FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-pitkä Keski-Suomi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kautto Lasse VaajTe 1.17.45 0.00.00 90.88 91.21
2 Saari Toni VaajTe 1.17.59 0.00.14 89.70 90.03
3 Saari Aki VaajTe 1.19.15 0.01.30 87.37 87.70
4 Pohjola Lauri S-JKL 1.21.07 0.03.22 84.49 84.80
5 Huikko Petteri VaajTe 1.25.14 0.07.29 79.58 79.88
6 Saari Petri VaajTe 1.27.53 0.10.08 76.38 76.66
7 Critchley Will VaajTe 1.31.05 0.13.20 72.92 73.19
8 Alonen Matti S-JKL 1.33.24 0.15.39 70.35 70.61
9 Sivill Timo VaajTe 1.36.33 0.18.48 67.33 67.58
10 Peltonen Topias IPR 1.54.51 0.37.06 55.98 56.19
Tölli Marko S-JKL HYL -
Sulkula Ilari S-JKL HYL -
Salvioni Gianluca VaajTe HYL -
Leinonen Pauli S-JKL HYL -
Karjalainen Teemu VaajTe HYL -
Hautala Jarkko VaajTe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari JRV 1.16.00 0.00.00 67.39 66.76
2 Kivelä Marko ViPa 1.16.14 0.00.14 65.75 65.13
3 Sompi Jani JRV 1.23.08 0.07.08 58.97 58.41
4 Maukonen Timo RastiE4 1.34.12 0.18.12 50.88 50.40
5 Koskinen Petteri JRV 1.39.05 0.23.05 47.26 46.82
6 Ronkainen Teemu JRV 1.40.17 0.24.17 45.60 45.17
7 Lahtomäki Olli JRV 1.55.52 0.39.52 38.52 38.16
8 Lamminsivu Harri S-JKL 2.11.50 0.55.50 33.02 32.71

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahelin Jouni VaajTe 59.03 0.00.00 71.78 71.52
2 Lepo Mikko S-JKL 1.01.29 0.02.26 68.29 68.04
3 Nurminen Joonas JRV 1.03.33 0.04.30 65.44 65.21
4 Liuha Jari ViPa 1.04.12 0.05.09 64.16 63.93
5 Kettunen Heikki ViPa 1.04.17 0.05.14 63.46 63.23
6 Katajisto Teemu S-JKL 1.05.09 0.06.06 62.01 61.78
7 Mönttinen Sami RastiE4 1.06.25 0.07.22 60.23 60.01
8 Kuronen Tommi JRV 1.07.31 0.08.28 58.66 58.44
9 Tiirikainen Samuli JRV 1.15.14 0.16.11 52.11 51.92
10 Näpänkangas Mika S-JKL 1.15.19 0.16.16 51.53 51.34
11 Sorri Pietari VaajTe 1.16.20 0.17.17 50.32 50.14
12 Varis Ari RastiE4 1.18.36 0.19.33 48.36 48.19
13 Partanen Janne S-JKL 1.19.14 0.20.11 47.48 47.30
14 Vesisenaho Mikko LohiRa 1.24.23 0.25.20 44.11 43.95
15 Rusanen Petri S-JKL 1.30.38 0.31.35 40.63 40.48
16 Rahkila Pyry VaajTe 1.34.14 0.35.11 38.65 38.51
17 Kalajo Aku S-JKL 1.35.46 0.36.43 37.62 37.48

