FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kekomäen käyrät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 1.00.25 0.00.00 80.44 78.95
2 Räsänen Markus KuoSu 1.00.58 0.00.33 78.22 76.77
3 Saikko Antti LappRi 1.14.01 0.13.36 63.19 62.03
4 Saikko Ville LappRi 1.20.17 0.19.52 57.13 56.07
5 Kontkanen Lauri SelSi 1.25.53 0.25.28 52.34 51.37
6 Rautanen Marko TuuSe 1.30.08 0.29.43 48.86 47.96
7 Sotti Kristian LipTa 1.55.03 0.54.38 37.49 36.79
8 Vanninen Petri EKP 2.04.03 1.03.38 34.03 33.40
Nurminen Ville-Veikko SuosmSa KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viinikka Heikki KeKaRa 41.40 0.00.00 31.79 31.79
2 Heinonen Markku KeU 46.39 0.04.59 26.27 26.27
3 Honkanen Jarmo RasPi 1.42.26 1.00.46 10.99 10.99

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 57.15 0.00.00 48.95 45.53
2 Nykänen Ville LappRi 1.02.18 0.05.03 43.86 40.79
3 Pohjolainen Timo SuoVa 1.13.14 0.15.59 36.35 33.81
4 Asikainen Pasi JoKu 1.27.07 0.29.52 29.75 27.68
5 Hämäläinen Marko KeKaRa 1.36.43 0.39.28 26.08 24.26
Aalto Erno LipTa KES -
Saarinen Mikko KangSK KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankaniemi Tomi VePo 1.01.44 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 54.31 0.00.00 47.54 46.61
2 Kettunen Petri KR 56.48 0.02.17 44.77 43.90
3 Jormanainen Jari KR 58.31 0.04.00 42.63 41.80
4 Korhonen Mika SKVuoksi 1.08.37 0.14.06 35.64 34.95
5 Eskelinen Jussi RaKaS 1.21.52 0.27.21 29.28 28.71
6 Korhonen Arto RasPi 1.25.56 0.31.25 27.33 26.80
7 Maikkola Esa KyS 1.44.12 0.49.41 22.07 21.64
8 Ritvanen Paavo Pihkan 1.45.06 0.50.35 21.42 21.01
9 Nieminen Ari JoS 1.46.30 0.51.59 20.68 20.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 50.17 0.00.00 55.47 55.65
2 Partanen Juha RasHy 56.16 0.05.59 48.64 48.80
3 Natunen Timo SaSu 56.46 0.06.29 47.29 47.45
4 Heiskanen Hannu SonPa 58.17 0.08.00 45.16 45.31
5 Mutka Jouni S-JKL 1.26.34 0.36.17 29.80 29.90
6 Mustonen Tapani KR 1.33.37 0.43.20 27.00 27.09
7 Ikonen Matti SelSi 1.36.33 0.46.16 25.64 25.72
8 Peltonen Timo SonPa 1.38.57 0.48.40 24.49 24.57
Piispanen Reima SalRe KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 53.04 0.00.00 52.56 52.42
2 Martikainen Ari KeuKi 1.02.23 0.09.19 43.37 43.26
3 Partanen Timo RasHy 1.06.34 0.13.30 39.39 39.29
4 Heikura Jukka TuuSe 1.11.19 0.18.15 35.59 35.50
5 Salminen Arto KeKaRa 1.31.54 0.38.50 26.71 26.64
6 Mäntynen Ari KyS 1.36.29 0.43.25 24.57 24.51
Myllärinen Hannu JoKu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu RasPi 56.37 0.00.00 47.89 47.56
2 Kurppa Hannu AngA 57.28 0.00.51 46.17 45.85
3 Kiiskinen Eero RasPi 1.04.21 0.07.44 40.33 40.05
4 Vesalainen Markku AngA 1.07.54 0.11.17 37.36 37.11
5 Åhlin Sten OK Måsen 1.11.44 0.15.07 34.56 34.32
6 Nurminen Markku SuosmSa 1.13.31 0.16.54 32.93 32.70
7 Halonen Pauli SäynSa 1.15.05 0.18.28 31.47 31.25
8 Laaksamo Seppo LipTa 1.24.36 0.27.59 27.24 27.06

