FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka ja HOK
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 35.03 0.00.00 84.02 83.61
2 Vanhanen Konsta IkNV 37.30 0.02.27 77.95 77.56
3 Parkkinen Ville IkNV 38.36 0.03.33 75.15 74.78
4 Sipilä Mikko KangSK 39.16 0.04.13 73.31 72.95
5 Laitinen Justus Koovee 40.51 0.05.48 69.93 69.59
6 Mähönen Jouni TP 41.27 0.06.24 68.39 68.05
7 Nissinen Jani Hiisi 41.47 0.06.44 67.31 66.98
8 Annila Petri Koovee 43.07 0.08.04 64.72 64.40
9 Taanila Henri IkNV 43.44 0.08.41 63.30 62.99
10 Pesu Raino TP 44.04 0.09.01 62.32 62.01
11 Kallio Kari Koovee 44.05 0.09.02 61.80 61.49
12 Bruguière André RaN 44.08 0.09.05 61.23 60.92
13 Kommio Jere HlS 44.25 0.09.22 60.34 60.04
14 Nissinen Timo KuoSu 47.34 0.12.31 55.88 55.60
15 Lehtola Samu KangSK 48.43 0.13.40 54.11 53.84
16 Nurminen Jussi VaHa 48.57 0.13.54 53.40 53.13
17 Korhonen Jyri VaHa 50.52 0.15.49 50.95 50.70
18 Kannus Kristian KangSK 51.01 0.15.58 50.37 50.12
19 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 51.16 0.16.13 49.69 49.45
20 Pekkola Jani RastiE4 1.05.16 0.30.13 38.69 38.50
21 Kankare Mikko SomEsa 1.15.38 0.40.35 33.10 32.93
Savolainen Eetu IkNV EIL -
Linnainmaa Lauri Koovee EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riihimäki Mikko Koovee 44.55 0.00.00 49.64 48.84
2 Samposalo Kai KangSK 55.27 0.10.32 37.19 36.60
3 Salo Teemu TP 58.04 0.13.09 32.64 32.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mamia Tero Koovee 38.37 0.00.00 53.69 50.68
2 Lepo Jari VaHa 39.10 0.00.33 52.32 49.39
3 Lauronen Petteri Lynx 40.16 0.01.39 50.30 47.48
4 Riikonen Jarno TP 43.31 0.04.54 45.99 43.41
5 Haakana Tommi TarpSu 45.20 0.06.43 43.62 41.18
6 Korhonen Pietari TarpSu 50.06 0.11.29 38.99 36.81
7 Konttila Janne Koovee 50.20 0.11.43 38.34 36.19
8 Kyckling Kim Eräp 54.55 0.16.18 34.70 32.76
9 Liponkoski Sami TP 57.12 0.18.35 32.90 31.06
10 Suuriniemi Timo HauSi 1.01.33 0.22.56 30.19 28.49
11 Välkki Antti TP 1.08.46 0.30.09 26.67 25.17
12 Alajoutsi Jukka Koovee 1.21.38 0.43.01 22.17 20.93
13 Saarikko Samuli TP 1.26.45 0.48.08 20.59 19.44
14 Pajula Harri KangSK 1.30.04 0.51.27 19.57 18.47

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Lasse-Pekka KangSK 47.03 0.00.00 52.23 51.67
2 Leipijärvi Joona HlS 49.04 0.02.01 46.33 45.83
3 Niinimäki Rasmus IkNV 51.11 0.04.08 40.81 40.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 35.05 0.00.00 66.68 65.74
2 Kuusinen Petri HlS 36.46 0.01.41 63.07 62.17
3 Numminen Mika UrjU 37.50 0.02.45 60.74 59.88
4 Aho Jarmo PäLuLu 41.43 0.06.38 54.59 53.82
