FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AOK ja Kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu VeVe 40.15 0.00.00 69.04 68.34
2 Rantala Teemu LapVi 43.11 0.02.56 61.94 61.31
3 Laasanen Lauri LaihLu 45.13 0.04.58 56.85 56.27
4 Markkila Eero RasKu 47.35 0.07.20 51.83 51.31
5 Pensas Mika Malax 49.56 0.09.41 47.31 46.83

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Janne YKV 39.56 0.00.00 35.41 33.20
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 42.07 0.02.11 31.05 29.11
3 Ruotsala Kalle AlahKi 57.01 0.17.05 21.08 19.76

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Marko TeuRi 31.14 0.00.00 47.32 51.13
2 Lehtinen Juhani KauKa 35.40 0.04.26 39.88 43.10
3 Savolainen Tomi RasKe 36.54 0.05.40 37.05 40.03
4 Ylihärsilä Arto AlahKi 42.59 0.11.45 30.52 32.98
5 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 43.50 0.12.36 28.66 30.97

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nevala Pasi TeuRi 35.23 0.00.00 41.06 40.27
2 Lyyluoma Pasi TeuRi 41.12 0.05.49 34.38 33.72
3 Välimaa Pertti VaaSu 43.07 0.07.44 32.01 31.40
4 Kinnari Jukka SuJu 43.52 0.08.29 30.63 30.05
5 Mahlamäki Jari TeuRi 45.25 0.10.02 28.79 28.24
6 Lehtinen Esa KauWi 49.35 0.14.12 25.64 25.15
7 Hauhia Teemu RasKu 50.15 0.14.52 24.57 24.10

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttua Martti LapVi 28.14 0.00.00 47.74 47.57
2 Eno Kaarlo TeuRi 29.49 0.01.35 43.84 43.69
3 Hakomäki Juhani LapVi 32.08 0.03.54 39.43 39.29
4 Rantamäki Veikko KauKa 33.45 0.05.31 36.34 36.21
5 Viinikka Matti KauKa 35.13 0.06.59 33.68 33.56
6 Sillanpää Juhani AlajA 40.41 0.12.27 28.16 28.06

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 31.59 0.00.00 31.75 31.49
2 Majasaari Kari SuJu 33.20 0.01.21 28.94 28.70
3 Joensuu Heimo AlajA 36.35 0.04.36 24.98 24.78
4 Kujanpää Heikki AlajA 41.51 0.09.52 20.63 20.46

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Esko RasKe 29.03 0.00.00 32.92 32.82
2 Saarimäki Jorma VaaSu 32.44 0.03.41 27.02 26.94
3 Staffans Per-Erik Vörå 39.26 0.10.23 20.61 20.55

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riihonen Taisto KauKa 28.04 0.00.00
2 Salmi Aimo VaaSu 30.12 0.02.08

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 26.22 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Joona TeuRi 27.29 0.00.00
2 Kauppi Teemu LaihLu 28.07 0.00.38

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 19.32 0.00.00
2 Stevander Pyry KuortKu 19.57 0.00.25
3 Kuusisto Topi LaihLu 20.25 0.00.53
4 Sankelo Antton LapVi 21.57 0.02.25
5 Kauppi Anssi LaihLu 21.58 0.02.26
6 Vuorela Johannes YKV 22.19 0.02.47
7 Elomaa Jere VaaSu 22.37 0.03.05
8 Saranpää Topias RaJu 22.50 0.03.18
9 Hölsö Severi YKV 22.58 0.03.26
10 Talonpoika Tuomas VaaSu 26.53 0.07.21
11 Vainionpää Rasmus RaJu 32.55 0.13.23
Pukkinen Niko-Petteri YKV HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantoja Jarkko RasKe 13.25 0.00.00
2 Kangas Juho LapVi 14.52 0.01.27
3 Laasanen Matti LaihLu 16.12 0.02.47
4 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 16.32 0.03.07
5 Kauppi Lauri LaihLu 20.03 0.06.38
6 Saranpää Touko RaJu 20.42 0.07.17
7 Kumara Eemeli LaihLu 22.09 0.08.44
8 Nurmi Elias RasKe 24.27 0.11.02
9 Nisula Ville TeuRi 44.30 0.31.05

