FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Noname-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Vesa IkNV 1.09.43 0.00.00 85.92 85.70
2 Saari Petri VaajTe 1.11.37 0.01.54 83.28 83.07
3 Hölsö Mikko YKV 1.12.52 0.03.09 81.50 81.29
4 Heiska Samu VeVe 1.13.35 0.03.52 80.36 80.15
5 Iivari Antti RasKu 1.13.51 0.04.08 79.72 79.52
6 Kallio-Könnö Jarno RasKu 1.14.14 0.04.31 78.96 78.76
7 Istolahti Jaakko YKV 1.15.53 0.06.10 76.91 76.71
8 Bäckström Anders Femman 1.17.03 0.07.20 75.41 75.22
9 Jurvakainen Tuukka VaajTe 1.17.27 0.07.44 74.69 74.50
10 Hautala Jarkko VaajTe 1.18.43 0.09.00 73.16 72.98
11 Kotamäki Iivo IkNV 1.20.27 0.10.44 71.27 71.08
12 Uitto Ville RasKu 1.20.52 0.11.09 70.58 70.40
13 Niemelä Hannu RasTiimi 1.20.58 0.11.15 70.18 70.00
14 Saari Aki VaajTe 1.22.24 0.12.41 68.64 68.47
15 Fränti Juha RasKu 1.22.53 0.13.10 67.93 67.76
16 Vainionpää Matti RasKu 1.22.56 0.13.13 67.58 67.41
17 Kronberg Patrick Femman 1.24.10 0.14.27 66.29 66.12
18 Uusivirta Risto RasTiimi 1.24.31 0.14.48 65.71 65.54
19 Ketonen Miikka KoS 1.25.17 0.15.34 64.82 64.65
20 Järn Staffan Brahe 1.26.10 0.16.27 63.86 63.69
21 Alonen Matti S-JKL 1.28.10 0.18.27 62.12 61.96
22 Markkila Eero RasKu 1.32.01 0.22.18 59.24 59.09
23 Torrkulla Jan Femman 1.32.14 0.22.31 58.82 58.67
24 Lauronen Jarkko LaihLu 1.32.55 0.23.12 58.11 57.96
25 Pesola Pasi KPV 1.34.04 0.24.21 57.13 56.98
26 Kivelä Joonatan PerhKi 1.37.18 0.27.35 54.97 54.83
27 Vesterback Jonas Malax 1.39.39 0.29.56 53.41 53.28
28 Söderström Peter Raseborg 1.40.08 0.30.25 52.90 52.76
29 Vedenpää Teemu RasTiimi 1.41.41 0.31.58 51.84 51.71
30 Wärnman Patrik Brahe 1.44.07 0.34.24 50.38 50.25
31 Mäkikyrö Ville OH 1.50.33 0.40.50 47.22 47.10
32 Välikorpi Jari RasKu 1.57.31 0.47.48 44.20 44.09
33 Jykylä Petri ÄhtU 2.03.45 0.54.02 41.77 41.66
34 Pietiläinen Samu LänRa 2.07.06 0.57.23 40.46 40.36
Istolahti Heikki YKV EIL -
Hautala Jari Femman KES -
Hall Andreas HiKi EIL -
Hakala Antti KortJV KES -
Uitto Jussi RasKu EIL -
Laasanen Lauri LaihLu EIL -
Kronberg Christian Femman EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Mika Malax 36.26 0.00.00
2 Lillandt Rasmus Kristina 52.20 0.15.54
Lehtimäki Markku RMH EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Länsiluoto Aapo RaJu 1.20.12 0.00.00 27.01 27.01
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.20.15 0.00.03 24.97 24.97
3 Jussinmäki Ari HalTo 1.26.44 0.06.32 21.23 21.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 54.03 0.00.00 51.59 51.82
2 Pietiläinen Juha RastiE4 58.20 0.04.17 47.15 47.36
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 58.34 0.04.31 46.31 46.52
4 Nikkola Hannu RMH 1.00.36 0.06.33 44.13 44.33
5 Ekola Juha AlahKi 1.00.44 0.06.41 43.41 43.60
6 Jonkka Jari RasKa 1.00.47 0.06.44 42.75 42.94
7 Ylihärsilä Arto AlahKi 1.03.08 0.09.05 40.55 40.73
8 Isoluoma Jani RasKu 1.13.17 0.19.14 34.42 34.57
9 Lindholm Antti PerhKi 1.20.33 0.26.30 30.84 30.98
10 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.24.28 0.30.25 28.96 29.09
11 Salmela Petri EE 1.26.27 0.32.24 27.86 27.98
12 Leppäniemi Jani VetU 1.27.19 0.33.16 27.14 27.26