5 Venäläinen Toni VaHa 42.14 0.07.09 53.44 52.68
6 Koski Timo Koovee 42.22 0.07.17 52.78 52.04
7 Ketola Juha Koovee 42.38 0.07.33 51.97 51.23
8 Jokela Jari RaN 43.48 0.08.43 50.11 49.40
9 Kujanpää Jukka KangSK 44.09 0.09.04 49.25 48.55
10 Erkkilä Jari HlS 45.56 0.10.51 46.89 46.22
11 Ruuska Vesa KangSK 46.40 0.11.35 45.71 45.06
12 Mäkelä Markku ViRuS 49.21 0.14.16 42.80 42.20
13 Korhonen Jussi HlS 50.43 0.15.38 41.24 40.66
14 Mustajoki Sami TP 54.16 0.19.11 38.17 37.62
15 Sikkinen Kari KangSK 1.03.36 0.28.31 32.24 31.78
16 Hirvonen Petri EE 1.07.18 0.32.13 30.16 29.73
17 Kommio Jyrki HlS 1.07.43 0.32.38 29.67 29.25
18 Kuusisto Seppo Koovee 1.09.23 0.34.18 28.66 28.25
Ahola Tuomo KangSK EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Venla TP 34.34 0.00.00 85.43 83.55
2 Saue Elo Koovee 36.58 0.02.24 79.08 77.35
3 Pesu Mervi TP 38.35 0.04.01 75.00 73.36
4 Paunonen Tuuli Koovee 40.05 0.05.31 71.46 69.89
5 Anttila Liisa Koovee 40.50 0.06.16 69.42 67.90
6 Hara Marika Koovee 41.33 0.06.59 67.52 66.04
7 Laine Maria TP 41.49 0.07.15 66.38 64.92
8 Siivonen Hanna-Mari Koovee 42.49 0.08.15 64.14 62.73
9 Liuha Riina KangSK 43.00 0.08.26 63.18 61.79
10 Taanila Anni IkNV 43.50 0.09.16 61.30 59.96
11 Schutskoff Mari KangSK 44.54 0.10.20 59.19 57.89
12 Mäkinen Essi VaHa 46.59 0.12.25 55.94 54.71
13 Mähönen Emmi TP 49.45 0.15.11 52.23 51.09
14 Kauppila Terhi TP 51.37 0.17.03 49.77 48.68
15 Mikkolainen Päivi VaHa 54.18 0.19.44 46.77 45.74
16 Jalanto Essi KangSK 55.31 0.20.57 45.21 44.22

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 30.49 0.00.00 58.20 57.38
2 Mäki Pekka KangSK 31.23 0.00.34 56.49 55.69
3 Kallio Jukka TP 31.54 0.01.05 54.93 54.15
4 Nyholm Thomas Trian 33.54 0.03.05 51.08 50.35
5 Salonen Timo VaHa 34.16 0.03.27 49.93 49.22
6 Harju Juha-Pekka TP 37.05 0.06.16 45.58 44.93
7 Laasonen Mauri TP 37.57 0.07.08 43.99 43.37
8 Malmlund Heikki Koovee 40.03 0.09.14 41.17 40.58
9 Isokallio Pasi RaN 41.20 0.10.31 39.39 38.83
10 Ala-Mäyry Pekka Koovee 41.53 0.11.04 38.38 37.83
10 Salomaa Riku TP 41.53 0.11.04 38.38 37.83
12 Taubert Tero Koovee 49.15 0.18.26 31.80 31.34
13 Ijäs Vesa TarpSu 54.27 0.23.38 28.38 27.98
14 Syrjänen Jukka Koovee 1.20.55 0.50.06 18.84 18.57
Karjalainen Jussi KangSK EIL -
Itkonen Raimo S-JKL EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkamo Severi Koovee 29.17 0.00.00 54.50 55.10
2 Kivikko Antti HlS 32.32 0.03.15 47.83 48.35
3 Huhtanen Kiri TP 34.32 0.05.15 43.90 44.39
4 Ketola Akseli Koovee 34.59 0.05.42 42.20 42.66
5 Kommio Niko HlS 37.19 0.08.02 38.49 38.91
6 Hakala Petteri RaN 41.07 0.11.50 33.96 34.34
