FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 66
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Vili RR 13.41 0.00.00 90.02 88.46
2 Patana Mikko HiKi 13.43 0.00.02 89.59 88.04
3 Hramov Andrei Hiisi 13.54 0.00.13 88.21 86.68
4 Parjanne Antti TuMe 13.56 0.00.15 87.79 86.27
4 Kivikas Kenny Koovee 13.56 0.00.15 87.79 86.27
6 Sainio Santeri KangSK 14.11 0.00.30 85.84 84.36
7 Anttolainen Aleksi LS-37 14.21 0.00.40 84.65 83.18
8 Detkov Sergei Hiisi 14.25 0.00.44 84.06 82.60
9 Vainio Antti MSParma 14.31 0.00.50 83.29 81.84
10 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 14.36 0.00.55 82.62 81.18
11 Yasar Demiröz Turkey 14.49 0.01.08 81.22 79.81
12 Itävuo Pekka Koovee 14.52 0.01.11 80.75 79.35
13 Liuha Jarkko KangSK 14.56 0.01.15 80.20 78.81
14 Pöyhönen Petja RasKa 15.00 0.01.19 79.65 78.27
15 Linnainmaa Tero IkNV 15.07 0.01.26 78.85 77.48
15 Vainio Eero-Matti MSParma 15.07 0.01.26 78.85 77.48
15 Senttula Tuukka S-JKL 15.07 0.01.26 78.85 77.48
18 Vesanto Anssi EsSu 15.16 0.01.35 77.52 76.17
19 Ylinen Juho IkNV 15.18 0.01.37 77.16 75.83
20 Kalve Henri PR 15.19 0.01.38 76.89 75.56
20 Linnainmaa Lauri Koovee 15.19 0.01.38 76.89 75.56
22 Vanhanen Konsta IkNV 15.20 0.01.39 76.44 75.11
22 Taanila Henri IkNV 15.20 0.01.39 76.44 75.11
24 Snellman Tomas RaLu 15.26 0.01.45 75.58 74.27
25 Seppänen Kari-Pekka RasKa 15.27 0.01.46 75.31 74.00
26 Plohn Markus HSV-OL-W 15.30 0.01.49 74.88 73.59
26 Suhonen Antto-Iiro HS 15.30 0.01.49 74.88 73.59
28 Ahonen Jere KangSK 15.31 0.01.50 74.44 73.15
29 Saarinen Mikko KangSK 15.37 0.01.56 73.78 72.50
30 Engin Öztürk Turkey 15.38 0.01.57 73.52 72.24
31 Kuutti Veli-Pekka PertPe 15.45 0.02.04 72.79 71.53
31 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.45 0.02.04 72.79 71.53
33 Viholainen Eeli S-JKL 15.48 0.02.07 72.20 70.95
34 Lehtinen Niko LS-37 15.50 0.02.09 71.87 70.63
35 Sorsa Perttu HiKi 15.58 0.02.17 71.09 69.86
36 Laine Jarkko TP 16.07 0.02.26 70.26 69.04
37 Junttila Tero SWE 16.13 0.02.32 69.65 68.44
37 Stockmayer Michael HSV-OL-W 16.13 0.02.32 69.65 68.44
39 Kari Tuomas AngA 16.19 0.02.38 68.87 67.68
40 Harun Isler Turkey 16.20 0.02.39 68.63 67.44
41 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.22 0.02.41 68.31 67.13
42 Kivelä Tuomo KangSK 16.23 0.02.42 68.07 66.89
43 Annila Petri Koovee 16.26 0.02.45 67.69 66.52
43 Holmberg Eetu RasKa 16.26 0.02.45 67.69 66.52
45 Nurminen Ilkka HS 16.27 0.02.46 67.28 66.11
45 Laitinen Justus Koovee 16.27 0.02.46 67.28 66.11
47 Korhonen Jyri VaHa 16.34 0.02.53 66.46 65.31
48 Heiskanen Oskari KangSK 16.50 0.03.09 65.24 64.11
49 Kommio Jere HlS 17.03 0.03.22 64.24 63.13
50 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.05 0.03.24 63.95 62.84
51 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 17.10 0.03.29 63.47 62.37
52 Arola Matias PR 17.43 0.04.02 61.34 60.28
53 Kemppinen Mikko LaTa 17.49 0.04.08 60.84 59.78
54 Ali Ucar Turkey 17.57 0.04.16 60.23 59.18
55 Saari Tatu SuSe 18.17 0.04.36 58.98 57.95
56 Onur Dalkiz Turkey 18.56 0.05.15 56.80 55.82
57 Arthofer Florian HSV-OL-W 19.02 0.05.21 56.35 55.38
58 Pusa Matti ViRuS 19.10 0.05.29 55.81 54.85
59 Vigren Petteri RaN 19.18 0.05.37 55.28 54.32
60 Mehmet Baytas Turkey 19.21 0.05.40 54.99 54.04
61 Ramazan Can Turkey 20.24 0.06.43 52.02 51.12
62 Lassila Juha VetU 23.40 0.09.59 44.72 43.94
63 Israfil Kücüksakal Turkey 23.46 0.10.05 44.41 43.64
Hasan Gülle Turkey HYL -
Jalli Eero MSParma HYL -
Suna Jussi TuMe HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koiser Michael HSV-OL-W 15.37 0.00.00
2 Niinimäki Joonas Lynx 17.48 0.02.11

