FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
3. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus, EM-katsastus ja WRE-osakilpailu, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 18.20 0.00.00 96.92
2 Haga André Botnia 19.03 0.00.43 92.57
3 Hallik Margus LUS 19.48 0.01.28 88.39
4 Vanhanen Konsta AR 20.04 0.01.44 86.55
5 Kaskinen Kare UlvUra 20.06 0.01.46 85.75
6 Tervala Mika RaVa 20.23 0.02.03 83.90
7 Blomster Anders Trian 20.35 0.02.15 82.44
8 Jutila Juuso KanSu 21.08 0.02.48 79.66
9 Pensas Mika Malax 21.50 0.03.30 76.50
10 Kahelin Jouni VaajTe 21.56 0.03.36 75.54
11 Kolehmainen Mikko EsAk 22.00 0.03.40 74.71
12 Jutila Jaakko TP 22.10 0.03.50 73.54
13 Zdeblovskiy Alexey LS-37 22.38 0.04.18 71.44
14 Logvinchuk Evgeniy LS-37 23.20 0.05.00 68.72
15 Rae Arbo L-US 23.53 0.05.33 66.58
16 Tommola Mikko LS-37 24.08 0.05.48 65.34
17 Höstman Joakim Malax 26.35 0.08.15 58.82
18 Kleemola Joona Eks 26.42 0.08.22 58.06
19 Kaataja Mikko RasKe 28.09 0.09.49 54.60
20 Kaasalainen Hannu TuS 32.12 0.13.52 47.32
21 Laine Eemeli VaHa 39.06 0.20.46 38.63

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 24.27 0.00.00 71.45
2 Lehtinen Tommi KangSK 24.43 0.00.16 68.03
3 Koiranen Aki EE 26.00 0.01.33 62.15
4 Tiirikainen Taneli UlvUra 26.38 0.02.11 58.21
5 Karri Janne Raus 31.00 0.06.33 47.90

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Friman Sami HyRa 19.44 0.00.00 68.22
2 Myllykoski Pekka S-JKL 20.11 0.00.27 64.70
3 Voutilainen Arto MuuRa 21.51 0.02.07 57.91
4 Mannari Mikko KS 23.49 0.04.05 51.44
5 Hämäläinen Esa PunKu 24.28 0.04.44 48.42
6 Hankaniemi Tomi PunKu 47.40 0.27.56 24.01

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsblom Vesa RR 17.20 0.00.00 74.25
2 Kyyrönen Samuli RR 18.32 0.01.12 68.79
3 Kamila Kai SuJu 19.23 0.02.03 65.16
4 Gynther Kimmo IHR 20.06 0.02.46 62.23
5 Venelaine Margus EST 22.00 0.04.40 56.31
6 Rantala Mika RaJu 22.08 0.04.48 55.42
7 Logvinchuk Aleksander LS-37 23.13 0.05.53 52.32
8 Hakala Arto HlT 24.16 0.06.56 49.56
9 Toivonen Mikko KangSK 24.22 0.07.02 48.86
10 Niittylahti Ari EE 24.31 0.07.11 48.07
11 Jokinen Heikki LS-37 24.33 0.07.13 47.51
12 Hirvonen Petri EE 24.55 0.07.35 46.33
13 Saari Marko L-LL 26.44 0.09.24 42.73
14 Kinnari Jukka SuJu 26.52 0.09.32 42.07
15 Lindfors Max Trian 27.52 0.10.32 40.12
16 Välimaa Pertti VaaSu 29.18 0.11.58 37.75
17 Salmia Teppo TarpSu 38.21 0.21.01 28.53

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 13.00 0.00.00 73.99
2 Östergård Patric Trian 14.31 0.01.31 65.55
3 Raudus Timo Eks 14.43 0.01.43 63.96
4 Sippola Asko KuortKu 15.13 0.02.13 61.18
5 Marttinen Tuomo IPR 15.17 0.02.17 60.24
6 Kleemola Jouko Eks 16.40 0.03.40 54.62
7 Launonen Jarmo KeU 16.42 0.03.42 53.89
8 Saari Ismo IPR 16.58 0.03.58 52.44
9 Lyyluoma Pasi TeuRi 17.39 0.04.39 49.83
10 Holm Mikael Minken 18.38 0.05.38 46.64
11 Paasi Jaakko TP 19.01 0.06.01 45.16
12 Åkerman Jari RasKe 19.03 0.06.03 44.54
13 Turpiainen Janne HyRa 19.13 0.06.13 43.62
14 Laine Kari VaHa 20.07 0.07.07 41.15
15 Koponen Jarmo Navi 26.10 0.13.10 31.25

