FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Raahe-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 32.17 0.00.00 64.63 64.55
2 Hietala Perttu PelPo 32.56 0.00.39 62.56 62.48
3 Vapa Marko OH 32.59 0.00.42 61.68 61.60
4 Haapasalo Harri Pohjant 33.50 0.01.33 59.36 59.28
5 Mäkäräinen Jouni Pohjant 35.09 0.02.52 56.39 56.32
6 Runtti Janne KiimU 35.14 0.02.57 55.52 55.45
7 Viippola Ilpo OuTa 35.17 0.03.00 54.70 54.63
8 Oravainen Pasi SiiRa 37.20 0.05.03 51.00 50.93
9 Haapasalo Jarmo Pohjant 39.13 0.06.56 47.88 47.82
10 Taulavuori Arttu AlatPi 41.53 0.09.36 44.21 44.16
11 Kalapudas Antti AlatPi 45.54 0.13.37 39.78 39.73
12 Huusko Samuli LaiVe 47.51 0.15.34 37.61 37.56
13 Isokoski Erkki VePo 50.18 0.18.01 35.26 35.21

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Pasi LaiVe 45.09 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Timo Koovee 33.52 0.00.00 41.97 41.25
2 Heinikoski Kauko KoskRi 37.45 0.03.53 36.24 35.62
3 Seppä Tomi HimU 41.35 0.07.43 31.62 31.08
4 Halonen Tero KoskRi 44.01 0.10.09 28.66 28.17
Vehkaoja Harri YlikNM HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 31.23 0.00.00 50.05 48.51
2 Kuosmanen Tero RasHy 32.38 0.01.15 46.69 45.25
3 Leppäniemi Esa VetU 38.54 0.07.31 37.96 36.79
4 Sillanpää Tommi Pohjant 39.07 0.07.44 36.54 35.42
5 Kokkonen Timo KaSu 40.07 0.08.44 34.46 33.39
Jylkkä Marko YlivKu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 29.36 0.00.00 43.78 41.42
2 Taulavuori Tero AlatPi 30.35 0.00.59 41.32 39.09
3 Fredriksson Kaj Pohjant 34.04 0.04.28 36.14 34.19
4 Westerholm Lasse VePo 34.05 0.04.29 35.17 33.27
5 Pihlajaniemi Janne VePo 34.13 0.04.37 34.09 32.25
6 Mutka Kai Pohjant 39.00 0.09.24 29.08 27.51
7 Backman Kari IinYr 41.52 0.12.16 26.31 24.89

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttajärvi Seppo VePo 23.11 0.00.00 44.65 44.04
2 Neuvonen Jussi OuTa 28.01 0.04.50 35.56 35.08
3 Vilppola Arto OH 31.54 0.08.43 30.02 29.61
4 Rankinen Juho OulRe 32.25 0.09.14 28.34 27.95
5 Mäkinen Tapani OSVA 41.15 0.18.04 21.33 21.04

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Kari KEV 24.55 0.00.00 36.10 35.09
2 Kotila Harri YlikNM 25.43 0.00.48 34.10 33.15
3 Karppinen Jouko LaiVe 28.12 0.03.17 30.30 29.46
4 Argillander Erkki VaKa 31.00 0.06.05 26.84 26.09
5 Nummi Eino VaKa 32.51 0.07.56 24.64 23.96
6 Jaakola Juhani YlivKu 33.42 0.08.47 23.35 22.70
7 Kurula Juhani Pohjant 53.01 0.28.06 14.42 14.02

