FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen pitkä matka ja MM-katsastus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga André Botnia 1.38.28 0.00.00 92.76
2 Tervala Mika RaVa 1.40.36 0.02.08 89.66
3 Lahtinen Tuomo AR 1.41.01 0.02.33 88.16
4 Saarela Samuli KoS 1.42.29 0.04.01 85.78
5 Kaskinen Kare UlvUra 1.42.35 0.04.07 84.59
6 Pensas Mika Malax 1.46.08 0.07.40 80.68
7 Blomster Anders Trian 1.46.20 0.07.52 79.45
8 Kahelin Jouni VaajTe 1.46.22 0.07.54 78.36
9 Vanhanen Konsta AR 1.50.06 0.11.38 74.66
10 Kaataja Mikko RasKe 2.29.16 0.50.48 54.31
11 Tuomala Misa S-JKL 2.37.16 0.58.48 50.82
12 Hongell Timo KoS 2.40.09 1.01.41 49.19
Kemppinen Mikko LaTa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 1.31.49 0.00.00
2 Löfman Sami IPR 1.34.23 0.02.34

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 1.20.58 0.00.00 64.33
2 Nurminen Ilkka Hiilto 1.24.24 0.03.26 59.86
3 Voutilainen Arto MuuRa 1.40.50 0.19.52 48.56
4 Hämäläinen Esa PunKu 1.49.39 0.28.41 43.23
Mutikainen Markus LHR KES -
Friman Sami HyRa HYL -
Zhurkin Maxim L-US EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsblom Vesa RR 1.20.25 0.00.00 74.63
2 Kyyrönen Samuli RR 1.23.23 0.02.58 71.26
3 Bondarenko Igor LS-37 1.25.58 0.05.33 68.42
4 Rantala Mika RaJu 1.26.20 0.05.55 67.43
5 Gynther Kimmo IHR 1.26.31 0.06.06 66.59
6 Lindfors Max Trian 1.32.21 0.11.56 61.74
7 Jokinen Heikki LS-37 1.38.47 0.18.22 57.11
8 Nieminen Tomi RaVa 1.40.04 0.19.39 55.78
9 Kiljunen Juha RaVa 1.43.11 0.22.46 53.51
10 Kinnari Jukka SuJu 1.44.03 0.23.38 52.49
11 Reinikka Timo VaaSu 1.48.46 0.28.21 49.66
12 Manerus Eero PetPe 2.02.47 0.42.22 43.50
Venelaine Margus EST HYL -
Ketola Juha Koovee HYL -
Kamila Kai SuJu HYL -
Saari Marko L-LL KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Östergård Patric Trian 1.14.35 0.00.00 66.71
2 Raudus Timo Eks 1.15.34 0.00.59 64.85
3 Kleemola Jouko Eks 1.16.20 0.01.45 63.22
4 Savikko Olli TarpSu 1.20.00 0.05.25 59.39
5 Launonen Jarmo KeU 1.20.17 0.05.42 58.25
6 Sippola Asko KuortKu 1.22.53 0.08.18 55.53
7 Mäki Pekka KangSK 1.28.39 0.14.04 51.07
8 Åkerman Jari RasKe 1.37.17 0.22.42 45.77
9 Holm Mikael Minken 1.42.47 0.28.12 42.60
10 Paasi Jaakko TP 1.43.47 0.29.12 41.47
11 Koponen Jarmo Navi 2.27.05 1.12.30 28.75

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vänni Veli-Pekka L-LL 1.20.00 0.00.00 60.44
2 Mannila Tapio EE 1.22.54 0.02.54 56.58
3 Ovaska Pertti EE 1.31.45 0.11.45 49.54
4 Juura Esa KanSu 1.36.20 0.16.20 45.68
5 Siitonen Markus Koovee 1.38.33 0.18.33 43.18
Nuoranne Jussi LHR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 51.01 0.00.00 54.00
2 Kattelus Keijo VeVe 51.37 0.00.36 52.04
3 Ollikainen Seppo JuvU 53.06 0.02.05 49.29
4 Aalto Timo TurSa 1.00.49 0.09.48 41.90
5 Potinkara Jouko RaJu 1.03.50 0.12.49 38.84
6 Nieminen Tapio JRV 1.04.53 0.13.52 37.15
7 Kaataja Jorma RasKe 1.19.57 0.28.56 29.29
Honkanen Reijo TurSa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 51.02 0.00.00 52.08
2 Jokinen Leo KoS 59.40 0.08.38 43.87
3 Hahtola Aulis RasKu 1.03.58 0.12.56 40.30
4 Nurminen Heikki IPR 1.06.54 0.15.52 37.94
5 Köykkä Jussi RasKu 1.07.44 0.16.42 36.88
6 Ilkka Jarmo RaJu 1.08.56 0.17.54 35.66
7 Pökälä Pekka AR 1.12.45 0.21.43 33.24
8 Ojala Antti TurSa 1.12.46 0.21.44 32.69
9 Lakkala Ossi SalRe 1.14.11 0.23.09 31.53
10 Åkerblom Måns GIF 1.15.27 0.24.25 30.47
11 Lehtimäki Jorma LHR 1.21.45 0.30.43 27.63

