FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sprinttikarnevaalit, 1. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Juola Osmo KaJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Härkönen Antti PudU 21.14 0.00.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Jouko LaiVe 19.13 0.00.00
2 Hietaharju Anssi OTaru 23.50 0.04.37

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lind Sune Falken 17.03 0.00.00 43.30 33.14
2 Vilminko Pauli SiSe 17.50 0.00.47 40.71 31.15
3 Toppari Pekka PuolRy 19.06 0.02.03 37.37 28.59
4 Hongell Harri KoS 19.21 0.02.18 36.25 27.74
5 Jylkkä Markku YlivKu 20.01 0.02.58 34.43 26.34
6 Köngäs Martti PuolRy 20.17 0.03.14 33.37 25.53
7 Törmälä Samuli YlivKu 21.01 0.03.58 31.62 24.19
8 Pihlajaniemi Pekka SalRe 23.14 0.06.11 28.07 21.48
9 Pöyhönen Hannu VetU 28.48 0.11.45 22.22 17.00
Hattar Allan Falken HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hahtola Aulis RasKu 18.50 0.00.00 34.28 31.10
2 Koivukangas Erkki KoS 19.30 0.00.40 32.28 29.29
3 Törmä Markku KannUra 19.56 0.01.06 30.76 27.91
4 Hurskainen Pentti OulRe 21.05 0.02.15 28.32 25.70
5 Backman Sven-Olof Falken 21.26 0.02.36 27.11 24.59
6 Pelkonen Alpo OSVA 23.12 0.04.22 24.35 22.09
7 Ervasti Onni PeRa 23.31 0.04.41 23.33 21.17

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 16.16 0.00.00
2 Torrkulla Roy Minken 17.34 0.01.18

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jylkkä Miro YlivKu 11.41 0.00.00
2 Tiainen Pietu NiS 13.10 0.01.29

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindeman Markus SoJy 10.26 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 16.55 0.00.00 47.07 49.43
2 Perkkalainen Johanna EE 20.03 0.03.08 37.73 39.62
3 Erkkilä Marja RaJu 20.28 0.03.33 35.02 36.77
4 Hyvönen Jaana RasTiimi 21.27 0.04.32 31.56 33.14

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 18.32 0.00.00 53.51 47.62
2 Kankaanpää Tarja KauWi 19.33 0.01.01 46.93 41.76
3 Kosamo Maire PudU 30.08 0.11.36 27.98 24.90

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 15.50 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 19.41 0.03.51

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 18.36 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 29.47 0.11.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 16.03 0.00.00 31.72 23.44
2 Pelkonen Maija OSVA 16.38 0.00.35 28.31 20.92
3 Köngäs Kaarina PuolRy 27.25 0.11.22 15.78 11.66

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Emmi KuoSu 17.04 0.00.00 34.16 32.07
2 Halla-aho Emma HimU 17.20 0.00.16 31.95 29.99
3 Peltoniemi Vilja KPV 18.46 0.01.42 27.96 26.25
4 Backman Saana HaHe 19.06 0.02.02 25.94 24.35

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 12.00 0.00.00
2 Ylikangas Pinja KoS 12.05 0.00.05
3 Venetjoki Venla KoS 12.46 0.00.46

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Emma Pohjant 13.20 0.00.00
2 Järviluoma Tuuli NiS 13.50 0.00.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Heidi Pohjant 9.09 0.00.00
2 Goman Maija VePo 9.39 0.00.30
3 Karjanlahti Sofia RasKu 11.12 0.02.03
4 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 14.44 0.05.35
5 Lindfors Karolina Falken 16.23 0.07.14
Tiainen Liinu NiS HYL -