FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
FSOM-långdistans
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Tobias Trian 1.24.57 0.00.00 93.16 92.71
2 Wickholm Jörgen Trian 1.25.28 0.00.31 92.13 91.68
3 Nymalm Sören PIF 1.27.14 0.02.17 89.81 89.38
4 Virta Jani Trian 1.28.03 0.03.06 88.53 88.10
5 Simosas Otto Trian 1.28.22 0.03.25 87.76 87.34
6 Bäckström Anders Femman 1.28.24 0.03.27 87.28 86.86
7 Salervo Mikko OK77 1.28.29 0.03.32 86.75 86.33
8 Brunell Filip Trian 1.32.19 0.07.22 82.72 82.32
9 Åbacka Tommy Brahe 1.32.33 0.07.36 82.09 81.69
10 Tunis Staffan Femman 1.38.37 0.13.40 76.64 76.26
11 Mansner Victor Trian 1.39.01 0.14.04 75.93 75.56
12 Sund Otto Femman 1.41.36 0.16.39 73.61 73.25
13 Sundelin Peter Femman 1.44.12 0.19.15 71.39 71.04
14 Järn Staffan Brahe 1.47.38 0.22.41 68.75 68.41
15 Hasu Simo Trian 1.49.18 0.24.21 67.34 67.01
16 Kankkunen Matias OK77 1.50.32 0.25.35 66.23 65.91
17 Hagström Fredrik Brahe 1.55.05 0.30.08 63.26 62.96
18 Wik Tony Minken 1.55.06 0.30.09 62.91 62.61
19 Aaltonen Vesa Brahe 1.55.08 0.30.11 62.55 62.25
20 Mikander Christopher Trian 1.59.12 0.34.15 60.08 59.79
21 Ohls Lukas Falken 2.00.28 0.35.31 59.12 58.84
22 Vesterback Jonas Malax 2.01.45 0.36.48 58.17 57.89
23 Wärnman Patrik Brahe 2.06.07 0.41.10 55.85 55.58
24 Blomster Fredrik Trian 2.09.23 0.44.26 54.13 53.87
25 Smeds Kenneth NOK 2.12.58 0.48.01 52.37 52.12
26 Björklund Anders Brahe 2.34.26 1.09.29 44.84 44.62
27 Wiik Peter NOK 3.01.40 1.36.43 37.90 37.72
Lund Matias Femman KES -
Fabritius Mikael Trian HYL -
Vesterback Lucas Malax KES -
Penttinen Topi Trian KES -
Wik Niklas Falken EIL -
Lövsund Johan Botnia EIL -
Lindfors Kari Falken EIL -
Jern Jens Raseborg EIL -
Hasu Topi Trian EIL -
Granholm Christoffer Femman EIL -
Glasberg Tomas Malax EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berg Kim Botnia 51.28 0.00.00
2 Skog Mattias Terjärv 1.04.26 0.12.58
3 Gripenberg Mattias Brahe 1.07.22 0.15.54
4 Ådjers Henrik Kristina 1.20.13 0.28.45
5 Högland Anders Brahe 1.45.42 0.54.14

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Beitnes Amund OK77 1.26.56 0.00.00 49.98 48.99
2 Grankull Matias Falken 1.27.28 0.00.32 48.85 47.88
3 Nilsson Markus Minken 1.31.01 0.04.05 46.14 45.23
4 Smeds Christoffer NOK 1.31.11 0.04.15 45.27 44.37
5 Jansson Sören Falken 1.32.12 0.05.16 43.98 43.11
6 Engström Jon PIF 1.34.55 0.07.59 41.96 41.13
7 Henriksson Mathias Falken 1.41.02 0.14.06 38.70 37.94
8 Lindfors Jan Falken 1.41.45 0.14.49 37.72 36.97
9 Isoniemi Vesa Trian 2.07.47 0.40.51 29.47 28.88
Höglund Mats Falken KES -
Slotte Kim PIF EIL -
Janlöv Matti Åland EIL -
Björklund Sebastian Falken EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 1.06.23 0.00.00 66.43 66.03
2 Salo Mikael Trian 1.07.42 0.01.19 64.67 64.28
3 Cederberg Thomas Botnia 1.10.09 0.03.46 61.97 61.59
4 Nyman Jonas Botnia 1.13.10 0.06.47 58.98 58.62
5 Hautala Jari Femman 1.18.56 0.12.33 54.27 53.94
6 Backman Daniel OK77 1.21.13 0.14.50 52.36 52.04
7 Aumo Jussi Trian 1.23.00 0.16.37 50.85 50.54
8 Perus Jens NOK 1.23.56 0.17.33 49.91 49.61
9 Vesterback Jan Malax 1.25.51 0.19.28 48.43 48.14
10 Blomster Benny Åland 1.26.17 0.19.54 47.82 47.53
11 Nyman Patrik Brahe 1.32.29 0.26.06 44.28 44.01
12 Hahn Aleksis Solf 1.36.51 0.30.28 41.96 41.70
