FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin ÖID:n ja KP:n AM-Hisu-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Rosa Kronan 12.01 0.00.00
2 Viitasaari Liina KoS 12.57 0.00.56
3 Hyyppä Liina KoS 20.29 0.08.28
4 Björklund Sandra Falken 29.51 0.17.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Venla KoS 16.14 0.00.00
2 Björklund Louise Falken 19.14 0.03.00
3 Furubacka Lovisa Botnia 21.56 0.05.42
4 Hyyppä Milja KoS 23.25 0.07.11

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stenbacka Emma VaaSu 14.37 0.00.00
2 Myrskog Linnea Kronan 16.56 0.02.19
3 Wiklund Sandra Femman 17.34 0.02.57
4 Kurikkala Eeva KaJu 20.01 0.05.24
5 Biskop Greta KoS 21.34 0.06.57
6 Westerlund Sofia Falken 25.38 0.11.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pihlajamaa Susanna YlivKu 16.57 0.00.00 26.35
2 Pihlajamaa Riikka YlivKu 18.49 0.01.52 21.96
3 Furubacka Evelina Botnia 20.52 0.03.55 18.19

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sandelin Caroline NOK 17.57 0.00.00
2 Nivala Jenna-Maria YlivKu 18.30 0.00.33
3 Wärnman Jessica Falken 20.33 0.02.36
4 Manderbacka Hanne VaaSu 20.34 0.02.37
5 Holmback Evelina Solf 22.17 0.04.20

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räisänen Mira SalRe 14.28 0.00.00 83.73
2 Tunis Pernilla Femman 14.39 0.00.11 81.80
3 Tiitto Johanna RasTiimi 15.52 0.01.24 74.71
3 Tiitto Katariina RasTiimi 15.52 0.01.24 74.71
5 Perkkalainen Johanna EE 15.53 0.01.25 72.99
6 Caldén Mikaela Minken 16.04 0.01.36 71.35
7 Junnikkala Linda KaJu 16.21 0.01.53 69.32
8 Glasberg Annelie NOK 16.30 0.02.02 67.91
9 Autio Henna RasTiimi 16.42 0.02.14 66.32
10 Ek Emilia Minken 17.49 0.03.21 61.43
11 Bäck Sabina Femman 17.58 0.03.30 60.20
12 Wiklund Nina Falken 20.45 0.06.17 51.50
13 Sandvik Annika Falken 20.57 0.06.29 50.38
14 Lindfors Lina Falken 21.35 0.07.07 48.30
15 Sundvik Pernilla Brahe 23.00 0.08.32 44.77

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 13.46 0.00.00
2 Blomqvist Eija Femman 18.04 0.04.18
3 Björndahl Lilian Falken 19.45 0.05.59
4 Wärnman Ingela Falken 20.38 0.06.52
5 Halla-aho Johanna HimU 21.31 0.07.45
6 Åman Veronica Botnia 21.56 0.08.10
7 furubacka maria Botnia 23.39 0.09.53

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 13.46 0.00.00 51.45
2 Ekdahl Pirkko NiS 17.47 0.04.01 38.64
3 Tunis Berit Femman 17.54 0.04.08 37.20
4 Piispanen Eija OuHu 20.15 0.06.29 31.83
5 Pöyhönen Lea VetU 21.32 0.07.46 28.95
6 Talja Katri OK77 32.13 0.18.27 18.69

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 14.34 0.00.00 34.02
2 Pått Saga Minken 16.08 0.01.34 29.95
3 Björklund Gunilla Falken 16.15 0.01.41 28.97
4 Finnilä Katariina VetU 18.33 0.03.59 24.71
5 Sandgren Ann-Mari NOK 19.50 0.05.16 22.49
6 Wikblom Marianne Minken 20.09 0.05.35 21.52
7 Lassila Eija VetU 36.34 0.22.00 11.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttälä Marjatta KPV 31.50 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 7.58 0.00.00
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 8.43 0.00.45
3 Krook Tim Falken 12.53 0.04.55

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 13.04 0.00.00
2 Salo Kristian Trian 17.40 0.04.36
3 Koskela Eetu HalTo 19.39 0.06.35
4 Jansson Emil Falken 20.26 0.07.22
Kullman Hannes Falken HYL -
Kanala Aatu HalTo HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 13.09 0.00.00 30.80
2 Jussinmäki Akseli HalTo 13.41 0.00.32 29.04
3 Stenbacka Oscar VaaSu 15.37 0.02.28 24.96
4 Talja Eljas OK77 16.05 0.02.56 23.77
5 Kanala Miika HalTo 17.08 0.03.59 21.87
6 Venetjoki Väinö KoS 17.47 0.04.38 20.64
7 Lillhonga Kevin GIF 18.16 0.05.07 19.68
8 Enlund Lukas Femman 18.30 0.05.21 19.02
9 Westerlund Robert Falken 26.36 0.13.27 12.94

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nivala Kari YlivKu 17.39 0.00.00
2 Holmback Anton Solf 18.05 0.00.26
3 Lillhonga Leander GIF 23.55 0.06.16