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Ville RaJu 13.34 0.00.00
2 Pasanen Aapo RaJu 13.47 0.00.13
3 Nevala Roni TeuRi 16.18 0.02.44
4 Lehto Jere TeuRi 17.05 0.03.31
5 Hautamäki Juho-Verner RasKe 22.22 0.08.48
6 Nivukoski Joakim YKV 29.22 0.15.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kumara Heikki LaihLu 9.30 0.00.00
2 Sankelo Sampo KortJV 10.34 0.01.04
3 Perttu Topi LaihLu 10.45 0.01.15
4 Lemberg Roope RaJu 10.57 0.01.27
5 Stevander Karri KuortKu 12.24 0.02.54
6 Ekola Juuso AlahKi 12.25 0.02.55
7 Sankelo Verneri KortJV 13.18 0.03.48
8 Västinsalo Elmeri LapVi 13.25 0.03.55
9 Ruotsala Ville AlahKi 14.59 0.05.29
10 Mäki Jasper LapVi 15.43 0.06.13
11 Rantanen Tommi AlahKi 20.06 0.10.36
12 Mutikainen Leevi RaJu 25.46 0.16.16

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Roni AlahKi 11.49 0.00.00
2 Hauhia Iiro RaJu 12.40 0.00.51
3 Nurmi Aapo RasKe 13.26 0.01.37
4 Borg Kimi VaaSu 14.21 0.02.32
5 Keskinen Eetu VaaSu 15.03 0.03.14
6 Lehtioja Lauri RaJu 18.56 0.07.07
7 Ylihärsilä Riku AlahKi 28.08 0.16.19
8 Maunuksela Miko RaJu 47.41 0.35.52
Ylihärsilä Aatu AlahKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjanlahti Kosti RasKu 10.34 0.00.00
2 Rajamäki Atte YKV 10.46 0.00.12
3 Hauhia Aleksi RaJu 11.06 0.00.32
4 Hantula Jussi KauWi 11.30 0.00.56
5 Nivukoski Topi YKV 12.17 0.01.43
6 Lemberg Ville RaJu 12.41 0.02.07
7 Isokangas Ville AlajA 12.48 0.02.14
8 Pitkänen Matti RaJu 13.03 0.02.29
9 Niemi Heikki PoRa 13.08 0.02.34
10 Kangas Aapo LapVi 13.40 0.03.06
11 Ruotsala Valtteri AlahKi 14.40 0.04.06
12 Raunio Topi PoRa 15.08 0.04.34
13 Pöytäkangas Elias VaaSu 15.45 0.05.11
14 Saranpää Jaakko RaJu 15.56 0.05.22
15 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 15.59 0.05.25
16 Mäki-Ikola Aapo RaJu 16.04 0.05.30
17 Knuuttila Eetu LapVi 16.14 0.05.40
18 Mantere Aimo LapVi 16.41 0.06.07
19 Ala-Honkola Akseli KuortKu 16.56 0.06.22
20 Muhonen Aatu RaJu 17.01 0.06.27
21 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 17.28 0.06.54
22 Alanko Aleksi RaJu 18.01 0.07.27
23 Noponen Veeti LapVi 18.07 0.07.33
24 Honkanen Erno TeuRi 18.37 0.08.03
25 Riippi Joonas TeuRi 19.03 0.08.29
26 Tyynelä Juho LaihLu 19.29 0.08.55
27 Koivula Kasper VaaSu 22.15 0.11.41
28 Kiviharju Samuel RaJu 23.06 0.12.32
29 Ala-Honkola Severi KuortKu 24.20 0.13.46
30 Nisula Leevi KauWi 24.49 0.14.15
31 Ruokola Antti RaJu 26.36 0.16.02
32 Konttinen Aleksi RaJu 31.03 0.20.29
33 Nivukoski Juho YKV 36.28 0.25.54

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isokangas Niilo AlajA 15.13 0.00.00
2 Turunen Verneri KauKa 16.04 0.00.51
3 Ylihärsilä Manu AlahKi 17.51 0.02.38
4 Turunen Elmeri KauKa 18.31 0.03.18
5 Alanko Aleksi RaJu 20.43 0.05.30
6 Paloniemi Leevi LapVi 21.42 0.06.29
7 Harju Topi VaaSu 21.51 0.06.38
8 Suokko Lauri LapVi 23.06 0.07.53
9 Keskinen Niilo VaaSu 23.38 0.08.25
10 Lahtinen Vili LaihLu 24.14 0.09.01
11 Koivula Oliver VaaSu 25.18 0.10.05
12 Lampinen Jussi RaJu 26.40 0.11.27
13 Mäkinen Kalle RaJu 27.12 0.11.59
14 Koski Hannes LaihLu 27.42 0.12.29
15 Lahtinen Valtteri LaihLu 29.58 0.14.45
16 Muhonen Eetu RaJu 31.09 0.15.56
17 Ruusunen Emil RaJu 36.58 0.21.45
18 Vuori Aukusti LapVi 38.39 0.23.26
19 Keski-Säntti Eemeli YKV 41.47 0.26.34
20 Lampinen Mikko RaJu 1.05.29 0.50.16