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Keijo RastiE4 1.03.58 0.00.00 66.98 66.62
2 Hartman Janne VaajTe 1.09.31 0.05.33 60.60 60.28
3 Leppämäki Tero ViiSu 1.10.21 0.06.23 58.87 58.56
4 Heikkilä Ossi S-JKL 1.11.38 0.07.40 56.82 56.52
5 Holm Jari ViiSu 1.14.15 0.10.17 53.85 53.57
6 Järvenpää Esa S-JKL 1.20.53 0.16.55 48.55 48.30
7 Ilmonen Matti IPR 1.22.09 0.18.11 46.94 46.69
8 Aarrejoki Heikki VaajTe 1.37.03 0.33.05 38.99 38.79
9 Kirjavainen Jarkko S-JKL 2.02.32 0.58.34 30.30 30.14
Puttonen Jarmo VaajTe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 57.49 0.00.00 54.05 54.40
2 Kärkkäinen Panu JRV 1.04.34 0.06.45 47.60 47.90
3 Alvoittu Petri ViPa 1.10.35 0.12.46 42.80 43.07
4 Hirvensalo Jorma SaPu 1.17.02 0.19.13 38.54 38.79
5 Koponen Pekka LohiRa 1.19.52 0.22.03 36.52 36.75
6 Jussila Jorma JRV 1.20.14 0.22.25 35.71 35.93
7 Mutka Jouni S-JKL 1.36.45 0.38.56 29.07 29.26
8 Saloniemi Jyrki MuuRa 1.50.47 0.52.58 24.92 25.08
Senttula Asko S-JKL HYL -
Järvinen Jari VaajTe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukku Ismo ViPa 1.01.39 0.00.00 48.74 48.04
2 Helle Markku SaPu 1.02.22 0.00.43 47.38 46.70
3 Ylönen Juhani VaajTe 1.06.10 0.04.31 43.90 43.27
4 Haveri-Heikkilä Matti S-JKL 1.14.11 0.12.32 38.48 37.93
5 Uuttu Risto S-JKL 1.17.00 0.15.21 36.42 35.90
6 Salonen Hannu KonnU 1.17.50 0.16.11 35.39 34.88
Ahonen Timo KeuKi HYL -
Turunen Juha ViPa KES -
Leppänen Hannu RastiE4 KES -
Jurvakainen Jari S-JKL KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaihlavirta Heikki TikSu 56.32 0.00.00 42.53 42.23
2 Rajaniemi Vesa S-JKL 58.47 0.02.15 40.14 39.85
3 Raatikainen Pekka RastiE4 1.00.01 0.03.29 38.56 38.28
4 Niemistö Juha ViPa 1.04.00 0.07.28 35.46 35.20
5 Rautavuoma Tapani ViPa 1.04.18 0.07.46 34.59 34.34
6 Nieminen Tapio JRV 1.05.29 0.08.57 33.28 33.04
7 Jäntti Timo S-JKL 1.07.49 0.11.17 31.47 31.24
8 Rantapuska Seppo PetPe 1.12.31 0.15.59 28.80 28.60
9 Väätäinen Hannu ViPa 1.19.19 0.22.47 25.77 25.58

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 48.47 0.00.00 44.54 44.45
2 Virtanen Matti ViPa 53.45 0.04.58 39.99 39.91
3 Äikäs Esko TikSu 1.00.03 0.11.16 35.41 35.34
4 Sompi Eero JRV 1.00.16 0.11.29 34.90 34.82
5 Tonteri Eero S-JKL 1.03.21 0.14.34 32.83 32.76
6 Salonen Kauko ViPa 1.04.07 0.15.20 32.07 32.01
7 Ottelin Pekka JRV 1.11.29 0.22.42 28.44 28.39
8 Valta Matti JRV 1.12.21 0.23.34 27.78 27.72
9 Pakarinen Jouko RastiE4 1.19.45 0.30.58 24.91 24.86
10 Linna Mikko S-JKL 1.22.23 0.33.36 23.83 23.78
11 Talala Timo S-JKL 1.26.27 0.37.40 22.44 22.40
12 Järvenpää Voitto RastiE4 1.28.36 0.39.49 21.63 21.59
13 Myllyaho Lasse KeuKi 1.30.41 0.41.54 20.88 20.84
14 Nurminen Heikki IPR 2.00.19 1.11.32 15.54 15.51
Hytönen Jorma RastiE4 KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 39.36 0.00.00 40.47 39.74
2 Salo Jaakko SaPu 43.43 0.04.07 36.26 35.62
3 Sorri Seppo PihtTu 44.37 0.05.01 35.15 34.52
4 Tammela Seppo TikSu 46.54 0.07.18 33.07 32.48
5 Lehtonen Matti PiVe 48.22 0.08.46 31.71 31.15
6 Helminen Pentti JRV 51.14 0.11.38 29.60 29.07
7 Reini Jaakko TikSu 54.36 0.15.00 27.46 26.97
8 Näkkilä Matti KonnU 56.07 0.16.31 26.42 25.94
9 Jylhä Keijo JRV 1.24.31 0.44.55 17.34 17.03
10 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.26.23 0.46.47 16.76 16.46
11 Mönttinen Erkki ViPa 1.51.18 1.11.42 12.86 12.63
Paavilainen Arvo IPR KES -
Mali Pentti LohiRa KES -
Jakovlev Sulo PiVe HYL -
Voutilainen Taisto IPR KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 37.39 0.00.00 40.16 39.91
2 Salmela Kosti PihtTu 41.03 0.03.24 35.92 35.69
3 Nieminen Mauno ViiSu 48.21 0.10.42 29.71 29.53
4 Manerus Erkki PetPe 49.46 0.12.07 28.11 27.93
5 Häkkinen Tapani IPR 50.41 0.13.02 26.85 26.68
6 Valkonen Paavo Hanka 1.03.50 0.26.11 20.73 20.60
7 Kinnunen Ilpo RastiE4 1.08.31 0.30.52 18.76 18.64

