FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät, 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti HiKi 58.24 0.00.00 88.72 88.36
2 Hyvönen Pekka AngA 1.03.27 0.05.03 81.11 80.77
3 Karppinen Aleksi IkNV 1.04.28 0.06.04 79.28 78.96
4 Helander Iisak Pohjant 1.05.09 0.06.45 77.90 77.59
5 Sirén Mikko AngA 1.05.44 0.07.20 76.68 76.36
6 Rahko Sampo Pohjant 1.07.26 0.09.02 74.22 73.92
7 Ahokas Niila IitPy 1.08.35 0.10.11 72.46 72.16
8 Kangas Veli HS 1.10.04 0.11.40 70.42 70.13
9 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.10.41 0.12.17 69.31 69.02
10 Härkönen Aleksi PudU 1.11.06 0.12.42 68.40 68.12
11 Vainiomäki Samuel PelPo 1.11.32 0.13.08 67.50 67.22
12 Haapasalo Harri Pohjant 1.11.50 0.13.26 66.72 66.45
13 Karvonen Matti KR 1.12.26 0.14.02 65.68 65.41
14 Kanniainen Tomi PuolRy 1.13.38 0.15.14 64.13 63.87
15 Härkönen Taneli PudU 1.25.18 0.26.54 54.95 54.72
16 Saarijärvi Esa PelPo 1.25.30 0.27.06 54.40 54.18
17 Keränen Teemu KaSu 1.28.55 0.30.31 51.92 51.70
18 Martikainen Juha KeuKi 1.29.34 0.31.10 51.14 50.94
19 Mäkikyrö Ville OH 1.31.45 0.33.21 49.54 49.34
20 Hubsch William USA 1.42.11 0.43.47 44.14 43.96
21 Rapo Mikko RoLa 1.48.32 0.50.08 41.23 41.06
22 Törmälä Ville S-JKL 1.50.36 0.52.12 40.14 39.98
Mäkäräinen Jouni Pohjant KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne TP 1.15.43 0.00.00
2 Tuominen Petri SalRe 1.19.26 0.03.43

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marjala Veijo Pohjant 1.12.00 0.00.00 35.20 35.20
2 Mönttinen Sami RastiE4 1.21.25 0.09.25 30.35 30.35
3 Matila Tommi LΣnRa 1.24.25 0.12.25 28.52 28.52
4 Nupponen Tuomas Pihkan 1.29.20 0.17.20 26.24 26.24
5 Sivunen Sami KangSK 1.34.27 0.22.27 24.15 24.15
6 Niinimäki Tuukka Pohjant 2.01.29 0.49.29 18.25 18.25
Kinnunen Jouko KuPe KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko KoS 53.02 0.00.00 49.06 47.85
2 Koski Timo Koovee 55.08 0.02.06 46.69 45.53
3 Veijola Seppo IinYr 58.32 0.05.30 43.50 42.42
4 Holappa Hannu VePo 58.39 0.05.37 42.94 41.88
5 Westerholm Lasse VePo 59.25 0.06.23 41.91 40.88
6 Lauri Hannu OH 59.42 0.06.40 41.25 40.23
7 Maaninka Mika OSVA 1.07.11 0.14.09 36.24 35.34
8 Maijala Veikko OH 1.08.04 0.15.02 35.36 34.48
9 Muhonen Arto KR 1.10.47 0.17.45 33.61 32.78
10 Kellokumpu Seppo KaSu 1.12.52 0.19.50 32.26 31.47
11 Kela Marko OulRe 1.14.39 0.21.37 31.12 30.35
12 Hannila Petri LΣnRa 1.18.39 0.25.37 29.18 28.46
13 Laaksoviita Timo SuomRa 1.22.31 0.29.29 27.48 26.80
14 Backman Kari IinYr 1.24.07 0.31.05 26.62 25.97
15 Määttä Jari OH 1.34.30 0.41.28 23.40 22.82