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Ulla PoRa 40.02 0.00.00 47.29 47.33
2 Lehto Jenna LapVi 40.11 0.00.09 45.35 45.38
3 Ylipelkola Essi KortJV 45.20 0.05.18 38.63 38.66
4 Välimaa Kristiina VaaSu 45.53 0.05.51 36.62 36.65
5 Suokko Susanna LapVi 50.00 0.09.58 32.18 32.21

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohtola Kaisa YKV 47.32 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Anne KauKa 28.35 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 27.58 0.00.00
2 Koskela Seija SuJu 31.43 0.03.45

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 20.50 0.00.00
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 30.29 0.09.39

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantamäki Anita KauKa 24.04 0.00.00 35.40 34.83
2 Soinila Helena TeuRi 27.57 0.03.53 28.20 27.74
3 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 33.00 0.08.56 21.95 21.59

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sauru Seija PoRa 38.08 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 37.36 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pasanen Pihla RaJu 22.02 0.00.00 42.69 42.38
2 Himanka Jenna LapVi 22.13 0.00.11 39.16 38.88
3 Rinta-Koski Aino VaaSu 35.21 0.13.19 22.62 22.45

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Emma LapVi 21.00 0.00.00
2 Keskinen Nella VaaSu 23.07 0.02.07
3 Peltonen Sara LapVi 25.05 0.04.05
4 Heikinmäki Maija LaihLu 25.26 0.04.26
5 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 27.10 0.06.10
6 Lehtinen Petra KauKa 29.13 0.08.13
7 Kumara Alina LaihLu 31.08 0.10.08
8 Huhdankoski Elina KauWi 35.18 0.14.18
9 Vaskivuori Sonja KauKa 35.26 0.14.26
Välimaa Eveliina VaaSu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Melender Ida RaJu 14.34 0.00.00
2 Perttu Pauliina LaihLu 14.50 0.00.16
3 Rintala Neea KortJV 15.39 0.01.05
4 Myllymäki Maarit KortJV 15.58 0.01.24
5 Ruokola Anna RaJu 16.39 0.02.05
6 Rinta-Keturi Anni RaJu 17.59 0.03.25
7 Pienimäki Irina RasKe 18.46 0.04.12
8 Nuuttila Anni KauKa 19.19 0.04.45
9 Vaskivuori Erja KauKa 21.04 0.06.30
10 Kaksonen Terhi YKV 22.30 0.07.56
11 Turunen Eveliina KauKa 22.53 0.08.19
12 Vuorela Aliina YKV 25.14 0.10.40
13 Katajamäki Henna-Riina KauWi 26.42 0.12.08
14 Järvilahti Maija RasKe 34.36 0.20.02
Kauppi Aada LaihLu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Henriikka YKV 12.36 0.00.00
2 Kuusisto Sanni LaihLu 13.12 0.00.36
3 Hoskari Maria RasKe 13.20 0.00.44
4 Niemi Tiina PoRa 14.36 0.02.00
5 Kivilahti Sofia TeuRi 16.48 0.04.12
6 Kallunki Aino RaJu 17.46 0.05.10
7 Lammi Tara KauWi 18.36 0.06.00
8 Riippi Henna TeuRi 20.10 0.07.34
9 Oikarainen Iida LaihLu 20.30 0.07.54
10 Perälä Jasmin TeuRi 21.06 0.08.30
11 Raunio Tuuli PoRa 22.01 0.09.25
12 Perälä Janita TeuRi 22.10 0.09.34
13 Honkanen Ella TeuRi 23.06 0.10.30
14 Pohtola Roosa YKV 23.19 0.10.43
15 Pohtola Noora YKV 26.56 0.14.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Emmi LapVi 9.36 0.00.00
2 Myllymäki Loviisa KortJV 10.21 0.00.45
3 Melender Emilia RaJu 10.59 0.01.23
4 Karjanlahti Sofia RasKu 12.20 0.02.44
5 Karppi Iiris LaihLu 12.43 0.03.07
6 Oikarainen Siiri LaihLu 13.40 0.04.04
7 Nevala Ronja TeuRi 14.29 0.04.53
8 Peltola Eeva LapVi 14.55 0.05.19
9 Kauppi Laura LaihLu 14.56 0.05.20
10 Korpi Veera PoRa 16.38 0.07.02
11 Rantoja Marika RasKe 18.16 0.08.40
12 Ojala Irina RasKu 23.52 0.14.16