13 Lauren Max PIF 1.37.29 0.31.06 41.36 41.11
14 Kero Mikko OK77 1.39.03 0.32.40 40.39 40.14
15 Söderström Henrik Åland 1.39.04 0.32.41 40.06 39.82
16 Böling Niklas Åland 1.39.39 0.33.16 39.51 39.27
17 Silvennoinen Teemu Trian 1.43.01 0.36.38 37.92 37.68
18 Blomgren Peter PIF 1.48.51 0.42.28 35.59 35.38
19 Nordin Mats NOK 2.09.02 1.02.39 29.78 29.60
20 Backman Fredrik Femman 2.26.04 1.19.41 26.09 25.93
Hansen Joakim Botnia HYL -
Qvisen Leif Femman EIL -
Torrkulla Jan Femman EIL -
Bergström Rune Kristina HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 57.39 0.00.00 61.08 59.80
2 Wikblom Tomas Minken 1.07.39 0.10.00 51.71 50.63
3 Donner Jan OK77 1.08.09 0.10.30 51.00 49.93
4 Räbb Rainer PIF 1.11.40 0.14.01 48.17 47.16
5 Johansson Peter Brahe 1.17.53 0.20.14 44.03 43.11
6 Höstman Stefan Malax 1.18.29 0.20.50 43.40 42.49
7 Arén Ove PIF 1.19.48 0.22.09 42.40 41.51
8 Grön Kaj Brahe 1.20.35 0.22.56 41.70 40.83
9 Strandvall Sören Minken 1.20.57 0.23.18 41.23 40.36
10 Arrakoski Jori OK77 1.24.56 0.27.17 39.03 38.21
11 Koskela Jarmo OK77 1.25.33 0.27.54 38.48 37.67
12 Mårtenson Rasmus OK77 1.30.24 0.32.45 36.16 35.40
13 Fagerholm Johnny Brahe 1.31.10 0.33.31 35.60 34.85
14 Ahlsved Mikael Terjärv 1.32.29 0.34.50 34.85 34.12
15 Brink Anders PIF 1.32.32 0.34.53 34.58 33.85
16 Lindahl Anders Trian 1.35.37 0.37.58 33.23 32.53
17 Hästö Roland Femman 1.36.35 0.38.56 32.65 31.97
18 Boman Jan Falken 1.44.30 0.46.51 29.96 29.33
19 Lemström Tom Raseborg 1.55.38 0.57.59 26.88 26.31
20 Forsman Kristian Brahe 1.56.32 0.58.53 26.47 25.92
21 Snickars Christer Solf 1.58.19 1.00.40 25.88 25.34
22 Åman Thomas Botnia 2.02.33 1.04.54 24.80 24.28
23 Lindgrén Henrik Femman 2.05.08 1.07.29 24.10 23.60
24 Furubacka Jonas Botnia 2.06.25 1.08.46 23.68 23.18
Björklund Tom Botnia EIL -
Granqvist Antti Trian EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Östergård Patric Trian 58.01 0.00.00 57.96 58.69
2 von Schoultz Roald Raseborg 59.13 0.01.12 56.36 57.07
3 Ray Tomas OK77 59.46 0.01.45 55.42 56.12
4 Stenlund Dan Brahe 1.00.14 0.02.13 54.57 55.26
5 Haajanen Leif Raseborg 1.01.28 0.03.27 53.06 53.74
6 Wiklund Torbjörn Falken 1.01.59 0.03.58 52.22 52.88
7 Stenlund Tom Brahe 1.02.39 0.04.38 51.26 51.91
8 Nyholm Thomas Trian 1.05.09 0.07.08 48.90 49.52
9 Högnabba Jens-Ove Terjärv 1.07.17 0.09.16 46.98 47.57
10 Sund Bo-Göran NOK 1.09.17 0.11.16 45.26 45.83
11 Frilander Heikki Trian 1.10.10 0.12.09 44.33 44.89
12 Högholm Kenneth Femman 1.11.43 0.13.42 43.02 43.56
13 Byggningsbacka Johan Brahe 1.14.31 0.16.30 41.06 41.58
14 Sågfors Kenth Botnia 1.15.52 0.17.51 40.00 40.51
15 Lönnfeldt Erik OK77 1.25.59 0.27.58 35.00 35.44
16 Högström Mats Trian 1.30.19 0.32.18 33.04 33.46
17 Furubacka Per-Åke Botnia 1.38.01 0.40.00 30.19 30.57
18 Melin Martin Falken 1.41.39 0.43.38 28.86 29.23
19 Westerlund Anders OK77 2.00.46 1.02.45 24.08 24.39
20 Grön Tom Brahe 2.23.49 1.25.48 20.05 20.30
Hakala Eero Femman KES -
Österberg Kim OK77 EIL -
Holm Mikael Minken EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 46.19 0.00.00 52.60 52.74
2 Vuorinen Pekka Trian 49.56 0.03.37 48.23 48.35
3 Johansson Göran Åland 54.44 0.08.25 43.48 43.60
4 Svärd Rune Trian 59.35 0.13.16 39.47 39.57
5 Strandberg Stefan Femman 59.45 0.13.26 38.89 38.99