7 Suonurmi Vesa KyRa 48.52 0.19.35 27.76 28.07

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 29.26 0.00.00 61.31 60.74
2 Ahonen Pekka HauSi 30.29 0.01.03 58.67 58.13
3 Kukonlehto Kyösti VaHa 36.01 0.06.35 49.22 48.76
4 Granholm Tommi Koovee 36.56 0.07.30 47.56 47.12
5 Helle Markku SaPu 38.11 0.08.45 45.59 45.16
6 Papinsaari Kari KangSK 38.17 0.08.51 45.05 44.63
7 Aalto Aimo RaN 39.15 0.09.49 43.54 43.13
8 Virkki Antti HlS 40.02 0.10.36 42.29 41.90
9 Pitkänen Juhani TP 40.32 0.11.06 41.37 40.99
10 Rajamäki Timo KyRa 41.02 0.11.36 40.48 40.11
11 Vehmaa Hannu Koovee 42.20 0.12.54 38.86 38.50
12 Laukkanen Erkki KangSK 44.06 0.14.40 36.95 36.60
13 Aasla Hannu RaN 44.08 0.14.42 36.56 36.22
14 Jalanto Esko KangSK 45.33 0.16.07 35.07 34.74
15 Toivonen Jari EE 46.45 0.17.19 33.83 33.51
16 Kittilä Pekka HlS 48.44 0.19.18 32.13 31.83
17 Ylikoski Kari TP 54.54 0.25.28 28.23 27.96
18 Julkunen Pasi TP 55.22 0.25.56 27.70 27.44
Ukkonen Leo TP EIL -
Leppälä Martti HlS EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 36.07 0.00.00
2 Laine Anu HlS 46.29 0.10.22

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Minna Koovee 44.29 0.00.00 42.12 36.88
2 Haapamäki Jatta Eräp 48.00 0.03.31 37.08 32.47
3 Naskali Liisa KyRa 56.54 0.12.25 29.63 25.95
4 Haavisto Päivi KyRa 1.09.36 0.25.07 22.88 20.04
Mähönen Riitta TP EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Netta KangSK 34.18 0.00.00 63.82 62.48
2 Saarijärvi Salla TP 36.27 0.02.09 58.26 57.03
3 Lohikainen Milla RaVa 36.47 0.02.29 55.94 54.77
4 Julkunen Sonja TP 40.42 0.06.24 48.95 47.92
5 Kanko Ruut Koovee 42.39 0.08.21 45.17 44.22
6 Korpio Liisa VaHa 1.10.06 0.35.48 26.54 25.99

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 30.07 0.00.00 49.31 49.02
2 Nieminen Aki RaN 30.28 0.00.21 48.34 48.05
3 Toivonen Esa TarpSu 33.29 0.03.22 43.61 43.35
4 Koskinen Kaj VaHa 33.55 0.03.48 42.69 42.44
5 Laakso Antero PunKu 34.28 0.04.21 41.65 41.40
6 Lähteenmäki Hannu HlT 35.06 0.04.59 40.55 40.31
7 Pietilä Pekka KangSK 35.16 0.05.09 40.00 39.77
8 Rustari Mauri ViRuS 36.29 0.06.22 38.33 38.10
9 Laine Esa TP 37.02 0.06.55 37.43 37.20
10 Kartaslammi Ari KyRa 37.12 0.07.05 36.93 36.71
11 Hirvelä Reijo PunKu 39.41 0.09.34 34.30 34.10
12 Liukkala Pekka HauSi 40.08 0.10.01 33.61 33.41
13 Huikkola Markku KangSK 41.54 0.11.47 31.90 31.71
14 Salminen Pertti PäLuLu 41.58 0.11.51 31.55 31.37
15 Rajala Markku PäLuLu 43.01 0.12.54 30.49 30.31
16 Nurminen Ari VaHa 50.13 0.20.06 25.88 25.72
17 Helenius Jyrki RaN 52.38 0.22.31 24.45 24.31