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 32.28 0.00.00
2 Leppänen Kalle RastiE4 33.25 0.00.57

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enqvist Eino JRV 51.56 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Atte S-JKL 2.24.19 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Henry RastiE4 1.00.54 0.00.00 64.05 63.50
2 Kaario Otto S-JKL 1.01.55 0.01.01 60.64 60.11
3 Sormunen Roope RastiE4 1.02.39 0.01.45 57.59 57.10
4 Ilmonen Aleksi JRV 1.04.13 0.03.19 53.91 53.45
5 Sulkula Paulus S-JKL 1.16.41 0.15.47 43.24 42.87

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaario Arttu S-JKL 43.57 0.00.00 50.04 47.50
2 Vaismaa Lassi S-JKL 44.03 0.00.06 48.85 46.38
3 Sipiläinen Konsta S-JKL 49.11 0.05.14 42.80 40.63
4 Kyrönlahti Tomi ViPa 50.59 0.07.02 40.36 38.32
5 Malmberg Markus JRV 51.24 0.07.27 39.12 37.14
6 Laakso Lasse S-JKL 51.25 0.07.28 38.19 36.25
7 Laitinen Joona Kalske 1.22.34 0.38.37 23.21 22.03
Inkilä Reetu KeuKi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 28.38 0.00.00
Nieminen Eero S-JKL HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 15.25 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 19.41 0.04.16
3 Nurminen Hannes JRV 20.02 0.04.37
4 Liuha Otto ViPa 27.43 0.12.18
5 Kyrönlahti Tatu ViPa 28.09 0.12.44
6 Ronkainen Elias JRV 31.41 0.16.16
7 Kirjavainen Santeri S-JKL 35.49 0.20.24
8 Hiltunen Jan S-JKL 58.13 0.42.48
Peltola Tuomas KeuKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sisu S-JKL 14.29 0.00.00
2 Tuomala Miiko S-JKL 17.46 0.03.17
3 Aarrejoki Elmeri S-JKL 20.11 0.05.42
4 Kahelin Janne S-JKL 20.12 0.05.43
5 Sivill Tommi S-JKL 20.55 0.06.26
6 Inkilä Aapo KeuKi 24.28 0.09.59
7 Liuha Matias ViPa 24.46 0.10.17
8 Karjalainen Anttijussi S-JKL 28.26 0.13.57
9 Pänkäläinen Onni ViiSu 31.03 0.16.34
10 Peltola Konsta KeuKi 32.32 0.18.03
11 Kahelin Jasu S-JKL 35.05 0.20.36
12 Pänkäläinen Pyry ViiSu 41.25 0.26.56
13 Näpänkangas Olli S-JKL 1.05.10 0.50.41