6 Lillandt Michael Trian 1.00.41 0.14.22 37.83 37.93
7 Grannas Göran Åland 1.01.10 0.14.51 37.07 37.17
8 Grannabba Johan Terjärv 1.03.23 0.17.04 35.33 35.42
9 Tunis Bengt Femman 1.08.19 0.22.00 32.37 32.45
10 Aurén Dan Botnia 1.09.49 0.23.30 31.27 31.35
11 Palomäki Eero Femman 1.12.45 0.26.26 29.62 29.70
12 Ölander Ralf PIF 1.15.31 0.29.12 28.17 28.24
13 Talja Keijo OK77 1.40.13 0.53.54 20.94 21.00
Bäck Mikael Femman HYL -
Varamäki Tapani OK77 EIL -
Nyman Leif Falken EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Fjalar Falken 48.37 0.00.00 47.97 47.34
2 Lövsund Bengt Botnia 50.31 0.01.54 45.84 45.24
3 Ena Henrik Falken 51.10 0.02.33 44.93 44.34
4 Nyberg Henry Trian 51.17 0.02.40 44.50 43.92
5 Helenius Roger Trian 51.49 0.03.12 43.72 43.15
6 Lillsjö Bengt Malax 52.35 0.03.58 42.77 42.21
7 Österbacka Bo Minken 53.32 0.04.55 41.70 41.15
8 Jauhiainen Pentti Trian 53.43 0.05.06 41.24 40.71
9 Janlöv Lars Åland 54.13 0.05.36 40.56 40.03
10 Hattar Allan Falken 54.47 0.06.10 39.83 39.31
11 Blomster Tor-Olof Åland 1.00.20 0.11.43 35.89 35.42
12 Lindroos Mårten KSF 1.00.46 0.12.09 35.36 34.90
13 Pulkkinen Eero Botnia 1.00.53 0.12.16 35.02 34.56
14 Kronholm Peter Brahe 1.02.31 0.13.54 33.84 33.40
15 Nylund Sven-Olof Botnia 1.05.07 0.16.30 32.23 31.81
16 Örn Johnny Femman 1.09.23 0.20.46 30.01 29.62
17 Slotte Harald Botnia 1.10.26 0.21.49 29.33 28.94
18 Torrkulla Tage Botnia 1.11.21 0.22.44 28.72 28.34
19 Wickholm Martin Trian 1.20.39 0.32.02 25.20 24.87
20 Lindgren Kaj-Olof Trian 1.27.02 0.38.25 23.16 22.86
Lind Sune Falken KES -
Dahlvik Frey Terjärv KES -
Åbacka Folke Botnia EIL -
Svedström Mats NOK EIL -
Sjöholm Anders Trian EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 45.19 0.00.00 47.18 47.07
2 Hartvik Seppo Malax 48.16 0.02.57 44.05 43.95
3 Forsén Björn NOK 48.28 0.03.09 43.62 43.52
4 Liitiäinen Reijo Trian 50.06 0.04.47 41.96 41.87
5 Nylund Henrik Falken 55.12 0.09.53 37.87 37.79
6 Holmberg Boris Åland 55.23 0.10.04 37.53 37.45
7 Haldin Torvald Femman 57.51 0.12.32 35.73 35.64
8 Blomster Bjarne Åland 59.08 0.13.49 34.75 34.67
9 Byskata Henry Femman 59.38 0.14.19 34.26 34.18
10 Forsén Kaj Terjärv 1.00.34 0.15.15 33.54 33.46
11 Alexandersson Yngve NOK 1.01.31 0.16.12 32.82 32.75
12 Sundqvist Stig Botnia 1.01.55 0.16.36 32.42 32.35
13 Sundbäck Tom Trian 1.02.21 0.17.02 32.01 31.93
14 Harald Hilding Falken 1.02.51 0.17.32 31.56 31.49
15 Norrgrann Karl Gustav NOK 1.04.59 0.19.40 30.34 30.27
16 Sten Börje AOK 1.05.07 0.19.48 30.10 30.03
17 Ilonen Kalevi Trian 1.05.13 0.19.54 29.87 29.80
18 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 1.05.25 0.20.06 29.60 29.53
19 Berger Torolf Falken 1.05.48 0.20.29 29.24 29.18
20 Engström Berndt PIF 1.07.48 0.22.29 28.21 28.14
21 Blomqvist Carl-Henrik Minken 1.08.40 0.23.21 27.68 27.61
22 Finnäs Boris Brahe 1.10.16 0.24.57 26.88 26.82
23 Skåtar Ralf Minken 1.12.17 0.26.58 25.96 25.90
24 Grönholm Lars-Olof AOK 1.17.55 0.32.36 23.93 23.88
25 Ekholm Hans AOK 1.24.38 0.39.19 21.89 21.84
Rauma Håkan Botnia HYL -
Grannabba Gustav Botnia HYL -
Backman Sven-Olof Falken KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 44.46 0.00.00 32.74 32.60
2 Koski Matti J NOK 47.39 0.02.53 30.47 30.34
3 Enlund Rolf Botnia 54.13 0.09.27 26.53 26.41
4 Krogell Alf Trian 55.29 0.10.43 25.67 25.56