18 Mäki Erkki EE 1.02.32 0.32.25 20.38 20.26
19 Karvonen Jorma TarpSu 1.14.11 0.44.04 17.02 16.91
Koski Harri TarpSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Jussi KangSK 34.07 0.00.00 45.45 45.11
2 Keränen Kauko UrjU 34.47 0.00.40 44.16 43.83
3 Savonen Esko HlS 35.01 0.00.54 43.45 43.13
4 Hillo Heikki VaHa 35.25 0.01.18 42.55 42.24
5 Kerkola Pekka HlT 36.11 0.02.04 41.25 40.94
6 Pusa Raimo ViRuS 38.05 0.03.58 38.81 38.52
7 Lahdenniemi Heikki SahKu 39.37 0.05.30 36.94 36.67
8 Haarajoki Matti TP 40.37 0.06.30 35.67 35.41
9 Huhta Tapani KangSK 40.53 0.06.46 35.08 34.82
10 Valta Matti JRV 41.27 0.07.20 34.25 34.00
11 Lahdenniemi Pekka SahKu 44.51 0.10.44 31.33 31.10
12 Salonen Pertti HauSi 45.34 0.11.27 30.52 30.29
13 Roivas Matti UrjU 45.37 0.11.30 30.17 29.95
14 Talvitie Heikki RaiKu 46.15 0.12.08 29.44 29.22
15 Koskinen Timo VaHa 46.29 0.12.22 28.98 28.77
16 Kurikka Pekka UrjU 48.49 0.14.42 27.30 27.10
Henriksson Jouko HlS KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Anu EE 43.17 0.00.00 43.15 43.03
2 Niinimäki Hanna KyRa 48.19 0.05.02 35.76 35.65
3 Schüle Katja Koovee 52.22 0.09.05 30.32 30.23

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taubert Iiris Koovee 31.31 0.00.00 55.35 54.50
2 Rintanen Heini KangSK 32.12 0.00.41 53.16 52.35
3 Rautakorpi Miina KangSK 34.48 0.03.17 48.25 47.51
4 Lehtinen Jenna HlS 35.34 0.04.03 46.29 45.58
5 Suojanen Susanna Koovee 36.31 0.05.00 44.19 43.51
6 Siren Saara TP 36.48 0.05.17 42.96 42.30
7 Aho Varpu VaHa 38.47 0.07.16 39.92 39.31
8 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 52.30 0.20.59 28.87 28.43
9 Viitala Nina RaN 1.14.13 0.42.42 19.98 19.67
Pitkänen Salla TP EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 18.41 0.00.00 63.84 62.15
2 Viilo Lasse TP 20.41 0.02.00 57.12 55.62
3 Koivuniemi Sakari RaN 20.44 0.02.03 56.45 54.96
4 Joutsensaari Jeremias KangSK 20.45 0.02.04 55.86 54.39
5 Vesterinen Arttu TP 21.04 0.02.23 54.49 53.05
6 Saarnijoki Miska TP 21.31 0.02.50 52.83 51.44
7 Oksanen Teemu IkNV 22.24 0.03.43 50.25 48.92
7 Oksa Antti-Jussi TarpSu 22.24 0.03.43 50.25 48.92
9 Kontio Kimmo KangSK 23.17 0.04.36 47.38 46.13
10 Laakso Ville HlS 23.41 0.05.00 46.11 44.89
11 Ketola Lauri Koovee 23.59 0.05.18 45.07 43.88
12 Westerlund Otso Koovee 25.04 0.06.23 42.67 41.55
13 Lammi Antti Koovee 25.49 0.07.08 41.00 39.92
14 Ahola Mikko KangSK 26.06 0.07.25 40.13 39.07
15 Keronen Leevi TP 28.33 0.09.52 36.29 35.34
16 Marttila Otso KangSK 31.10 0.12.29 32.89 32.02
17 Laakso Eemeli Keihäs 31.43 0.13.02 31.96 31.12
