FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lakiksen suvitupla 1.päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Mikko YKV 42.12 0.00.00 86.86 86.64
2 Stenlund Daniel PR 44.56 0.02.44 80.76 80.55
3 Saari Aki VaajTe 46.15 0.04.03 77.67 77.47
4 Luoma Juha IkNV 46.27 0.04.15 76.55 76.35
5 Alonen Matti S-JKL 50.45 0.08.33 69.34 69.16
6 Fränti Arto YKV 52.48 0.10.36 65.95 65.78
7 Korkeakangas Antti RaJu 52.54 0.10.42 65.13 64.97
8 Vainionpää Matti RasKu 54.22 0.12.10 62.70 62.54
9 Uitto Jussi RasKu 55.47 0.13.35 60.45 60.30
10 Hautala Jari Femman 58.58 0.16.46 56.57 56.42
11 Holm Christian Femman 1.02.47 0.20.35 52.55 52.41
12 Markkila Eero RasKu 1.14.52 0.32.40 43.58 43.46
Uitto Ville RasKu HYL -
Välikorpi Jari RasKu KES -
Mamia Tero Koovee KES -
Korhonen Miikka TP KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Pernilla Femman 58.26 0.00.00 58.35 58.26
2 Koskela Sanna RaJu 1.01.32 0.03.06 54.49 54.40
3 Fränti Eeva-Maria YKV 1.02.23 0.03.57 52.84 52.75
4 Myrskog Linnea Kronan 1.03.42 0.05.16 50.85 50.77
5 Rannila Tanja VetU 1.05.41 0.07.15 48.45 48.37
6 Rinkineva Elina RaJu 1.07.51 0.09.25 46.07 45.99
7 Hietamäki Elina RaJu 1.10.24 0.11.58 43.59 43.52
8 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.18.24 0.19.58 38.42 38.36
9 Orjala Elina KoS 1.20.18 0.21.52 36.80 36.74
10 Grannabba Hanna Terjärv 1.21.22 0.22.56 35.62 35.56

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukkinen Mika YKV 1.01.08 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Tero VetU 1.05.40 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 37.17 0.00.00 54.77 53.81
2 Turtinen Raimo SaPu 40.04 0.02.47 50.12 49.24
3 Vesisenaho Tero SaPu 42.22 0.05.05 46.60 45.77
4 Jonkka Jari RasKa 45.47 0.08.30 42.38 41.63
5 Koivisto Kari KortJV 46.21 0.09.04 41.12 40.40
6 Savolainen Tomi RasKe 48.34 0.11.17 38.55 37.87
7 Nikkola Hannu RMH 52.36 0.15.19 34.94 34.33
8 Leppäniemi Esa VetU 1.00.48 0.23.31 29.67 29.15
9 Leppäniemi Jani VetU 1.01.54 0.24.37 28.59 28.09
10 Nykänen Jukka VetU 1.05.06 0.27.49 26.66 26.19

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haglund Tommy Brahe 48.35 0.00.00 40.66 39.78
2 Välimaa Pertti VaaSu 52.20 0.03.45 35.86 35.08
3 Myllymäki Aimo KortJV 56.04 0.07.29 31.71 31.02
4 Peltoniemi Vesa KPV 59.44 0.11.09 28.11 27.50

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvensalo Jorma SaPu 39.31 0.00.00 57.16 57.70
2 Stenlund Dan Brahe 42.06 0.02.35 52.76 53.25
3 Tyynelä Kari VetU 43.52 0.04.21 49.78 50.24
4 Sippola Asko KuortKu 48.35 0.09.04 44.17 44.58
5 Patana Pekka LaihLu 49.06 0.09.35 42.94 43.34
6 Stenlund Tom Brahe 50.57 0.11.26 40.64 41.02
7 Jylhä Seppo KäTa 54.14 0.14.43 37.49 37.84
8 Koskela Heikki RaJu 54.33 0.15.02 36.58 36.92
9 Piispanen Reima SalRe 58.01 0.18.30 33.75 34.06
10 Ala-Rasula Vesa KuortKu 1.15.56 0.36.25 25.29 25.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallbacka Heikki KortJV 44.15 0.00.00 42.41 42.40
2 Hautala Eero KortJV 45.45 0.01.30 39.99 39.99
3 Toppari Reijo KauWi 47.25 0.03.10 37.60 37.59
4 Grannabba Johan Terjärv 48.54 0.04.39 35.50 35.49
5 Jylhä Kauko KäTa 52.15 0.08.00 32.32 32.32
6 Huhtanen Esa RaJu 54.06 0.09.51 30.35 30.35
7 Mattila Timo KPV 54.12 0.09.57 29.43 29.43

