FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Toivakka_sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Critchley Will VaajTe 12.23 0.00.00 91.74 86.14
2 Anttonen Antti VaajTe 12.51 0.00.28 87.97 82.60
3 Pajunen Jere KR 12.57 0.00.34 86.85 81.55
4 Väisänen Henrik MSParma 13.14 0.00.51 84.56 79.40
5 Koskinen Roope Hiisi 13.16 0.00.53 83.92 78.80
6 Kari Tuomas AngA 13.20 0.00.57 83.08 78.00
6 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.20 0.00.57 83.08 78.00
8 Saari Toni VaajTe 13.33 0.01.10 80.91 75.97
9 Saari Petri VaajTe 13.34 0.01.11 80.39 75.48
10 Saari Aki VaajTe 13.38 0.01.15 79.58 74.72
11 Kautto Lasse VaajTe 13.53 0.01.30 77.74 72.99
12 Pohjola Lauri S-JKL 13.54 0.01.31 77.24 72.52
12 Kärkkäinen Matti JRV 13.54 0.01.31 77.24 72.52
14 Valkonen Lauri LS-37 14.19 0.01.56 74.20 69.66
15 Leinonen Pauli S-JKL 14.35 0.02.12 72.45 68.02
16 Viholainen Joona S-JKL 14.36 0.02.13 71.98 67.58
17 Klemola Saul RaKaS 14.37 0.02.14 71.51 67.14
18 Snellman Tomas RaLu 14.38 0.02.15 71.04 66.70
19 Järvinen Seppo LS-37 14.48 0.02.25 69.85 65.59
20 Sipilä Jari VaajTe 14.58 0.02.35 68.70 64.50
21 Sulkula Ilari S-JKL 15.00 0.02.37 68.17 64.00
22 Kalliokoski Jooseppi IkNV 15.03 0.02.40 67.56 63.43
23 Nurminen Ilkka HS 15.05 0.02.42 67.04 62.94
24 Hautala Jarkko VaajTe 15.08 0.02.45 66.44 62.38
25 Alonen Matti S-JKL 15.14 0.02.51 65.63 61.62
26 Tölli Marko S-JKL 15.36 0.03.13 63.72 59.83
27 Truhponen Mikko SaPu 15.54 0.03.31 62.16 58.37
28 Kohvakka Heikki Kalske 16.19 0.03.56 60.23 56.55
29 Johansson Väinö Keihäs 16.37 0.04.14 58.80 55.21
30 Valkonen Henri IHR 21.19 0.08.56 45.57 42.78
Ylinen Juho IkNV HYL -
Morrison Ross RR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sompi Jani JRV 13.02 0.00.00 65.67
2 Kivelä Marko ViPa 14.27 0.01.25 57.01
3 Silvasti Heikki JRV 14.41 0.01.39 53.92
4 Ronkainen Teemu JRV 15.10 0.02.08 50.08
5 Lamminsivu Harri S-JKL 16.18 0.03.16 44.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Marko JRV 11.37 0.00.00 69.23 74.70
2 Hytönen Harri RaVa 11.51 0.00.14 67.14 72.44
3 Lepo Mikko S-JKL 11.54 0.00.17 66.14 71.36
4 Liuha Jari ViPa 12.34 0.00.57 61.94 66.83
5 Kaario Kimmo S-JKL 13.02 0.01.25 59.06 63.72
5 Nurminen Joonas JRV 13.02 0.01.25 59.06 63.72
7 Tiirikainen Samuli JRV 13.10 0.01.33 57.16 61.67
8 Katajisto Teemu S-JKL 13.14 0.01.37 56.22 60.65
9 Maasilta Tommi RaVa 13.56 0.02.19 52.78 56.94
10 Vallittu Juha JRV 14.03 0.02.26 51.72 55.81
11 Partanen Janne S-JKL 14.18 0.02.41 50.22 54.18
12 Sorri Pietari VaajTe 14.36 0.02.59 48.60 52.43
13 Salonen Mika KS 15.08 0.03.31 46.31 49.97
14 Näpänkangas Mika S-JKL 15.17 0.03.40 45.29 48.87
Varis Ari RastiE4 HYL -
Häkkinen Juha ViPa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvenpää Esa S-JKL 13.06 0.00.00 44.77
2 Hartman Janne VaajTe 13.20 0.00.14 41.78
3 Kohvakka Hannu Kalske 17.57 0.04.51 29.40
Lehtonen Marko Hanka HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juvakka Pekka S-JKL 12.42 0.00.00 46.92
2 Tuomala Jyrki S-JKL 12.58 0.00.16 44.24
3 Järvinen Jari VaajTe 15.44 0.03.02 35.04
4 Mutka Jouni S-JKL 15.55 0.03.13 33.23
5 Liukkonen Jari IHR 25.09 0.12.27 20.14