Konttila Eemi Koovee EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 28.45 0.00.00 37.88 37.66
2 Rajamäki Matti KyRa 32.24 0.03.39 33.05 32.86
3 Hovikorpi Aarno HlS 32.42 0.03.57 32.19 32.01
4 Mäkinen Juhani SalRe 38.17 0.09.32 27.02 26.87
5 Kuusisto Kalevi HlT 42.09 0.13.24 24.11 23.98
6 Soimasuo Juhani Eräp 42.46 0.14.01 23.34 23.21
7 Niemi Pentti HauSi 43.23 0.14.38 22.59 22.46
8 Mattila Kari EE 47.54 0.19.09 20.08 19.97
9 Korpela Kalevi TP 59.56 0.31.11 15.75 15.66
Latvala Timo EE HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 25.43 0.00.00 65.07 64.62
2 Aalto Pirjo RaN 25.57 0.00.14 63.60 63.16
3 Salomaa Pirita TP 29.29 0.03.46 55.21 54.82
4 Hovikorpi Auli HlS 33.10 0.07.27 48.39 48.05
5 Nyholm Satu RaN 35.07 0.09.24 45.05 44.74
6 Huhtanen Meri TP 35.20 0.09.37 44.13 43.82
7 Kuittinen Soili TP 36.30 0.10.47 42.09 41.80
8 Annila Heli Koovee 37.24 0.11.41 40.47 40.19
9 Jalanto Terttu KangSK 38.59 0.13.16 38.24 37.98
10 Virekunnas Päivi TP 43.00 0.17.17 34.14 33.90
11 Mankkinen Minna-Liisa TP 43.32 0.17.49 33.20 32.97
Koivuniemi Leena RaN KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Terhi KangSK 30.44 0.00.00 50.15 48.09
2 Mikkolainen Mirja VaHa 37.57 0.07.13 39.75 38.11
3 Toivonen Merja EE 37.58 0.07.14 38.86 37.26
4 Korpio Aulikki VaHa 38.14 0.07.30 37.72 36.17
5 Papinsaari Sirpa KangSK 1.00.29 0.29.45 23.30 22.34
6 Toivanen Tuula RaN 1.10.45 0.40.01 19.45 18.65
Laurila Saija KangSK HYL -
Kananen Eeva TP KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 32.30 0.00.00 39.38 38.08
2 Erkkilä Olavi HlS 33.47 0.01.17 37.17 35.95
3 Virtanen Ilari HlS 36.13 0.03.43 34.01 32.89
4 Houni Mikko EE 36.37 0.04.07 32.99 31.90
5 Koipijärvi Erkki Eräp 37.49 0.05.19 31.30 30.27
6 Paavola Seppo EE 42.18 0.09.48 27.42 26.52
6 Hakala Rauno EE 42.18 0.09.48 27.42 26.52
8 Nisula Alpo Eräp 42.28 0.09.58 26.18 25.32
9 Mikkola Antti UrjU 52.25 0.19.55 20.75 20.07

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tuire TP 36.59 0.00.00
2 Lavikainen Pirjo KangSK 44.22 0.07.23
Laukkanen Kirsti HlT EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 32.20 0.00.00 47.55 46.67
2 Sulander Mirja-Liisa EE 35.59 0.03.39 42.01 41.23
3 Ahonen Ulla HlS 36.40 0.04.20 40.53 39.78
4 Lankia Hilkka TP 36.46 0.04.26 39.72 38.99
5 Mononen Ritva HlS 37.55 0.05.35 37.84 37.14
6 Koskinen Marja-Terttu VaHa 38.34 0.06.14 36.54 35.86
7 Venäläinen Kaija VaHa 39.20 0.07.00 35.18 34.53
8 Lahtinen Marjatta Koovee 39.54 0.07.34 34.04 33.40
9 Kajava Ritva HlS 40.21 0.08.01 33.02 32.41
10 Savonen Leena HlS 41.30 0.09.10 31.49 30.90