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 45.16 0.00.00 53.14 53.01
2 Määttä Kimmo OH 46.36 0.01.20 51.19 51.07
3 Pietilä Hannu KaSu 53.37 0.08.21 44.12 44.01
4 Rapakko Mikko OH 53.39 0.08.23 43.72 43.61
5 Karttunen Kyösti KaSu 55.00 0.09.44 42.28 42.18
6 Vilppola Arto OH 55.25 0.10.09 41.60 41.50
7 Vanhanen Reima OH 56.39 0.11.23 40.34 40.24
8 Vaara Keijo LapVe 56.49 0.11.33 39.87 39.77
9 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 58.51 0.13.35 38.15 38.06
10 Niemelä Urpo Pohjant 1.01.23 0.16.07 36.25 36.16
11 Härkönen Antti PudU 1.01.43 0.16.27 35.73 35.64
12 Alahäivälä Tapani PudU 1.02.31 0.17.15 34.95 34.87
13 Juntunen Reijo IinYr 1.03.54 0.18.38 33.88 33.80
14 Karppinen Jari KaSu 1.04.03 0.18.47 33.49 33.41
15 Holma Erkki OulRe 1.09.43 0.24.27 30.48 30.41
16 Liukkonen Jari IHR 1.14.03 0.28.47 28.43 28.36
17 Pyhtinen Jarmo PosPy 1.17.09 0.31.53 27.02 26.96
Konttajärvi Seppo VePo HYL -
Maijala Taisto LapVe KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarmo HS 52.26 0.00.00 55.43 55.15
2 Martikainen Ari KeuKi 53.08 0.00.42 53.79 53.51
3 Lehto Jarmo VeVe 56.39 0.04.13 49.59 49.34
4 Malinen Jouko HS 59.33 0.07.07 46.36 46.13
5 Kurkela Reino OH 1.02.19 0.09.53 43.53 43.31
6 Mäkikyrö Jukka OH 1.07.28 0.15.02 39.49 39.29
7 Paananen Jarmo SalRe 1.08.49 0.16.23 38.01 37.82
8 Argillander Erkki VaKa 1.10.05 0.17.39 36.63 36.45
9 Kotila Harri YlikNM 1.13.43 0.21.17 34.17 34.00
10 Vainio Timo Pohjant 1.20.02 0.27.36 30.87 30.71

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 46.22 0.00.00 51.69 51.29
2 Heikka Markku ONMKY 49.59 0.03.37 47.30 46.93
3 Udd Esko LΣnRa 52.11 0.05.49 44.68 44.33
4 Määttä Anse KemijU 54.36 0.08.14 42.10 41.78
5 Hänninen Tatu TP 58.12 0.11.50 38.93 38.63
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 59.56 0.13.34 37.26 36.98
7 Suorsa Matti PudU 1.01.49 0.15.27 35.60 35.32
8 Vainiomäki Kauko SuSe 1.03.27 0.17.05 34.17 33.90
9 Pettersson Staffan Lynx 1.04.22 0.18.00 33.17 32.92
10 Peltonen Aarne SalRe 1.09.06 0.22.44 30.43 30.19
11 Zonato Stefano PuolRy 1.17.12 0.30.50 26.81 26.61
Toppari Pekka PuolRy KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Jorma VaKa 48.25 0.00.00 35.36 34.78
2 Tuohimaa Esko ONMKY 51.48 0.03.23 32.72 32.19
3 Juujärvi Timo OH 52.00 0.03.35 32.26 31.74
4 Haapaniemi Niilo HaHe 52.34 0.04.09 31.59 31.08
5 Laitinen Olli PeRa 54.29 0.06.04 30.16 29.67
6 Liedes Sakari Iisu 55.00 0.06.35 29.57 29.09
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 55.53 0.07.28 28.79 28.33
8 Roivainen Jouko VaKa 1.01.11 0.12.46 26.02 25.60
9 Myllymaa Kauko OulRe 1.01.16 0.12.51 25.71 25.29
10 Toropainen Pauli ONMKY 1.02.46 0.14.21 24.82 24.42
11 Mattila Kalle PosPy 1.09.14 0.20.49 22.25 21.89
12 Puurunen Reijo OuTa 1.10.31 0.22.06 21.61 21.25
13 Lukkari Pentti PaltU 1.14.27 0.26.02 20.23 19.91
14 Lohela Väinö Pohjant 1.17.41 0.29.16 19.17 18.86
15 Sirkka Sauli OH 2.19.30 1.31.05 10.55 10.38
Määttä Jouko PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Kauko KuPe 41.49 0.00.00 31.17 30.90
2 Pietiläinen Erkki PeRa 50.18 0.08.29 25.56 25.34
3 Männikkö Kalle ONMKY 52.14 0.10.25 24.27 24.06
4 Kervinen Unto JΣPa 54.38 0.12.49 22.88 22.68
5 Sorri Seppo PihtTu 54.55 0.13.06 22.44 22.25
6 Haase Hannu OH 55.52 0.14.03 21.74 21.55
7 Jalonen Teuvo KuPe 56.13 0.14.24 21.29 21.10
8 Luukkonen Taisto PudU 59.52 0.18.03 19.69 19.52
9 Lång Eero KaSu 1.01.00 0.19.11 19.04 18.87
10 Lind Matti KiimU 1.04.31 0.22.42 17.72 17.57
11 Outila Juhani PosPy 1.12.08 0.30.19 15.61 15.47
12 Mönttinen Erkki ViPa 1.38.10 0.56.21 11.29 11.19

