FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen keskimatka ja MM-katsastus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Tuomo AR 55.09 0.00.00 97.71
2 Saarinen Juho MU 57.07 0.01.58 93.33
3 Saarela Samuli KoS 57.11 0.02.02 92.22
4 Pensas Mika Malax 58.19 0.03.10 89.43
5 Tervala Mika RaVa 58.49 0.03.40 87.69
6 Haga André Botnia 58.56 0.03.47 86.54
7 Kahelin Jouni VaajTe 59.04 0.03.55 85.36
8 Vanhanen Konsta AR 59.23 0.04.14 83.94
9 Kaskinen Kare UlvUra 59.31 0.04.22 82.78
10 Blomster Anders Trian 1.01.02 0.05.53 79.78
11 Wik Tony Minken 1.08.02 0.12.53 70.72
12 Hongell Timo KoS 1.11.10 0.16.01 66.79
13 Kemppinen Mikko LaTa 1.22.02 0.26.53 57.24
14 Kaataja Mikko RasKe 1.27.48 0.32.39 52.83
Niemi Pekka KanSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Löfman Sami IPR HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 33.48 0.00.00 67.16
2 Zhurkin Maxim L-US 35.31 0.01.43 62.72
3 Nurminen Ilkka Hiilto 36.36 0.02.48 59.70
4 Friman Sami HyRa 38.14 0.04.26 56.04
5 Kajarinne Petri KeuKi 38.59 0.05.11 53.87
6 Voutilainen Arto MuuRa 39.00 0.05.12 52.75
7 Hämäläinen Esa PunKu 43.05 0.09.17 46.76
8 Ikola Timo LeSi 50.34 0.16.46 39.00
Mutikainen Markus LHR HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 35.05 0.00.00 72.39
2 Gynther Kimmo IHR 35.18 0.00.13 71.22
3 Kyyrönen Samuli RR 35.41 0.00.36 69.75
4 Forsblom Vesa RR 35.42 0.00.37 69.00
5 Bondarenko Igor LS-37 37.04 0.01.59 65.77
6 Venelaine Margus EST 40.04 0.04.59 60.22
7 Lindfors Max Trian 40.22 0.05.17 59.14
7 Jokinen Heikki LS-37 40.22 0.05.17 59.14
9 Nieminen Tomi RaVa 41.21 0.06.16 56.50
10 Kinnari Jukka SuJu 43.13 0.08.08 53.48
11 Rantala Mika RaJu 43.31 0.08.26 52.52
12 Reinikka Timo VaaSu 44.08 0.09.03 51.21
13 Ketola Juha Koovee 44.30 0.09.25 50.22
14 Kiljunen Juha RaVa 45.52 0.10.47 48.17
15 Manerus Eero PetPe 46.58 0.11.53 46.50
16 Saari Marko L-LL 48.14 0.13.09 44.76

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 28.01 0.00.00 71.68
2 Mäki Pekka KangSK 30.34 0.02.33 64.88
3 Kleemola Jouko Eks 30.47 0.02.46 63.60
4 Raudus Timo Eks 31.05 0.03.04 62.18
5 Sippola Asko KuortKu 31.18 0.03.17 60.95
6 Launonen Jarmo KeU 31.23 0.03.22 59.99
7 Östergård Patric Trian 31.35 0.03.34 58.81
8 Saari Ismo IPR 33.23 0.05.22 54.89
9 Åkerman Jari RasKe 37.19 0.09.18 48.43
10 Paasi Jaakko TP 37.24 0.09.23 47.65
11 Saari Vesa IPR 45.08 0.17.07 38.93
12 Holm Mikael Minken 49.30 0.21.29 34.99
13 Koponen Jarmo Navi 51.51 0.23.50 32.92