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 43.35 0.00.00 49.71 49.53
2 Kronholm Peter Brahe 44.34 0.00.59 47.95 47.77
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 45.26 0.01.51 46.38 46.21
4 Sivén Osmo ÄhtU 45.59 0.02.24 45.19 45.02
5 Viinikka Matti KauKa 47.13 0.03.38 43.38 43.22
6 Nyystilä Jukka LaihLu 47.41 0.04.06 42.34 42.18
7 Yli-Kaatiala Ari LapVi 49.42 0.06.07 40.02 39.88
8 Pihlajamaa Martti VetU 51.09 0.07.34 38.31 38.17
9 Hakomäki Juhani LapVi 1.01.36 0.18.01 31.33 31.22
10 Rantapuska Seppo PetPe 1.06.35 0.23.00 28.54 28.44
Lövsund Bengt Botnia KES -
Herttua Martti LapVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 45.22 0.00.00 43.10 42.82
2 Kattilakoski Matti KPV 45.56 0.00.34 42.07 41.80
3 Pajukangas Heikki KPV 47.56 0.02.34 39.85 39.59
4 Hautala Olavi RaJu 49.11 0.03.49 38.38 38.13
5 Pollari Kalevi YKV 52.06 0.06.44 35.80 35.56
6 Nygård Eelis VetU 53.49 0.08.27 34.23 34.01
7 Lågland Henry VaaSu 57.44 0.12.22 31.52 31.32
8 Haapalehto Raimo VetU 57.45 0.12.23 31.12 30.92
9 Pajukoski Teuvo RaJu 58.29 0.13.07 30.35 30.15
10 Rauma Håkan Botnia 59.30 0.14.08 29.45 29.26
11 Kattilakoski Eero KPV 1.03.27 0.18.05 27.26 27.08
12 Kaarnijärvi Seppo OrPo 1.04.28 0.19.06 26.48 26.31
13 Kätkä Vesa Reima 1.09.25 0.24.03 24.27 24.11
Pienimäki Kari RaJu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 38.30 0.00.00 39.83 39.55
2 Kesti Tapani KuortKu 41.07 0.02.37 36.83 36.57
3 Keskinen Jouko RaJu 44.17 0.05.47 33.77 33.52
4 Saarinen Mikko KeuKi 44.56 0.06.26 32.85 32.61
5 Salo Jaakko SaPu 45.29 0.06.59 32.03 31.80
6 Saarimäki Jorma VaaSu 46.39 0.08.09 30.82 30.60
7 Lilja Matti RaJu 47.52 0.09.22 29.64 29.42
8 Jokikuona Toivo RasTiimi 49.03 0.10.33 28.53 28.32
9 Voutilainen Taisto IPR 50.00 0.11.30 27.60 27.41
10 Taipalus Esko RasKe 58.39 0.20.09 23.21 23.04
11 Latvala Matti RaJu 1.09.19 0.30.49 19.36 19.22
Viitasaari Jussi HimU HYL -
Ojajärvi Väinö RaJu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 36.10 0.00.00 36.59 36.63
2 Myllymäki Antti VaaSu 39.51 0.03.41 32.38 32.42
3 Hietalahti Aapo HalTo 45.50 0.09.40 27.43 27.46
4 Knuuttila Helge VaaSu 47.14 0.11.04 25.92 25.95
5 Nieminen Mauno ViiSu 52.37 0.16.27 22.64 22.66
6 Salmi Aimo VaaSu 1.08.31 0.32.21 16.90 16.92
7 Luoma Antti KortJV 1.12.21 0.36.11 15.55 15.57

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 37.13 0.00.00
2 Snellman Henry Falken 1.10.23 0.33.10

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Unto LaihLu 1.21.19 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sakari RaJu 33.55 0.00.00 36.27 34.96
2 Hölsö Severi YKV 36.16 0.02.21 32.90 31.72
3 Somppi Simo-Atte LaihLu 38.20 0.04.25 30.17 29.08
4 Saranpää Topias RaJu 41.26 0.07.31 27.02 26.04
5 Pukkinen Niko-Petteri YKV 47.27 0.13.32 22.82 21.99
6 Kontola Matte LapVi 53.52 0.19.57 19.41 18.71

