 21.39 0.07.07 16.49 14.34
3 Stenlund Lena Brahe 23.45 0.09.13 13.81 12.02

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 14.52 0.00.00 35.39
2 Fred Bodil Femman 17.17 0.02.25 28.92
3 Finnäs Gun Brahe 17.42 0.02.50 26.75
Nylund Marlene Falken EIL -
Kattilakoski Kirsti KoS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 13.39 0.00.00
2 Sandgren Ann-Mari NOK 18.28 0.04.49

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sandelin Caroline NOK 22.04 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Smeds Matilda Femman 21.57 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Strandvall Amanda Minken 14.17 0.00.00 45.70 57.04
2 Myrskog Linnea Kronan 15.54 0.01.37 40.28 50.28
3 Snickars Fia Solf 18.52 0.04.35 33.30 41.56
4 Westerlund Sofia Falken 19.54 0.05.37 30.96 38.64
5 Wiklund Sandra Femman 20.13 0.05.56 29.87 37.28
6 Hakala Jonna Femman 20.59 0.06.42 28.19 35.19
7 Holmback Emma Malax 23.35 0.09.18 24.57 30.66
8 Höstman Ellinor Solf 24.48 0.10.31 22.87 28.54
9 Hästö Julia Femman 25.46 0.11.29 21.53 26.88

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Venla KoS 12.43 0.00.00
2 Lindgren Hanna Femman 13.09 0.00.26
3 Ström Alexandra Femman 14.42 0.01.59
4 Holmback Hilma Femman 15.37 0.02.54
5 Björklund Louise Falken 22.59 0.10.16
Granlund Linda Minken HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Blomqvist Lisette Minken 10.45 0.00.00
2 Granlund Anna Minken 11.09 0.00.24
3 Granlund Linnea Minken 12.55 0.02.10
4 Österbacka Rebecca Femman 14.43 0.03.58
5 Nygård Anna Femman 16.07 0.05.22
6 Sundqvist Josephine Minken 26.53 0.16.08

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahn Olivia Solf 10.29 0.00.00
2 Tuohimaa Ines Solf 12.14 0.01.45
3 Myrskog Rosa Kronan 12.19 0.01.50
4 Viitasaari Liina KoS 12.21 0.01.52
5 Björklund Cecilia Falken 14.02 0.03.33
6 Backlund Alva Femman 14.07 0.03.38
7 Hahtokari Janica Kronan 14.08 0.03.39
8 Björklund Sandra Falken 14.16 0.03.47

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Marion Botnia 8.28 0.00.00
2 Ström Ellinor Solf 9.54 0.01.26
3 Lindfors Karolina Falken 10.39 0.02.11
4 Dahllund Lina Falken 14.15 0.05.47
5 Kullman Thea Falken 14.19 0.05.51
6 Lindgren Ida Femman 14.58 0.06.30
7 Liljeqvist Emilia Minken 25.22 0.16.54
8 Ena Julia Minken 37.21 0.28.53