FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti / aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Juha-Matti LoJa 15.36 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 15.43 0.00.00 61.66 67.99
2 Parttimaa Timo AngA 16.23 0.00.40 58.63 64.65
3 Pulli Antero RR 17.02 0.01.19 55.89 61.63
4 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 17.26 0.01.43 54.12 59.67
5 Liljeström Kimmo HS 18.11 0.02.28 51.42 56.69
6 Nyman Jörgen Raseborg 18.20 0.02.37 50.53 55.72
7 Tilli Juha Lynx 18.30 0.02.47 49.61 54.70
8 Kulmala Mika RR 18.38 0.02.55 48.80 53.81
9 Lahtinen Jukka HiKi 18.44 0.03.01 48.08 53.02
10 Kantola Mika LS-37 18.58 0.03.15 47.04 51.87
11 Uusitalo Tero EsAk 19.01 0.03.18 46.47 51.23
12 Venäläinen Toni VaHa 19.04 0.03.21 45.90 50.61
13 Sundqvist Jari LS-37 19.14 0.03.31 45.05 49.68
14 Pirtilä Timo KyS 19.22 0.03.39 44.30 48.85
15 Laine Arttu EsSu 20.17 0.04.34 41.88 46.18
16 Hällström af Anders OK77 21.10 0.05.27 39.73 43.80
17 Laaksonen Petri AngA 23.09 0.07.26 35.95 39.64
18 Taipale Antti-Olli LS-37 23.58 0.08.15 34.37 37.90
Sippu Visa InkTe EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Molnar Geza RaVa 17.49 0.00.00 50.15 55.19
2 Mättölä Ali EsSu 17.52 0.00.03 49.33 54.28
3 Kiviniitty Jyrki HS 18.12 0.00.23 47.76 52.55
4 Väyrynen Timo KyS 18.34 0.00.45 46.16 50.79
5 Lahtinen Jari IHR 18.59 0.01.10 44.50 48.97
6 Tuomi Pertti AskU 19.13 0.01.24 43.33 47.68
7 Vuorinen Hannu KyS 19.50 0.02.01 41.37 45.52
8 Selin Tommy EsAk 20.05 0.02.16 40.25 44.29
9 Nummela Arto MU 20.49 0.03.00 38.24 42.08
10 Hietanen Ari KuUS 21.00 0.03.11 37.33 41.08
11 Liukkonen Jari IHR 21.32 0.03.43 35.84 39.44
Hietaoja Jarkko HS HYL -
Mäkipää Kalevi Hiisi EIL -
Kopra Jyrki TurSa EIL -
Holopainen Jouni EsAk EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 18.15 0.00.00 46.88 52.39
2 Jurvakainen Jari S-JKL 21.10 0.02.55 38.40 42.91
3 Svärd Rune Trian 22.13 0.03.58 34.66 38.73
4 Aaltonen Ismo HyRa 28.08 0.09.53 25.85 28.89

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Esa HS 15.42 0.00.00 47.48 40.90
2 Engblom Christian Lynx 16.31 0.00.49 44.38 38.23
3 Lehtiniemi Pekka SaSu 17.13 0.01.31 41.85 36.06
4 Tuomaala Juhani KoS 17.17 0.01.35 40.97 35.30
5 Hakola Martti RiSu 18.01 0.02.19 38.61 33.27
6 Moisander Jouni RaVi 22.20 0.06.38 30.59 26.36
7 Ahlqvist Hannu Raus 22.37 0.06.55 29.66 25.56
8 Nykänen Pentti Jyry 23.18 0.07.36 28.26 24.35
Väätäinen Seppo EsSu HYL -
Kotala Markku LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 16.18 0.00.00 46.15 44.81
2 Koistinen Leo VaRa 17.26 0.01.08 42.56 41.32
3 Liitiäinen Reijo Trian 17.44 0.01.26 41.26 40.06
4 Nippala Juhani Jyry 18.14 0.01.56 39.57 38.42
5 Hyvönen Eero PorvU 18.35 0.02.17 38.27 37.16
6 Kallio Erkki LoJa 19.17 0.02.59 36.35 35.29
7 Parviainen Martti XYZ 21.21 0.05.03 32.35 31.41
8 Pusa Raimo ViRuS 21.59 0.05.41 30.95 30.05
9 Rajamäki Jussi HS 23.22 0.07.04 28.68 27.85
10 Partanen Risto HyRa 23.24 0.07.06 28.20 27.38
11 Terävä Seppo XYZ 23.38 0.07.20 27.49 26.69
12 Harju Hannu EsSu 24.43 0.08.25 25.87 25.12

