FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
3. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus, EM-katsastus ja WRE-osakilpailu, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 55.22 0.00.00 98.47
2 Hallik Margus LUS 1.00.00 0.04.38 90.22
3 Blomster Anders Trian 1.00.24 0.05.02 88.98
4 Tervala Mika RaVa 1.00.26 0.05.04 88.28
5 Kaskinen Kare UlvUra 1.02.31 0.07.09 84.72
6 Kahelin Jouni VaajTe 1.03.24 0.08.02 82.92
7 Vanhanen Konsta AR 1.04.15 0.08.53 81.22
8 Haga André Botnia 1.05.59 0.10.37 78.50
9 Pensas Mika Malax 1.07.26 0.12.04 76.23
10 Tommola Mikko LS-37 1.09.08 0.13.46 73.79
11 Kolehmainen Mikko EsAk 1.10.09 0.14.47 72.17
12 Logvinchuk Evgeniy LS-37 1.13.55 0.18.33 67.96
13 Jutila Jaakko TP 1.13.56 0.18.34 67.42
14 Rae Arbo L-US 1.15.47 0.20.25 65.26
15 Höstman Joakim Malax 1.16.08 0.20.46 64.45
16 Jutila Juuso KanSu 1.23.16 0.27.54 58.46
17 Kaasalainen Hannu TuS 1.28.43 0.33.21 54.43
18 Kaataja Mikko RasKe 1.29.52 0.34.30 53.30
19 Raitoharju Matti RaLu 1.32.35 0.37.13 51.32
20 Kleemola Joona Eks 1.37.53 0.42.31 48.14
Laine Eemeli VaHa HYL -
Zdeblovskiy Alexey LS-37 KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 48.08 0.00.00 73.72
2 Tiirikainen Taneli UlvUra 51.46 0.03.38 65.98
3 Lehtinen Tommi KangSK 52.47 0.04.39 62.18
4 Karri Janne Raus 56.04 0.07.56 56.17
5 Koiranen Aki EE 59.33 0.11.25 50.65

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Myllykoski Pekka S-JKL 37.59 0.00.00 66.37
2 Friman Sami HyRa 39.46 0.01.47 61.01
3 Mannari Mikko KS 40.52 0.02.53 57.06
4 Hämäläinen Esa PunKu 40.57 0.02.58 54.63
5 Voutilainen Arto MuuRa 48.34 0.10.35 44.12

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 33.29 0.00.00 74.25
2 Forsblom Vesa RR 33.50 0.00.21 72.80
3 Rantala Mika RaJu 36.07 0.02.38 67.55
4 Venelaine Margus EST 41.12 0.07.43 58.65
5 Jokinen Heikki LS-37 42.00 0.08.31 56.98
6 Gynther Kimmo IHR 42.15 0.08.46 56.09
7 Toivonen Mikko KangSK 42.52 0.09.23 54.74
8 Logvinchuk Aleksander LS-37 43.28 0.09.59 53.45
9 Niittylahti Ari EE 44.45 0.11.16 51.39
10 Hirvonen Petri EE 45.13 0.11.44 50.35
11 Lindfors Max Trian 48.53 0.15.24 46.09
12 Kinnari Jukka SuJu 50.44 0.17.15 43.95
13 Saari Marko L-LL 50.58 0.17.29 43.29
14 Kamila Kai SuJu 51.26 0.17.57 42.45
15 Hakala Arto HlT 54.09 0.20.40 39.89
16 Välimaa Pertti VaaSu 1.00.54 0.27.25 35.08
17 Salmia Teppo TarpSu 1.16.22 0.42.53 27.67

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 27.53 0.00.00 73.99
2 Östergård Patric Trian 33.22 0.05.29 61.17
3 Marttinen Tuomo IPR 33.43 0.05.50 59.88
4 Launonen Jarmo KeU 35.26 0.07.33 56.35
5 Raudus Timo Eks 35.35 0.07.42 55.49
6 Sippola Asko KuortKu 35.36 0.07.43 54.85
7 Kleemola Jouko Eks 35.58 0.08.05 53.67
8 Turpiainen Janne HyRa 38.08 0.10.15 50.04
9 Laine Kari VaHa 42.31 0.14.38 44.37
10 Paasi Jaakko TP 42.33 0.14.40 43.81
11 Åkerman Jari RasKe 43.15 0.15.22 42.59
12 Saari Ismo IPR 44.57 0.17.04 40.49
13 Lyyluoma Pasi TeuRi 51.19 0.23.26 35.03
14 Holm Mikael Minken 51.24 0.23.31 34.55
15 Koponen Jarmo Navi 1.00.43 0.32.50 28.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Siitonen Markus Koovee 36.24 0.00.00 63.65
2 Vänni Veli-Pekka L-LL 38.44 0.02.20 58.70
3 Lehikoinen Aki S-JKL 39.21 0.02.57 56.67
4 Peltonen Heikki IPR 40.43 0.04.19 53.70
5 Juura Esa KanSu 40.56 0.04.32 52.36
6 Autio Ossi HyRa 42.52 0.06.28 48.98
7 Linna Heikki RasKe 43.29 0.07.05 47.29
8 Niemensivu Pekka KanSu 43.40 0.07.16 46.10
Ovaska Pertti EE HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 23.29 0.00.00 47.58
2 Honkanen Reijo TurSa 25.05 0.01.36 43.21
3 Kaataja Jorma RasKe 27.52 0.04.23 37.69
4 Hirsimäki Raimo JäPa 30.43 0.07.14 33.10
5 Tuomola Kari MSParma 31.47 0.08.18 30.94
6 Kaukonen Pertti TarpSu 35.33 0.12.04 26.72

