FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaksipäiväiset Vihantikisat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Pasi LaiVe 34.09 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Samuel SalRe 34.54 0.00.00 35.76 33.80
2 Kotaniemi Juha KoskRi 38.05 0.03.11 31.14 29.43
3 Matilainen Jarno LS-37 49.42 0.14.48 22.60 21.36
4 Tuominen Petri SalRe 55.29 0.20.35 19.12 18.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Mikko Pohjant 34.12 0.00.00 32.42 32.42
2 Marjala Veijo Pohjant 34.35 0.00.23 31.10 31.10
3 Peisa Panu SalRe 35.10 0.00.58 29.64 29.64
4 Rinta Toni KoskRi 37.57 0.03.45 26.59 26.59
5 Palola Lasse NiS 38.59 0.04.47 25.03 25.03
6 Hautala Heikki NiS 39.57 0.05.45 23.59 23.59

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 26.12 0.00.00 50.45 49.53
2 Westerholm Lasse VePo 29.01 0.02.49 45.06 44.24
3 Veijola Seppo IinYr 30.43 0.04.31 42.11 41.34
3 Kauppila Timo Koovee 30.43 0.04.31 42.11 41.34
5 Maaninka Mika OSVA 31.05 0.04.53 40.70 39.96
6 Kuusikko Marko SalRe 32.10 0.05.58 38.89 38.18
7 Lammi Harri SalRe 33.45 0.07.33 36.65 35.98
8 Kela Marko OulRe 34.39 0.08.27 35.29 34.64
9 Pihlajaniemi Janne VePo 35.09 0.08.57 34.38 33.75
10 Jokela Harri NiS 35.35 0.09.23 33.56 32.95
11 Mutka Kai Pohjant 36.40 0.10.28 32.19 31.60
12 Liinamaa Olli Pohjant 38.18 0.12.06 30.44 29.89
13 Backman Kari IinYr 39.08 0.12.56 29.43 28.90
Shabalin Aleksandr Apatity HYL -
Haapasalo Jarmo Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 32.48 0.00.00 42.10 41.83
2 Harju Kai KannUra 37.01 0.04.13 36.51 36.27
3 Juntunen Reijo IinYr 37.14 0.04.26 35.50 35.27
4 Neuvonen Jussi OuTa 38.03 0.05.15 33.96 33.74
5 Alahäivälä Tapani PudU 39.22 0.06.34 32.07 31.86
6 Rankinen Juho OulRe 42.53 0.10.05 28.75 28.56
7 Luodonpää Risto AlatPi 46.06 0.13.18 26.10 25.93
8 Mäkinen Tapani OSVA 1.16.30 0.43.42 15.34 15.24

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Raimo HaapavU 32.26 0.00.00 44.57 44.25
2 Helander Rolf OuHu 34.22 0.01.56 40.80 40.51
3 Kotila Harri YlikNM 45.35 0.13.09 29.81 29.59
4 Argillander Erkki VaKa 48.49 0.16.23 26.94 26.75
5 Lotvonen Kari LaiVe 49.15 0.16.49 25.83 25.64
Karppinen Jouko LaiVe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 27.56 0.00.00 41.00 40.11
2 Grekelä Antti HaHe 34.24 0.06.28 32.46 31.76
3 Karstunen Hannu YlivKu 34.49 0.06.53 31.25 30.57
4 Jylkkä Markku YlivKu 38.52 0.10.56 27.26 26.67
5 Haapasalo Pertti Pohjant 40.31 0.12.35 25.44 24.89
6 Törmälä Samuli YlivKu 40.48 0.12.52 24.56 24.03
7 Sivonen Urho SalRe 42.53 0.14.57 22.70 22.21

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevon Niilo SalRe 29.16 0.00.00 35.59 35.43
2 Roivainen Jouko VaKa 30.48 0.01.32 33.43 33.28
3 Malm Lauri Reima 31.20 0.02.04 32.48 32.33
4 Kätkä Vesa Reima 32.00 0.02.44 31.43 31.29
5 Laitinen Olli PeRa 32.08 0.02.52 30.92 30.78
6 Salminen Jorma VaKa 33.35 0.04.19 29.23 29.10
7 Heinikoski Kalevi KoskRi 33.37 0.04.21 28.84 28.71
8 Juutinen Hannu Pohjant 34.41 0.05.25 27.61 27.49
9 Liedes Sakari Iisu 35.55 0.06.39 26.33 26.21
10 Toropainen Pauli ONMKY 37.10 0.07.54 25.12 25.00
11 Hourula Matti Reima 41.10 0.11.54 22.39 22.28
12 Ervasti Onni PeRa 41.33 0.12.17 21.89 21.79
13 Lohela Väinö Pohjant 43.37 0.14.21 20.58 20.48
Myllymaa Kauko OulRe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grekula Kalervo SalRe 30.51 0.00.00 32.02 32.00
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 31.05 0.00.14 31.10 31.08
3 Kaipala Rauno Pohjant 37.08 0.06.17 25.46 25.45
4 Männikkö Kalle ONMKY 39.13 0.08.22 23.57 23.56
5 Pietiläinen Erkki PeRa 40.03 0.09.12 22.55 22.54
6 Lind Matti KiimU 40.53 0.10.02 21.57 21.56
7 Lassila Matti SalRe 52.39 0.21.48 16.35 16.34
Jokikuona Toivo RasTiimi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kumara Pentti SievSi 22.38 0.00.00 34.24 33.97
2 Nikula Reino OuTa 28.35 0.05.57 25.76 25.55
3 Puusaari Kalevi KaJu 30.55 0.08.17 22.56 22.38
4 Kittilä Olavi SalRe 33.38 0.11.00 19.59 19.43