5 Lähdekorpi Mauri Femman 55.42 0.10.56 25.33 25.22
6 Westerlund Alf Kristina 55.57 0.11.11 24.97 24.86
7 Mattsson Per-Åke KSF 56.56 0.12.10 24.30 24.19
8 Dahlfors Harald Minken 1.02.49 0.18.03 21.80 21.71
9 Sandgren Lars NOK 1.03.37 0.18.51 21.31 21.22
10 Wikblom Yngve Minken 1.07.37 0.22.51 19.85 19.76
11 Pått Frans Minken 1.12.15 0.27.29 18.39 18.31
12 Östman Lars-Erik Brahe 1.12.29 0.27.43 18.14 18.06
13 Riska Per-Erik Botnia 1.13.13 0.28.27 17.77 17.69
14 Söderlund Rolf Solf 1.28.15 0.43.29 14.58 14.52
15 Kvist Samuel Femman 1.32.22 0.47.36 13.79 13.73
16 Staffans Per-Erik Vörå 1.34.29 0.49.43 13.33 13.27
Gripenberg Sten Brahe HYL -
Salomäki Seppo Brahe EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 48.17 0.00.00 34.07 34.28
2 Gunell Kurt Falken 48.25 0.00.08 33.55 33.76
3 Erlandsson Bjarne Åland 49.10 0.00.53 32.62 32.83
4 Holmström Bengt KSF 52.16 0.03.59 30.29 30.48
5 Nordell Rolf KSF 52.54 0.04.37 29.54 29.73
6 Jansson Nils Raseborg 53.24 0.05.07 28.88 29.06
7 Hjerpe Lars Femman 1.03.13 0.14.56 24.07 24.22
8 Engström Sverker PIF 1.16.27 0.28.10 19.63 19.76
9 Sund Åke NOK 1.20.36 0.32.19 18.37 18.48
10 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.43.30 0.55.13 14.10 14.19
Granbacka Pär Brahe HYL -
Sandvik Klas Terjärv KES -
Hoffman Harri Raseborg KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmlund Elof Malax 33.35 0.00.00 27.36 27.38
2 Barkar Alf Falken 38.12 0.04.37 23.33 23.35
3 Mård Leo Kristina 39.19 0.05.44 21.97 21.98
4 Franzén Bo-Gustaf Raseborg 45.43 0.12.08 18.29 18.30
5 Ahokainen Per-Olof Skogskar 47.40 0.14.05 16.96 16.97
6 Snellman Henry Falken 52.10 0.18.35 14.97 14.98

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.09.52 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 1.17.11 0.00.00 63.74 63.38
2 Grahn Viljam NOK 1.29.15 0.12.04 53.75 53.44
3 Snickars Caj Solf 1.31.59 0.14.48 50.81 50.52
4 Harald Joachim Falken 1.47.27 0.30.16 42.35 42.11
5 Salo Niklas Trian 1.51.35 0.34.24 39.68 39.46
6 Hakala Joakim Femman 1.58.47 0.41.36 36.24 36.03
Melin Christoffer Falken KES -
Sågfors Arne Botnia EIL -
Rehn Dennis Raseborg EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högnabba August Terjärv 1.09.37 0.00.00 59.56 60.69
2 Ray Jonathan OK77 1.10.22 0.00.45 57.82 58.92
3 Jern Tobias OK77 1.14.24 0.04.47 53.64 54.66
4 Arén Conny PIF 1.15.36 0.05.59 51.76 52.75
5 Stubb Hannes Falken 1.17.08 0.07.31 49.72 50.67
6 Hällström af Fabian OK77 1.18.52 0.09.15 47.65 48.55
7 Johansson Axel Brahe 1.19.46 0.10.09 46.13 47.01
8 Hansén Linus Botnia 1.40.03 0.30.26 36.00 36.69
9 Granlund Jonas Minken 1.50.54 0.41.17 31.78 32.38
Holmback Hannes Femman EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Eljas OK77 40.17 0.00.00 47.44 45.40
2 Mårtenson Valter OK77 40.36 0.00.19 46.37 44.37
3 Jern Linus OK77 46.22 0.06.05 39.98 38.26
4 Enlund Lukas Femman 1.01.31 0.21.14 29.67 28.39
5 Arén Oscar PIF 1.01.56 0.21.39 29.01 27.76
6 Helenelund Hugo NOK 1.09.29 0.29.12 25.44 24.35
7 Mylläri Lucas NOK 1.14.31 0.34.14 23.34 22.34
8 Johansson Emil Brahe 1.33.53 0.53.36 18.22 17.44
Silvennoinen Algot Trian HYL -
Hurmerinta Fredrik Trian HYL -
Svedberg Rasmus Trian KES -
Aurén Axel Botnia EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Hannes Falken 17.40 0.00.00