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Jussi AR 14.13 0.00.00 48.11 49.35
2 Niinimäki Rasmus IkNV 15.04 0.00.51 43.12 44.24
3 Jurvakainen Atte S-JKL 15.15 0.01.02 40.36 41.41
4 Järvensivu Oula OrPo 15.16 0.01.03 38.08 39.06

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mustajoki Taavi TP 13.41 0.00.00
2 Kemppi Mikko KangSK 14.49 0.01.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vesterinen Arttu TP 13.17 0.00.00 50.52 53.63
2 Kuva Lassi RaVa 13.31 0.00.14 45.93 48.75
3 Mustajoki Tiitus TP 16.41 0.03.24 34.19 36.30

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Timo VaHa 12.55 0.00.00 55.17 63.22
2 Tolkki Lauri SuSe 14.36 0.01.41 47.90 54.88
3 Koiranen Aki EE 15.21 0.02.26 44.69 51.20
4 Mattila Mikael Koovee 15.43 0.02.48 42.79 49.03
5 Viitanen Simo RaN 16.03 0.03.08 41.07 47.06
6 Lahtinen Ismo OJy 16.28 0.03.33 39.22 44.94
7 Nummela Ville OrPo 16.30 0.03.35 38.33 43.92
8 Mäntytörmä Jani Keihäs 16.52 0.03.57 36.71 42.06
9 Uusitalo Jukka-Pekka KangSK 17.21 0.04.26 34.91 40.01

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 14.17 0.00.00 57.98 69.76
2 Lauronen Petteri Lynx 14.48 0.00.31 55.26 66.48
3 Häkkinen Mika Hiilto 15.05 0.00.48 53.53 64.41
4 Lepo Jari VaHa 15.32 0.01.15 51.32 61.74
5 Kujansuu Joni Koovee 15.59 0.01.42 49.22 59.22
6 Konttila Janne Koovee 16.11 0.01.54 47.97 57.72
7 Maasilta Tommi RaVa 16.13 0.01.56 47.24 56.83
8 Jonkka Jari RasKa 17.04 0.02.47 44.28 53.27
9 Vallittu Juha JRV 17.08 0.02.51 43.50 52.34
10 Tuokko Esa MSParma 17.10 0.02.53 42.81 51.51
11 Lehtimäki Harri RMH 17.11 0.02.54 42.17 50.74
12 Kopra Riku OrPo 19.31 0.05.14 36.60 44.03
13 Suojanen Jukka Koovee 27.07 0.12.50 25.96 31.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 14.58 0.00.00 60.46 63.98
2 Ylikangas Esko KoS 15.23 0.00.25 58.33 61.73
3 Parttimaa Timo AngA 15.39 0.00.41 56.86 60.17
4 Uusitalo Tero EsAk 16.07 0.01.09 54.74 57.93
5 Kleemola Jari PertPe 16.12 0.01.14 54.00 57.14
5 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 16.12 0.01.14 54.00 57.14
7 Kuusisto Seppo Koovee 16.14 0.01.16 52.96 56.04
8 Liljeström Kimmo HS 16.48 0.01.50 50.72 53.68
9 Venäläinen Toni VaHa 16.52 0.01.54 50.07 52.99
10 Mauriala Jarmo Koovee 17.12 0.02.14 48.66 51.50
11 Ruuska Vesa KangSK 17.14 0.02.16 48.13 50.94
12 Sundqvist Jari LS-37 17.23 0.02.25 47.28 50.04
13 Valtonen Teppo HlT 18.07 0.03.09 44.95 47.57
14 Laurikkala Mikko Koovee 18.59 0.04.01 42.50 44.98
15 Niittylahti Ari EE 19.45 0.04.47 40.47 42.83
16 Kokko Tarmo TarpSu 19.49 0.04.51 39.96 42.28
17 Salmia Teppo TarpSu 20.33 0.05.35 38.16 40.39
18 Kanko Jari Koovee 21.02 0.06.04 36.93 39.08
19 Savela Pauli RR 21.14 0.06.16 36.22 38.34

