FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin ÖID:n ja KP:n AM-Hisu-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Venla OuTa 24.12 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 26.23 0.02.11
3 Rannila Venla VetU 37.54 0.13.42
4 Björklund Sandra Falken 43.35 0.19.23
5 Hyyppä Liina KoS 2.21.17 1.57.05

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Granlund Linnea Minken 24.11 0.00.00
2 Hansén Amanda Botnia 25.09 0.00.58
3 Venetjoki Venla KoS 27.24 0.03.13
4 Sundqvist Josephine Minken 33.29 0.09.18
5 Furubacka Lovisa Botnia 37.02 0.12.51
6 Björklund Louise Falken 42.00 0.17.49
7 Hyyppä Milja KoS 43.26 0.19.15

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stenbacka Emma VaaSu 23.51 0.00.00
2 Myrskog Linnea Kronan 25.50 0.01.59
3 Biskop Greta KoS 32.54 0.09.03
4 Westerlund Sofia Falken 39.09 0.15.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pihlajamaa Susanna YlivKu 31.45 0.00.00 27.47
2 Pihlajamaa Riikka YlivKu 38.31 0.06.46 20.95
3 Furubacka Evelina Botnia 39.32 0.07.47 18.75

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sandelin Caroline NOK 34.45 0.00.00
2 Lehto Hanna LapVi 35.56 0.01.11
3 Nivala Jenna-Maria YlivKu 41.06 0.06.21
4 Wärnman Jessica Falken 45.35 0.10.50

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räisänen Mira SalRe 37.19 0.00.00 85.00
2 Autio Henna RasTiimi 38.10 0.00.51 82.21
3 Tunis Pernilla Femman 39.17 0.01.58 79.01
4 Tiitto Katariina RasTiimi 41.35 0.04.16 73.83
5 Caldén Mikaela Minken 42.19 0.05.00 71.74
6 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 43.21 0.06.02 69.25
7 Tiitto Johanna RasTiimi 44.10 0.06.51 67.20
8 Sandvik Annika Falken 46.34 0.09.15 63.01
9 Lindfors Lina Falken 47.11 0.09.52 61.46
10 Glasberg Annelie NOK 47.44 0.10.25 60.04
11 Wiklund Nina Falken 51.16 0.13.57 55.24
12 Åbacka Ida Brahe 53.41 0.16.22 52.12
13 Källman Alexandra Falken 55.31 0.18.12 49.79
14 Sundvik Pernilla Brahe 58.03 0.20.44 47.03
15 Sundelin Ann-Sofie Botnia 59.34 0.22.15 45.26

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Junnikkala Linda KaJu 33.16 0.00.00
2 Fred Marie Femman 36.39 0.03.23
3 Rannila Tanja VetU 38.37 0.05.21
4 Hertsbacka Henna NOK 42.27 0.09.11
5 Peltoniemi Päivi HimU 44.50 0.11.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Åstrand Ulla-Maria Botnia 35.40 0.00.00
2 furubacka maria Botnia 45.31 0.09.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 30.46 0.00.00
2 Wärnman Ingela Falken 34.47 0.04.01
3 Åman Veronica Botnia 43.48 0.13.02
4 Kuusisto Sanna HimU 1.02.21 0.31.35

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 30.31 0.00.00 61.61
2 Katajamäki Tuija KauWi 33.37 0.03.06 53.83
3 Kankaanpää Tarja KauWi 35.32 0.05.01 48.95
4 Ekdahl Pirkko NiS 42.29 0.11.58 39.28
5 Haajanen Ulrika Raseborg 1.10.23 0.39.52 22.71

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 28.15 0.00.00 21.45
2 Mattila Airi KPV 35.20 0.07.05 15.86
3 Talja Katri OK77 51.40 0.23.25 9.97

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 31.36 0.00.00 18.69
2 Björklund Gunilla Falken 34.01 0.02.25 16.06
3 Lassila Eija VetU 1.18.04 0.46.28 6.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pått Saga Minken 30.31 0.00.00
2 Sandgren Ann-Mari NOK 31.59 0.01.28

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttälä Marjatta KPV 1.26.05 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 19.49 0.00.00
2 Forsell Gustav Botnia 20.26 0.00.37
3 Krook Tim Falken 40.31 0.20.42
4 Hansén Lucas Botnia 48.07 0.28.18
5 Jussinmäki Pietari 55.12 0.35.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 18.16 0.00.00
2 Salo Kristian Trian 19.06 0.00.50
3 Jansson Emil Falken 29.58 0.11.42
Kullman Hannes Falken HYL -
Lerssi Mitri KPV HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 27.04 0.00.00 30.80
2 Venetjoki Väinö KoS 30.43 0.03.39 26.56
3 Stenbacka Oscar VaaSu 32.38 0.05.34 24.45
4 Jussinmäki Akseli 34.52 0.07.48 22.37
5 Talja Eljas OK77 36.26 0.09.22 20.92
6 Enlund Lukas Femman 42.34 0.15.30 17.49
7 Westerlund Robert Falken 42.44 0.15.40 17.00
Lillhonga Kevin GIF HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hansén Linus Botnia 40.27 0.00.00 24.13
2 Nivala Kari YlivKu 40.53 0.00.26 22.68
3 Pajukangas Mikko KPV 41.25 0.00.58 21.21
4 Lillhonga Leander GIF 53.36 0.13.09 15.48

