FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
am-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brunell Filip Trian 1.17.31 0.00.00 81.50 80.68
2 Rantala Teemu LapVi 1.18.48 0.01.17 79.32 78.52
3 Koski Eero YKV 1.20.54 0.03.23 76.42 75.65
4 Fränti Arto YKV 1.24.22 0.06.51 72.48 71.75
5 Välikorpi Jari RasKu 1.24.58 0.07.27 71.17 70.45
6 Uitto Ville RasKu 1.25.51 0.08.20 69.65 68.95
7 Laasanen Lauri LaihLu 1.26.37 0.09.06 68.25 67.56
8 Uitto Jussi RasKu 1.27.17 0.09.46 66.95 66.28
9 Ylipulli Eero LapVi 1.29.14 0.11.43 64.73 64.08
10 Fränti Juha RasKu 1.29.57 0.12.26 63.46 62.82
11 Lammi Aleksi LapVi 1.31.21 0.13.50 61.75 61.13
12 Istolahti Jaakko YKV 1.34.05 0.16.34 59.24 58.64
13 Markkila Eero RasKu 1.38.33 0.21.02 55.87 55.30
14 Ojanperä Pauli KauWi 1.38.40 0.21.09 55.11 54.56
Hakala Antti KortJV KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Kimmo VaaSu 1.32.30 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puro-Aho Arto YKV 1.09.39 0.00.00 54.55 52.59
2 Nivukoski Juha LapVi 1.10.30 0.00.51 52.74 50.84
3 Karppi Tapio LaihLu 1.13.07 0.03.28 49.74 47.95
4 Nisula Marko TeuRi 1.27.18 0.17.39 40.73 39.26
5 Savolainen Tomi RasKe 1.28.18 0.18.39 39.34 37.93
6 Perämäki Aki YKV 1.31.57 0.22.18 36.89 35.57
7 Isoluoma Jani RasKu 1.39.43 0.30.04 33.20 32.01
Nurmi Pasi RasKe KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reinikka Timo VaaSu 1.18.44 0.00.00 45.39 44.79
2 Nevala Pasi TeuRi 1.26.11 0.07.27 40.69 40.15
3 Kinnari Jukka SuJu 1.27.26 0.08.42 39.34 38.82
4 Varamäki Ari LapVi 1.41.25 0.22.41 33.26 32.82
5 Iso-Koivisto Pauli KauKa 1.57.36 0.38.52 28.11 27.74
6 Talvitie Jari PoRa 2.00.03 0.41.19 26.98 26.62
Välimaa Pertti VaaSu HYL -
Myllymäki Aimo KortJV HYL -
Kamila Kai SuJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 55.57 0.00.00 59.21 59.72
2 Tuomisto Juha VaaSu 57.55 0.01.58 55.77 56.25
3 Kuoppala Esa RasKu 58.51 0.02.54 53.48 53.94
4 Patana Pekka LaihLu 1.11.05 0.15.08 43.11 43.48
5 Lassila Antti KuortKu 1.17.25 0.21.28 38.51 38.84
6 Katajamäki Reima SuJu 1.25.30 0.29.33 33.90 34.19
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 1.43.23 0.47.26 27.24 27.47