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 42.31 0.00.00
2 Puustinen Valto IisVi 54.54 0.12.23

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 38.17 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 55.44 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inget Juha-Matti PudU 1.31.29 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Juho OH 43.07 0.00.00 21.36 21.36
2 Laaksoviita Veikka SuomRa 44.35 0.01.28 19.11 19.11
3 Marjala Sakari Pohjant 1.33.01 0.49.54 8.41 8.41

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 25.32 0.00.00
2 Hiltunen Juho ONMKY 30.01 0.04.29
3 Ikola Atte HS 31.26 0.05.54
4 Westerholm Thomas VePo 40.41 0.15.09
Kemiläinen Rasmus OH KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brysch Erik MSParma 26.06 0.00.00
2 Pietilä Antti KaSu 26.37 0.00.31
3 Heikka Benjamin Pohjant 28.30 0.02.24
4 Reiman Antti AngA 31.32 0.05.26
5 Pyhtinen Riku PosPy 51.49 0.25.43

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aikio Valtteri KEV 18.30 0.00.00
2 Ikäläinen Erkki OH 18.41 0.00.11
3 Marjala Viljami Pohjant 20.30 0.02.00
4 Niinimäki Niilo Pohjant 42.29 0.23.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 12.06 0.00.00
2 Tarsa Kalle LapVe 15.42 0.03.36
3 Marjala Verneri Pohjant 16.53 0.04.47
4 Kotilehto Ville LapVe 18.13 0.06.07
5 Niinimäki Olli Pohjant 19.01 0.06.55
6 Kinnunen Eeli KuPe 20.41 0.08.35
7 Maijala Arttu OH 20.45 0.08.39
8 Mukkala Jonne KR 22.20 0.10.14
9 Oikarinen Oiva S-2000 23.14 0.11.08
10 Triipponen Vetja KuPe 30.26 0.18.20
11 Mukkala Jonni KR 31.53 0.19.47

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 1.01.04 0.00.00 70.08 69.96
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.02.14 0.01.10 67.04 66.93
3 Haapasalo Henriikka Pohjant 1.07.56 0.06.52 59.84 59.75
4 Bergman Marjo OH 1.12.10 0.11.06 54.85 54.76
5 Kurkela Anna OH 1.15.36 0.14.32 50.95 50.86
6 Laitinen Maria YlikNM 1.17.55 0.16.51 48.06 47.98
7 Hyvönen Noora AngA 1.17.57 0.16.53 46.66 46.59

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 54.10 0.00.00 64.37 62.02
2 Leskelä Katri YlikNM 1.02.29 0.08.19 54.97 52.95
3 Martinmäki Kaisu Pohjant 1.03.05 0.08.55 53.62 51.65
4 Koski Hanna-Maija Koovee 1.03.20 0.09.10 52.58 50.65
5 Marjala Pia-Riitta Pohjant 1.03.45 0.09.35 51.42 49.53
6 Niinimäki Riitta Pohjant 1.07.38 0.13.28 47.69 45.94
7 Kestilä Eija S-JKL 1.12.43 0.18.33 43.64 42.04
8 Tuominen Maarit SalRe 1.19.33 0.25.23 39.23 37.79
9 Lohela Päivi YlikNM 1.26.24 0.32.14 35.52 34.21
10 Korhonen Marika SalRe 1.32.17 0.38.07 32.68 31.49
11 Kellokumpu Henna-Riikka OH 1.50.04 0.55.54 26.93 25.94

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 56.14 0.00.00 47.12 45.27
2 Väänänen Pirjo LapSu 1.02.13 0.05.59 41.88 40.23
3 Lauri Laura OH 1.02.50 0.06.36 40.77 39.16
4 Klasila Satu PeRa 1.03.52 0.07.38 39.42 37.86
5 Goman Annukka VePo 1.06.02 0.09.48 37.46 35.98
6 Holster-Hemmi Mervi Pohjant 1.12.05 0.15.51 33.70 32.37
7 Holma Kaisu OulRe 1.13.16 0.17.02 32.55 31.27
8 Hosio Sanna KarjUra 1.20.11 0.23.57 29.19 28.04
Sirkeinen Viivi SuomRa HYL -
Kela Merja OulRe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alahäivälä Kirsi PudU 1.01.06 0.00.00 40.15 39.69
2 Viitanen Kirsi OH 1.01.13 0.00.07 38.87 38.43
3 Laaksoviita Katja SuomRa 1.02.43 0.01.37 36.77 36.35
4 Lehvonen Riitta LapVe 1.16.19 0.15.13 29.25 28.92
Riikola Sirpa YlikNM KES -
Ala-Nissilä Tiina MSParma KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Eevi KaSu 51.05 0.00.00 37.19 35.41
2 Kauppinen Liisa SuomRa 52.16 0.01.11 35.25 33.57
3 Kosamo Maire PudU 59.08 0.08.03 30.20 28.76
4 Reiman Anu AngA 1.01.41 0.10.36 28.02 26.69
5 Bergman Heidi OH 1.03.02 0.11.57 26.52 25.26
6 Määttä Anna-Maija OH 1.13.50 0.22.45 21.87 20.83