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salo Mikael Trian 33.25 0.00.00 78.47
2 Junnikkala Kalle KaJu 36.48 0.03.23 69.92
3 Viippola Ilpo S-2000 37.06 0.03.41 68.03
4 Sundelin Peter Femman 37.11 0.03.46 66.56
5 Wik Tony Minken 37.31 0.04.06 64.66
6 Viippola Aapo OuTa 39.07 0.05.42 60.75
7 Bäckström Anders Femman 41.37 0.08.12 55.92
8 Wik Niklas Falken 44.57 0.11.32 50.68
9 Isokoski Teppo YlivKu 55.12 0.21.47 40.38

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Henriksson Mathias Falken 40.20 0.00.00
2 Jansson Sören Falken 47.13 0.06.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Löfbacka Sami KPV 43.04 0.00.00 32.87
2 Leppäniemi Jani VetU 44.15 0.01.11 29.59
3 Myllymäki Jyri VetU 53.25 0.10.21 22.53

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Jari SonPa 34.25 0.00.00 52.49
2 Sundqvist Thomas Minken 35.32 0.01.07 49.75
3 Nivala Jarmo YlivKu 40.23 0.05.58 42.82
4 Laasanen Juha LaihLu 40.42 0.06.17 41.54
5 Kuusisto Juha HimU 42.53 0.08.28 38.52
6 Ahlsved Mikael Terjärv 46.24 0.11.59 34.76
7 Åman Thomas Botnia 46.35 0.12.10 33.80
8 Furubacka Jonas Botnia 1.15.22 0.40.57 20.38

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 34.00 0.00.00 30.58
2 Haajanen Leif Raseborg 36.09 0.02.09 28.05
3 Åbacka Stefan Kronan 41.16 0.07.16 23.94
4 Lerssi Juha KPV 41.37 0.07.37 23.11
5 Wiklund Torbjörn Falken 41.50 0.07.50 22.37
6 Källman Mats Falken 55.44 0.21.44 16.33
Harju Kai KannUra KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pajukangas Tauno KPV 29.30 0.00.00
2 Helander Rolf OuHu 29.44 0.00.14
3 Höstman Glenn Malax 29.49 0.00.19
4 Junkala Eero KannUra 30.14 0.00.44
5 Stubb Stefan Falken 30.30 0.01.00
6 Mattila Timo KPV 37.51 0.08.21
7 Palomäki Eero Femman 40.27 0.10.57
8 Talja Keijo OK77 52.11 0.22.41

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mourujärvi Kauno KuoSu 26.24 0.00.00 47.07
2 Keltamäki Seppo JoKu 27.05 0.00.41 45.39
3 Ena Henrik Falken 29.08 0.02.44 41.74
4 Pihlajamaa Martti VetU 29.19 0.02.55 41.02
5 Turunen Esko SonPa 30.23 0.03.59 39.15
6 Myllymäki Ari KPV 30.37 0.04.13 38.41
7 Pihlaja Antti Kristina 31.18 0.04.54 37.15
8 Nyberg Henry Trian 32.46 0.06.22 35.08
9 Vesisenaho Markku SievSi 33.16 0.06.52 34.15
10 Karstunen Hannu YlivKu 33.19 0.06.55 33.70
11 Törmälä Samuli YlivKu 33.42 0.07.18 32.92
12 Korpijärvi Asko KannUra 35.54 0.09.30 30.53
13 Antikainen Raimo VetU 37.57 0.11.33 28.53
14 Lövsund Bengt Botnia 43.02 0.16.38 24.85
15 Lassila Vesa M VetU 43.32 0.17.08 24.26

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haapalehto Raimo VetU 29.54 0.00.00 40.55
2 Toropainen Pauli 30.50 0.00.56 38.79
3 Virkkula Unto NivU 31.29 0.01.35 37.46
4 Rauma Håkan Botnia 32.25 0.02.31 35.87
5 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 32.57 0.03.03 34.79
6 Oja Jorma NiS 33.19 0.03.25 33.91
7 Sundqvist Stig Botnia 35.20 0.05.26 31.51
8 Kattilakoski Eero KPV 35.31 0.05.37 30.88
9 Backman Sven-Olof Falken 39.42 0.09.48 27.21
10 Norrgrann Karl Gustav NOK 40.18 0.10.24 26.39
11 Niskanen Erkki SievSi 50.48 0.20.54 20.61
Björklund Håkan Falken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linna Esko NivU 24.58 0.00.00 35.99
2 Torrkulla Roy Minken 28.58 0.04.00 30.25
3 Pått Frans Minken 29.52 0.04.54 28.58
4 Östman Lars-Erik Brahe 30.44 0.05.46 27.05
5 Gädda Håkan Femman 36.07 0.11.09 22.39
6 Jokela Vesa NiS 36.12 0.11.14 21.72
7 Sandgren Lars NOK 49.10 0.24.12 15.54

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oja Reijo NivU 23.49 0.00.00
2 Räihä Pauli Femman 32.02 0.08.13
Sandvik Klas Terjärv HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Patana Tapio VetU 29.13 0.00.00
2 Mård Leo Kristina 50.32 0.21.19