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Hannu SuJu 1.10.07 0.00.00 49.80 49.87
2 Hautala Eero KortJV 1.10.09 0.00.02 49.31 49.38
3 Hakala Heikki KortJV 1.11.30 0.01.23 47.92 47.99
4 Linna Heikki RasKe 1.12.23 0.02.16 46.88 46.95
5 Rantoja Juha RasKu 1.17.15 0.07.08 43.50 43.57
6 Toppari Reijo KauWi 1.18.55 0.08.48 42.17 42.23
7 Tamminen Erkki SuJu 1.19.59 0.09.52 41.20 41.26
8 Kivipelto Kalevi AlajA 1.20.06 0.09.59 40.73 40.79
9 Vallbacka Heikki KortJV 1.22.08 0.12.01 39.32 39.38
10 Nuuttila Kari KauKa 1.25.13 0.15.06 37.52 37.57
11 Virnala Jukka JalJa 1.30.17 0.20.10 35.05 35.10
12 Halla-Aho Timo KauKa 1.32.45 0.22.38 33.76 33.81
13 Mahlamäki Jari TeuRi 1.37.45 0.27.38 31.70 31.75
14 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 1.45.35 0.35.28 29.04 29.08
Syrjälä Tapio LaihLu HYL -
Ahola Arvo RasKu HYL -
Pensas Esko LaihLu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 54.36 0.00.00 52.95 52.53
2 Eno Kaarlo TeuRi 56.28 0.01.52 50.61 50.21
3 Nyystilä Jukka LaihLu 56.54 0.02.18 49.64 49.24
4 Herttua Martti LapVi 1.04.20 0.09.44 43.38 43.04
5 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.05.06 0.10.30 42.36 42.02
6 Rantamäki Veikko KauKa 1.06.22 0.11.46 41.05 40.72
7 Alanen Martti RasKu 1.07.08 0.12.32 40.08 39.76
8 Viinikka Matti KauKa 1.09.17 0.14.41 38.36 38.05
9 Hakomäki Juhani LapVi 1.11.00 0.16.24 36.96 36.67
10 Rinne Matti TeuRi 1.11.54 0.17.18 36.03 35.75
11 Laine Harri KauKa 1.15.30 0.20.54 33.87 33.60
12 Kaataja Jorma RasKe 1.16.19 0.21.43 33.07 32.81
13 Heittola Juhani RasKu 1.34.59 0.40.23 26.22 26.01
Sillanpää Juhani AlajA KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.00.11 0.00.00 36.93 36.29
2 Hahtola Aulis RasKu 1.05.37 0.05.26 33.14 32.57
3 Pollari Kalevi YKV 1.05.59 0.05.48 32.24 31.68
4 Niemelä Pentti LaihLu 1.09.15 0.09.04 30.03 29.51
5 Majasaari Kari SuJu 1.11.57 0.11.46 28.24 27.75
Ritola Markus LaihLu HYL -
Lågland Henry VaaSu HYL -
Joensuu Heimo AlajA HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 35.28 0.00.00 38.06 38.05
2 Erkinheimo Voitto KortJV 38.49 0.03.21 34.12 34.11
3 Peltola Lasse SuJu 41.09 0.05.41 31.57 31.56
4 Taipalus Esko RasKe 41.53 0.06.25 30.41 30.41
5 Kamila Pentti LaihLu 42.56 0.07.28 29.08 29.07
6 Kukko Risto VäVi 43.14 0.07.46 28.29 28.29
7 Saarimäki Jorma VaaSu 44.03 0.08.35 27.20 27.19
8 Hakala Eino RasKe 45.17 0.09.49 25.90 25.89
9 Korvakangas Reino VaaSu 1.01.34 0.26.06 18.64 18.63

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 44.29 0.00.00 33.45 33.61
2 Luoma Antti KortJV 47.53 0.03.24 30.56 30.70
3 Myllymäki Antti VaaSu 49.30 0.05.01 29.06 29.20
4 Salmi Aimo VaaSu 52.58 0.08.29 26.69 26.81
5 Ketola Tuomo KauKa 57.32 0.13.03 24.14 24.25
6 Mäki-Lohiluoma Tuomo RasKu 59.43 0.15.14 22.84 22.95
7 Knuuttila Helge VaaSu 1.00.55 0.16.26 21.98 22.09
8 Haanpää Pentti RasKu 1.06.30 0.22.01 19.77 19.86
9 Riihonen Taisto KauKa 1.07.45 0.23.16 19.03 19.12
Autio Mauno AlajA KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pentti SuJu 1.12.30 0.00.00
2 Kataja Reino SuJu 1.15.01 0.02.31

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takalampi Erkki KuortKu 1.27.46 0.00.00
2 Ojajärvi Armas KuortKu 1.34.51 0.07.05

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.26.31 0.00.00 54.03 53.91
2 Nisula Joona TeuRi 1.29.14 0.02.43 48.46 48.35
3 Rintala Niku TeuRi 2.26.08 0.59.37 27.19 27.13