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Eelis IisVi 27.22 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 28.49 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Sami OuTa 35.04 0.00.00 28.07 26.53
2 Hyvönen Robert RasTiimi 39.34 0.04.30 23.64 22.34
3 Tanskala Roope SalRe 1.14.11 0.39.07 11.94 11.29
Shabalin Dmitry Apatity HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerholm Thomas VePo 14.27 0.00.00
2 Hiltunen Juho ONMKY 14.49 0.00.22

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Benjamin Pohjant 13.50 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 10.01 0.00.00
2 Similä Severi Pohjant 12.16 0.02.15
3 Kuusikko Miska SalRe 12.27 0.02.26
4 Kinnunen Juuso Pohjant 14.40 0.04.39
5 Rajaniemi Miika SalRe 16.34 0.06.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tanskala Mikael SalRe 19.38 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marjala Verneri Pohjant 8.15 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 11.05 0.02.50

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Essi LaiVe 31.51 0.00.00 44.00 44.00
2 Mattila Orvokki Pohjant 45.18 0.13.27 29.78 29.78
3 Pesonen Merja PeRa 51.47 0.19.56 25.03 25.03
4 Pesonen Orvokki HaHe 53.54 0.22.03 23.08 23.08
Hakala Hanna HaHe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Johanna Pohjant 34.57 0.00.00
2 Limingoja Johanna OSVA 40.26 0.05.29
3 Tuominen Maarit SalRe 41.49 0.06.52
4 Lohela Päivi YlikNM 45.05 0.10.08
5 Lehtonen Mirva VePo 51.07 0.16.10
6 Huotari Sari Pohjant 1.03.26 0.28.29

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Velema Riikka SalRe 34.00 0.00.00 38.49 37.37
2 Leskelä Maarit OSVA 36.12 0.02.12 35.06 34.05
3 Aalto Pirjo Pohjant 36.59 0.02.59 33.26 32.30
4 Kela Merja OulRe 41.16 0.07.16 28.86 28.02
5 Puusaari-Rajaniemi Anu SalRe 48.11 0.14.11 23.90 23.21
6 Niva Anu LaiVe 1.00.02 0.26.02 18.53 17.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alahäivälä Kirsi PudU 35.39 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 32.33 0.00.00
2 Mäkinen Päivi OSVA 55.36 0.23.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 39.42 0.00.00
2 Karstunen Rauni YlivKu 54.03 0.14.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 23.32 0.00.00
2 Kela Mirja OulRe 31.05 0.07.33

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 20.04 0.00.00 16.70 16.70
2 Vilppola Anneli Iisu 20.41 0.00.37 14.99 14.99
3 Nikula Irma OuTa 24.26 0.04.22 11.66 11.66

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Taika Pohjant 36.34 0.00.00 38.68 38.32
2 Sankelo Lotta Pohjant 40.29 0.03.55 33.63 33.31
3 Haapasalo Wilma Pohjant 44.37 0.08.03 29.32 29.05
4 Päkkilä Suvi HaHe 1.10.34 0.34.00 17.79 17.62
Lehto Oona LaiVe HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 15.31 0.00.00
2 Härkönen Laura OuTa 17.59 0.02.28

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesonen Lotta SalRe 21.16 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Heidi Pohjant 14.34 0.00.00
2 Mutka Aino Pohjant 15.25 0.00.51

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Olivia VePo 23.38 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 9.29 0.00.00
2 Similä Selina Pohjant 10.02 0.00.33
3 Kuusikko Kiia SalRe 10.09 0.00.40
4 Pesonen Venla SalRe 11.25 0.01.56
5 Anttila Ilona Pohjant 11.41 0.02.12
6 Vaara Iina LapVe 11.52 0.02.23
7 Alahäivälä Silja PudU 13.12 0.03.43
8 Moilanen Neea PudU 13.35 0.04.06
9 Hietaharju Fanni OTaru 13.40 0.04.11
10 Marjala Saaga Pohjant 13.42 0.04.13
11 Hietaharju Siiri OTaru 15.58 0.06.29
12 Päkkilä Venla HaHe 19.25 0.09.56
13 Niskasaari Emilia PudU 19.38 0.10.09
14 Leskelä Anni Liisa OSVA 25.34 0.16.05

