FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Raahe-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vapa Marko OH 1.13.36 0.00.00 56.87 54.95
2 Taulavuori Arttu AlatPi 1.13.37 0.00.01 55.91 54.02
3 Viippola Ilpo OuTa 1.15.58 0.02.22 53.27 51.46
4 Haapasalo Harri Pohjant 1.16.20 0.02.44 52.10 50.33
5 Rantala Petteri KoS 1.19.05 0.05.29 49.40 47.73
6 Karppinen Mikko Pohjant 1.26.45 0.13.09 44.23 42.73
7 Hiitola Olli OTaru 1.29.04 0.15.28 42.30 40.87
8 Kalapudas Antti AlatPi 1.39.57 0.26.21 36.99 35.74
9 Oikarinen Matti AlatPi 1.45.16 0.31.40 34.46 33.30
Haapasalo Jarmo Pohjant HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Pasi LaiVe 1.32.28 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Timo Koovee 1.13.12 0.00.00
2 Heinikoski Kauko KoskRi 1.13.53 0.00.41
Ronkainen Markus KoskRi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 1.05.54 0.00.00 47.98 46.50
2 Kuosmanen Tero RasHy 1.09.05 0.03.11 44.62 43.25
3 Jylkkä Marko YlivKu 1.12.11 0.06.17 41.61 40.33
4 Hasu Jarkko S-2000 1.12.58 0.07.04 40.08 38.85
5 Kokkonen Timo KaSu 1.18.58 0.13.04 36.04 34.93
6 Leppäniemi Esa VetU 1.27.17 0.21.23 31.70 30.72
Sillanpää Tommi Pohjant KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 57.16 0.00.00 42.30 40.45
2 Westerholm Lasse VePo 59.17 0.02.01 39.84 38.10
3 Taulavuori Tero AlatPi 1.00.57 0.03.41 37.76 36.11
4 Fredriksson Kaj Pohjant 1.05.17 0.08.01 34.32 32.82
5 Mutka Kai Pohjant 1.28.02 0.30.46 24.77 23.68
6 Lahtinen Marcus AlatPi 1.45.10 0.47.54 20.16 19.27
Pihlajaniemi Janne VePo KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Kai KannUra 51.39 0.00.00 42.60 42.14
2 Konttajärvi Seppo VePo 56.07 0.04.28 38.03 37.62
3 Vilppola Arto OH 57.27 0.05.48 36.00 35.61
4 Neuvonen Jussi OuTa 1.07.48 0.16.09 29.53 29.21
5 Rankinen Juho OulRe 1.09.36 0.17.57 27.82 27.52
6 Mäkinen Tapani OSVA 1.50.46 0.59.07 16.88 16.70

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Kari KEV 54.36 0.00.00 36.77 35.94
2 Kotila Harri YlikNM 56.40 0.02.04 34.54 33.77
3 Argillander Erkki VaKa 1.00.34 0.05.58 31.49 30.78
4 Karppinen Jouko LaiVe 1.07.30 0.12.54 27.51 26.89
5 Kurula Juhani Pohjant 1.10.18 0.15.42 25.70 25.13
6 Jaakola Juhani YlivKu 1.10.38 0.16.02 24.87 24.31
7 Malinen Pentti KaSu 1.16.43 0.22.07 22.24 21.74