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 20.31 0.00.00 54.25
2 Jokinen Leo KoS 21.01 0.00.30 52.24
3 Juola Eero KoS 22.31 0.02.00 48.09
4 Pökälä Pekka AR 22.47 0.02.16 46.86
5 Orpana Risto SOC 22.57 0.02.26 45.86
6 Virtanen Jorma Hiisi 24.37 0.04.06 42.14
7 Ojala Antti TurSa 26.29 0.05.58 38.59
7 Nurminen Heikki IPR 26.29 0.05.58 38.59
9 Ilkka Jarmo RaJu 26.40 0.06.09 37.19
10 Åkerblom Måns GIF 27.10 0.06.39 35.95
11 Lehtimäki Jorma LHR 29.59 0.09.28 32.06
12 Köykkä Jussi RasKu 34.20 0.13.49 27.56

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Jussi RaJu 26.43 0.00.00 48.46
2 Torvikoski Jouko JäPa 26.53 0.00.10 47.26
3 Taipalus Esko RasKe 29.26 0.02.43 42.34
4 Luukko Jukka LS-37 30.50 0.04.07 39.63
5 Kanerva Unto Jyry 33.13 0.06.30 36.05
6 Järvinen Taisto IPR 33.46 0.07.03 34.75
7 Martikainen Arvo LS-37 34.21 0.07.38 33.45
8 Peltola Lasse SuJu 35.40 0.08.57 31.54
9 Kettunen Seppo Jyry 37.32 0.10.49 29.32

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kuisla Raimo EE 20.17 0.00.00 35.16
2 Vistiaho Erkki KoS 22.39 0.02.22 29.91
3 Väyrynen Heikki EsSu 31.27 0.11.10 20.41
Holm Lars-Gunnar Botnia HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 44.36 0.00.00 77.00
2 Sundelin Ville UlvUra 49.04 0.04.28 67.37
3 Rantala Aleksi RaJu 50.38 0.06.02 62.74
4 Laine Taneli VaHa 1.02.58 0.18.22 48.40
5 Kaksonen Tero YKV 1.13.33 0.28.57 39.69

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Puolakanaho Sakari HyRa 44.49 0.00.00 75.13
2 Tervala Miska RaVa 45.44 0.00.55 72.52
3 Lindahl Jesper Trian 46.20 0.01.31 70.49
4 Nurminen Eerik KS 46.55 0.02.06 68.53
5 Lilja Juha TP 47.10 0.02.21 67.10
6 Nieminen Verneri RaVa 49.12 0.04.23 63.30
7 Ylipulli Eero LapVi 49.48 0.04.59 61.52
8 Ketola Lauri Koovee 58.31 0.13.42 51.50
9 Nurminen Jani VaHa 1.00.03 0.15.14 49.34
10 Kaksonen Teemu YKV 1.01.09 0.16.20 47.63
11 Hirvonen Julius EE 1.25.46 0.40.57 33.37

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 34.11 0.00.00 57.34
2 Paasi Antti TP 37.39 0.03.28 50.76
3 Kontio Kimmo KangSK 38.20 0.04.09 48.57
4 Haikonen Aaro UlvUra 40.23 0.06.12 44.89
5 Salmela Taavi EE 45.36 0.11.25 38.68
6 Arvela Oskari LS-37 47.11 0.13.00 36.35
7 Kleemola Arttu Eks 47.18 0.13.07 35.22

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 24.42 0.00.00
2 Oksa Antti-Jussi TarpSu 28.00 0.03.18
3 Schüle Joel Koovee 28.28 0.03.46
4 Autio Wertti HyRa 30.36 0.05.54
5 Laitinen Vertti Koovee 33.02 0.08.20
6 Toivonen Vilhelm KangSK 35.04 0.10.22