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 50.10 0.00.00 36.85 36.63
2 Rautanen Kyösti TuuSe 56.02 0.05.52 32.29 32.09
3 Kajava Viljo KuoSu 1.01.03 0.10.53 28.99 28.81
4 Tolkkinen Veikko SoJy 1.01.06 0.10.56 28.31 28.14
5 Heinonen Kari KuoSu 1.08.03 0.17.53 24.84 24.69
6 Korhonen Mauno KuoSu 1.25.01 0.34.51 19.42 19.30
7 Hirvonen Jaakko LipTa 1.37.23 0.47.13 16.54 16.44
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luukko Jukka LS-37 56.24 0.00.00 16.78 16.63
2 Vinni Taisto LipTa 56.49 0.00.25 15.82 15.68
3 Ruuskanen Seppo KuoSu 56.56 0.00.32 14.96 14.83
4 Heiskanen Viljo RasPi 1.00.53 0.04.29 13.21 13.09
Tiili Kauko KontU EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Veijo LS-37 36.52 0.00.00 30.13 30.14
2 Puustinen Valto IisVi 43.10 0.06.18 24.96 24.97
3 Matikainen Martti KeKaRa 51.13 0.14.21 20.38 20.40
4 Kolu Veikko KeKaRa 51.35 0.14.43 19.59 19.60
5 Lavikainen Mauno LipTa 56.21 0.19.29 17.35 17.35
Rautasalo Pertti LipTa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piiroinen Pauli RasPi 47.55 0.00.00 22.21 22.42
2 Issakainen Paavo SaSu 1.20.43 0.32.48 12.20 12.31
3 Känninen Lauri KuoSu 1.25.03 0.37.08 10.64 10.74

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Koivisto Daniel KyS EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Koivusalo Kalle IlU EIL -
Hietanen Matti KR KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Oskari KR 38.02 0.00.00 45.51 44.17
2 Ruuhiala Roope Hiisi 43.37 0.05.35 38.94 37.79
3 Kokkonen Eemeli KaSu 43.55 0.05.53 37.93 36.81
4 Liukka Pieti KR 47.57 0.09.55 34.06 33.06
5 Tiihonen Jarkko KR 52.57 0.14.55 30.23 29.34
6 Simonen Markus KR 55.34 0.17.32 28.23 27.40
7 Honkanen Eppu RasPi 1.26.10 0.48.08 17.83 17.30
Natunen Samuli SaSu KES -
Mutka Aleksi S-JKL KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oskari KeKaRa 31.45 0.00.00
2 Eskelinen Pyry RaKaS 35.10 0.03.25
3 Korhonen Eetu SKVuoksi 38.52 0.07.07
4 Hirvikallio Aatu LuuRa 56.39 0.24.54

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hanna PIF 1.00.45 0.00.00 75.53 75.34
2 Tervo Susanna MSParma 1.01.53 0.01.08 73.35 73.17
3 Räsänen Johanna KuoSu 1.08.04 0.07.19 65.96 65.80
4 Talbonen Linda KR 1.08.07 0.07.22 65.19 65.03
5 Väisänen Essi SKVuoksi 1.12.40 0.11.55 60.44 60.29
6 Silvennoinen Tarja KR 1.18.02 0.17.17 55.65 55.51
7 Kaalimaa Emmi KeKaRa 1.19.07 0.18.22 54.27 54.13
8 Nykänen Eveliina LappRi 1.27.05 0.26.20 48.74 48.62
9 Tanskanen Anni IisVi 1.31.49 0.31.04 45.69 45.58
10 Virjula Laura Navi 1.37.53 0.37.08 42.36 42.25
Kantanen Milla ViiSu KES -
Mäki Janette Rasti88 KES -
Rantala Teija IisVi KES -
Rautanen Eeva TuuSe KES -
Ruhanen Hanna HS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Mari LS-37 42.07 0.00.00 65.52 64.33
2 Lakanen Reetta Koovee 42.33 0.00.26 59.99 58.90
3 Tolkkinen Aino SoJy 1.08.53 0.26.46 34.05 33.43

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 53.50 0.00.00
2 Klemetti Tarja LipTa 1.05.15 0.11.25

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Marja NilsNu 1.02.33 0.00.00
2 Kurhinen Maria KyS 1.07.38 0.05.05
Villikka Sanna KyS EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Paula SiiRa 57.36 0.00.00 35.99 35.89
2 Mäntynen Anne KR 59.28 0.01.52 33.55 33.46
3 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.06.17 0.08.41 28.93 28.85
4 Laitinen Tiina KuoSu 1.15.25 0.17.49 24.40 24.32
Kukkola Sinikka KuoSu EIL -
Piispanen Eija OuHu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Leena S-JKL 50.40 0.00.00 38.97 38.50
2 Kottonen Annariitta Lynx 53.46 0.03.06 34.89 34.47
3 Lipsanen Maija LipTa 1.04.59 0.14.19 27.35 27.02
4 Rämänen Pirjo IlU 1.17.04 0.26.24 21.78 21.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa MuuRa 59.28 0.00.00
2 Päivinen Marja KeKaRa 1.29.56 0.30.28

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 31.41 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukka Venla KR 39.08 0.00.00
2 Rönkkö Salla KR 43.06 0.03.58
3 Miettinen Kiia KR 1.19.34 0.40.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 15.13 0.00.00
2 Rönkkö Mikko KR 20.11 0.04.58
3 Lakanen Lauri Koovee 22.15 0.07.02
4 Rönkkö Jaakko KR 30.07 0.14.54
5 Mukkala Jonne KR 35.25 0.20.12
6 Mukkala Jonni KR 1.02.28 0.47.15

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonna KR 40.02 0.00.00
Tolkkinen Tuuli SoJy KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oona KeKaRa 31.21 0.00.00
2 Laakkonen Danni IlU 55.28 0.24.07