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 23.14 0.00.00
2 Kontola Eeli LapVi 23.25 0.00.11
3 Taipale Aapo VetU 23.38 0.00.24
4 Viianen Lauri LaihLu 28.31 0.05.17
5 Saranpää Touko RaJu 32.41 0.09.27

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 21.49 0.00.00
2 Västinsalo Elmeri LapVi 23.51 0.02.02
3 Konttinen Markus RaJu 30.15 0.08.26
4 Mäki Jasper LapVi 51.40 0.29.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Oskari VetU 15.21 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Aapo LapVi 8.46 0.00.00
2 Hantula Jussi KauWi 11.02 0.02.16
3 Isokangas Ville AlajA 11.11 0.02.25
4 Hirvensalo Eetu RaJu 12.06 0.03.20
5 Hautala Rasmus Femman 12.24 0.03.38
6 Isokangas Niilo AlajA 13.29 0.04.43
7 Koivisto Asser KortJV 13.41 0.04.55
8 Rannila Aatu VetU 35.18 0.26.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 1.15.46 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 53.59 0.00.00 39.37 38.99
2 Vesisenaho Anu SaPu 1.02.03 0.08.04 32.97 32.65
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.02.47 0.08.48 31.31 31.01
4 Turtinen Mari SaPu 1.57.53 1.03.54 16.00 15.85
Stevander Arja KuortKu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 38.52 0.00.00 51.60 50.63
2 Katajamäki Tuija KauWi 42.46 0.03.54 44.55 43.71
3 Kankaanpää Tarja KauWi 55.42 0.16.50 32.40 31.79
4 Piispanen Eija OuHu 1.20.47 0.41.55 21.10 20.70

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 39.33 0.00.00 30.91 29.55
2 Pöyhönen Lea VetU 52.54 0.13.21 22.24 21.27
3 Leppä Eija SuJu 55.03 0.15.30 20.54 19.64
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.02.47 0.23.14 17.28 16.52
5 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.09.55 0.30.22 14.86 14.21

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 52.08 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 1.22.19 0.30.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnilä Katariina VetU 47.55 0.00.00 38.49 38.42
2 Seppälä Eila YKV 50.00 0.02.05 35.05 34.98
3 Erkinheimo Ritva KortJV 52.24 0.04.29 31.68 31.62
4 Louko Raija YKV 52.43 0.04.48 29.74 29.69

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välimaa Kristiina VaaSu 1.00.44 0.00.00
2 Lehto Jenna LapVi 1.12.23 0.11.39

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Aino-Maria OuHu 35.16 0.00.00 46.13 44.87
2 Välimaa Eveliina VaaSu 37.22 0.02.06 42.61 41.44
3 Kangas Emma LapVi 38.26 0.03.10 40.52 39.41
4 Peltonen Sara LapVi 43.18 0.08.02 35.16 34.20
5 Simola Jenni HalTo 51.42 0.16.26 28.77 27.98
6 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 54.44 0.19.28 26.54 25.81
7 Viianen Jenna LaihLu 56.20 0.21.04 25.17 24.48
8 Simola Maisa HalTo 1.06.42 0.31.26 20.73 20.17

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Maarit KortJV 31.08 0.00.00
2 Katajamäki Henna-Riina KauWi 40.05 0.08.57

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Henriikka YKV 37.46 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 19.36 0.00.00
2 Koskela Iina HalTo 22.48 0.03.12
3 Hietala Emmi LapVi 25.17 0.05.41
4 Rannila Venla VetU 26.34 0.06.58
5 Myrskog Rosa Kronan 27.21 0.07.45
6 Peltola Eeva LapVi 29.21 0.09.45

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvensalo Vilhelmiina RaJu 19.35 0.00.00
2 Ala-Ikkelä Emma PoRa 21.14 0.01.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 9.46 0.00.00
2 Koivisto Aida KortJV 9.50 0.00.04
3 Hietala Sini LapVi 11.11 0.01.25
4 Alakoski Siiri TP 11.35 0.01.49
5 Hietamäki Sini RaJu 11.48 0.02.02
6 Lakanen Inka PerhKi 14.46 0.05.00
7 Peltonen Sini LapVi 14.56 0.05.10
8 Lammi Kira KauWi 15.47 0.06.01
9 Hirvensalo Susanna RaJu 15.51 0.06.05
10 Sivén Neela KR 20.10 0.10.24
11 Västinsalo Martta LapVi 23.27 0.13.41