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 57.24 0.00.00 92.67 92.19
2 Anttonen Sari KeuKi 1.05.51 0.08.27 77.75 77.35
3 Huuskonen Taija JRV 1.11.35 0.14.11 68.74 68.38
4 Niittynen Miia Koovee 1.14.48 0.17.24 63.12 62.79
5 Alvoittu Elina ViPa 1.46.21 0.48.57 42.52 42.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 1.10.49 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 1.07.20 0.00.00 39.69 37.62
2 Kaario Katja S-JKL 1.16.08 0.08.48 32.47 30.78
3 Yrjölä Ulla MuuRa 1.27.01 0.19.41 26.10 24.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Sari S-JKL 53.24 0.00.00 59.80 59.22
2 Lepo Tarja S-JKL 56.40 0.03.16 55.30 54.76
3 Tupitsa Sari RastiE4 1.10.57 0.17.33 43.32 42.90
4 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 1.12.47 0.19.23 41.41 41.01
5 Tervonen Tarja IPR 1.14.01 0.20.37 39.91 39.52
6 Kahelin Anne S-JKL 1.27.36 0.34.12 33.04 32.72
7 Turtinen Mari SaPu 1.41.39 0.48.15 27.88 27.61
Lahtinen Ulla S-JKL KES -
Ilmonen Kirsi JRV KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 47.07 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 44.20 0.00.00 48.66 48.04
2 Raatikainen Päivi LohiRa 45.23 0.01.03 43.97 43.41
3 Anttonen Päivi ViPa 48.13 0.03.53 38.03 37.55

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 50.21 0.00.00 42.97 42.69
2 Ikonen Sinikka SaPu 54.31 0.04.10 36.71 36.47
3 Jäntti Kerttu S-JKL 1.07.45 0.17.24 27.14 26.97

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 34.13 0.00.00 37.79 37.75
2 Lakanen Sirpa MuuRa 1.00.42 0.26.29 19.70 19.68
3 Valkonen Pirjo Hanka 1.05.42 0.31.29 16.73 16.71

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 1.21.44 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 57.06 0.00.00 49.39 49.71
2 Sopo Annika KuoSu 1.08.54 0.11.48 38.89 39.14
3 Sipiläinen Pinja S-JKL 1.31.37 0.34.31 27.70 27.89
Kantanen Milla ViiSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Inka JRV 27.02 0.00.00 57.74 56.79
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 33.31 0.06.29 45.17 44.43
3 Voutilainen Viivi JRV 45.49 0.18.47 32.02 31.50
4 Sulkula Evita S-JKL 47.02 0.20.00 30.20 29.71
5 Kovanen Anu S-JKL 47.47 0.20.45 28.74 28.28
6 Aho Marika Kalske 49.46 0.22.44 26.66 26.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 16.15 0.00.00
2 Konstari Elena JRV 18.36 0.02.21
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 20.09 0.03.54
4 Leppäsalmi Sara KeuKi 20.42 0.04.27
5 Lilja Riikka S-JKL 21.21 0.05.06
6 Pitkänen Hilla JRV 21.40 0.05.25
7 Kokkinen Ella JRV 21.54 0.05.39
8 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 22.50 0.06.35
9 Pynnönen Lotta Kalske 25.01 0.08.46
10 Mäkelä Aino SaPu 25.43 0.09.28
11 Keurulainen Siiri RastiE4 28.50 0.12.35
12 Holm Peppiina ViiSu 31.11 0.14.56
13 Liikanen Noora Kalske 41.57 0.25.42

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Elsa ViiSu 20.35 0.00.00
2 Voutilainen Lotta JRV 26.41 0.06.06
3 Rasimus Siiri S-JKL 31.26 0.10.51
4 Lilja Liisa S-JKL 38.24 0.17.49
5 Hämäläinen Justiina ViiSu 38.44 0.18.09
6 Liikanen Eerika Kalske 40.32 0.19.57
7 Lepo Veera S-JKL 40.45 0.20.10
8 Sorri Sara S-JKL 43.27 0.22.52
9 Mäkelä Venla SaPu 50.53 0.30.18

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holm Lottaliina ViiSu 21.55 0.00.00
2 Keurulainen Helmi RastiE4 24.06 0.02.11
3 Liikanen Ella Kalske 34.45 0.12.50