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitanen Reijo RaN 11.51 0.00.00 59.18 57.22
2 Mäkipää Kalevi Hiisi 12.11 0.00.20 56.94 55.06
3 Molnar Geza RaVa 12.18 0.00.27 55.79 53.95
4 Kiviniitty Jyrki HS 13.07 0.01.16 51.75 50.03
5 Nyholm Thomas Trian 13.13 0.01.22 50.79 49.11
6 Hietanen Ari KuUS 14.10 0.02.19 46.85 45.30
7 Ala-Sankila Jari Eräp 14.16 0.02.25 45.99 44.47
8 Ala-Mäyry Pekka Koovee 14.18 0.02.27 45.36 43.86
9 Lahtinen Jari IHR 14.19 0.02.28 44.78 43.30
10 Malmlund Heikki Koovee 14.20 0.02.29 44.21 42.75
11 Ritakallio Timo Lynx 14.23 0.02.32 43.53 42.09
12 Aaltonen Jukka HlS 15.33 0.03.42 39.78 38.47
13 Niinimäki Jorma Lynx 17.25 0.05.34 35.09 33.93
14 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 21.24 0.09.33 28.21 27.27
Kukonlehto Kyösti VaHa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 11.44 0.00.00 60.20 61.13
2 Lehto Kari TuMe 12.29 0.00.45 56.11 56.98
3 Malinen Jouko HS 12.34 0.00.50 55.27 56.12
4 Routsi Jyrki Hiisi 12.39 0.00.55 54.44 55.28
5 Granholm Tommi Koovee 13.15 0.01.31 51.53 52.33
6 Helle Markku SaPu 13.58 0.02.14 48.47 49.21
7 Jurvakainen Jari S-JKL 13.59 0.02.15 47.99 48.73
8 Liukkonen Juha HiKi 14.15 0.02.31 46.68 47.40
8 Toivonen Jari EE 14.15 0.02.31 46.68 47.40
10 Kössi Jouko RaiKu 14.16 0.02.32 45.80 46.50
11 Lehtinen Jukka AR 14.26 0.02.42 44.86 45.55
12 Leppälä Martti HlS 14.47 0.03.03 43.40 44.07
13 Papinsaari Kari KangSK 15.39 0.03.55 40.62 41.25
14 Jalanto Esko KangSK 16.11 0.04.27 38.92 39.52
15 Numminen Mikko EE 17.29 0.05.45 35.69 36.24
16 Viitasalo Harri RiSu 19.02 0.07.18 32.47 32.97
Virtanen Kari PelPo HYL -
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -
Kukkola Pauli SiiRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 13.00 0.00.00 53.27 54.73
2 Laukka John RaVa 13.16 0.00.16 51.64 53.05
3 Sani Mikko HU-46 13.49 0.00.49 49.05 50.39
4 Nyystilä Jukka LaihLu 13.59 0.00.59 47.93 49.24
5 Liukkala Pekka HauSi 14.07 0.01.07 46.95 48.24
6 Helkkula Rauli TuMe 14.21 0.01.21 45.67 46.92
