FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 14.02 0.00.00 73.03 69.85
2 Saarela Ville-Petteri KemU 14.32 0.00.30 70.01 66.96
3 Rahkola Mikko OH 14.39 0.00.37 68.96 65.95
4 Hakulinen Niko VeVe 14.43 0.00.41 68.15 65.18
5 Schroderus Santeri Pohjant 15.01 0.00.59 66.30 63.41
6 Korpi Juho LänRa 15.07 0.01.05 65.37 62.53
7 Moilanen Lasse PudU 15.11 0.01.09 64.60 61.79
8 Vapa Marko OH 15.13 0.01.11 63.98 61.20
9 Härkönen Aleksi PudU 15.18 0.01.16 63.16 60.41
10 Kanniainen Tomi PuolRy 15.23 0.01.21 62.34 59.62
11 Aikio Severi Pohjant 15.32 0.01.30 61.26 58.60
12 Kotaniemi Juha KoskRi 15.33 0.01.31 60.73 58.08
13 Niemelä Hannu RasTiimi 15.46 0.01.44 59.43 56.84
14 Tauriainen Teemu KEV 15.58 0.01.56 58.23 55.69
15 Taulavuori Arttu AlatPi 16.03 0.02.01 57.47 54.97
16 Härkönen Taneli PudU 16.31 0.02.29 55.40 52.99
17 Bergman Markku OH 17.02 0.03.00 53.29 50.97
18 Holopainen Mauri S-2000 17.08 0.03.06 52.55 50.26
19 Väänänen Vesa-Ville YlikNM 17.25 0.03.23 51.28 49.04
20 Halonen Tero KoskRi 19.19 0.05.17 45.85 43.86
21 Linna Matti OuHu 20.28 0.06.26 42.92 41.05
Aikio Santeri KEV HYL -
Mikkonen Ville KoskRi EIL -
Karppinen Aleksi IkNV EIL -
Huuha Aleksi OuHu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niinimäki Tuukka Pohjant 18.42 0.00.00
Palokangas Markus AlatPi EIL -
Rinta Toni KoskRi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Sami SalRe 12.43 0.00.00 42.39 30.75
2 Taulavuori Tero AlatPi 12.50 0.00.07 41.31 29.97
3 Kankainen Janne SoJy 12.54 0.00.11 40.40 29.31
4 Veijola Seppo IinYr 13.13 0.00.30 38.75 28.11
5 Kuusikko Marko SalRe 13.31 0.00.48 37.23 27.01
6 Kauppila Timo Koovee 14.00 0.01.17 35.30 25.61
7 Jurvakainen Mika KiimU 14.10 0.01.27 34.25 24.85
7 Lehtosaari Jari HaHe 14.10 0.01.27 34.25 24.85
9 Kela Marko OulRe 14.15 0.01.32 32.79 23.79
10 Backman Kari IinYr 15.07 0.02.24 30.31 21.99
Westerholm Lasse VePo EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttajärvi Seppo VePo 13.09 0.00.00 43.67
2 Kauppila Tuomas OYUS 13.49 0.00.40 40.94
3 Piispanen Reima SalRe 14.46 0.01.37 37.73
3 Kemppainen Vesa Iisu 14.46 0.01.37 37.73
5 Härkönen Antti PudU 15.12 0.02.03 35.52
6 Luodonpää Risto AlatPi 15.30 0.02.21 34.27
7 Mäkinen Tapani OSVA 15.41 0.02.32 33.32
8 Juntunen Reijo IinYr 16.32 0.03.23 31.09
9 Alahäivälä Tapani PudU 16.58 0.03.49 29.79
10 Vilppola Arto OH 20.15 0.07.06 24.53
Kotala Ilkka OH HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 10.48 0.00.00 42.47 28.60
2 Kemppainen Jukka KaSu 11.16 0.00.28 40.03 26.96
3 Kotila Harri YlikNM 12.58 0.02.10 34.20 23.03
4 Karppinen Jouko LaiVe 13.04 0.02.16 33.35 22.46
5 Argillander Erkki VaKa 13.05 0.02.17 32.72 22.03
5 Mäntykenttä Hannu OYUS 13.05 0.02.17 32.72 22.03
7 Lotvonen Kari LaiVe 14.20 0.03.32 28.80 19.39
8 Paananen Jarmo SalRe 15.01 0.04.13 26.98 18.17
9 Kurula Juhani Pohjant 15.42 0.04.54 25.32 17.05
10 Paaso Jouko PeRa 16.29 0.05.41 23.65 15.93