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 11.35 0.00.00 38.50 41.44
2 Kivistö Erkki Pihkan 11.56 0.00.21 36.81 39.63
3 Reinikainen Pentti Jyry 12.03 0.00.28 35.90 38.64
4 Hovikorpi Aarno HlS 12.46 0.01.11 33.36 35.91
5 Tunturi Markku VaHa 13.00 0.01.25 32.25 34.71
6 Hartikainen Pertti S. RiSu 13.25 0.01.50 30.75 33.10
7 Nenonen Mauri EsSu 13.45 0.02.10 29.52 31.77
8 Peitsala Osmo HS 14.39 0.03.04 27.25 29.33
8 Salminen Kari MikVa 14.39 0.03.04 27.25 29.33
10 Laakso Raimo HaHa 15.48 0.04.13 24.42 26.28
11 Jylhä Keijo JRV 15.54 0.04.19 23.84 25.66

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuutti Jorma PertPe 15.42 0.00.00 40.68
2 Salmi Tarmo JoKu 17.47 0.02.05 34.57
3 Aronen Osmo RasKa 18.32 0.02.50 31.88
4 Kuokkanen Kari Pihkan 20.27 0.04.45 27.72
5 Salo Eero InkTe 32.33 0.16.51 16.68

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 17.35 0.00.00
2 Asikainen Ville XYZ 24.00 0.06.25

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Solonen Joni LS-37 21.25 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väyrynen Antti KyS 15.18 0.00.00 67.32 69.62
2 Laaksonen Arttu AngA 15.55 0.00.37 64.14 66.33
3 Hällström af Fabian OK77 16.02 0.00.44 63.10 65.26
4 Puputti Tuomas HiKi 16.05 0.00.47 62.34 64.47
5 Niskanen Janne VeVe 16.11 0.00.53 61.40 63.49
6 Saukkonen Samuli SKUusi 16.19 0.01.01 60.34 62.40
7 Niemi Kasperi HS 16.22 0.01.04 59.60 61.63
7 Lahtinen Vesa HiKi 16.22 0.01.04 59.60 61.63
7 Hirvonen Joni RaVa 16.22 0.01.04 59.60 61.63
10 Heikkinen Valtteri VeVe 16.23 0.01.05 57.87 59.85
11 Järvinen Ossi TP 16.42 0.01.24 56.23 58.15
11 Tiljander Ville HyRa 16.42 0.01.24 56.23 58.15
11 Pätäri Viljami KyS 16.42 0.01.24 56.23 58.15
14 Vehmas Miika EsSu 17.27 0.02.09 52.25 54.04
15 Takanen Samu VeVe 17.50 0.02.32 50.62 52.35
16 Lampinen Aaro SKUusi 18.24 0.03.06 48.57 50.23
17 Mäki-Petäys Matias EsAk 18.38 0.03.20 47.47 49.09
18 Molnár Dániel RaVa 20.45 0.05.27 42.19 43.63
Pietikäinen Aleksi SKUusi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Niklas KS 12.39 0.00.00 65.04 64.26
2 Koivisto Daniel KyS 13.03 0.00.24 62.49 61.74
3 Pasi Antti KyS 13.04 0.00.25 61.86 61.11
4 Lindqvist Arttu KS 13.22 0.00.43 59.93 59.20
5 Klemola Saul RaKaS 13.32 0.00.53 58.65 57.94
6 Pousi Juho VeVe 13.36 0.00.57 57.83 57.13
7 Mattila Pyry KS 13.57 0.01.18 55.86 55.18
7 Koivisto Antton SKUusi 13.57 0.01.18 55.86 55.18
9 Niemi Topias HS 13.58 0.01.19 54.75 54.09
9 Vesilind Kaarel HS 13.58 0.01.19 54.75 54.09
11 Viskari Juuso HiKi 14.01 0.01.22 53.52 52.88
12 Rautio Mikael EsSu 14.12 0.01.33 52.32 51.69
13 Lindén Mikael KS 14.29 0.01.50 50.80 50.18
14 Lamberg Benjamin SKUusi 16.06 0.03.27 45.24 44.70
15 Väisänen Leevi HS 16.07 0.03.28 44.75 44.21
16 Miikkulainen Elias SuSi 16.11 0.03.32 44.11 43.58
17 Vaenerberg Niko MU 17.04 0.04.25 41.41 40.90
18 Heinonen Paavo HS 17.38 0.04.59 39.66 39.18
Talja Eljas OK77 EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aaro KS 8.44 0.00.00
2 Laakso Ilari RR 9.19 0.00.35
3 Takanen Aaro VeVe 9.25 0.00.41
4 Ikola Atte HS 9.34 0.00.50
5 Aaltonen Lauri HyRa 9.42 0.00.58
6 Virrankoski Iiro EsSu 9.50 0.01.06
7 Hirvikallio Aatu LuuRa 9.53 0.01.09
8 Uusitalo Topias EsAk 9.55 0.01.11
9 Hanhijärvi Paulus EsAk 10.05 0.01.21
10 Laine Eetu HiKi 10.13 0.01.29
11 Florström Dennis EsAk 10.21 0.01.37
12 Väisänen Lenni HS 11.34 0.02.50
13 Partanen Lauri HyRa 11.39 0.02.55
14 Paavola Eetu SKUusi 12.32 0.03.48
15 Junnilainen Akseli HiKi 13.11 0.04.27
16 Seppälä Sakari SKUusi 13.37 0.04.53
17 Kalvas Tuomo SKUusi 13.39 0.04.55
Jacobsson Oskari SKUusi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Aapo RaVa 7.58 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 8.54 0.00.56
3 Ojala Urho KS 9.05 0.01.07
4 Suurnäkki Elias KS 9.49 0.01.51
5 Peltonen Lasse KS 10.12 0.02.14
6 Florström Daniel EsAk 10.13 0.02.15
7 Nurminen Hannes JRV 10.22 0.02.24
8 Vaherlehto Eemi SKUusi 10.51 0.02.53
9 Ketonen Juuso RaVa 10.56 0.02.58
10 Jacobsson Emil SKUusi 11.21 0.03.23
11 Kytömäki Aapo SKUusi 19.37 0.11.39
Hietala Joni EsSu EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 9.57 0.00.00
2 Malmi Juho HS 14.29 0.04.32
3 Kemppainen Aarne EsSu 14.51 0.04.54
4 Hyvärinen Luukas EsSu 18.22 0.08.25
5 Haara Eino HS 19.20 0.09.23
6 Länsiluoto Juho HS 19.43 0.09.46