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 41.09 0.00.00 51.80 48.57
2 Kuusisto Topi LaihLu 47.47 0.06.38 44.00 41.26
3 Kaksonen Teemu YKV 55.04 0.13.55 37.65 35.31
4 Sankelo Antton LapVi 55.47 0.14.38 36.65 34.37
5 Elomaa Jere VaaSu 55.52 0.14.43 36.07 33.83
6 Stevander Pyry KuortKu 57.14 0.16.05 34.70 32.54
7 Stenbacka Oscar VaaSu 57.36 0.16.27 33.98 31.86
8 Vuorela Johannes YKV 1.03.15 0.22.06 30.48 28.59
9 Tiukkanen Juho VaaSu 1.03.42 0.22.33 29.81 27.96
10 Saranpää Topias RaJu 1.07.48 0.26.39 27.58 25.86
11 Tiukkanen Jaakko VaaSu 1.39.02 0.57.53 18.59 17.43
Vainionpää Rasmus RaJu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Jarkko RasKe 21.56 0.00.00
2 Nisula Ville TeuRi 24.31 0.02.35
3 Kangas Juho LapVi 26.49 0.04.53
4 Viianen Lauri LaihLu 32.13 0.10.17
5 Pitkänen Ville RaJu 38.41 0.16.45
6 Nevala Roni TeuRi 40.41 0.18.45
7 Saranpää Touko RaJu 44.16 0.22.20
8 Kumara Eemeli LaihLu 50.10 0.28.14
Laasanen Matti LaihLu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 18.10 0.00.00
2 Lemberg Roope RaJu 25.53 0.07.43
3 Sankelo Sampo KortJV 27.41 0.09.31
4 Mäki Jasper LapVi 29.11 0.11.01
5 Sankelo Verneri KortJV 36.03 0.17.53
6 Mutikainen Leevi RaJu 40.07 0.21.57
7 Borg Kimi VaaSu 40.27 0.22.17

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Aapo LapVi 15.26 0.00.00
2 Lemberg Ville RaJu 16.16 0.00.50
3 Hantula Jussi KauWi 16.40 0.01.14
4 Pitkänen Matti RaJu 16.57 0.01.31
5 Harju Topi VaaSu 24.09 0.08.43

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Satu RasKu 57.22 0.00.00 74.57 74.13
2 Tuomisto Satu VaaSu 58.36 0.01.14 72.16 71.73
3 Palomäki Sanna RasKu 59.05 0.01.43 70.73 70.31
4 Tuomisto Anu VaaSu 1.02.45 0.05.23 65.81 65.42
5 Nurmi Ella VaaSu 1.02.58 0.05.36 64.80 64.42
6 Istolahti Jaana YKV 1.06.45 0.09.23 60.39 60.03
7 Heittola Suvi RasKu 1.10.50 0.13.28 56.21 55.88
8 Fränti Kati RasKu 1.11.20 0.13.58 55.13 54.80
9 Forsman Aada VaaSu 1.14.59 0.17.37 51.78 51.48
10 Tuominen Lotta RaJu 1.15.46 0.18.24 50.60 50.30
11 Mansikkaviita Riikka JalJa 1.21.14 0.23.52 46.58 46.31
12 Aho Hanna ÄhtU 1.27.04 0.29.42 42.90 42.64
13 Kuoppala Minna KuortKu 1.32.28 0.35.06 39.86 39.62
Fränti Eeva-Maria YKV KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 1.00.37 0.00.00
2 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.12.30 0.11.53

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Johanna LapVi 56.34 0.00.00 46.21 44.27
2 Viianen Pirjo LaihLu 58.47 0.02.13 42.80 41.01
3 Karppi Susanna LaihLu 1.04.35 0.08.01 37.44 35.87
4 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 1.04.45 0.08.11 35.83 34.33
5 Kujanpää Maarit KuortKu 1.09.36 0.13.02 31.92 30.58