7 Nurminen Markku SuosmSa 14.26 0.01.26 44.89 46.12
8 Määttä Asko KS 14.49 0.01.49 43.23 44.42
9 Ritanotko Markku TuMe 15.13 0.02.13 41.61 42.75
10 Jyväsjärvi Tapio Eräp 15.31 0.02.31 40.33 41.43
11 Nyberg Henry Trian 15.32 0.02.32 39.80 40.89
12 Kartaslammi Ari KyRa 15.48 0.02.48 38.66 39.72
13 Lähteenmäki Hannu HlT 17.44 0.04.44 34.03 34.96
14 Ahlqvist Hannu Raus 20.09 0.07.09 29.58 30.39
Haataja Kari KajKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 14.04 0.00.00 46.58 48.45
2 Ovaska Ari EE 14.19 0.00.15 45.24 47.06
3 Sane Kari HS 14.32 0.00.28 44.04 45.82
4 Turunen Erkki SuSe 14.56 0.00.52 42.36 44.06
5 Hautala Olavi RaJu 15.02 0.00.58 41.57 43.25
6 Hörkkö Jaakko MSParma 15.50 0.01.46 39.00 40.56
7 Pusa Raimo ViRuS 15.56 0.01.52 38.28 39.82
8 Kallio Erkki LoJa 16.03 0.01.59 37.53 39.04
9 Kurikka Pekka UrjU 17.16 0.03.12 34.44 35.83
10 Huhta Tapani KangSK 17.17 0.03.13 33.97 35.34
11 Lakkala Ossi KuoSu 18.10 0.04.06 31.91 33.19
12 Terävä Seppo XYZ 19.05 0.05.01 29.98 31.18
13 Paikkala Jarmo Jyry 20.42 0.06.38 27.27 28.37
Keränen Kauko UrjU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 10.27 0.00.00 47.21 44.84
2 Hahto Matti OrPo 10.47 0.00.20 45.26 42.99
3 Rusko Heikki VaajTe 11.02 0.00.35 43.76 41.56
4 Kivistö Erkki Pihkan 11.15 0.00.48 42.45 40.31
5 Jokinen Juhani MaMa 11.17 0.00.50 41.85 39.75
6 Tunturi Markku VaHa 11.33 0.01.06 40.43 38.40
7 Ketamo Juhani SuSe 11.51 0.01.24 38.96 37.00
8 Koivula Keijo HyRa 11.58 0.01.31 38.14 36.22
9 Karvonen Raimo SuSi 12.06 0.01.39 37.28 35.41
10 Laakso Raimo HaHa 13.07 0.02.40 33.99 32.28
11 Luukko Jukka LS-37 13.09 0.02.42 33.50 31.81
12 Jonkka Arvo RasKa 13.53 0.03.26 31.35 29.77
13 Hieta Lauri KanSu 14.42 0.04.15 29.25 27.78
14 Teppo Jaakko KoS 18.10 0.07.43 23.38 22.20
Niemi Pentti HauSi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 12.12 0.00.00 40.13 40.23
2 Erkkilä Olavi HlS 14.14 0.02.02 33.10 33.19
3 Nisula Alpo Eräp 14.55 0.02.43 30.36 30.44
4 Paavola Seppo EE 15.53 0.03.41 27.35 27.42
5 Hakala Rauno EE 17.57 0.05.45 23.18 23.24