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Ella Koovee 20.21 0.00.00 59.00 58.85
2 Keränen Jenni HlS 23.12 0.02.51 51.19 51.07
3 Lehtinen Meiju HlS 23.40 0.03.19 49.64 49.52
4 Kuusinen Sanni HlS 24.05 0.03.44 48.25 48.13
5 Kukonlehto Hilda KangSK 25.10 0.04.49 45.66 45.55
6 Yli-Hietanen Saara TP 26.42 0.06.21 42.56 42.45
7 Keränen Maija HlS 26.48 0.06.27 41.92 41.81
8 Haavisto Veera IkNV 27.05 0.06.44 41.00 40.90
9 Simola Reea Koovee 27.36 0.07.15 39.77 39.67
10 Välkki Lotta TP 28.02 0.07.41 38.70 38.60
11 Avelin Melina HlS 28.15 0.07.54 37.94 37.85
12 Leipijärvi Jenna HlS 29.03 0.08.42 36.46 36.37
13 Pinola Sarianna RaN 43.45 0.23.24 23.91 23.85
14 Mattila Elisa KyRa 44.09 0.23.48 23.41 23.35
15 Metsälä Emma HlS 52.41 0.32.20 19.37 19.32
Tiitola Tuuli KangSK EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 20.59 0.00.00 38.78 37.15
2 Rantala Mauri RaN 23.25 0.02.26 33.01 31.63
3 Mikkonen Arvo TarpSu 24.57 0.03.58 29.35 28.12
4 Brax Asko TP 30.57 0.09.58 22.35 21.41

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enqvist Eino JRV 53.12 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hurskainen Seija VaHa 26.22 0.00.00 39.26 38.12
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 27.03 0.00.41 36.36 35.30
3 Lahtinen Raija VaHa 29.12 0.02.50 31.91 30.98
4 Jalkanen Marke VaHa 32.59 0.06.37 26.68 25.91

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Raija HlS 32.53 0.00.00 23.30 22.29
2 Äijälä Maija KangSK 46.03 0.13.10 15.39 14.72
3 Brax Leena TP 47.55 0.15.02 13.59 13.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Vertti Koovee 14.44 0.00.00
2 Matinheikki Leo TP 14.51 0.00.07
3 Aho Ilmari VaHa 15.04 0.00.20
4 Rissanen Antti TP 15.31 0.00.47
5 Toivonen Vilhelm KangSK 15.46 0.01.02
6 Piippo Emil KangSK 15.54 0.01.10
7 Väliharju Joonas TP 17.16 0.02.32
8 Schüle Joel Koovee 17.18 0.02.34
9 Takala Jaakko TP 19.23 0.04.39
10 Ketola Kristian Koovee 19.48 0.05.04
11 Naskali Lauri KyRa 20.54 0.06.10
12 Mäkipää Rasmus RaN 21.25 0.06.41
13 Anttila Pyry KangSK 22.00 0.07.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Niilo LHR 14.41 0.00.00
2 Ahola Topias KangSK 15.28 0.00.47
3 Koskinen Eemil RaN 16.48 0.02.07
4 Konttila Akseli Koovee 17.16 0.02.35
5 Salonen Seeti VaHa 17.38 0.02.57
6 Mustajoki Olli TP 17.54 0.03.13
7 Niinimäki Kasimir IkNV 18.42 0.04.01
8 Kivelä Eemeli KangSK 19.52 0.05.11
9 Aaltio Eerik VaHa 20.10 0.05.29
10 Lautamäki Matias HlS 21.31 0.06.50
11 Kivelä Valtteri KangSK 23.27 0.08.46
12 Rintanen Matti KangSK 25.28 0.10.47
13 Heinimaa Valtteri KangSK 26.02 0.11.21