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järveläinen Julia Femman 13.35 0.00.00 90.61 93.04
2 Joensuu Marttiina Pohjant 13.50 0.00.15 88.54 90.91
3 Istolahti Tiia MSParma 14.00 0.00.25 87.06 89.39
4 Otsamo Pihla HS 14.07 0.00.32 85.92 88.22
5 Sianoja Maija MSParma 14.14 0.00.39 84.80 87.07
6 Latva-Kiskola Piia RasKu 14.17 0.00.42 84.08 86.34
7 Ylikylä Suvi RasKa 14.52 0.01.17 80.38 82.54
8 Mänkärlä Aino Lynx 14.58 0.01.23 79.45 81.58
9 Kirvesmies Tytti TP 15.05 0.01.30 78.44 80.54
10 Ahonen Laura KangSK 15.16 0.01.41 77.11 79.17
11 Hietaoja Essi HS 15.26 0.01.51 75.89 77.92
11 Martikainen Karoliina Trian 15.26 0.01.51 75.89 77.92
13 Hulkkonen Niina SKUusi 15.28 0.01.53 74.96 76.96
14 Väyrynen Aino KyS 15.32 0.01.57 74.25 76.24
15 Mattila Milla HS 15.34 0.01.59 73.71 75.68
16 Huuskonen Taija JRV 15.39 0.02.04 72.94 74.89
17 Hietanen Pinja KS 15.40 0.02.05 72.48 74.42
18 Nummela Liinu MU 15.51 0.02.16 71.26 73.17
18 Kohonen Maiju RaN 15.51 0.02.16 71.26 73.17
20 Malmi Päivi HS 15.58 0.02.23 70.00 71.87
21 Hyyrynen Noora KS 16.00 0.02.25 69.48 71.34
22 Lohikainen Milla RaVa 16.05 0.02.30 68.75 70.59
23 Hasu Outi Trian 16.10 0.02.35 68.03 69.85
24 Linnaila Charlotta Trian 16.14 0.02.39 67.38 69.18
25 Suomalainen Sari LeSi 16.36 0.03.01 65.53 67.29
26 Julku Päivi KyS 18.20 0.04.45 59.01 60.59
27 Hasu Emmi Trian 18.25 0.04.50 58.42 59.99
28 Hanhijärvi Marjukka EsAk 18.52 0.05.17 56.71 58.23
29 Grahn Elina OK77 19.24 0.05.49 54.85 56.32
30 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 19.31 0.05.56 54.21 55.67
31 Hietaoja Nelli HS 19.34 0.05.59 53.77 55.21
Mörsky Sonja KeuKi HYL -
Seppänen Mari Trian EIL -
Närhi Anna SWE EIL -
Lammi Elina HS EIL -
Laakso Sanna Hiisi EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laine Matilda RaVi 15.58 0.00.00 32.88 30.58
2 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 16.35 0.00.37 30.07 27.97
3 Mattila Miia HS 16.48 0.00.50 28.12 26.16
4 Mattila Marika HS 17.47 0.01.49 25.09 23.34