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 19.30 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kunnapas Kustu HOK 16.53 0.00.00
2 Mäkipää Rasmus RaN 17.09 0.00.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Oskari Keihäs 14.28 0.00.00
2 Huhtala Jyri Eräp 17.17 0.02.49
3 Kivelä Eemeli KangSK 17.36 0.03.08
4 Pukkila Joel TP 18.01 0.03.33
5 Halme Eemeli TP 20.40 0.06.12
6 Nissinen Jere Koovee 32.38 0.18.10
Hramov Aleksandr Hiisi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takala Heikki TP 13.16 0.00.00
2 Mähönen Veeti TP 14.04 0.00.48
3 Raitanen Konsta TP 14.24 0.01.08
4 Koskinen Aaro TP 15.02 0.01.46
5 Yliaho Joona Koovee 15.08 0.01.52
6 Toivanen Nico KyRa 15.10 0.01.54
7 Mäenpää Veikko Koovee 23.42 0.10.26
Perälä Eemeli PäijRa HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Sakari Koovee 12.12 0.00.00
2 Säilä Antte TP 13.10 0.00.58

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 11.13 0.00.00
2 Koskinen Eemil TP 14.28 0.03.15
3 Skyttä Ilari HlS 16.50 0.05.37

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 11.55 0.00.00 33.00 33.00
2 Aumo Heikki Keihäs 15.20 0.03.25 23.72 23.72
3 Raes Velipekka HSU 19.30 0.07.35 17.14 17.14

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suhonen Anniina HS 14.28 0.00.00 84.54 81.17
1 Feer Isabelle KangSK 14.28 0.00.00 84.54 81.17
3 Vike Laura HlS 14.33 0.00.05 82.91 79.60
4 Andelin Sanna LaTa 14.44 0.00.16 81.31 78.07
5 Borisova Daria Hiisi 14.52 0.00.24 80.02 76.83
6 Peltomäki Elli RasKa 14.55 0.00.27 79.20 76.04
7 Skog Henna Koovee 15.11 0.00.43 77.26 74.17
8 Kuusela Tuija RasKa 15.12 0.00.44 76.62 73.57
9 Ahonen Laura KangSK 15.13 0.00.45 75.99 72.96
10 Uotila Ulrika Koovee 15.19 0.00.51 74.95 71.96
11 Savolainen Iida KangSK 15.22 0.00.54 74.16 71.21
12 Lylynperä Kaisa TuS 15.36 0.01.08 72.52 69.63
13 Rantanen Maaret JRV 15.39 0.01.11 71.76 68.89
14 Paunonen Tuuli Koovee 15.40 0.01.12 71.15 68.31
15 Jurvakainen Vuokko S-JKL 16.18 0.01.50 67.87 65.16
16 Kohonen Maiju RaN 16.27 0.01.59 66.74 64.08
17 Kolehmainen Hanne LaTa 16.38 0.02.10 65.51 62.90
18 Marila Anna-Sofia RaN 16.49 0.02.21 64.30 61.73
19 Ritanotko Johanna TuMe 17.15 0.02.47 62.20 59.72
20 Forsman Aada VaaSu 17.30 0.03.02 60.83 58.41
21 Toivanen Pinja RaN 17.40 0.03.12 59.79 57.40
22 Liuha Elina SuSe 19.20 0.04.52 54.20 52.04
23 Markula Maria LoJa 19.31 0.05.03 53.27 51.14

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 14.00 0.00.00 55.96 54.50
2 Mikkolainen Päivi VaHa 14.37 0.00.37 51.59 50.24
3 Rauhala Teija KyRa 16.06 0.02.06 45.01 43.84
4 Traint Christina HSV-OL-W 16.48 0.02.48 41.39 40.31
5 Mäkitalo Kaisa KauKa 16.56 0.02.56 39.33 38.30

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kanko Ruut Koovee 17.30 0.00.00 52.84 46.75
2 Uusitalo Amanda Koovee 18.04 0.00.34 48.62 43.02
3 Pöyhönen Saina RasKa 19.18 0.01.48 43.12 38.15
4 Malmlund Milla Koovee 21.12 0.03.42 37.07 32.80

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suojanen Susanna Koovee 17.22 0.00.00 44.77 44.05
2 Paavola Sannimaari VaHa 18.24 0.01.02 41.46 40.80
3 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 19.11 0.01.49 39.01 38.38
4 Holmberg Laura RasKa 19.31 0.02.09 37.59 36.99
5 Lehtinen Jenna HlS 19.46 0.02.24 36.38 35.80
6 Aumo Katariina Keihäs 20.41 0.03.19 34.06 33.52
7 Aaltonen Katariina S-JKL 21.23 0.04.01 32.27 31.75
8 Paasikivi Veera KangSK 24.33 0.07.11 27.51 27.07
9 Viitala Nina RaN 24.44 0.07.22 26.72 26.29

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 16.40 0.00.00 47.29 46.41
2 Simola Reea Koovee 16.56 0.00.16 45.92 45.06
3 Välkki Lotta TP 17.40 0.01.00 43.40 42.59
4 Sundqvist Ida LS-37 19.22 0.02.42 39.04 38.31
5 Roininen Kiia TP 19.58 0.03.18 37.32 36.63
6 Aho Susanna Hiisi 20.26 0.03.46 35.95 35.28
7 Penttilä Anne HlS 22.07 0.05.27 32.72 32.12
8 Helimets Triin HOK 22.20 0.05.40 31.93 31.33
9 Kokko Mimmu TarpSu 22.26 0.05.46 31.30 30.72
10 Toivanen Netta KyRa 23.32 0.06.52 29.38 28.84
11 Roihupalo Pinja PirHi 25.29 0.08.49 26.71 26.22
12 Salmia Tuuli TarpSu 25.41 0.09.01 26.09 25.60