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 13.34 0.00.00 52.97 27.46
2 Martikainen Ari KeuKi 13.41 0.00.07 51.40 26.64
3 Jurvakainen Jari S-JKL 14.27 0.00.53 47.60 24.68
4 Valkonen Pekka Kalske 15.37 0.02.03 43.06 22.32
5 Tolonen Juha Hanka 15.59 0.02.25 41.11 21.31
6 Paukku Ismo ViPa 17.49 0.04.15 36.02 18.67
7 Ahonen Timo KeuKi 18.15 0.04.41 34.32 17.79
8 Uuttu Risto S-JKL 18.54 0.05.20 32.32 16.76

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Jorma S-JKL 14.47 0.00.00 35.73
2 Niemistö Juha ViPa 15.36 0.00.49 32.84
3 Raatikainen Pekka RastiE4 20.57 0.06.10 23.70
4 Väätäinen Hannu ViPa 24.01 0.09.14 20.01
5 Antikainen Raimo VetU 26.04 0.11.17 17.83
Raatikainen Seppo SaPu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Raimo ViRuS 13.51 0.00.00 41.13 45.56
2 Lakanen Ensio VaajTe 15.09 0.01.18 36.66 40.61
3 Partanen Risto HyRa 17.40 0.03.49 30.64 33.93
4 Harju Hannu EsSu 19.07 0.05.16 27.57 30.53
5 Humalamäki Hannu ÄhtU 19.25 0.05.34 26.41 29.25
6 Salonen Kauko ViPa 22.34 0.08.43 22.09 24.46
Äikäs Esko TikSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 11.51 0.00.00 43.13 35.10
2 Rusko Heikki VaajTe 12.17 0.00.26 40.98 33.36
3 Reinikainen Pentti Jyry 14.40 0.02.49 33.80 27.51
4 Salmela Kosti PihtTu 14.48 0.02.57 32.98 26.84
5 Lehtonen Matti PiVe 15.20 0.03.29 31.33 25.50
6 Lampi Eero PäijRa 18.03 0.06.12 26.19 21.32
7 Salo Markku LS-37 18.15 0.06.24 25.48 20.74
8 Helminen Pentti JRV 20.16 0.08.25 22.57 18.37
9 Sorri Seppo PihtTu 23.25 0.11.34 19.21 15.63
10 Valkonen Paavo Hanka 32.46 0.20.55 13.49 10.98
11 Jylhä Keijo JRV 34.51 0.23.00 12.47 10.15

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 33.28 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 9.16 0.00.00
2 Sorri Sisu S-JKL 17.48 0.08.32
3 Kirvesmies Atte KuoSu 17.59 0.08.43
4 Liuha Otto ViPa 20.23 0.11.07
5 Liuha Matias ViPa 23.38 0.14.22
Nurminen Hannes JRV EIL -
Klemettinen Simo S-JKL EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 10.38 0.00.00
2 Laakso Topi S-JKL 13.32 0.02.54
3 Sippo Matias Kalske 18.44 0.08.06
4 Nieminen Eero S-JKL 50.18 0.39.40

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Arttu S-JKL 12.11 0.00.00 48.41 33.15
2 Sipiläinen Konsta S-JKL 12.19 0.00.08 46.69 31.97
3 Vaismaa Lassi S-JKL 12.47 0.00.36 43.83 30.01
3 Laakso Lasse S-JKL 12.47 0.00.36 43.83 30.01
5 Inkilä Reetu KeuKi 13.03 0.00.52 40.67 27.85
6 Helminen Topias JRV 14.49 0.02.38 34.83 23.85
Kyrönlahti Tomi ViPa HYL -
Mutka Aleksi S-JKL EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Otto S-JKL 10.34 0.00.00 68.64 26.40
2 Sulkula Paulus S-JKL 12.43 0.02.09 52.76 20.29
3 Varis Henry RastiE4 13.11 0.02.37 46.76 17.99