2 Björklund Axel Botnia 19.18 0.01.38
3 Forsell Mickel Botnia 19.41 0.02.01
4 Udell Robin Solf 20.10 0.02.30
5 Donner Jonny OK77 21.10 0.03.30
6 Gripenberg Otto Brahe 22.14 0.04.34
7 Jansson Emil Falken 22.35 0.04.55
8 Lemström Karl Emil Raseborg 23.13 0.05.33
9 Backman Christoffer Femman 24.12 0.06.32
10 Höglund Josef Falken 27.13 0.09.33
11 Strandvall Evert Minken 27.33 0.09.53
12 Ena Alexander Falken 37.06 0.19.26
Vesterback Daniel Malax HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 11.23 0.00.00
2 Björklund Aron Botnia 13.53 0.02.30
3 Donner Jesper OK77 14.48 0.03.25
4 Hansén Lucas Botnia 15.33 0.04.10
5 Granlund Hannes Minken 16.31 0.05.08
6 Holmback Emil Malax 18.08 0.06.45
7 Arén Cevin PIF 18.15 0.06.52
8 Engström Simon PIF 20.02 0.08.39
9 Lindgren Oscar Femman 20.09 0.08.46
10 Finskas Lucas Femman 22.31 0.11.08
11 Höglund Herman Falken 23.43 0.12.20
12 Nordin Ludvig NOK 24.06 0.12.43
13 Loo Andreas Femman 25.49 0.14.26
14 Määttä Max Trian 26.12 0.14.49
15 Häggman Aaron Femman 31.00 0.19.37
16 Krook Tim Falken 36.00 0.24.37
Lönnström Elias Trian HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Jesper Femman 19.36 0.00.00
2 Isoniemi Ville Trian 26.19 0.06.43
3 Bergström Filip Kristina 27.12 0.07.36
4 Backman Alexander Femman 29.32 0.09.56
Lönnberg Valter Femman KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahn Felix Solf 13.42 0.00.00
2 Rönn Jack Femman 15.56 0.02.14
3 Finskas Isak Femman 16.37 0.02.55
4 Lindfors Jesper Falken 16.55 0.03.13
5 Forsström Anton Botnia 17.02 0.03.20
6 Forsström Emil Botnia 18.43 0.05.01
7 Berg Eelian Botnia 18.44 0.05.02
8 Nordin Viktor NOK 18.48 0.05.06
9 Nordin Alvin NOK 21.15 0.07.33
10 Hautala Rasmus Femman 21.19 0.07.37
11 Bergström Kasper Kristina 21.47 0.08.05
12 Krook Rasmus Falken 22.05 0.08.23
13 Österbacka Robin Femman 22.13 0.08.31
14 Friman Ben Solf 22.52 0.09.10
15 Liljeqvist Viktor Minken 22.58 0.09.16
16 Lindfors Hugo Falken 23.49 0.10.07
17 West Viktor Minken 23.50 0.10.08
18 Wickholm Arthur Trian 24.31 0.10.49
19 Jansson Lukas Falken 25.01 0.11.19
20 Seppälä Paavo Femman 25.52 0.12.10
21 Ådjers Elias Kristina 27.05 0.13.23
22 Bergqvist Simon Falken 27.30 0.13.48
23 Biskop Axel Kronan 27.42 0.14.00
24 Lindfors Kevin Falken 28.28 0.14.46
25 Qvisén Aaron Femman 29.09 0.15.27
26 Ahlskog Birk Botnia 29.16 0.15.34
27 Määttä Mico Trian 30.42 0.17.00
28 Häggman Iivar Femman 35.46 0.22.04
29 Donner Jeremy OK77 37.48 0.24.06
30 Vesterback David Malax 38.22 0.24.40
31 Slotte Axel Femman 39.16 0.25.34
Wikblom Melker Minken EIL -
Udell Oliver Solf EIL -
Ekholm Linus Trian EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järveläinen Julia Femman 1.08.07 0.00.00 85.22 82.89
2 Westerlund Ina OK77 1.11.31 0.03.24 80.59 78.38
3 Höstman Victoria Femman 1.12.29 0.04.22 78.94 76.78
4 Jauhiainen Lena Trian 1.12.50 0.04.43 78.00 75.86
5 Gunell Yvonne PIF 1.15.56 0.07.49 74.27 72.23
6 Ilmoni Rafaela OK77 1.23.29 0.15.22 67.05 65.21
7 Sundbäck Jasmin Trian 1.25.32 0.17.25 64.96 63.18
8 Tunis Pernilla Femman 1.26.50 0.18.43 63.51 61.77
9 Linnaila Charlotta Trian 1.27.51 0.19.44 62.30 60.60
10 Lönnberg Frida PIF 1.28.42 0.20.35 61.24 59.56
11 Backlund Pernilla NOK 1.30.43 0.22.36 59.42 57.79
12 Seppänen Mari Trian 1.31.28 0.23.21 58.48 56.88