14 Alajoutsi Jasper Koovee 26.36 0.11.55
15 Olkkonen Vili KangSK 33.53 0.19.12
16 Valkolehto Tommi RaN 35.39 0.20.58
Viilo Tommi TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Heta HlS 13.16 0.00.00
2 Simola Rosa Koovee 14.15 0.00.59
3 Niemelä Hilla Koovee 14.17 0.01.01
4 Kuusisto Idaliina Koovee 14.27 0.01.11
5 Jussila Ida TP 14.34 0.01.18
6 Metsälä Essi HlS 15.15 0.01.59
7 Järventausta Ennimaria KyRa 16.34 0.03.18
8 Mäenpää Maija HlS 17.24 0.04.08
9 Jokinen Johanna Eräp 19.37 0.06.21
10 Hirvonen Julia KyRa 20.51 0.07.35
11 Keränen Kaisa HlS 21.03 0.07.47
12 Koski Katariina Koovee 21.36 0.08.20
13 Viitala Sini RaN 36.54 0.23.38
Asp Alisa Koovee HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmia Tessa TarpSu 13.56 0.00.00
2 Leinamo Sonja Keihäs 14.54 0.00.58
3 Savisaari Outi TP 15.56 0.02.00
4 Laukkanen Laura TarpSu 16.37 0.02.41
5 Joensivu Inka VaHa 22.20 0.08.24

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Elmeri LHR 11.07 0.00.00
2 Schüle Oliver Koovee 12.08 0.01.01
3 Leinamo Tuomas Keihäs 12.53 0.01.46
4 Mähönen Veeti TP 12.54 0.01.47
5 Liponkoski Aapo TP 13.06 0.01.59
6 Väliharju Ville TP 13.10 0.02.03
7 Tukiainen Otso TP 13.28 0.02.21
8 Raitanen Konsta TP 13.42 0.02.35
9 Kaukinen Mikael RaN 14.14 0.03.07
10 Alajoutsi Oliver Koovee 15.15 0.04.08
11 Kupiainen Tuukka Koovee 15.33 0.04.26
12 Nieminen Lauri VaHa 16.23 0.05.16
13 Takala Heikki TP 16.31 0.05.24
14 Mäenpää Matias TP 16.33 0.05.26
15 Salomaa Roope TP 17.23 0.06.16
16 Aho Rauli VaHa 17.50 0.06.43
17 Lehtiniemi Eino RaN 24.02 0.12.55
18 Suojanen Henri Koovee 25.03 0.13.56
Isokallio Lauri RaN EIL -
Tukiainen Jyry TP HYL -
Välkki Totte TP HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 9.55 0.00.00
2 Niemelä Hetta Koovee 11.13 0.01.18
3 Kontio Katri KangSK 11.24 0.01.29
4 Tikkakoski Ilona TP 11.52 0.01.57
5 Kuusinen Saana HlS 13.22 0.03.27
6 Pesu Vilma TP 13.59 0.04.04
7 Imberg Venla HlS 14.09 0.04.14
8 Helen Janette HlS 15.31 0.05.36
8 Häkkinen Pihla Koovee 15.31 0.05.36
10 Laakso Elmiina Keihäs 16.10 0.06.15
11 Yli-Hietanen Silja TP 16.24 0.06.29
12 Heinimaa Venla KangSK 17.33 0.07.38
13 Matinheikki Liisa TP 18.45 0.08.50
14 Pajula Siiri KangSK 19.24 0.09.29
15 Olkkonen Veera KangSK 23.30 0.13.35
16 Valio Salla TP 35.27 0.25.32
Kontkanen Ida KangSK EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustajoki Aapo TP 21.46 0.00.00
2 Purimo Jesse OrPo 32.03 0.10.17
3 Äärilä Joonas RaN 48.26 0.26.40
4 Nousiainen Olli TP 51.33 0.29.47
Mäntylä Miska Koovee EIL -
Kyckling Toivo Eräp HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schmidt Emilia TP 14.34 0.00.00