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 51.02 0.00.00 42.86 41.82
2 Vilminko Pauli SiSe 52.03 0.01.01 41.32 40.32
3 Tahkola Paavo KEV 54.37 0.03.35 38.71 37.77
4 Airaksinen Risto OuTa 56.27 0.05.25 36.81 35.92
5 Jylkkä Markku YlivKu 56.43 0.05.41 35.99 35.12
6 Ronkainen Timo KEV 1.00.35 0.09.33 33.09 32.29
7 Törmälä Samuli YlivKu 1.11.30 0.20.28 27.53 26.86
8 Haapasalo Pertti Pohjant 1.13.24 0.22.22 26.32 25.68
9 Kalapudas Risto NaTe 1.21.32 0.30.30 23.25 22.69
10 Toppari Pekka PuolRy 1.25.53 0.34.51 21.65 21.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malm Lauri Reima 50.59 0.00.00 38.43 38.32
2 Kemppainen Taisto VaKa 53.13 0.02.14 36.21 36.10
3 Laitinen Olli PeRa 59.59 0.09.00 31.58 31.49
4 Kinnunen Raimo Pohjant 1.10.33 0.19.34 26.39 26.31
5 Pelkonen Alpo OSVA 1.11.45 0.20.46 25.49 25.41
6 Ervasti Onni PeRa 1.12.31 0.21.32 24.77 24.70
7 Toropainen Pauli ONMKY 1.12.37 0.21.38 24.29 24.21
8 Liedes Sakari Iisu 1.17.56 0.26.57 22.21 22.14
9 Puurunen Reijo OuTa 1.22.38 0.31.39 20.55 20.49
Heinikoski Kalevi KoskRi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 35.43 0.00.00 38.48 37.54
2 Pietiläinen Erkki PeRa 42.37 0.06.54 31.29 30.52
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 46.32 0.10.49 27.77 27.09
4 Mikkilä Mauno NiS 54.52 0.19.09 22.80 22.24
5 Haase Hannu OH 58.04 0.22.21 20.83 20.32
Luukkonen Taisto PudU KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Väinö KEV 45.28 0.00.00
2 Puusaari Kalevi KaJu 54.31 0.09.03
Nikula Reino OuTa HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Aapo OuTa 37.39 0.00.00 31.26 30.80
2 Erkkilä Elias SalRe 45.08 0.07.29 25.30 24.92
3 Rantala Peetu KoS 46.48 0.09.09 23.64 23.29
4 Laurila Santeri SalRe 56.02 0.18.23 19.12 18.83
5 Tienhaara Harri HaHe 1.03.53 0.26.14 16.21 15.97
6 Tanskala Roope SalRe 1.16.16 0.38.37 13.12 12.92

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Juho ONMKY 23.40 0.00.00
2 Pöyry Roope Pohjant 24.35 0.00.55
3 Kankainen Valtteri SoJy 26.08 0.02.28
4 Westerholm Thomas VePo 36.34 0.12.54
5 Tienhaara Jouko HaHe 52.11 0.28.31

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Benjamin Pohjant 26.47 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tanskala Mikael SalRe 25.58 0.00.00
2 Rajaniemi Miika SalRe 42.00 0.16.02

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 10.05 0.00.00
2 Kinnunen Eerik Pohjant 10.34 0.00.29
3 Similä Severi Pohjant 11.45 0.01.40
4 Harjuhaahto Antti SalRe 13.49 0.03.44
5 Mattila Arttu Pohjant 21.14 0.11.09
Rahja Joona HaHe HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Antti Pohjant 14.04 0.00.00
2 Jaatinen Janne HaHe 17.57 0.03.53

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Sara LaiVe 1.01.58 0.00.00 69.54 67.76
2 Kauppinen Silja KR 1.05.51 0.03.53 64.03 62.40
3 Laitinen Maria YlikNM 1.07.10 0.05.12 61.40 59.84
4 Näsi Juliaana Pohjant 1.08.37 0.06.39 58.76 57.26
5 Näsi Aurora Pohjant 1.09.02 0.07.04 57.07 55.61
6 Simpanen Hanna-Mari Pohjant 1.17.40 0.15.42 49.54 48.27
7 Lotvonen Milla LaiVe 1.21.04 0.19.06 46.32 45.14
8 Haapasalo Henriikka Pohjant 1.26.16 0.24.18 42.46 41.37

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettunen Kaisa Pohjant 32.48 0.00.00
2 Niva Anu LaiVe 1.01.43 0.28.55

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 53.57 0.00.00 50.93 48.68
2 Klasila Satu PeRa 55.17 0.01.20 48.64 46.48
3 Vaahtera Sanna YlivKu 56.35 0.02.38 46.48 44.42
4 Grankull Jaana Kronan 1.01.54 0.07.57 41.54 39.70
5 Väliheikki Susanna LaiVe 1.02.48 0.08.51 40.00 38.23
6 Sillanpää Elina Pohjant 1.14.12 0.20.15 33.06 31.60
7 Kankainen Ulla-Maria SoJy 1.23.56 0.29.59 28.53 27.27
8 Laurila Sari SalRe 1.32.27 0.38.30 25.26 24.14