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veikkola Heta LapVi 13.20 0.00.00
2 Hirvensalo Vilhelmiina RaJu 13.42 0.00.22
3 Turunen Josefiina KauKa 16.09 0.02.49
4 Luoma Nella LaihLu 16.36 0.03.16
5 Ala-Ikkelä Emma PoRa 16.54 0.03.34
6 Taipalus Emma RasKu 17.30 0.04.10
7 Raatikainen Ilona LaihLu 17.57 0.04.37
8 Elomaa Emma VaaSu 18.43 0.05.23
9 Ala-aho Paula VaaSu 18.49 0.05.29
10 Kauppi Iida LaihLu 19.09 0.05.49
11 Kinnari Emmi LaihLu 22.41 0.09.21
12 Latvaniemi Essi TeuRi 23.15 0.09.55
13 Lahdenmäki Noora RasKe 23.27 0.10.07
14 Hautamäki Johanna RasKe 25.32 0.12.12

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Venla LaihLu 11.01 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 11.16 0.00.15
3 Somppi Aada LaihLu 11.49 0.00.48
4 Hietamäki Sini RaJu 11.53 0.00.52
5 Sikkilä Peppi LapVi 12.04 0.01.03
6 Hietala Sini LapVi 13.05 0.02.04
7 Näsi Minea RaJu 13.25 0.02.24
8 Rintala Lotta LaihLu 13.58 0.02.57
9 Perttu Laura LaihLu 14.24 0.03.23
10 Ylihärsilä Iiris AlahKi 14.31 0.03.30
11 Karjanlahti Serafina RasKu 15.02 0.04.01
12 Kontio Krista LapVi 15.47 0.04.46
13 Lammi Kira KauWi 16.03 0.05.02
14 Peltonen Sini LapVi 16.09 0.05.08
15 Luhtasaari Nea RaJu 16.10 0.05.09
16 Rantoja Sari RasKe 16.21 0.05.20
17 Hirvensalo Susanna RaJu 16.43 0.05.42
18 Raatikainen Venla LaihLu 16.45 0.05.44
19 Tuomisto Ella RasKu 16.54 0.05.53
20 Nylund Helmina LapVi 17.32 0.06.31
21 Suokko Matilda LapVi 18.20 0.07.19
22 Perttu Tuulia LaihLu 19.16 0.08.15
23 Hoskari Sanni RasKe 19.38 0.08.37
24 Kumara Maija LaihLu 19.41 0.08.40
25 Korkonen Emilia KuortKu 19.53 0.08.52
26 Saarimäki Oona RasKe 20.25 0.09.24
27 Tuomaala Ella VaaSu 20.48 0.09.47
28 Isoluoma Marjukka RasKu 21.24 0.10.23
29 Hemminki Jenna RaJu 23.07 0.12.06
30 Välimäki Emilia LapVi 26.39 0.15.38

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjanlahti Veera RasKu 18.45 0.00.00
2 Isoluoma Petra RasKu 19.08 0.00.23
3 Nivukoski Jasmin YKV 20.31 0.01.46
4 Saari Miia KauWi 21.50 0.03.05
5 Nivukoski Siiri YKV 22.51 0.04.06
6 Niemi Siiri PoRa 23.04 0.04.19
7 Kankaanpää Sanni LaihLu 23.07 0.04.22
8 Kuoppala Kiira LapVi 23.50 0.05.05
9 Saranpää Saara RaJu 27.11 0.08.26
10 Mutikainen Eveliina RaJu 27.49 0.09.04
11 Karppi Helene LaihLu 30.55 0.12.10
12 Korpi Sanni PoRa 32.08 0.13.23
13 Ollikainen Moona RaJu 33.16 0.14.31
14 Jokiaho Bea RaJu 33.31 0.14.46
15 Kataja Enni RaJu 35.27 0.16.42
16 Kyttä Fanni RaJu 48.23 0.29.38