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 44.40 0.00.00 43.51 30.04
2 Korhonen Kii OH 53.54 0.09.14 34.71 23.96
3 Lehto Ulla KyS 54.22 0.09.42 33.07 22.83
4 Juntunen Eija KuPe 56.34 0.11.54 30.49 21.05
Kauppinen Jaana SuomRa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 40.23 0.00.00
2 Kuusela Vappu VaKa 43.15 0.02.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 44.34 0.00.00 33.04 32.40
2 Kela Mirja OulRe 53.39 0.09.05 26.42 25.91
3 Törrö Maria-Leena VaHa 57.38 0.13.04 23.63 23.18
4 Juujärvi Marketta OH 58.15 0.13.41 22.44 22.00
5 Haase Tuula OH 1.08.13 0.23.39 18.35 17.99

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Anneli Iisu 37.35 0.00.00 35.46 35.40
2 Vilppola Anneli Iisu 38.59 0.01.24 31.62 31.57
3 Mylly Aira OH 39.13 0.01.38 28.89 28.84

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannila Henna LΣnRa 1.22.57 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana HaHe 50.22 0.00.00 50.04 48.34
2 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 53.00 0.02.38 46.13 44.56
3 Jaatinen Milja HaHe 54.12 0.03.50 43.71 42.22
4 Oksanen Emmi KuoSu 57.45 0.07.23 39.71 38.36
5 Juntunen Johanna IinYr 1.00.13 0.09.51 36.83 35.58
6 Breton Elina USA 1.09.12 0.18.50 30.96 29.91

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaatinen Venla HaHe 39.33 0.00.00
2 Ervasti Siiri KEV 41.09 0.01.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 23.25 0.00.00
2 Laaksoviita Veera SuomRa 23.28 0.00.03
3 Ylikangas Pinja KoS 28.28 0.05.03
4 Portimojärvi Saana OH 30.53 0.07.28
5 Holappa Iida VePo 36.53 0.13.28

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 23.46 0.00.00
2 Riikola Riina YlikNM 29.16 0.05.30
3 Pääkkönen Nea OH 29.51 0.06.05
4 Antikainen Jenni KaSu 34.18 0.10.32
5 Nupponen Helmi SKUusi 54.35 0.30.49
6 Triipponen Vanni KuPe 1.00.47 0.37.01
Holma Essi OulRe KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauri Silja OH 17.07 0.00.00
2 Hemmi Kia Pohjant 17.38 0.00.31
3 Portimojärvi Emma-Leena OH 18.19 0.01.12
4 Goman Maija VePo 21.17 0.04.10
5 Hosio Iris KarjUra 21.38 0.04.31
6 Kestilä Anna S-JKL 21.39 0.04.32
7 Jaatinen Ilona HaHe 44.51 0.27.44

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauri Elina OH 22.05 0.00.00
2 Nupponen Kerttu SKUusi 22.39 0.00.34
3 Kinnunen Jonna KuPe 24.30 0.02.25
4 Ikola Elsa HS 25.02 0.02.57
5 Mukkala Jonna KR 26.20 0.04.15
6 Kemiläinen Silva OH 38.50 0.16.45
7 Kemiläinen Saaga OH 42.55 0.20.50

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 15.18 0.00.00
2 Hasu Eevi S-2000 16.29 0.01.11
3 Koski Hanni Koovee 17.00 0.01.42
4 Pitkänen Anni KEV 18.50 0.03.32
5 Vaara Iina LapVe 20.16 0.04.58
6 Hemmi Mai Pohjant 20.19 0.05.01
7 Mäkäräinen Selma Pohjant 20.59 0.05.41
8 Anttila Ilona Pohjant 22.17 0.06.59
9 Lämsä Moona VaHa 24.31 0.09.13
10 Goman Matleena VePo 24.44 0.09.26
11 Niinimäki Nelli Pohjant 24.55 0.09.37
12 Portimojärvi Venla OH 25.06 0.09.48
12 Kinnunen Linda KuPe 25.06 0.09.48
14 Holappa Veera VePo 26.42 0.11.24
15 Maijala Annika OH 27.31 0.12.13
16 Marjala Saaga Pohjant 30.59 0.15.41
17 Nupponen Hilkka SKUusi 31.21 0.16.03