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 10.47 0.00.00 49.40 35.73
2 Tervo Arhi ONMKY 10.53 0.00.06 48.38 35.00
3 Nylund Sven-Olof Botnia 11.08 0.00.21 46.74 33.81
4 Heikka Markku ONMKY 11.14 0.00.27 45.78 33.11
5 Toppari Pekka PuolRy 11.41 0.00.54 43.49 31.46
6 Lind Sune Falken 11.47 0.01.00 42.60 30.81
7 Grekelä Antti HaHe 11.59 0.01.12 41.38 29.93
8 Vilminko Pauli SiSe 12.09 0.01.22 40.30 29.15
9 Haapasalo Pertti Pohjant 13.09 0.02.22 36.77 26.60
10 Keltamäki Seppo JoKu 13.25 0.02.38 35.58 25.74
11 Köngäs Martti PuolRy 13.45 0.02.58 34.27 24.79
12 Puurunen Jorma ONMKY 16.12 0.05.25 28.71 20.77
13 Kaasinen Aulis Pohjant 16.21 0.05.34 28.07 20.30
Udd Esko LänRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 11.31 0.00.00 39.99 30.44
2 Sevon Niilo SalRe 12.14 0.00.43 37.18 28.29
3 Lakkala Ossi KuoSu 12.25 0.00.54 36.17 27.52
4 Tuohimaa Esko ONMKY 12.54 0.01.23 34.37 26.15
5 Hurskainen Pentti OulRe 13.23 0.01.52 32.70 24.88
6 Myllymaa Kauko OulRe 14.18 0.02.47 30.20 22.98
7 Ervasti Onni PeRa 14.23 0.02.52 29.62 22.54
8 Pelkonen Alpo OSVA 15.51 0.04.20 26.52 20.18
9 Kinnunen Raimo Pohjant 16.24 0.04.53 25.28 19.24
10 Laitinen Olli PeRa 17.04 0.05.33 23.95 18.23
11 Puurunen Reijo OuTa 18.03 0.06.32 22.33 16.99
Kinnula Ahti KEV HYL -
Juutinen Hannu Pohjant HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 10.01 0.00.00 37.51
2 Pelkonen Toivo YlikNM 12.04 0.02.03 28.80
3 Kukkohovi Reino OSVA 12.23 0.02.22 25.79

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Reino OuTa 12.55 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 14.05 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 15.10 0.01.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissinen Jere Pohjant 11.50 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Valtteri SoJy 6.19 0.00.00
Heikka Benjamin Pohjant EIL -
Pöyry Roope Pohjant EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 5.00 0.00.00
2 Similä Severi Pohjant 5.07 0.00.07
3 Ukkola Sakari Pohjant 5.17 0.00.17
4 Lindeman Markus SoJy 5.40 0.00.40
5 Kinnunen Eerik Pohjant 5.48 0.00.48
Niinimäki Niilo Pohjant EIL -
Ikäläinen Erkki OH EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 5.42 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 6.33 0.00.51
3 Niemelä Paavo Iisu 7.02 0.01.20
4 Vuorinen Miki KoS 7.28 0.01.46
5 Heino Veikka Pohjant 8.22 0.02.40
6 Kinnunen Antti Pohjant 9.26 0.03.44
7 Hukkanen Pekka VierKo 10.52 0.05.10
8 Triipponen Vetja KuPe 11.44 0.06.02
9 Parkkila Jesse Pohjant 23.22 0.17.40
Palokangas Tatu AlatPi EIL -
Marjala Verneri Pohjant EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näsi Juliaana Pohjant 14.56 0.00.00 67.71 41.38
2 Näsi Aurora Pohjant 15.19 0.00.23 65.11 39.79
3 Räisänen Noora SalRe 15.22 0.00.26 64.00 39.11
4 Niva Sara LaiVe 15.32 0.00.36 62.43 38.15
5 Haapasalo Henriikka Pohjant 16.05 0.01.09 59.44 36.32
6 Laitinen Maria YlikNM 16.38 0.01.42 56.64 34.61
7 Lotvonen Milla LaiVe 16.59 0.02.03 54.66 33.40
8 Julkunen Sonja TP 17.22 0.02.26 52.66 32.18
8 Kesälä Niina LaiVe 17.22 0.02.26 52.66 32.18
10 Palmer Katharina Pohjant 19.16 0.04.20 46.04 28.13
11 Mattila Orvokki Pohjant 19.36 0.04.40 44.55 27.23
12 Lotvonen Essi LaiVe 19.40 0.04.44 43.70 26.70
Lehtonen Niina Örnen EIL -
Bergman Marjo OH EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 14.32 0.00.00 45.66 38.96
2 Sandvik Annika Falken 16.07 0.01.35 39.63 33.81
3 Tolkkinen Aino SoJy 16.32 0.02.00 37.12 31.68
4 Kotaniemi Sari KoskRi 17.24 0.02.52 33.85 28.88
5 Parkkila Satu Pohjant 20.34 0.06.02 27.42 23.40