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 49.01 0.00.00 51.15 50.75
2 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.00.18 0.11.17 38.46 38.16
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.38.40 0.49.39 21.60 21.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 40.48 0.00.00 56.79 56.80
2 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 44.16 0.03.28 51.03 51.04
3 Katajamäki Tuija KauWi 45.12 0.04.24 48.69 48.70
4 Ojajärvi Päivi RasKe 50.12 0.09.24 42.69 42.70
5 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 50.51 0.10.03 41.01 41.01
6 Tyrni Minna KuortKu 57.56 0.17.08 34.99 35.00
7 Larikka Tiina SuJu 1.06.53 0.26.05 29.44 29.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantoja Eija RasKe 48.47 0.00.00 34.84 34.58
2 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.00.23 0.11.36 27.09 26.89
3 Leinonen Sirpa RasKe 1.10.16 0.21.29 22.37 22.21
4 Rantamäki Anita KauKa 1.10.49 0.22.02 21.30 21.14
5 Mäntylä Kirsti RasKe 1.22.45 0.33.58 17.46 17.33

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kaija KauKa 1.38.59 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 47.23 0.00.00 39.39 39.23
2 Louko Raija YKV 58.02 0.10.39 31.19 31.07
3 Erkinheimo Ritva KortJV 58.39 0.11.16 29.91 29.79
4 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.05.19 0.17.56 26.00 25.90
5 Peltola Hilkka SuJu 1.06.01 0.18.38 24.88 24.78
6 Elomaa Alli RasKe 1.31.37 0.44.14 17.32 17.24

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka KauKa 1.25.47 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manderbacka Hanne VaaSu 1.07.55 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mellberg Sonja VaaSu 58.40 0.00.00
Himanka Jenna LapVi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Emma LapVi 49.16 0.00.00 49.11 47.50
2 Keskinen Nella VaaSu 52.36 0.03.20 45.14 43.66
3 Välimaa Eveliina VaaSu 53.30 0.04.14 43.53 42.10
4 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 59.22 0.10.06 38.46 37.20
5 Hietaharju Suvi RaJu 1.05.45 0.16.29 34.04 32.93
6 Viianen Jenna LaihLu 1.19.18 0.30.02 27.65 26.75
7 Syrjälä Annamari LaihLu 1.30.51 0.41.35 23.64 22.86
Sjövall Cecilia VaaSu KES -
Heikinmäki Maija LaihLu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruokola Anna RaJu 21.37 0.00.00
2 Hoskari Maria RasKe 21.56 0.00.19
3 Myllymäki Maarit KortJV 24.25 0.02.48
4 Oikarainen Iida LaihLu 25.57 0.04.20
5 Melender Ida RaJu 26.53 0.05.16
6 Nuuttila Anni KauKa 27.15 0.05.38
7 Rinta-Keturi Anni RaJu 27.39 0.06.02
8 Rintala Neea KortJV 28.17 0.06.40
9 Kallunki Aino RaJu 30.58 0.09.21
10 Kuusisto Sanni LaihLu 31.10 0.09.33
11 Vuorela Aliina YKV 36.43 0.15.06
12 Katajamäki Henna-Riina KauWi 42.14 0.20.37
13 Kaksonen Terhi YKV 48.16 0.26.39
14 Järvilahti Maija RasKe 49.46 0.28.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppi Iiris LaihLu 25.15 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 28.33 0.03.18
3 Nevala Ronja TeuRi 32.28 0.07.13
4 Oikarainen Siiri LaihLu 32.38 0.07.23
5 Melender Emilia RaJu 34.39 0.09.24
6 Ojala Irina RasKu 35.10 0.09.55
7 Rantoja Marika RasKe 36.18 0.11.03
8 Peltola Eeva LapVi 37.05 0.11.50
9 Luoma Nella LaihLu 42.40 0.17.25
10 Ala-aho Paula VaaSu 49.05 0.23.50
Hirvensalo Vilhelmiina RaJu HYL -
Elomaa Emma VaaSu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 14.03 0.00.00
2 Sikkilä Peppi LapVi 14.57 0.00.54
3 Koivula Venla LaihLu 15.44 0.01.41
4 Hoskari Sanni RasKe 17.38 0.03.35
5 Hirvensalo Susanna RaJu 18.15 0.04.12
6 Lammi Kira KauWi 20.05 0.06.02
7 Rantoja Sari RasKe 20.18 0.06.15
8 Saari Venla PoRa 20.29 0.06.26
9 Nisula Henna TeuRi 24.21 0.10.18
10 Hemminki Jenna RaJu 29.35 0.15.32
11 Kankaanpää Sanni LaihLu 30.58 0.16.55