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 15.05 0.00.00 58.86 52.04
2 Muukkonen Eveliina KangSK 15.19 0.00.14 56.23 49.71
3 Karvonen Tiina SomEsa 15.58 0.00.53 52.27 46.21
4 Salonen Kirsi JRV 16.14 0.01.09 49.77 44.00
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 17.13 0.02.08 45.38 40.12
Nurminen Henna HS HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Nina JRV 14.04 0.00.00 50.75 56.96
2 Konttila Minna Koovee 15.33 0.01.29 44.76 50.24
3 Erola Petra HS 16.10 0.02.06 41.95 47.08
4 Ahvenjärvi Pia Koovee 16.19 0.02.15 40.47 45.42
5 Kleemola Katri PertPe 16.26 0.02.22 39.10 43.88
6 Varjola Johanna Koovee 16.59 0.02.55 36.78 41.28
7 Helen Päivi HlS 17.35 0.03.31 34.51 38.73

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 13.41 0.00.00 62.07 58.42
2 Holm Riikka SiiRa 15.04 0.01.23 54.68 51.47
3 Yli-Kauppila Marika Hiisi 15.28 0.01.47 51.62 48.59
4 Hietanen Pia KuUS 15.55 0.02.14 48.56 45.71
5 Sundqvist Sari LS-37 17.17 0.03.36 43.24 40.70
6 Niinimäki Hanna KyRa 19.57 0.06.16 36.19 34.06

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Anja RiSu 17.18 0.00.00 51.57 51.27
2 Järvinen Tuija HlT 17.38 0.00.20 49.33 49.04
3 Jalanto Terttu KangSK 17.45 0.00.27 47.75 47.47
4 Sarkki Sirkka KeU 17.54 0.00.36 46.11 45.83
5 Annila Heli Koovee 18.16 0.00.58 43.96 43.70
6 Nyholm Satu RaN 19.20 0.02.02 40.38 40.14
7 Koivuniemi Leena RaN 23.58 0.06.40 31.64 31.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Saija KangSK 15.00 0.00.00 51.74 49.85
2 Mikkolainen Mirja VaHa 15.15 0.00.15 50.19 48.36
3 Rajamäki Terhi KangSK 15.21 0.00.21 49.18 47.38
4 Vesanen Terhi KangSK 16.12 0.01.12 45.94 44.27
4 Kallio Arja KeU 16.12 0.01.12 45.94 44.27
6 Lahtinen Terttu IHR 16.21 0.01.21 44.23 42.61
7 Toivanen Tuula RaN 16.51 0.01.51 42.29 40.74
8 Toivonen Merja EE 17.52 0.02.52 39.29 37.86
9 Papinsaari Sirpa KangSK 19.14 0.04.14 35.95 34.64
10 Korpio Aulikki VaHa 19.28 0.04.28 34.97 33.70
11 Virtanen Marjo Hiisi 27.07 0.12.07 24.72 23.81
12 Saari Marita SuSe 30.00 0.15.00 21.99 21.19

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 14.23 0.00.00 50.02 49.11
2 Lavikainen Pirjo KangSK 16.33 0.02.10 42.38 41.62
3 Laukkanen Kirsti HlT 16.34 0.02.11 41.26 40.51
4 Karvonen Pirjo SuSi 16.54 0.02.31 39.38 38.67
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 17.09 0.02.46 37.76 37.07
6 Ahlqvist Kristiina Raus 19.00 0.04.37 33.13 32.53
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 21.19 0.06.56 28.69 28.17

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Soikkeli Orvokki KanSu 19.42 0.00.00 35.72 31.80
2 Luoma Helena Pihkan 19.52 0.00.10 32.77 29.17
3 Venäläinen Kaija VaHa 28.30 0.08.48 20.99 18.68