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 21.57 0.00.00 49.61 48.52
2 Tahkola Paavo KEV 23.33 0.01.36 45.61 44.61
3 Heikka Markku ONMKY 24.29 0.02.32 43.26 42.32
4 Kokkonen Hannu RasPi 25.36 0.03.39 40.80 39.90
5 Airaksinen Risto OuTa 26.43 0.04.46 38.54 37.69
6 Hakomäki Juhani LapVi 27.08 0.05.11 37.40 36.58
7 Ronkainen Timo KEV 29.03 0.07.06 34.42 33.66
8 Jylkkä Markku YlivKu 29.27 0.07.30 33.45 32.71
9 Törmälä Samuli YlivKu 29.37 0.07.40 32.76 32.04
10 Toppari Pekka PuolRy 33.09 0.11.12 28.82 28.19
11 Kalapudas Risto NaTe 35.11 0.13.14 26.73 26.14
12 Haapasalo Pertti Pohjant 42.45 0.20.48 21.65 21.18

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 20.08 0.00.00 39.50 39.26
2 Laitinen Olli PeRa 24.15 0.04.07 32.30 32.11
3 Malm Lauri Reima 25.57 0.05.49 29.73 29.55
4 Mustonen Lauri AlatPi 26.36 0.06.28 28.55 28.38
5 Heinikoski Kalevi KoskRi 26.55 0.06.47 27.77 27.60
6 Puurunen Reijo OuTa 28.57 0.08.49 25.41 25.26
7 Kinnunen Raimo Pohjant 29.55 0.09.47 24.19 24.04
8 Liedes Sakari Iisu 30.38 0.10.30 23.23 23.09
9 Ervasti Onni PeRa 31.34 0.11.26 22.17 22.04
10 Toropainen Pauli ONMKY 33.26 0.13.18 20.57 20.45
11 Pelkonen Alpo OSVA 54.34 0.34.26 12.39 12.31

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 23.53 0.00.00 34.69 33.97
2 Pietiläinen Erkki PeRa 24.06 0.00.13 33.52 32.82
3 Hanhela Mauno HaHe 25.17 0.01.24 31.13 30.48
4 Rahkola Eero OulRe 26.15 0.02.22 29.20 28.59
5 Haase Hannu OH 26.22 0.02.29 28.28 27.69
6 Mikkilä Mauno NiS 26.48 0.02.55 27.05 26.49
7 Luukkonen Taisto PudU 30.49 0.06.56 22.85 22.38

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 24.23 0.00.00 30.21 29.49
2 Ronkainen Väinö KEV 26.06 0.01.43 26.10 25.48
3 Puusaari Kalevi KaJu 27.45 0.03.22 22.56 22.02

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Aapo OuTa 20.26 0.00.00 36.04 34.91
2 Laurila Santeri SalRe 26.36 0.06.10 25.61 24.81
3 Erkkilä Elias SalRe 27.32 0.07.06 22.73 22.02

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Valtteri SoJy 18.12 0.00.00
2 Hiltunen Juho ONMKY 19.35 0.01.23

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Benjamin Pohjant 26.08 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rajaniemi Miika SalRe 23.16 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Severi Pohjant 10.23 0.00.00
2 Kinnunen Eerik Pohjant 10.36 0.00.13
3 Ukkola Sakari Pohjant 10.54 0.00.31

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Antti Pohjant 15.19 0.00.00
2 Palokangas Tatu AlatPi 15.28 0.00.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 29.48 0.00.00 68.93 67.31
2 Rajaniemi Katja OTaru 31.08 0.01.20 64.99 63.46
3 Laitinen Maria YlikNM 31.16 0.01.28 63.73 62.23
4 Näsi Aurora Pohjant 33.15 0.03.27 59.00 57.61
5 Simpanen Hanna-Mari Pohjant 33.52 0.04.04 57.02 55.68
6 Näsi Juliaana Pohjant 34.24 0.04.36 55.24 53.94
7 Haapasalo Henriikka Pohjant 34.25 0.04.37 54.32 53.04
8 Niva Sara LaiVe 34.51 0.05.03 52.76 51.51
9 Lotvonen Milla LaiVe 36.52 0.07.04 49.03 47.88
10 Martinmäki Kaisu Pohjant 37.39 0.07.51 47.20 46.09
11 Miettunen Kaisa Pohjant 46.37 0.16.49 37.46 36.58