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ovaska Pertti EE 31.18 0.00.00 57.78
2 Siitonen Markus Koovee 33.00 0.01.42 53.44
3 Mannila Tapio EE 33.19 0.02.01 51.57
4 Vänni Veli-Pekka L-LL 33.57 0.02.39 49.28
5 Juura Esa KanSu 37.25 0.06.07 43.50
6 Nuoranne Jussi LHR 49.49 0.18.31 31.77
Laurila Timo JalJa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Keijo VeVe 28.15 0.00.00 57.96
2 Tyrväinen Heikki JäPa 30.16 0.02.01 52.94
3 Ollikainen Seppo JuvU 31.28 0.03.13 49.81
4 Aalto Timo TurSa 35.47 0.07.32 42.82
5 Nieminen Tapio JRV 37.23 0.09.08 40.05
6 Väätäinen Hannu ViPa 43.04 0.14.49 33.95
7 Kaataja Jorma RasKe 43.07 0.14.52 33.10
8 Potinkara Jouko RaJu 43.38 0.15.23 31.90

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 27.10 0.00.00 52.08
2 Jokinen Leo KoS 31.43 0.04.33 44.00
3 Hahtola Aulis RasKu 34.18 0.07.08 40.12
4 Nurminen Heikki IPR 35.59 0.08.49 37.71
5 Lakkala Ossi SalRe 36.25 0.09.15 36.73
6 Ilkka Jarmo RaJu 37.53 0.10.43 34.80
7 Pökälä Pekka AR 37.56 0.10.46 34.24
8 Tonteri Eero S-JKL 39.57 0.12.47 32.03
9 Åkerblom Måns GIF 42.34 0.15.24 29.61
10 Köykkä Jussi RasKu 50.06 0.22.56 24.77
11 Lehtimäki Jorma LHR 51.25 0.24.15 23.76
12 Ojala Antti TurSa 55.31 0.28.21 21.66

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Järvinen Taisto IPR 35.06 0.00.00 45.83
2 Luukko Jukka LS-37 36.30 0.01.24 42.42
3 Kanerva Unto Jyry 36.49 0.01.43 40.42
4 Kettunen Seppo Jyry 40.36 0.05.30 35.17
5 Lind Matti KiimU 44.45 0.09.39 30.56
Kankaanpää Jussi RaJu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 33.21 0.00.00 34.72
2 Vistiaho Erkki KoS 39.23 0.06.02 27.93
3 Kuisla Raimo EE 44.19 0.10.58 23.52
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 46.28 0.13.07 21.18

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Puolakanaho Sakari HyRa 34.55 0.00.00 78.62
2 Rantala Aleksi RaJu 36.15 0.01.20 74.69
3 Tervala Miska RaVa 36.16 0.01.21 73.63
4 Pietikäinen Sauli KS 36.47 0.01.52 71.58
5 Nieminen Verneri RaVa 37.05 0.02.10 69.99
6 Lilja Juha TP 37.16 0.02.21 68.64
7 Nurminen Eerik KS 38.10 0.03.15 66.04
8 Ylipulli Eero LapVi 38.50 0.03.55 63.94
9 Kiljunen Eemeli RaVa 41.16 0.06.21 59.26
10 Nurminen Jani VaHa 43.14 0.08.19 55.70
11 Ketola Lauri Koovee 43.27 0.08.32 54.56
12 Kaksonen Tero YKV 50.34 0.15.39 46.14

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 34.32 0.00.00 60.08
2 Kleemola Arttu Eks 38.09 0.03.37 52.35
3 Paasi Antti TP 40.34 0.06.02 47.31
4 Arvela Oskari LS-37 42.35 0.08.03 43.24
5 Konttila Eemi Koovee 1.12.18 0.37.46 24.39
Heinaro Lauri EsSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 20.16 0.00.00
2 Ikola Atte LeSi 24.47 0.04.31
3 Paalanen Arttu IPR 29.19 0.09.03
4 Aaltio Eerik VaHa 32.35 0.12.19