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 13.46 0.00.00 38.19 39.37
2 Hurskainen Seija VaHa 14.54 0.01.08 32.64 33.65
3 Mikkonen Ritva EsSu 15.20 0.01.34 29.15 30.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja KoS 16.39 0.00.00
2 Järventausta Ennimaria KyRa 16.44 0.00.05
3 Jokinen Johanna Eräp 18.54 0.02.15
4 Marjanen Alva JRV 20.03 0.03.24
5 Malmlund Reeta Koovee 21.47 0.05.08
6 Asp Alisa Koovee 22.54 0.06.15
7 Viitala Sini RaN 28.27 0.11.48

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 14.29 0.00.00
2 Maripuu Helena HOK 16.51 0.02.22
3 Marjanen Venla JRV 18.09 0.03.40
4 Talts Siiri HOK 18.14 0.03.45
5 Laine Anni TP 18.31 0.04.02
6 Mustajoki Villa TP 20.14 0.05.45
7 Savisaari Outi TP 20.32 0.06.03
8 Koukku Kiia TP 23.35 0.09.06
Nurminen Kaarina KangSK HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietanen Pihla KS 16.39 0.00.00
2 Laine Noora TP 19.30 0.02.51
3 Ahvenjärvi Emma Koovee 19.34 0.02.55
4 Valio Salla TP 20.10 0.03.31
5 Martikainen Aava TP 23.25 0.06.46
Keskula Eliise HOK HYL -
Varjola Lotta Koovee HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 8.50 0.00.00
2 Yliaho Iiris Koovee 11.00 0.02.10
3 Helminen Tiia JRV 11.42 0.02.52
4 Aalto Aura TP 14.23 0.05.33
Rantala Vilma KangSK HYL -
Roihupalo Silja PirHi HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 13.47 0.00.00
2 Kulju Eevi Keihäs 14.26 0.00.39
3 Takala Kaisa TP 14.53 0.01.06
4 Jauhiainen Sara OrPo 32.06 0.18.19
Kaikkonen Oona Koovee HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erämaja Johanna HlT 15.29 0.00.00
2 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 18.55 0.03.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 7.38 0.00.00
2 Saarikko Sami TP 7.57 0.00.19
3 Sivonen Miro TP 8.33 0.00.55
3 Lahikainen Aaro TP 8.33 0.00.55
5 Vaasvainio Verneri TP 9.38 0.02.00

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harju Tuomas EE 8.48 0.00.00
2 Kulju Kalle Keihäs 8.53 0.00.05
3 Pesu Akseli TP 10.40 0.01.52
4 Koivisto Eemil EE 11.16 0.02.28
5 Verho Oskari TP 11.22 0.02.34
6 Ritala Arttu TP 12.06 0.03.18
7 Lehtovirta Eetu TP 12.20 0.03.32
8 Hollanti Iivari TP 13.05 0.04.17
9 Uusitalo Joni KangSK 15.04 0.06.16
10 Pimiä Joona TP 16.04 0.07.16
11 Levä Aati TP 18.52 0.10.04

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpi Matias TP 13.02 0.00.00
2 Ritala Samu TP 13.04 0.00.02
3 Skyttä Akseli TP 13.27 0.00.25
4 Lemberg Anton TP 13.35 0.00.33
5 Jauhiainen Santtu OrPo 15.17 0.02.15
6 Paju Vilho TP 21.01 0.07.59
7 Liuha Veeti SuSe 22.26 0.09.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Nella Keihäs 8.45 0.00.00
2 Varjola Mette Koovee 9.35 0.00.50
3 Eller Maria HOK 9.49 0.01.04
4 Ojala Linnea Keihäs 10.44 0.01.59
5 Myllykoski Pihla TP 11.14 0.02.29

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 8.25 0.00.00
2 Kesküla Herta HOK 9.28 0.01.03
3 Märkälä Veera TP 10.09 0.01.44
4 Väistökoski Meri TP 10.19 0.01.54
5 Leppänen Sara Keihäs 10.37 0.02.12
6 Lauttajärvi Siiri VaHa 10.41 0.02.16
7 Niittylahti Tiia EE 10.47 0.02.22
8 Lämsä Moona VaHa 13.40 0.05.15
9 Mustajoki Hulda TP 29.36 0.21.11

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mähönen Ella TP 9.27 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 9.56 0.00.29
3 Yliaho Reetta Koovee 10.58 0.01.31
4 Kukkola Sara Keihäs 15.22 0.05.55
5 Liuha Viivi SuSe 26.06 0.16.39
6 Hossi Meri TP 28.19 0.18.52