2 Takala Kaisa TP 18.28 0.03.54
3 Nieminen Saana TP 22.17 0.07.43
4 Aalto Aura TP 24.15 0.09.41
5 Översti Elli VaHa 28.19 0.13.45
6 Nummela Laura OrPo 45.19 0.30.45

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liponkoski Eino TP 14.54 0.00.00
2 Koskinen Eemil TP 16.37 0.01.43
3 Joensivu Kasper VaHa 16.49 0.01.55
4 Pesu Akseli TP 17.01 0.02.07
5 Simola Jere Koovee 17.12 0.02.18
6 Lahikainen Aaro TP 17.52 0.02.58
7 Saarikko Sami TP 18.01 0.03.07
8 Filppula Juho VaHa 18.23 0.03.29
9 Vennelä Nuutti KangSK 20.34 0.05.40
10 Taubert Johannes Koovee 22.03 0.07.09
11 Konttila Milo Koovee 22.10 0.07.16
12 Riikonen Aatos TP 22.21 0.07.27
13 Liponkoski Onni TP 23.06 0.08.12
14 Vaasvainio Verneri TP 23.13 0.08.19
15 Koivunen Visa KangSK 24.31 0.09.37
16 Järvensivu Pyry OrPo 29.14 0.14.20
17 Lehtovirta Eetu TP 31.09 0.16.15
18 Harju Tuomas EE 31.28 0.16.34
19 Schüle Elias Koovee 32.27 0.17.33
20 Sivonen Miro TP 36.17 0.21.23
21 Verho Oskari TP 36.33 0.21.39
22 Nummela Luukas OrPo 44.59 0.30.05
23 Purimo Aaro OrPo 47.51 0.32.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Emma TP 15.40 0.00.00
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 17.47 0.02.07
3 Kontio Kirsi KangSK 19.08 0.03.28
4 Salonen Heidi Koovee 19.29 0.03.49
5 Naskali Johanna KyRa 19.31 0.03.51
6 Alakoski Siiri TP 20.32 0.04.52
7 Jauhiainen Sara OrPo 21.34 0.05.54
8 Väistökoski Meri TP 22.25 0.06.45
9 Laine Nella Keihäs 22.42 0.07.02
10 Lampinen Siina TP 22.54 0.07.14
11 Pajula Eveliina KangSK 27.26 0.11.46
12 Rajala Ella TarpSu 28.03 0.12.23
13 Rajala Saara TarpSu 28.22 0.12.42
14 Kaikkonen Oona Koovee 28.31 0.12.51
15 Laakso Liisa Keihäs 30.19 0.14.39
16 Myllykoski Pihla TP 30.39 0.14.59
17 Lauttajärvi Siiri VaHa 32.53 0.17.13
18 Rintanen Anni KangSK 39.14 0.23.34
19 Nieminen Reetta VaHa 42.08 0.26.28
20 Niskala Pinja TP 51.51 0.36.11
21 Häkkinen Kaisla Koovee 1.48.11 1.32.31
Haanpää Venla TP EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Lauri Koovee 20.36 0.00.00
2 Koivunen Panu KangSK 26.15 0.05.39
3 Riikonen Eevert TP 26.56 0.06.20
4 Kallio Kaarlo RaN 32.01 0.11.25
5 Siivonen Eero Koovee 32.44 0.12.08
6 Jauhiainen Santtu OrPo 36.46 0.16.10
7 Kallio Aleksi ViRuS 38.34 0.17.58
8 Verho Ilmari TP 1.25.08 1.04.32
Ketola Lauri TP EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanni Koovee 18.26 0.00.00
2 Mähönen Ella TP 20.24 0.01.58
3 Taubert Hertta Koovee 26.32 0.08.06
4 Liuha Vilma KangSK 36.39 0.18.13
5 Lauttajärvi Lotta VaHa 41.19 0.22.53
6 Kymäläinen Lydia OrPo 48.57 0.30.31