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Anu LaiVe 37.55 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 29.53 0.00.00 49.71 47.51
2 Klasila Satu PeRa 30.43 0.00.50 47.32 45.23
3 Vaahtera Sanna YlivKu 31.12 0.01.19 45.57 43.55
4 Kankainen Ulla-Maria SoJy 31.18 0.01.25 44.41 42.44
5 Grankull Jaana Kronan 33.10 0.03.17 40.95 39.13
6 Laurila Sari SalRe 34.43 0.04.50 38.20 36.51
7 Väliheikki Susanna LaiVe 38.57 0.09.04 33.23 31.76
8 Sillanpää Elina Pohjant 40.05 0.10.12 31.50 30.10

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 30.27 0.00.00 37.16 36.77
2 Riikola Sirpa YlikNM 31.51 0.01.24 33.75 33.40
3 Oikkonen Mirka OH 36.57 0.06.30 27.56 27.27
4 Pesonen Merja PeRa 50.19 0.19.52 19.11 18.92

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Päivi OSVA 32.35 0.00.00 21.50 21.50
2 Kauppinen Liisa SuomRa 34.08 0.01.33 18.98 18.98
3 Jokikokko Tarja OuTa 34.50 0.02.15 17.09 17.09

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Tarja KEV 25.35 0.00.00
2 Käkelä Maija PuolRy 27.55 0.02.20
Jokela Riitta YlikNM HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 24.59 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haase Tuula OH 29.50 0.00.00 18.15 18.15
2 Häikiö Ritva VaKa 47.10 0.17.20 10.62 10.62
3 Mikkilä Ritva NiS 1.02.03 0.32.13 7.42 7.42

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Anneli Iisu 25.03 0.00.00 21.79 21.79
2 Mylly Aira OH 26.51 0.01.48 18.80 18.81
3 Hankonen Anna-Liisa Iisu 27.56 0.02.53 16.61 16.61

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakola Emma-Noora PudU 34.10 0.00.00 41.01 36.59
2 Hiltunen Anna YlikNM 40.13 0.06.03 33.53 29.92
3 Stenius Veera LaiVe 40.57 0.06.47 31.65 28.24
4 Backman Saana HaHe 44.21 0.10.11 28.04 25.02
5 Uusitalo Annika YlikNM 1.01.54 0.27.44 19.24 17.17

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Aino-Maria OuHu 21.59 0.00.00 47.14 43.91
2 Taulavuori Venla AlatPi 23.18 0.01.19 43.14 40.18
3 Oikkonen Sanni OH 25.52 0.03.53 37.66 35.08
4 Tolonen Sirje LänRa 27.10 0.05.11 34.71 32.33
5 Erkkilä Emmi SalRe 37.38 0.15.39 24.23 22.57
Väliheikki Julia LaiVe HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 20.04 0.00.00
2 Härkönen Laura OuTa 22.05 0.02.01

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 16.33 0.00.00
2 Kankainen Venla SoJy 17.07 0.00.34
3 Riikola Riina YlikNM 19.56 0.03.23
4 Harjuhaahto Heli SalRe 22.04 0.05.31
5 Pesonen Lotta SalRe 24.16 0.07.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Anni AlatPi 16.54 0.00.00
2 Mutka Aino Pohjant 21.45 0.04.51
3 Palokangas Mette AlatPi 22.59 0.06.05
4 Viippola Venla OuTa 26.44 0.09.50
5 Holopainen Oili S-2000 29.16 0.12.22
Haapasalo Heidi Pohjant HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Meeri KaSu 11.34 0.00.00
2 Ruutiainen Helmi SalRe 13.40 0.02.06

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sissi OH 12.22 0.00.00
2 Ruutiainen Silja SalRe 14.42 0.02.20
3 Mäkäräinen Selma Pohjant 17.06 0.04.44
4 Pesonen Venla SalRe 18.01 0.05.39
5 Similä Selina Pohjant 26.03 0.13.41