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Uusivirta Risto RasTiimi 14.44 0.00.00 79.49
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 15.18 0.00.34 75.59
3 Salo Mikael Trian 15.34 0.00.50 73.36
4 Wik Tony Minken 16.13 0.01.29 69.51
5 Sundelin Peter Femman 16.48 0.02.04 66.23
6 Finnilä Sami VetU 17.14 0.02.30 63.71
7 Bäckström Anders Femman 17.31 0.02.47 61.85
8 Henriksson Mathias Falken 18.42 0.03.58 57.15
9 Holm Christian Femman 18.51 0.04.07 55.92
10 Wik Niklas Falken 18.55 0.04.11 54.95
11 Isokoski Teppo YlivKu 21.15 0.06.31 48.23
12 Jansson Sören Falken 24.41 0.09.57 40.92
Junnikkala Kalle KaJu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Jari SonPa 15.43 0.00.00 49.64
2 Sundqvist Thomas Minken 17.04 0.01.21 44.85
3 Räisänen Jani SalRe 17.21 0.01.38 43.28
4 Leppäniemi Jani VetU 17.55 0.02.12 41.09
5 Lassila Kenneth Botnia 18.10 0.02.27 39.72
6 Nivala Jarmo YlivKu 19.34 0.03.51 36.13
7 Kuusisto Juha HimU 21.15 0.05.32 32.58
8 Åman Thomas Botnia 23.19 0.07.36 29.07
9 Furubacka Jonas Botnia 23.45 0.08.02 27.92

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 14.05 0.00.00 54.00
2 Pajukangas Tauno KPV 14.08 0.00.03 53.13
3 Heiskanen Hannu SonPa 14.23 0.00.18 51.55
4 Stubb Stefan Falken 15.33 0.01.28 47.07
5 Tyynelä Kari VetU 15.36 0.01.31 46.31
6 Tunis Bengt Femman 15.44 0.01.39 45.31
7 Harju Kai KannUra 16.03 0.01.58 43.83
8 Junkala Eero KannUra 16.39 0.02.34 41.68
9 Piispanen Reima SalRe 17.51 0.03.46 38.34
10 Wiklund Torbjörn Falken 17.55 0.03.50 37.67
11 Bäck Mikael Femman 18.30 0.04.25 35.97
12 Holm Mikael Minken 19.29 0.05.24 33.66
13 Talja Keijo OK77 25.24 0.11.19 25.45

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkkula Unto NivU 14.18 0.00.00 41.01
2 Nyberg Henry Trian 14.43 0.00.25 39.59
3 Mourujärvi Kauno KuoSu 15.07 0.00.49 38.29
4 Rauma Håkan Botnia 15.18 0.01.00 37.58
5 Haapalehto Raimo VetU 15.20 0.01.02 37.25
6 Vesisenaho Markku SievSi 15.31 0.01.13 36.56
7 Karstunen Hannu YlivKu 15.37 0.01.19 36.08
8 Myllymäki Ari KPV 16.23 0.02.05 34.16
9 Sundqvist Stig Botnia 16.45 0.02.27 33.19
10 Korpijärvi Asko KannUra 17.16 0.02.58 31.97
11 Konttila Sauli KannUra 17.45 0.03.27 30.89
12 Antikainen Raimo VetU 18.07 0.03.49 30.05
13 Kattilakoski Eero KPV 18.21 0.04.03 29.46
14 Backman Sven-Olof Falken 19.21 0.05.03 27.74
15 Pöyhönen Hannu VetU 19.48 0.05.30 26.91
16 Lassila Vesa M VetU 20.52 0.06.34 25.36
17 Oja Jorma NiS 21.32 0.07.14 24.39
18 Niskanen Erkki SievSi 21.38 0.07.20 24.10
19 Norrgrann Karl Gustav NOK 21.53 0.07.35 23.65
20 Pihlaja Antti Kristina 23.58 0.09.40 21.44
21 Björklund Håkan Falken 24.09 0.09.51 21.12
22 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 30.05 0.15.47 16.82
Pihlajamaa Martti VetU HYL -
Törmälä Samuli YlivKu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viitasaari Jussi NivU 18.00 0.00.00 38.40
2 Oja Reijo NivU 19.07 0.01.07 35.74
3 Torrkulla Roy Minken 20.17 0.02.17 33.29
4 Östman Lars-Erik Brahe 20.56 0.02.56 31.87
5 Räihä Pauli Femman 22.32 0.04.32 29.26
6 Gädda Håkan Femman 22.47 0.04.47 28.58
7 Sandgren Lars NOK 24.15 0.06.15 26.53
8 Jokela Vesa NiS 29.27 0.11.27 21.57
9 Sandvik Klas Terjärv 38.53 0.20.53 16.13
10 Staffans Per-Erik Vörå 43.01 0.25.01 14.40
Linna Esko NivU HYL -
Holm Lars-Gunnar Botnia HYL -
Pått Frans Minken HYL -
Wikblom Yngve Minken HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mård Leo Kristina 13.23 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 47.02 0.33.39