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinimaa Valtteri Hiilto 24.27 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 25.32 0.01.05
3 Tiirikainen Ville UlvUra 28.47 0.04.20
4 Aaltio Eerik VaHa 30.09 0.05.42
5 Pelkonen Oula RaVa 36.04 0.11.37
6 Mustajoki Olli TP 36.06 0.11.39
7 Kivelä Valtteri KangSK 37.58 0.13.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pelkonen Elias RaVa 18.14 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 19.15 0.01.01
3 Schüle Oliver Koovee 21.22 0.03.08
4 Tukiainen Jyry TP 25.52 0.07.38
5 Tukiainen Otso TP 33.13 0.14.59

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Leevi KangSK 20.49 0.00.00
2 Koskinen Eemil Hiilto 21.48 0.00.59

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 46.39 0.00.00 100.32
2 Stengård Ingrid Trian 47.11 0.00.32 98.19
3 Hakala Eeva-Liisa KortJV 48.47 0.02.08 94.01
4 Haga Antonia Botnia 49.22 0.02.43 91.95
5 Hoffmann Nina OKFROS 51.16 0.04.37 87.63
6 Saarela Ruska KoS 53.35 0.06.56 82.97
7 Pökälä Mona AR 57.26 0.10.47 76.59
8 Penttilä Marja KoS 1.00.07 0.13.28 72.40
9 Alexandersson Dina PIF 1.00.16 0.13.37 71.44
10 Ovaska Heli Pohjant 1.01.35 0.14.56 69.15
11 Koivunen Mari LamSä 1.05.42 0.19.03 64.11
12 Närhi Minna LS-37 1.07.10 0.20.31 62.01
13 Lehtimäki Tuuli LHR 1.13.07 0.26.28 56.32
14 Hertsbacka Henna PIF 1.14.10 0.27.31 54.90
Saarinen Henna Koovee HYL -
Andelin Marjaana LaTa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 58.57 0.00.00 54.98
2 Salomaa Anne IPR 1.01.00 0.02.03 49.15
3 Jämsén Miia MuuRa 1.03.15 0.04.18 43.56

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 42.15 0.00.00 70.02
2 Paalanen Satu IPR 42.43 0.00.28 65.79
3 Venelaine Marje EST 45.13 0.02.58 58.88
4 Oksanen Anu SaPu 59.35 0.17.20 42.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.07.18 0.00.00
2 Laine Merja VaHa 1.15.24 0.08.06
Breilin Henna IPR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 30.36 0.00.00
2 Pirttilä Lea OH 37.29 0.06.53

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 31.53 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 39.41 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 19.38 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 26.00 0.06.22

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Helena KortJV 45.26 0.00.00 46.85
2 Hakala Essi MSParma 48.24 0.02.58 40.68
3 Korhonen Julia RaKaS 51.35 0.06.09 35.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Krista RR 48.54 0.00.00 73.16
2 Nurminen Jutta VaHa 54.59 0.06.05 63.11
3 Paavola Tiina VaHa 1.02.34 0.13.40 53.75
4 Pihlajamaa Susanna YlivKu 1.08.17 0.19.23 47.68
5 Rantala Iina RaJu 1.12.38 0.23.44 43.34
6 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.28.44 0.39.50 34.27

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Voutilainen Viivi MuuRa 28.42 0.00.00 37.98
2 Välimaa Eveliina VaaSu 31.37 0.02.55 31.89
3 Salmia Tuuli TarpSu 37.08 0.08.26 24.95

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina Hiilto 25.44 0.00.00
2 Niemelä Hilla Hiilto 30.47 0.05.03
3 Hirvonen Julia EE 41.16 0.15.32
4 Kaksonen Terhi YKV 44.46 0.19.02

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 30.29 0.00.00
2 Kuoppala Elli TarpSu 33.43 0.03.14
3 Kiuru Milja VaHa 41.07 0.10.38
4 Laukkanen Laura TarpSu 43.45 0.13.16
5 Filppula Ella VaHa 47.31 0.17.02

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Katri KangSK 17.33 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Koovee 18.02 0.00.29
3 Yli-Hietanen Silja TP 18.14 0.00.41
4 Pesu Vilma Hiilto 20.01 0.02.28
5 Simola Rita Koovee 20.05 0.02.32
6 Heinimaa Venla Hiilto 22.59 0.05.26
6 Voutilainen Lotta MuuRa 22.59 0.05.26
8 Olkkonen Veera KangSK 23.36 0.06.03
9 Kontkanen Ida KangSK 40.26 0.22.53

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kirsi KangSK 22.34 0.00.00
Laukkanen Tuulia TarpSu HYL -