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Tommi S-JKL 15.53 0.00.00
Jurvakainen Atte S-JKL EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 12.47 0.00.00 87.16 85.71
2 Peltomäki Elli RasKa 13.05 0.00.18 84.25 82.85
3 Raitanen Hanna RR 13.08 0.00.21 83.02 81.64
4 Klemettinen Veera S-JKL 13.18 0.00.31 81.09 79.74
5 Taanila Marjo Koovee 14.18 0.01.31 74.58 73.34
6 Tervo Susanna MSParma 14.24 0.01.37 73.23 72.01
7 Räsänen Johanna KuoSu 14.27 0.01.40 72.15 70.95
8 Hyyryläinen Laura AnttU 14.47 0.02.00 69.72 68.56
9 Puikkonen Janika S-JKL 15.14 0.02.27 66.88 65.76
10 Räisänen Noora SalRe 15.18 0.02.31 65.80 64.71
11 Pajunen Jenna AnttU 15.28 0.02.41 64.32 63.25
12 Kerkkonen Anna JRV 16.22 0.03.35 60.06 59.06
13 Lakanen Reetta Koovee 17.44 0.04.57 54.76 53.84
14 Palomäki Sanna RasKu 19.28 0.06.41 49.27 48.45
15 Alvoittu Elina ViPa 19.36 0.06.49 48.32 47.52
Rantanen Merja JRV EIL -
Linnaila Charlotta Trian EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Maaret JRV 13.54 0.00.00 59.62 27.50
2 Kurittu Kaisa S-JKL 14.25 0.00.31 53.17 24.53
3 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 24.24 0.10.30 28.87 13.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sivill Saana S-JKL 14.52 0.00.00 52.28 24.89
2 Mäki Nina JRV 15.07 0.00.15 48.84 23.26
3 Sorri Katja S-JKL 16.41 0.01.49 41.93 19.96
4 Oksanen Anu SaPu 21.47 0.06.55 30.33 14.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sippo Leena Kalske 15.17 0.00.00 47.44
2 Tupitsa Sari RastiE4 15.22 0.00.05 45.42
3 Lahtinen Ulla S-JKL 15.26 0.00.09 43.46
4 Lepo Tarja S-JKL 16.31 0.01.14 38.96
5 Liikonen Sari RaVa 16.34 0.01.17 37.20
Turtinen Mari SaPu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Maj-Lis KPV 19.01 0.00.00 43.33
2 Kärkkäinen Tarja JRV 19.32 0.00.31 39.02
3 Kankaanranta Marja RastiE4 20.00 0.00.59 35.02

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Leena S-JKL 12.44 0.00.00
2 Raatikainen Päivi LohiRa 16.25 0.03.41

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 17.29 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 15.17 0.00.00 49.01 24.20
2 Lankia Hilkka TP 15.23 0.00.06 46.86 23.14
3 Valkonen Pirjo Hanka 23.15 0.07.58 29.80 14.71
4 Reinikainen Pirjo Jyry 25.12 0.09.55 26.38 13.03
5 Lakanen Sirpa MuuRa 25.47 0.10.30 24.69 12.19

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 29.51 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sara S-JKL 11.43 0.00.00
2 Kerkkonen Aada JRV 14.48 0.03.05
3 Nieminen Noora S-JKL 15.29 0.03.46
4 Rasimus Siiri S-JKL 17.52 0.06.09
5 Lepo Veera S-JKL 17.54 0.06.11
Helminen Tiia JRV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Hilla JRV 10.18 0.00.00
2 Lilja Riikka S-JKL 12.01 0.01.43
3 Kokkinen Ella JRV 12.08 0.01.50
4 Näpänkangas Elsa S-JKL 13.09 0.02.51
5 Hartman Henna S-JKL 16.59 0.06.41
6 Leppäsalmi Sara KeuKi 20.34 0.10.16
Tuomala Miina-Maria S-JKL EIL -
Kuusniemi Lotta JRV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 11.13 0.00.00 49.51 50.67
2 Viholainen Elisa S-JKL 11.33 0.00.20 46.88 47.98
3 Kovanen Anu S-JKL 12.09 0.00.56 43.42 44.44
4 Sulkula Evita S-JKL 14.49 0.03.36 34.67 35.48
5 Aho Marika Kalske 14.59 0.03.46 33.36 34.14
6 Kuusniemi Aino JRV 19.02 0.07.49 25.53 26.13
7 Heinänen Sanni SaPu 20.53 0.09.40 22.60 23.13
Pelkonen Roosa RaVa EIL -
Nurminen Inka JRV EIL -
Himilä Julia RR EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Annika KuoSu 13.32 0.00.00 51.13 65.46
2 Kovanen Maiju S-JKL 14.28 0.00.56 46.04 58.94
3 Oksanen Emmi KuoSu 15.22 0.01.50 41.65 53.33
4 Aaltonen Katariina S-JKL 19.02 0.05.30 32.26 41.31
Sippo Emma Kalske HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sipiläinen Pinja S-JKL 20.49 0.00.00