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ovaska Pertti EE 14.39 0.00.00 65.69
2 Siitonen Markus Koovee 14.54 0.00.15 63.37
3 Lehikoinen Aki S-JKL 16.16 0.01.37 56.94
4 Vänni Veli-Pekka L-LL 17.30 0.02.51 51.90
5 Juura Esa KanSu 18.01 0.03.22 49.41
6 Linna Heikki RasKe 18.57 0.04.18 46.02
7 Niemensivu Pekka KanSu 19.55 0.05.16 42.88
8 Autio Ossi HyRa 23.18 0.08.39 35.88
9 Peltonen Heikki IPR 1.03.56 0.49.17 12.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 16.23 0.00.00 48.05
2 Honkanen Reijo TurSa 18.33 0.02.10 41.38
3 Nevala Jorma RaN 21.01 0.04.38 35.59
4 Kaukonen Pertti TarpSu 29.52 0.13.29 24.38
5 Tuomola Kari MSParma 29.54 0.13.31 23.70
6 Hirsimäki Raimo JäPa 30.48 0.14.25 22.37
7 Kaataja Jorma RasKe 39.02 0.22.39 17.14

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 14.46 0.00.00 55.77
2 Orpana Risto SOC 16.11 0.01.25 50.19
3 Jokinen Leo KoS 16.37 0.01.51 48.21
4 Pökälä Pekka AR 16.42 0.01.56 47.29
5 Ojala Antti TurSa 17.41 0.02.55 44.03
6 Ilkka Jarmo RaJu 19.00 0.04.14 40.39
7 Juola Eero KoS 19.23 0.04.37 39.01
8 Nurminen Heikki IPR 21.18 0.06.32 34.97
9 Köykkä Jussi RasKu 21.33 0.06.47 34.04
10 Lehtimäki Jorma LHR 21.51 0.07.05 33.06
11 Åkerblom Måns GIF 24.50 0.10.04 28.64
12 Virtanen Jorma Hiisi 25.04 0.10.18 27.92

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Jussi RaJu 22.39 0.00.00 47.42
2 Taipalus Esko RasKe 24.32 0.01.53 42.96
3 Kanerva Unto Jyry 25.06 0.02.27 41.19
4 Torvikoski Jouko JäPa 25.14 0.02.35 40.17
5 Kettunen Seppo Jyry 25.36 0.02.57 38.81
6 Martikainen Arvo LS-37 25.55 0.03.16 37.56
7 Peltola Lasse SuJu 29.22 0.06.43 32.46
8 Järvinen Taisto IPR 33.16 0.10.37 28.05
Luukko Jukka LS-37 HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vistiaho Erkki KoS 16.40 0.00.00 36.54
2 Holm Lars-Gunnar Botnia 21.50 0.05.10 26.50
3 Väyrynen Heikki EsSu 29.47 0.13.07 18.40
4 Kuisla Raimo EE 36.15 0.19.35 14.28

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Aleksi RaJu 24.36 0.00.00 74.80
2 Pietikäinen Sauli KS 26.09 0.01.33 67.73
3 Sundelin Ville UlvUra 26.34 0.01.58 64.07
4 Laine Taneli VaHa 26.50 0.02.14 60.86
5 Kaksonen Tero YKV 36.45 0.12.09 42.56

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Puolakanaho Sakari HyRa 21.48 0.00.00 76.54
2 Lindahl Jesper Trian 22.43 0.00.55 72.35
3 Lilja Juha TP 22.56 0.01.08 70.58
4 Tervala Miska RaVa 23.16 0.01.28 68.49
5 Ylipulli Eero LapVi 23.45 0.01.57 66.04
6 Nieminen Verneri RaVa 24.41 0.02.53 62.53
7 Nurminen Eerik KS 26.18 0.04.30 57.74
8 Ketola Lauri Koovee 27.25 0.05.37 54.47
9 Kaksonen Teemu YKV 29.36 0.07.48 49.61
10 Nurminen Jani VaHa 40.34 0.18.46 35.58
11 Hirvonen Julius EE 48.32 0.26.44 29.22

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 17.46 0.00.00 53.49
2 Kleemola Arttu Eks 18.15 0.00.29 50.78
3 Arvela Oskari LS-37 18.22 0.00.36 49.16
4 Paasi Antti TP 18.33 0.00.47 47.39
5 Kontio Kimmo KangSK 18.39 0.00.53 45.86
6 Haikonen Aaro UlvUra 18.46 0.01.00 44.31
7 Salmela Taavi EE 19.21 0.01.35 41.75

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Autio Wertti HyRa 19.34 0.00.00
2 Oksa Antti-Jussi TarpSu 21.37 0.02.03
3 Schüle Joel Koovee 22.25 0.02.51
4 Laitinen Vertti Koovee 28.27 0.08.53
5 Matinheikki Leo TP 30.54 0.11.20
6 Toivonen Vilhelm KangSK 47.49 0.28.15