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 58.29 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 49.21 0.00.00 56.42 53.85
2 Lotvonen Arja LaiVe 51.08 0.01.47 53.10 50.67
3 Ekdahl Pirkko NiS 51.40 0.02.19 51.20 48.86
4 Mäkinen Päivi OSVA 57.21 0.08.00 44.91 42.86
5 Väänänen Mervi OuTa 57.29 0.08.08 43.60 41.61
6 Kauppinen Liisa SuomRa 58.48 0.09.27 41.44 39.54
7 Jokikokko Tarja OuTa 1.01.26 0.12.05 38.53 36.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 50.42 0.00.00 39.39 38.54
2 Keränen Tarja KEV 52.41 0.01.59 36.48 35.70
3 Jokela Riitta YlikNM 55.17 0.04.35 33.41 32.69
4 Jussinniemi Seija SiSe 55.34 0.04.52 31.90 31.21
Malinen Paula KaSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 42.39 0.00.00
2 Kuusela Vappu VaKa 48.01 0.05.22

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häikiö Ritva VaKa 58.56 0.00.00 25.65 26.02
2 Rajaniemi Anneli OTaru 1.02.58 0.04.02 22.80 23.13
3 Pelkonen Maija OSVA 1.19.14 0.20.18 17.17 17.42
4 Haase Tuula OH 1.21.34 0.22.38 15.75 15.98

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 37.40 0.00.00 21.34 21.34
2 Mattila Anneli Iisu 38.45 0.01.05 19.18 19.19
3 Hankonen Anna-Liisa Iisu 46.16 0.08.36 14.76 14.77

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Johanna IinYr 46.38 0.00.00 46.91 42.30
2 Hiltunen Anna YlikNM 49.08 0.02.30 43.41 39.14
3 Jaakola Emma-Noora PudU 53.58 0.07.20 38.51 34.72
4 Jaatinen Milja HaHe 56.53 0.10.15 35.57 32.08
5 Backman Saana HaHe 1.02.51 0.16.13 31.32 28.25
6 Uusitalo Annika YlikNM 1.06.28 0.19.50 28.80 25.97
Stenius Veera LaiVe KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Lotta Pohjant 36.06 0.00.00 37.89 37.36
2 Taulavuori Venla AlatPi 38.30 0.02.24 34.20 33.72
3 Jaatinen Venla HaHe 41.49 0.05.43 30.26 29.83
4 Erkkilä Emmi SalRe 1.09.16 0.33.10 17.53 17.28
5 Päkkilä Suvi HaHe 1.11.06 0.35.00 16.35 16.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 26.39 0.00.00
2 Niva Heini LaiVe 27.09 0.00.30
3 Härkönen Laura OuTa 30.16 0.03.37

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 18.54 0.00.00
2 Harjuhaahto Heli SalRe 22.05 0.03.11
3 Kaukua Sanni HaHe 27.31 0.08.37
4 Kankainen Venla SoJy 27.50 0.08.56
5 Pesonen Lotta SalRe 41.30 0.22.36

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Anni AlatPi 16.13 0.00.00
2 Goman Maija VePo 18.09 0.01.56
3 Viippola Venla OuTa 20.07 0.03.54
4 Holopainen Oili S-2000 22.56 0.06.43
5 Mutka Aino Pohjant 23.55 0.07.42
Haapasalo Heidi Pohjant HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jaatinen Ilona HaHe 13.46 0.00.00
2 Kokkonen Meeri KaSu 15.30 0.01.44
3 Ruutiainen Helmi SalRe 17.42 0.03.56

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 13.28 0.00.00
2 Similä Selina Pohjant 14.05 0.00.37
3 Hasu Elsa S-2000 15.09 0.01.41
4 Ruutiainen Silja SalRe 16.21 0.02.53
5 Pesonen Venla SalRe 16.29 0.03.01
6 Mäkäräinen Selma Pohjant 17.25 0.03.57
7 Hietaharju Siiri OTaru 17.37 0.04.09
8 Rahja Julia HaHe 24.29 0.11.01