13 Grahn Elina OK77 1.34.54 0.26.47 55.93 54.39
14 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.35.32 0.27.25 55.12 53.61
15 Högland Ida Brahe 1.37.38 0.29.31 53.51 52.05
16 Lindfors Lina Falken 1.40.29 0.32.22 51.58 50.17
17 Sågfors Emilia Botnia 1.41.30 0.33.23 50.66 49.27
18 Smeds Heidi NOK 1.42.20 0.34.13 49.84 48.47
19 Grannabba Hanna Terjärv 1.49.57 0.41.50 46.01 44.75
20 Hasu Emmi Trian 1.59.06 0.50.59 42.13 40.97
21 Borgman Mikaela Trian 1.59.25 0.51.18 41.67 40.53
22 Ek Emilia Minken 2.06.33 0.58.26 38.99 37.92
Paxal Lena NOK EIL -
Nymalm Sanna PIF EIL -
Glasberg Annelie NOK EIL -
Bäck Sabina Femman EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Elisabeth Brahe 1.00.07 0.00.00 41.32 41.32
2 Hertsbacka Sara NOK 1.02.01 0.01.54 39.05 39.05
3 Wiklund Nina Falken 1.04.10 0.04.03 36.78 36.78
4 Biskop Erika Falken 1.42.36 0.42.29 22.39 22.39
5 Backman Åsa Femman 2.07.12 1.07.05 17.58 17.58
Udell Tina Solf EIL -
Åbacka Ida Brahe KES -
Backman Henrika OK77 HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Marie Femman 52.24 0.00.00 61.00 60.09
2 Leppävuori Carina NOK 57.28 0.05.04 54.70 53.88
3 Hertsbacka Henna NOK 57.37 0.05.13 53.63 52.83
4 Smeds Mia NOK 57.57 0.05.33 52.40 51.62
5 Finskas Susanna Femman 59.27 0.07.03 50.19 49.43
6 Bergqvist Katarina Falken 1.03.43 0.11.19 45.99 45.30
7 Sjöström Maria Åland 1.03.57 0.11.33 44.99 44.31
8 Sundkvist Tina Brahe 1.04.03 0.11.39 44.09 43.43
9 Sandvik Annika Falken 1.07.03 0.14.39 41.32 40.70
10 Forsström Heidi Botnia 1.10.14 0.17.50 38.69 38.11

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Ingela PIF 44.16 0.00.00 60.68 60.40
2 von Schoultz Åsa Raseborg 45.33 0.01.17 58.38 58.11
3 Aumo Jeannette Trian 48.34 0.04.18 54.20 53.95
4 Langels Annette NOK 48.50 0.04.34 53.36 53.11
5 Ena Linda Falken 52.32 0.08.16 49.09 48.86
6 Grönqvist-Lönnström Marlene Trian 53.44 0.09.28 47.49 47.27
7 Lervik Therese Solf 53.49 0.09.33 46.92 46.70
8 Åstrand Ulla-Maria Botnia 55.18 0.11.02 45.18 44.96
9 Nynäs Kati Botnia 56.35 0.12.19 43.68 43.47
10 Backman Linda Falken 59.54 0.15.38 40.81 40.62
11 Gripenberg Johanna Brahe 1.01.07 0.16.51 39.56 39.37
12 Johansson Malin Brahe 1.06.58 0.22.42 35.70 35.53
13 furubacka maria Botnia 1.18.21 0.34.05 30.17 30.03
14 Sandelin Susanne NOK 1.20.24 0.36.08 29.07 28.93
15 Torrkulla Päivi Femman 1.26.49 0.42.33 26.61 26.48
Björklund Majbritt Botnia KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hagman Terése Trian 45.37 0.00.00 59.27 59.65
2 Blomqvist Eija Femman 46.24 0.00.47 57.73 58.09
3 Torp-Donner Heidi OK77 46.42 0.01.05 56.81 57.17
4 Strandberg Annika Femman 49.01 0.03.24 53.61 53.95
5 Jern Tove OK77 49.08 0.03.31 52.97 53.30
6 Wärnman Ingela Falken 50.07 0.04.30 51.42 51.74
7 Lindgren Annika Femman 51.08 0.05.31 49.90 50.22
8 Ray Carola OK77 51.11 0.05.34 49.36 49.67
9 Brink Maria PIF 54.10 0.08.33 46.17 46.46
10 Österberg Monika OK77 57.45 0.12.08 42.87 43.14
11 Åberg Inga-Lill Trian 58.13 0.12.36 42.09 42.35
12 Åman Veronica Botnia 1.00.47 0.15.10 39.90 40.15
13 Snickars Virpi Solf 1.07.29 0.21.52 35.56 35.78
14 Granlund Elisabeth Minken 1.13.06 0.27.29 32.48 32.68
15 Guldbrand Inger Raseborg 1.13.12 0.27.35 32.09 32.29
16 Mårtenson Karin OK77 1.13.32 0.27.55 31.60 31.80
Westberg-Arrakoski Annika OK77 KES -