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Marianne TP 16.35 0.00.00
2 Hartonen Anne RR 17.50 0.01.15

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kulmala Päivi RR 14.49 0.00.00 70.49 66.94
2 Laukkanen Marja KS 15.42 0.00.53 65.69 62.38
3 Mäki Nina JRV 16.14 0.01.25 62.73 59.57
4 Aumo Jeannette Trian 16.36 0.01.47 60.56 57.51
5 Kärkkäinen Varpu ORa 17.17 0.02.28 57.41 54.51
6 Francke Astra EsSu 18.11 0.03.22 53.85 51.13
7 Oja Iina Pihkan 18.25 0.03.36 52.46 49.81
8 Tammilehto Erika KS 18.46 0.03.57 50.79 48.22
9 Kleemola Katri PertPe 18.58 0.04.09 49.56 47.06
10 Friman Kaisa HyRa 19.31 0.04.42 47.50 45.10
11 Leiniö Sari Pihkan 20.01 0.05.12 45.66 43.35
Tahvanainen Anu LS-37 HYL -
Huusari Heidi InkTe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Leena AR 16.42 0.00.00 59.62 59.22
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 18.26 0.01.44 53.34 52.98
3 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 18.50 0.02.08 51.54 51.20
4 Franssila Hanna PorvU 19.16 0.02.34 49.74 49.41
4 Åberg Inga-Lill Trian 19.16 0.02.34 49.74 49.41
6 Tilli Virpi Lynx 19.25 0.02.43 48.07 47.75
7 Holmgren Ulrica Trian 19.29 0.02.47 47.27 46.95
8 Hietanen Pia KuUS 19.37 0.02.55 46.31 46.00
9 Heikkinen Anniina VeVe 20.24 0.03.42 43.92 43.63
10 Sundqvist Sari LS-37 20.30 0.03.48 43.10 42.82
11 Liikonen Sari RaVa 21.52 0.05.10 39.84 39.57
12 Kantanen Leena RaKaS 23.41 0.06.59 36.26 36.02
13 Hollemo Pirjo EsAk 28.42 0.12.00 29.49 29.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 16.47 0.00.00 53.14 55.66
2 Sarkki Sirkka KeU 18.22 0.01.35 46.74 48.95
3 Sipponen Eija PR 18.40 0.01.53 44.19 46.29
4 Mäkelä Anja RiSu 20.23 0.03.36 38.83 40.67
Harju Leena LS-37 HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Arja KeU 20.46 0.00.00
2 Salmenkylä-Mattila Leena HS 27.27 0.06.41
Lahtinen Terttu IHR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 11.35 0.00.00 37.90 23.22
2 Ahlqvist Kristiina Raus 14.21 0.02.46 29.06 17.81
3 Kukkonen Marja RaKaS 15.11 0.03.36 26.02 15.94
4 Kumpulainen Sirkka Liisa XYZ 24.49 0.13.14 15.04 9.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 18.01 0.00.00 42.02 47.90
2 Malmsten Beatrice Lynx 20.07 0.02.06 36.22 41.29
3 Venäläinen Kaija VaHa 21.40 0.03.39 32.32 36.84
4 Reinikainen Pirjo Jyry 22.15 0.04.14 30.20 34.42
5 Rajamäki Vuokko HS 22.53 0.04.52 28.12 32.06