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Vili KangSK 17.09 0.00.00
2 Kivelä Valtteri KangSK 20.31 0.03.22
3 Heinimaa Valtteri Hiilto 21.44 0.04.35
4 Pelkonen Oula RaVa 22.36 0.05.27
5 Tiirikainen Ville UlvUra 24.23 0.07.14
6 Mustajoki Olli TP 28.07 0.10.58
7 Aaltio Eerik VaHa 33.11 0.16.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 15.21 0.00.00
2 Pelkonen Elias RaVa 16.09 0.00.48
3 Schüle Oliver Koovee 18.49 0.03.28
4 Tukiainen Jyry TP 20.56 0.05.35
5 Tukiainen Otso TP 33.27 0.18.06

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil Hiilto 16.47 0.00.00
2 Niemelä Leevi KangSK 25.54 0.09.07

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Henna Koovee 23.44 0.00.00 102.07
2 Haga Antonia Botnia 24.14 0.00.30 98.96
3 Hara Marika Koovee 25.14 0.01.30 94.08
4 Saarela Ruska KoS 26.05 0.02.21 90.09
5 Hakala Eeva-Liisa KortJV 26.38 0.02.54 87.32
6 Stengård Ingrid Trian 26.40 0.02.56 86.30
7 Hoffmann Nina OKFROS 28.06 0.04.22 81.04
8 Penttilä Marja KoS 30.32 0.06.48 73.78
9 Pökälä Mona AR 31.28 0.07.44 70.83
10 Alexandersson Dina PIF 31.35 0.07.51 69.80
11 Koivunen Mari LamSä 32.53 0.09.09 66.30
12 Närhi Minna LS-37 33.09 0.09.25 65.04
13 Hertsbacka Henna PIF 36.23 0.12.39 58.59
14 Lehtimäki Tuuli LHR 38.09 0.14.25 55.24
15 Ovaska Heli Pohjant 41.04 0.17.20 50.73
16 Andelin Marjaana LaTa 45.54 0.22.10 44.86

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 29.08 0.00.00 57.55
2 Jämsén Miia MuuRa 32.55 0.03.47 47.12
3 Salomaa Anne IPR 37.04 0.07.56 38.45

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 17.29 0.00.00 72.27
2 Paalanen Satu IPR 19.47 0.02.18 61.47
3 Oksanen Anu SaPu 22.53 0.05.24 51.07
4 Venelaine Marje EST 24.49 0.07.20 45.19
5 Pelkonen Suvi VeVe 27.01 0.09.32 39.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laine Merja VaHa 19.06 0.00.00 52.20
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 20.26 0.01.20 45.13
3 Breilin Henna IPR 26.05 0.06.59 32.49

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pirttilä Lea OH 25.08 0.00.00
2 Lassila Päivi RasTiimi 28.22 0.03.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 29.49 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 27.07 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 14.55 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 21.51 0.06.56

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Essi MSParma 22.26 0.00.00 49.77
2 Hakala Helena KortJV 26.47 0.04.21 38.56
3 Korhonen Julia RaKaS 27.48 0.05.22 34.14

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Krista RR 24.17 0.00.00 73.16
2 Nurminen Jutta VaHa 28.10 0.03.53 61.18
3 Rantala Iina RaJu 30.25 0.06.08 54.90
4 Pihlajamaa Susanna YlivKu 32.58 0.08.41 49.04
5 Paavola Tiina VaHa 34.01 0.09.44 45.96
6 Pihlajamaa Riikka YlivKu 42.42 0.18.25 35.36

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Välimaa Eveliina VaaSu 22.38 0.00.00 39.76
2 Voutilainen Viivi MuuRa 27.16 0.04.38 30.53
3 Salmia Tuuli TarpSu 34.47 0.12.09 21.99

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina Hiilto 18.50 0.00.00
2 Niemelä Hilla Hiilto 22.37 0.03.47
3 Hirvonen Julia EE 23.27 0.04.37
4 Kaksonen Terhi YKV 38.23 0.19.33

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 21.32 0.00.00
2 Kuoppala Elli TarpSu 30.39 0.09.07
3 Filppula Ella VaHa 30.49 0.09.17
4 Kiuru Milja VaHa 33.05 0.11.33
5 Laukkanen Laura TarpSu 33.37 0.12.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 14.10 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Koovee 16.14 0.02.04
3 Olkkonen Veera KangSK 16.42 0.02.32
4 Pesu Vilma Hiilto 16.52 0.02.42
5 Simola Rita Koovee 17.27 0.03.17
6 Kontio Katri KangSK 18.05 0.03.55
7 Heinimaa Venla Hiilto 18.40 0.04.30
8 Voutilainen Lotta MuuRa 19.18 0.05.08
9 Kontkanen Ida KangSK 22.43 0.08.33

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kirsi KangSK 15.50 0.00.00
2 Laukkanen Tuulia TarpSu 18.00 0.02.10