Holmgren Ulrica Trian EIL -
Holmback Maria Malax EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Annika OK77 45.04 0.00.00 36.17 36.51
2 Borg-Ehnlund Anita NOK 58.18 0.13.14 27.36 27.62
3 Sund Maria NOK 59.45 0.14.41 26.11 26.36
4 Blomqvist Ann-Catrine Minken 1.09.57 0.24.53 21.81 22.01
5 Mylläri Britt-Marie NOK 1.11.36 0.26.32 20.82 21.01
6 Ek Gunilla Minken 1.13.27 0.28.23 19.82 20.00
7 Friman Rose-Maj Solf 1.39.22 0.54.18 14.30 14.43
8 Aurén Carina Botnia 1.41.17 0.56.13 13.68 13.81

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Berit Femman 1.05.09 0.00.00 22.80 22.78
2 Krum Mirva Trian 1.28.51 0.23.42 15.47 15.45
3 Talja Katri OK77 1.31.40 0.26.31 13.77 13.76

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Leila Trian 46.10 0.00.00 47.09 46.71
2 Björklund Gunilla Falken 47.43 0.01.33 44.59 44.22
3 Wickholm Rita Trian 52.12 0.06.02 39.86 39.54
4 Finnäs Gun Brahe 58.35 0.12.25 34.73 34.44
5 Fred Bodil Femman 1.02.04 0.15.54 32.03 31.76
6 Berger Gunhild Falken 1.15.42 0.29.32 25.64 25.43
7 Harald Mirja Falken 1.48.18 1.02.08 17.49 17.35
Nylund Marlene Falken HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 51.19 0.00.00 40.08 40.00
2 Granberg Eva Brahe 52.32 0.01.13 38.50 38.42
3 Lähdekorpi Kaija Femman 54.28 0.03.09 36.51 36.43
4 Wikblom Marianne Minken 57.30 0.06.11 33.98 33.91
5 Pått Saga Minken 59.12 0.07.53 32.43 32.36
6 Lindgren Carola Minken 1.01.56 0.10.37 30.44 30.38
7 Forsman Brita Falken 1.22.53 0.31.34 22.33 22.29
8 Nyberg Eva Minken 1.33.18 0.41.59 19.47 19.43
Mattsson Gun-Britt KSF KES -
Alexandersson Gia PIF KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Gunvor Falken 1.01.54 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 40.24 0.00.00
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 54.31 0.14.07
Hjerpe Ann-Britt Falken HYL -
Ahokainen Sinikka Skogshul KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Katja Trian 52.44 0.00.00 72.38 72.75
2 Hasu Outi Trian 57.10 0.04.26 65.09 65.43
3 Boxström Agneta Trian 1.02.03 0.09.19 58.43 58.73
4 Sandelin Caroline NOK 1.02.09 0.09.25 56.80 57.10
5 Ray Jenny OK77 1.02.55 0.10.11 54.60 54.88
6 Strandvall Alexandra Kronan 1.06.22 0.13.38 50.32 50.58
Kivistö Tuulia Trian KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Amy PIF 40.56 0.00.00 62.46 62.03
2 Myrskog Ellen Kronan 44.45 0.03.49 56.56 56.18
3 Brink Johanna PIF 50.24 0.09.28 49.71 49.37
4 Blomqvist Victoria Minken 50.33 0.09.37 49.06 48.73
5 Donner Isabel OK77 51.20 0.10.24 47.81 47.49
6 Rönnqvist Fanny Botnia 56.11 0.15.15 43.23 42.94
7 Torrkulla Julia Femman 56.34 0.15.38 42.49 42.20
8 Furubacka Evelina Botnia 58.07 0.17.11 40.91 40.63
9 Westerback Liva OK77 58.50 0.17.54 39.98 39.71
10 Smeds Matilda Femman 59.26 0.18.30 39.15 38.88
11 Ek Rebecca Minken 1.01.45 0.20.49 37.26 37.01
12 Arrakoski Sophia OK77 1.02.23 0.21.27 36.48 36.23
13 Snickars Ida Solf 1.12.48 0.31.52 30.91 30.69
14 Weiss Michaela OK77 1.25.04 0.44.08 26.15 25.97
15 Linde Mathilda Åland 1.30.36 0.49.40 24.27 24.10
Hasu Iina Trian KES -
Mattsson Ellen Åland EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandvall Amanda Minken 33.30 0.00.00 51.86 50.53
2 Donner Janina OK77 33.54 0.00.24 50.70 49.40
3 Myrskog Linnea Kronan 34.16 0.00.46 49.61 48.34