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Perälä Eemeli PäijRa 28.45 0.00.00
2 Koponen Tatu Navi 48.28 0.19.43
Kahelin Janne S-JKL HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Susanna JalJa 35.14 0.00.00 99.67
2 Saarinen Henna Koovee 37.16 0.02.02 93.29
3 Hara Marika Koovee 37.31 0.02.17 91.73
4 Saarela Ruska KoS 38.29 0.03.15 88.51
5 Poverina Svetlana L-US 39.04 0.03.50 86.29
6 Pesu Mervi RR 39.33 0.04.19 84.35
7 Jäppinen Taija Navi 40.05 0.04.51 82.35
8 Pökälä Mona AR 40.08 0.04.54 81.38
9 Haga Antonia Botnia 40.49 0.05.35 79.15
10 Illarionova Ekaterina LS-37 41.02 0.05.48 77.88
11 Penttilä Marja KoS 44.50 0.09.36 70.49
12 Lindroth Mia AR 47.26 0.12.12 65.89
13 Karstunen Niina YlivKu 53.44 0.18.30 57.51
13 Närhi Minna LS-37 53.44 0.18.30 57.51
15 Rantanen Marja LamSä 55.40 0.20.26 54.25
16 Sundvik Pernilla Minken 1.11.53 0.36.39 41.52
Anjala Anna-Kaisa KR EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salomaa Anne IPR 39.14 0.00.00
2 Häkkinen Riikka Hiilto 44.54 0.05.40

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 31.18 0.00.00 73.62
2 Niittymäki Johanna HlS 33.03 0.01.45 67.11
3 Halttunen Jonna Kalske 33.21 0.02.03 63.92
4 Paalanen Satu IPR 37.20 0.06.02 54.78
5 Oksanen Anu SaPu 48.26 0.17.08 40.44
Lampinen Maarit KeuKi EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 36.38 0.00.00 64.54
2 Nurminen Henna Hiilto 41.11 0.04.33 55.68
3 Erkkilä Marja RaJu 41.43 0.05.05 53.27
4 Rajasaari Kristiina RasKe 42.38 0.06.00 50.46
5 Breilin Henna IPR 49.42 0.13.04 41.86
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 50.38 0.14.00 39.69
Heinaro Mervi EsSu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Björkqvist Yvonne Minken 33.41 0.00.00
2 Pirttilä Lea OH 40.20 0.06.39
Lassila Päivi RasTiimi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 42.49 0.00.00 49.17
2 Raatikainen Päivi SaPu 46.59 0.04.10 41.45
3 Lumme Ritva LHR 47.27 0.04.38 37.71

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 30.03 0.00.00
2 Laurila Arja JalJa 39.54 0.09.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ohramaa Tuula Jyry 39.32 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Essi MSParma 35.24 0.00.00 75.32
2 Nurminen Jutta VaHa 38.04 0.02.40 67.94
3 Lahtinen Krista RR 39.40 0.04.16 63.18
4 Yli-Hietanen Saara TP 40.12 0.04.48 60.36
5 Korhonen Julia RaKaS 43.55 0.08.31 53.43
6 Pihlajamaa Susanna YlivKu 44.37 0.09.13 50.80
Hakala Helena KortJV EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pihlajamaa Riikka YlivKu 49.31 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Pinja RR 28.24 0.00.00 37.63
2 Nurminen Kaarina Hiilto 29.01 0.00.37 34.99
3 Voutilainen Viivi MuuRa 35.34 0.07.10 27.04
4 Kamila Minerva SuJu 35.36 0.07.12 25.52

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zhurkina Anastasia L-US 22.21 0.00.00
2 Kaksonen Terhi YKV 27.50 0.05.29
3 Keurulainen Siiri RastiE4 34.09 0.11.48
4 Kiljunen Emmi RaVa 38.12 0.15.51
Heinaro Taru EsSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 22.35 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 23.31 0.00.56
3 Pesu Vilma Hiilto 23.46 0.01.11
4 Voutilainen Lotta MuuRa 29.54 0.07.19