FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin am-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mänty Sami HirvHe 19.45 0.00.00 45.83
2 Väyrynen Ville RasPi 21.10 0.01.25 41.48
3 Lintula Tapani KärsKa 21.36 0.01.51 39.39
4 Iskanius Sakari SiiRa 22.45 0.03.00 36.21
5 Tolonen Timo SiiRa 24.52 0.05.07 32.03
6 Iskanius Miika OrPo 26.12 0.06.27 29.36
Pörsti Markus SiiRa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 20.13 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rönkkö Roope TuuSe 23.34 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torvinen Pekka SiiRa 16.48 0.00.00 24.26
2 Kuivalainen Risto JuuanJä 19.26 0.02.38 19.93
3 Roininen Matti JuuanJä 19.40 0.02.52 18.65
4 Laitinen Kari SaSu 22.01 0.05.13 15.74

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Natunen Timo SaSu 16.49 0.00.00 48.78
2 Heiskanen Hannu SonPa 17.31 0.00.42 45.42
3 Forsberg Matti SäynSa 18.23 0.01.34 41.94
4 Kirjavainen Lassi JuuanJä 20.25 0.03.36 36.56
5 Piispanen Reima SalRe 21.19 0.04.30 33.86
6 Vuorinen Jyri KeKaRa 31.36 0.14.47 22.06

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikura Jukka TuuSe 17.46 0.00.00 39.88
2 Ahonen Timo KeuKi 22.27 0.04.41 30.62
3 Koljonen Pekka IisVi 39.16 0.21.30 16.96
Halonen Jari KajKu HYL -
Kukkola Pauli SiiRa HYL -
Salminen Arto KeKaRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Määttä Asko KS 18.51 0.00.00
2 Lehtiniemi Pekka SaSu 22.02 0.03.11
Ovaskainen Reijo SaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Olavi RaJu 18.09 0.00.00
2 Savolainen Martti SäynSa 19.52 0.01.43

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haarala Vesa LipTa 19.45 0.00.00 20.53
2 Tolmunen Tauno SäynSa 20.31 0.00.46 18.28
3 Karppinen Eino SäynSa 41.03 0.21.18 8.40

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puustinen Valto IisVi 21.10 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Inkilä Reetu KeuKi 16.15 0.00.00 39.27
2 Natunen Samuli SaSu 16.55 0.00.40 36.59
3 Heiskanen Tatu SonPa 17.10 0.00.55 34.95
4 Hummelholm Petka KR 17.53 0.01.38 32.47
5 Liukka Pieti KR 19.07 0.02.52 29.38
6 Pasanen Ville KuoSu 22.29 0.06.14 24.13

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Sopo Elias KuoSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Elias KuoSu 7.02 0.00.00
2 Hämäläinen Kasperi KuoSu 7.06 0.00.04
3 Tujunen Eetu KuoSu 8.32 0.01.30
4 Karjalainen Aatu KuoSu 8.34 0.01.32
5 Kemiläinen Kimi KuoSu 10.30 0.03.28
6 Voutilainen Joona KuoSu 12.06 0.05.04
7 Kemiläinen Jimi KuoSu 24.29 0.17.27

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Eemil VierKo 6.00 0.00.00
1 Hämäläinen Konsta KuoSu 6.00 0.00.00
3 Rönkkö Mikko KR 6.02 0.00.02
4 Ryynänen Teppo KuoSu 6.24 0.00.24
5 Rönkkö Jaakko KR 8.10 0.02.10
6 Nurmi Alpo SiiRa 11.44 0.05.44

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 6.51 0.00.00
2 Karjalainen Akseli KuoSu 8.02 0.01.11
3 Pasanen Valtteri KuoSu 8.08 0.01.17
4 Lång Elmeri KuoSu 8.33 0.01.42
5 Niilahti Veikka KuoSu 10.37 0.03.46

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Silja KR 16.14 0.00.00 63.52 44.00
2 Ruhanen Hanna HS 18.10 0.01.56 55.06 38.14
3 Rautasalo Essi KR 19.49 0.03.35 48.91 33.88
4 Tanskanen Anni IisVi 19.54 0.03.40 47.15 32.66
5 Kaalimaa Emmi KeKaRa 22.01 0.05.47 41.21 28.55
6 Lehtiniemi Iisa SaSu 24.19 0.08.05 36.04 24.97

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemetti Tarja LipTa 22.22 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Satu SaSu 18.33 0.00.00
2 Törmikoski Tarja SaSu 20.32 0.01.59

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savolainen Paula SiiRa 17.40 0.00.00
2 Haapala Aija LipTa 24.50 0.07.10
Piispanen Eija OuHu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malkki Sisko SaSu 31.58 0.00.00
Määttä Lotta KS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rautasalo Iina KR 27.07 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sopo Annika KuoSu 15.58 0.00.00 48.02 21.53
2 Nygård Mette KuoSu 16.46 0.00.48 43.45 19.47
3 Leppävuori Hanna KuoSu 17.50 0.01.52 38.70 17.35
4 Väliheikki Julia LaiVe 19.24 0.03.26 33.60 15.06

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rönkkö Salla KR 11.36 0.00.00
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 11.57 0.00.21
3 Kärnä Nina SonPa 13.07 0.01.31
4 Miettinen Kiia KR 14.49 0.03.13
5 Halonen Aada-Loviisa KuoSu 28.02 0.16.26

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Marikki KR 7.52 0.00.00
2 Kärnä Emmi SonPa 9.01 0.01.09
Väisänen Viliina KuoSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Aada VierKo 6.37 0.00.00
2 Juntunen Hertta KR 6.50 0.00.13
3 Kärnä Alisa SonPa 7.20 0.00.43

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Jonna SonPa 7.33 0.00.00
2 Koponen Terhi RasPi 8.54 0.01.21
3 Ryynänen Peppi KuoSu 10.23 0.02.50
4 Lång Emma KuoSu 11.08 0.03.35
5 Tujunen Anna KuoSu 12.48 0.05.15
6 Karjalainen Reetta KuoSu 20.44 0.13.11