4 Frenckell von Rafaela OK77 41.21 0.07.51 40.66 39.62
5 Halonen Linnéa NOK 42.51 0.09.21 38.81 37.81
6 Snickars Fia Solf 46.07 0.12.37 35.65 34.74
7 Hakala Jonna Femman 48.15 0.14.45 33.69 32.83
8 Torrkulla Matilda Femman 51.48 0.18.18 31.02 30.23
9 Lönnfeldt Julia OK77 52.50 0.19.20 30.06 29.29
10 Blomberg Malin NOK 54.19 0.20.49 28.90 28.16
11 Holmback Emma Malax 55.41 0.22.11 27.86 27.14
12 Höstman Ellinor Solf 1.00.05 0.26.35 25.51 24.85
13 Hästö Julia Femman 1.00.27 0.26.57 25.04 24.40
14 Arrakoski Wilma OK77 1.06.34 0.33.04 22.46 21.89
15 Weiss Annica OK77 1.31.28 0.57.58 16.14 15.73

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laurén Jill PIF 22.37 0.00.00
2 Ivars Malin Femman 23.34 0.00.57
3 Lindahl Jannica Trian 23.40 0.01.03
4 Lindgren Hanna Femman 24.27 0.01.50
5 Björklund Louise Falken 24.30 0.01.53
6 Nygård Anna Femman 25.46 0.03.09
7 Gullqvist Chira Trian 26.07 0.03.30
8 Aumo Isabella Trian 26.12 0.03.35
9 Granlund Linnea Minken 26.59 0.04.22
10 Mårtenson Lydia OK77 27.52 0.05.15
11 Hästö Louisa Femman 28.09 0.05.32
12 Holmback Hilma Femman 28.30 0.05.53
13 Furubacka Lovisa Botnia 30.32 0.07.55
14 Lindvall Andrea Kronan 33.19 0.10.42
15 Granlund Anna Minken 33.48 0.11.11
16 Silvennoinen Venla Trian 34.34 0.11.57
17 Ström Alexandra Femman 35.07 0.12.30
18 Isoniemi Sandra Trian 35.08 0.12.31
19 Granlund Linda Minken 35.28 0.12.51
20 Österbacka Rebecca Femman 36.24 0.13.47
21 Blomqvist Lisette Minken 38.01 0.15.24
22 Hansén Amanda Botnia 38.31 0.15.54
23 Sundqvist Josephine Minken 46.31 0.23.54
Ekholm Amanda Trian EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häggkvist Frida NOK 16.11 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 17.31 0.01.20
3 Aumo Sabina Trian 17.48 0.01.37
4 Hahn Olivia Solf 18.22 0.02.11
5 Björklund Sandra Falken 19.37 0.03.26
6 Lönnström Melissa Trian 20.37 0.04.26
7 Jansson Mia Falken 22.22 0.06.11
8 Brink Henrika PIF 22.52 0.06.41
8 Laurén Sara PIF 22.52 0.06.41
10 Torrkulla Henna Femman 22.59 0.06.48
11 Slotte Sofia OK77 25.15 0.09.04
12 Björklund Cecilia Falken 25.39 0.09.28
13 Nilsson Matilda OK77 28.06 0.11.55
14 Kero Ada OK77 34.14 0.18.03
15 Backman Wilhelmina OK77 35.31 0.19.20
16 Åkerblom Ronja GIF 40.41 0.24.30
17 Malmsten Nicole Solf 41.48 0.25.37
18 Wickholm Wilma Trian 1.14.24 0.58.13
Tuohimaa Ines Solf EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahtokari Janica Kronan 21.22 0.00.00
2 Berg Nicolina Botnia 25.39 0.04.17
3 Snickars Sara Solf 31.58 0.10.36

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Thea Falken 15.05 0.00.00
2 Forsell Marion Botnia 16.33 0.01.28
3 Halonen Ellinor NOK 18.23 0.03.18
3 Häggkvist Johanna NOK 18.23 0.03.18
5 Lindgren Ida Femman 18.24 0.03.19
6 Hasu Aino Trian 19.50 0.04.45
7 Wickholm Saga Trian 19.55 0.04.50
8 Gripenberg Ester Brahe 19.56 0.04.51
9 Backman Alexandra OK77 21.16 0.06.11
10 Lindfors Karolina Falken 22.08 0.07.03
11 Nynäs Matilda Botnia 23.40 0.08.35
12 Liljeqvist Emilia Minken 25.57 0.10.52
13 Torrkulla Venla Femman 26.43 0.11.38
14 Bergqvist Alva Falken 26.45 0.11.40
15 Nynäs Amanda Botnia 27.13 0.12.08
16 Ena Mira Falken 30.42 0.15.37
17 Biskop Ellen Kronan 31.09 0.16.04
18 Bergström Tilde Kristina 33.09 0.18.04
19 Björkfors Elsie Kronan 33.52 0.18.47
20 Isoniemi Stella Trian 43.20 0.28.15