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taipalus Esko RasKe 1.09.25 0.00.00 43.24
2 Kanerva Unto Jyry 1.10.05 0.00.40 41.54
3 Järvinen Taisto IPR 1.13.20 0.03.55 38.47
4 Luukko Jukka LS-37 1.15.18 0.05.53 36.27
Kettunen Seppo Jyry KES -
Lind Matti KiimU HYL -
Kankaanpää Jussi RaJu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 1.00.58 0.00.00 33.93
2 Vistiaho Erkki KoS 1.08.57 0.07.59 28.50
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.12.06 0.11.08 25.82
4 Kuisla Raimo EE 1.13.27 0.12.29 23.94

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 1.25.06 0.00.00 77.81
2 Tervala Miska RaVa 1.25.37 0.00.31 76.29
3 Rantala Aleksi RaJu 1.25.55 0.00.49 74.97
4 Puolakanaho Sakari HyRa 1.26.22 0.01.16 73.54
5 Ylipulli Eero LapVi 1.34.21 0.09.15 66.36
6 Lilja Juha TP 1.39.33 0.14.27 61.98
7 Ketola Lauri Koovee 1.44.21 0.19.15 58.27
8 Kiljunen Eemeli RaVa 1.54.44 0.29.38 52.21
9 Nurminen Jani VaHa 1.55.52 0.30.46 50.92
Nurminen Eerik KS HYL -
Nieminen Verneri RaVa HYL -
Kaksonen Tero YKV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 1.21.29 0.00.00 57.34
2 Konttila Eemi Koovee 1.28.31 0.07.02 50.80
3 Arvela Oskari LS-37 1.32.34 0.11.05 46.69
4 Kleemola Arttu Eks 1.34.13 0.12.44 44.01
Heinaro Lauri EsSu EIL -
Paasi Antti TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 36.23 0.00.00
2 Paalanen Arttu IPR 44.19 0.07.56
3 Aaltio Eerik VaHa 47.24 0.11.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kahelin Janne S-JKL 57.58 0.00.00
2 Perälä Eemeli PäijRa 1.02.38 0.04.40
3 Koponen Tatu Navi 1.48.55 0.50.57

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.26.06 0.00.00 101.84
2 Saarela Ruska KoS 1.30.59 0.04.53 95.26
3 Illarionova Ekaterina LS-37 1.34.23 0.08.17 90.76
4 Haga Antonia Botnia 1.37.46 0.11.40 86.58
5 Saarinen Henna Koovee 1.39.06 0.13.00 84.40
6 Pökälä Mona AR 1.44.07 0.18.01 79.36
7 Pesu Mervi RR 1.45.15 0.19.09 77.54
8 Penttilä Marja KoS 1.51.05 0.24.59 72.56
9 Rantanen Marja LamSä 1.56.19 0.30.13 68.42
10 Lindroth Mia AR 1.59.33 0.33.27 65.73
Laurila Susanna JalJa HYL -
Jäppinen Taija Navi HYL -
Poverina Svetlana L-US KES -
Närhi Minna LS-37 KES -
Anjala Anna-Kaisa KR EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Riikka Hiilto 1.17.24 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 1.05.36 0.00.00 72.58
2 Niittymäki Johanna HlS 1.06.38 0.01.02 68.78
3 Paalanen Satu IPR 1.09.38 0.04.02 63.25
4 Halttunen Jonna Kalske 1.10.41 0.05.05 59.78
5 Oksanen Anu SaPu 1.39.23 0.33.47 40.72

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 1.14.54 0.00.00 58.03
2 Erkkilä Marja RaJu 1.24.43 0.09.49 49.38
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.27.34 0.12.40 45.91
4 Nurminen Henna Hiilto 1.31.37 0.16.43 42.10
Heinaro Mervi EsSu EIL -
Breilin Henna IPR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Björkqvist Yvonne Minken 47.51 0.00.00
2 Pirttilä Lea OH 1.02.02 0.14.11
Lassila Päivi RasTiimi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.22.17 0.00.00
2 Raatikainen Päivi SaPu 1.39.47 0.17.30
Lumme Ritva LHR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 1.09.53 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ohramaa Tuula Jyry 58.06 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 1.24.27 0.00.00 71.06
2 Lahtinen Krista RR 1.24.54 0.00.27 68.56
3 Hakala Essi MSParma 1.25.17 0.00.50 66.14
4 Korhonen Julia RaKaS 1.31.50 0.07.23 59.47
5 Yli-Hietanen Saara TP 1.32.58 0.08.31 56.80
6 Pihlajamaa Susanna YlivKu 1.37.42 0.13.15 52.21
Hakala Helena KortJV EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.12.23 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Kaarina Hiilto 51.05 0.00.00 40.95
2 Kamila Minerva SuJu 1.04.31 0.13.26 30.80
3 Koskinen Pinja RR 1.04.42 0.13.37 29.10
4 Voutilainen Viivi MuuRa 1.07.27 0.16.22 26.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zhurkina Anastasia L-US 43.16 0.00.00
2 Keurulainen Siiri RastiE4 45.54 0.02.38
3 Kaksonen Terhi YKV 50.28 0.07.12
4 Kiljunen Emmi RaVa 52.24 0.09.08
Heinaro Taru EsSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 40.09 0.00.00
2 Pesu Vilma Hiilto 41.59 0.01.50
3 Yli-Hietanen Silja TP 42.18 0.02.09
Voutilainen Lotta MuuRa KES -