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankainen Ulla-Maria SoJy 11.52 0.00.00 44.60 37.06
2 Aalto Pirjo Pohjant 11.59 0.00.07 43.06 35.79
3 Goman Annukka VePo 12.37 0.00.45 39.85 33.12
4 Torvinen Sirpa OH 12.41 0.00.49 38.60 32.08
5 Paavola Mira OuTa 14.06 0.02.14 33.78 28.07
6 Kela Merja OulRe 14.13 0.02.21 32.57 27.07
7 Leskelä Maarit OSVA 15.05 0.03.13 29.82 24.79

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka EsSu 12.44 0.00.00 52.86
2 Taulavuori Tarja AlatPi 13.08 0.00.24 49.33
3 Aikio Outi Pohjant 14.04 0.01.20 44.26
4 Alahäivälä Kirsi PudU 14.14 0.01.30 41.97
5 Pesonen Orvokki HaHe 16.11 0.03.27 35.35

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 12.04 0.00.00 44.62 30.80
2 Väärälä Marita OH 13.22 0.01.18 39.07 26.97
3 Jokikokko Tarja OuTa 14.41 0.02.37 34.47 23.79
4 Väänänen Mervi OuTa 15.57 0.03.53 30.72 21.20
5 Määttä Anna-Maija OH 16.49 0.04.45 28.17 19.45
6 Kosamo Maire PudU 30.04 0.18.00 15.22 10.51
Bergman Heidi OH EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 12.29 0.00.00 22.59
2 Kuusela Vappu VaKa 21.55 0.09.26 11.90
2 Paaso Leena PeRa 21.55 0.09.26 11.90

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelkonen Maija OSVA 13.27 0.00.00 17.42 16.99
2 Mattila Ulla Pohjant 14.15 0.00.48 15.21 14.83
3 Kela Mirja OulRe 16.09 0.02.42 12.33 12.03

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juntunen Johanna IinYr 13.37 0.00.00 39.17
2 Liinamaa Ella Pohjant 13.41 0.00.04 37.03
3 Jaatinen Milja HaHe 13.49 0.00.12 34.74
4 Impiö Tiia VePo 15.11 0.01.34 29.86

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 11.43 0.00.00 47.11
2 Kangas Taika Pohjant 12.57 0.01.14 41.35
3 Väliheikki Julia LaiVe 13.55 0.02.12 37.28
4 Tolonen Sirje LänRa 13.56 0.02.13 36.05
5 Jaatinen Venla HaHe 17.59 0.06.16 27.01
6 Päkkilä Suvi HaHe 19.00 0.07.17 24.69
Sankelo Lotta Pohjant EIL -
Holappa Suvi-Tuulia YlikNM EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Venla SoJy 7.38 0.00.00
2 Pääkkönen Nea OH 8.00 0.00.22
3 Triipponen Vanni KuPe 10.16 0.02.38
4 Goman Anna VePo 31.03 0.23.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemmi Kia Pohjant 5.11 0.00.00
2 Korpi Anna LänRa 5.15 0.00.04
3 Taulavuori Anni AlatPi 5.20 0.00.09
4 Goman Maija VePo 5.51 0.00.40
5 Viippola Venla OuTa 6.06 0.00.55
6 Tolkkinen Tuuli SoJy 6.36 0.01.25
7 Jaatinen Ilona HaHe 6.52 0.01.41
8 Mutka Aino Pohjant 7.03 0.01.52
9 Liinamaa Helmi Pohjant 7.54 0.02.43
Palokangas Mette AlatPi EIL -
Haapasalo Heidi Pohjant EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 5.43 0.00.00
2 Hemmi Mai Pohjant 6.34 0.00.51
3 Hasu Elsa S-2000 7.12 0.01.29
4 Hasu Eevi S-2000 8.26 0.02.43
5 Mutka Kerttu Pohjant 8.37 0.02.54
6 Similä Selina Pohjant 8.59 0.03.16
7 Goman Matleena VePo 9.45 0.04.02
8 Anttila Ilona Pohjant 10.46 0.05.03
9 Päkkilä Venla HaHe 11.52 0.06.09