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skogstad Yngve NOR 29.43 0.00.00 67.06 64.96
2 Riabyshkin Sergei RUS 31.48 0.02.05 62.08 60.14
3 Vapa Marko OH 33.20 0.03.37 58.66 56.83
4 Theisen Rasmus NOR 36.07 0.06.24 53.62 51.95
5 Hanssen Håvard NOR 37.36 0.07.53 51.01 49.42
6 Koirikivi Anssi RasTiimi 39.46 0.10.03 47.76 46.27
7 Løvlund Stig NOR 40.46 0.11.03 46.13 44.69
8 Kössi Santeri Pohjant 41.18 0.11.35 45.08 43.67
9 Vapa Mikko OH 44.16 0.14.33 41.64 40.34
10 Mikkonen Ville KoskRi 47.16 0.17.33 38.60 37.39
11 Polezhaev Aleksei RUS 48.42 0.18.59 37.08 35.92
12 Johnsen Thomas NOR 49.18 0.19.35 36.25 35.12
13 Laurila Mika KoskRi 57.05 0.27.22 30.98 30.01
14 Golovko Sergei RUS 59.58 0.30.15 29.18 28.27
15 Bykov Vladimir RUS 1.00.55 0.31.12 28.42 27.53
16 Aliev Roman RUS 1.03.03 0.33.20 27.16 26.31
17 Zholobov Mikhail RUS 1.18.37 0.48.54 21.55 20.87

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Götsch Arntraut NOR 36.54 0.00.00 60.14 59.47
2 Niva Sara LaiVe 38.00 0.01.06 57.81 57.17
3 Laitinen Maria YlikNM 38.12 0.01.18 56.93 56.30
4 Laitinen Kaisa YlikNM 38.37 0.01.43 55.74 55.12
5 Räisänen Mira SalRe 40.43 0.03.49 52.32 51.74
6 Haataja Mirka EsSu 41.25 0.04.31 50.90 50.34
7 Korvald Mathilde NOR 42.15 0.05.21 49.37 48.82
8 Rahko Jenni LaiVe 55.56 0.19.02 36.90 36.49
9 Korpunova Natalia RUS 56.51 0.19.57 35.91 35.51
10 Shumchenko Tatiana RUS 1.01.38 0.24.44 32.76 32.40
11 Martianova Mariia RUS 1.06.06 0.29.12 30.21 29.88
12 Blomseth Eli NOR 1.07.50 0.30.56 29.11 28.79
13 Anisimova Irina RUS 1.09.58 0.33.04 27.91 27.60
14 Eidnes Mari NOR 1.12.15 0.35.21 26.72 26.43
15 Golenkova Viktoria RUS 1.15.55 0.39.01 25.14 24.86
16 Lapteva Olga RUS 1.23.48 0.46.54 22.51 22.26

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppölä Sampo PelPo 34.06 0.00.00 26.14 26.43
2 Blomseth Yngve NOR 58.04 0.23.58 14.58 14.75
3 Sandelin Nils-Martin NOR 1.09.15 0.35.09 11.58 11.71
Prusakov Aleksei RUS HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 32.05 0.00.00 67.74 67.45
2 Räisänen Noora SalRe 32.14 0.00.09 65.40 65.12
3 Haapasalo Henriikka Pohjant 34.25 0.02.20 59.35 59.11
4 Näsi Juliaana Pohjant 36.14 0.04.09 54.58 54.35
Melnikova Alena RUS KES -
Melnikova Rozaliia RUS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanniainen Tomi PuolRy 28.13 0.00.00 22.10 21.11
2 Holopainen Mauri S-2000 34.23 0.06.10 17.45 16.68
3 Vaeng Vegar NOR 1.25.35 0.57.22 6.74 6.44
4 Moen Sivert NOR 2.24.38 1.56.25 3.83 3.66
Nekhaev Denis RUS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana HaHe 36.28 0.00.00 51.01 48.70
2 Juntunen Johanna IinYr 40.17 0.03.49 45.19 43.14
3 Liinamaa Ella Pohjant 40.34 0.04.06 43.89 41.90
4 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 45.01 0.08.33 38.66 36.91
5 Jaatinen Milja HaHe 46.54 0.10.26 36.26 34.62
6 Pettersen Ingvil NOR 58.11 0.21.43 28.54 27.25
7 Zubanova Anastasiia RUS 1.37.41 1.01.13 16.59 15.84
Walle Kjerstine NOR KES -