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 17.50 0.00.00 44.90 46.81
2 Paatero Leena EsSu 18.00 0.00.10 43.15 44.99
3 Tanska Eeva EsSu 20.03 0.02.13 37.54 39.14
4 Mikkonen Ritva EsSu 20.11 0.02.21 36.10 37.64
5 Torp Tytti HS 20.42 0.02.52 34.04 35.49
6 Karvinen Tuulikki HS 24.43 0.06.53 27.54 28.71

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindfelt Suvi LS-37 19.30 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Similä Roosa SKVuoksi 15.42 0.00.00 61.33 68.42
2 Hasu Iina Trian 16.28 0.00.46 57.50 64.14
3 Pajula Annika KangSK 16.49 0.01.07 55.35 61.75
4 Rintanen Heini KangSK 16.50 0.01.08 54.34 60.62
5 Pakkanen Reetta VeVe 17.21 0.01.39 51.80 57.78
6 Friman Ronja HyRa 17.35 0.01.53 50.20 56.00
6 Oksanen Emmi KuoSu 17.35 0.01.53 50.20 56.00
8 Rouhiainen Meri PorvU 17.40 0.01.58 48.14 53.71
9 Solonen Heidi LS-37 19.14 0.03.32 43.39 48.40
10 Kurki Heidi AskU 19.38 0.03.56 41.69 46.50

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 13.43 0.00.00 60.96 59.76
2 Pylvänäinen Henna KS 14.20 0.00.37 57.72 56.57
3 Pohjalainen Anni LoJa 15.24 0.01.41 53.14 52.08
4 Turakainen Venla HS 15.28 0.01.45 52.33 51.29
5 Kääriä Venla KyS 16.11 0.02.28 49.46 48.48
6 Pakkanen Raita VeVe 16.36 0.02.53 47.68 46.73
7 Holmgren Antonia Trian 17.10 0.03.27 45.58 44.68
8 Sundqvist Ida LS-37 17.51 0.04.08 43.33 42.48
9 Peltonen Riikka KS 18.19 0.04.36 41.74 40.91
10 Laine Roosa EsSu 19.43 0.06.00 38.32 37.56
11 Harjula Tanja KS 20.02 0.06.19 37.27 36.53
12 Kukkonen Tuulia VeVe 20.50 0.07.07 35.41 34.71
13 Rautamaa Heidi VeVe 21.10 0.07.27 34.43 33.75
14 Penttilä Anne HlS 22.19 0.08.36 32.25 31.61
15 Tilli Henriikka Lynx 25.51 0.12.08 27.50 26.95
Pernu Saara EsSu EIL -
Kurth Sara TP EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 11.16 0.00.00
2 Pitkänen Hilla JRV 12.08 0.00.52
3 Espo Elina KS 12.31 0.01.15
4 Peltonen Liisa KS 13.23 0.02.07
5 Salomäki Eerika SKUusi 13.28 0.02.12
6 Taipale Anniina LS-37 13.53 0.02.37
7 Aumo Isabella Trian 14.03 0.02.47
8 Tiljander Venla HyRa 14.15 0.02.59
9 Pohjalainen Emmi LoJa 15.41 0.04.25
10 Kangasaho Aino HS 15.48 0.04.32
11 Tilli Pauliina Lynx 18.11 0.06.55
12 Karhu Eveliina SKUusi 18.47 0.07.31
Mattila Elisa KS EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Sabina Trian 8.45 0.00.00
2 Martikainen Kristiina Trian 9.00 0.00.15
3 Pätäri Emilia KyS 9.29 0.00.44
4 Hanhijärvi Maijukka EsAk 9.50 0.01.05
5 Hietanen Pihla KS 11.05 0.02.20
6 Väisänen Doris HS 11.16 0.02.31
7 Isoherranen Salla Lynx 12.14 0.03.29
8 Heikkinen Ida VeVe 14.00 0.05.15
9 Maasilta Lumi RaVa 15.32 0.06.47
10 Karhu Terhi SKUusi 18.46 0.10.01
Ripatti Mona JoKu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Pihla RaVa 14.38 0.00.00
2 Rautio Ulrika EsSu 15.35 0.00.57
3 Hasu Aino Trian 16.01 0.01.23
4 Heikkinen Roosa VeVe 16.15 0.01.37
5 Ketonen Jonna RaVa 17.53 0.03.15
6 Punto Elli SuSe 18.01 0.03.23
7 Rintanen Anni KangSK 23.13 0.08.35
8 Mäntylä Irinja RaN 27.36 0.12.58