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puttonen Jarmo VaajTe 1.00.17 0.00.00 51.84 51.50
2 Reinikka Timo VaaSu 1.02.11 0.01.54 49.57 49.24
3 Peltoniemi Vesa KPV 1.02.23 0.02.06 48.73 48.41
4 Johansson Peter Brahe 1.04.48 0.04.31 46.26 45.95
5 Kamila Kai SuJu 1.08.31 0.08.14 43.12 42.84
6 Suvanto Mikael RaJu 1.10.43 0.10.26 41.18 40.91
7 Mäkelä Markku ViRuS 1.10.44 0.10.27 40.57 40.30
8 Kujanpää Marko AlajA 1.12.36 0.12.19 38.94 38.68
9 Haglund Tommy Brahe 1.15.38 0.15.21 36.81 36.57
10 Laasanen Juha LaihLu 1.17.25 0.17.08 35.41 35.18
11 Isokangas Tuomo AlajA 1.23.55 0.23.38 32.16 31.95
12 Björklund Tom Botnia 1.33.16 0.32.59 28.48 28.29
Välimaa Pertti VaaSu EIL -
Myllymäki Aimo KortJV EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippola Asko KuortKu 58.15 0.00.00 53.65 52.88
2 Lerssi Juha KPV 1.00.23 0.02.08 50.98 50.25
3 Hirvensalo Jorma SaPu 1.00.27 0.02.12 50.15 49.43
4 Kujala Tapio YKV 1.04.48 0.06.33 46.06 45.40
5 Patana Pekka LaihLu 1.04.53 0.06.38 45.28 44.63
6 Koskela Heikki RaJu 1.08.50 0.10.35 42.00 41.40
7 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 1.12.24 0.14.09 39.28 38.72
8 Mäkelä Ismo AlajA 1.17.07 0.18.52 36.27 35.75
9 Lassila Antti KuortKu 1.19.27 0.21.12 34.62 34.12
Ronkainen Timo KoS KES -
Jylhä Seppo KäTa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Jukka OH 56.52 0.00.00 54.40 54.20
2 Lillandt Stefan Kristina 59.41 0.02.49 51.42 51.24
3 Bäck Mikael Femman 1.01.41 0.04.49 49.36 49.18
4 Toppari Reijo KauWi 1.03.45 0.06.53 47.38 47.20
5 Vallbacka Heikki KortJV 1.04.40 0.07.48 46.33 46.16
6 Hakala Heikki KortJV 1.04.48 0.07.56 45.86 45.69
7 Pajukangas Tauno KPV 1.05.20 0.08.28 45.11 44.94
8 Hautala Eero KortJV 1.06.22 0.09.30 44.04 43.88
9 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 1.09.20 0.12.28 41.80 41.65
10 Kivipelto Kalevi AlajA 1.10.53 0.14.01 40.54 40.39
11 Halla-Aho Timo KauKa 1.13.50 0.16.58 38.59 38.45
12 Tamminen Erkki SuJu 1.19.41 0.22.49 35.45 35.32
13 Pensas Esko LaihLu 1.20.09 0.23.17 34.94 34.81
14 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 1.20.45 0.23.53 34.38 34.25
15 Jurvakainen Jari S-JKL 1.23.02 0.26.10 33.14 33.02
16 Jylhä Kauko KäTa 1.24.20 0.27.28 32.34 32.22
17 Kangasmäki Esa SuJu 1.29.26 0.32.34 30.22 30.11
18 Palomäki Eero Femman 1.37.34 0.40.42 27.45 27.35
19 Nuuttila Kari KauKa 1.43.34 0.46.42 25.63 25.53
20 Syrjälä Tapio LaihLu 1.52.45 0.55.53 23.32 23.24

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 51.22 0.00.00 48.69 48.21
2 Keltamäki Seppo JoKu 53.12 0.01.50 46.59 46.14
3 Sivén Osmo ÄhtU 53.40 0.02.18 45.78 45.33
4 Viinikka Matti KauKa 53.43 0.02.21 45.32 44.88
5 Luuri Pertti RaJu 54.12 0.02.50 44.51 44.08
6 Rantamäki Veikko KauKa 54.49 0.03.27 43.61 43.18
7 Lillsjö Bengt Malax 55.20 0.03.58 42.80 42.38
8 Lövsund Bengt Botnia 55.42 0.04.20 42.12 41.71
9 Eno Kaarlo TeuRi 56.05 0.04.43 41.44 41.04
10 Nyystilä Jukka LaihLu 56.23 0.05.01 40.83 40.43
11 Rantala Aulis KoS 57.49 0.06.27 39.44 39.05
12 Kalliomaa Lasse LaihLu 59.40 0.08.18 37.85 37.47
13 Rustari Mauri ViRuS 59.43 0.08.21 37.44 37.08
14 Österbacka Bo Minken 59.49 0.08.27 37.01 36.65
15 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.03.01 0.11.39 34.78 34.44
16 Niinimäki Hannu K. LaihLu 1.04.59 0.13.37 33.39 33.06
17 Kaataja Jorma RasKe 1.09.41 0.18.19 30.82 30.52
18 Kronberg Håkan Femman 1.21.59 0.30.37 25.93 25.67

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 46.20 0.00.00 45.01 44.75
2 Juola Eero KoS 47.22 0.01.02 43.43 43.17
3 Björklund Håkan Falken 48.52 0.02.32 41.52 41.27
4 Näsi Mauno RaJu 50.09 0.03.49 39.89 39.65
5 Rauma Håkan Botnia 50.49 0.04.29 38.80 38.57
6 Hautala Olavi RaJu 51.06 0.04.46 38.03 37.81
7 Pajukangas Heikki KPV 52.57 0.06.37 36.17 35.95
8 Pienimäki Kari RaJu 53.11 0.06.51 35.47 35.26
9 Backman Sven-Olof Falken 57.12 0.10.52 32.49 32.29
10 Nylund Henrik Falken 1.01.44 0.15.24 29.64 29.46
11 Berger Torolf Falken 1.03.34 0.17.14 28.34 28.17
12 Kujanpää Heikki AlajA 1.13.51 0.27.31 24.01 23.86

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 35.45 0.00.00 44.01 43.65
2 Erkinheimo Voitto KortJV 38.55 0.03.10 40.05 39.73
3 Salo Jaakko SaPu 39.24 0.03.39 39.18 38.87
4 Kankaanpää Jussi RaJu 39.38 0.03.53 38.58 38.27
5 Taipalus Esko RasKe 41.03 0.05.18 36.89 36.59
6 Peltola Lasse SuJu 41.36 0.05.51 36.05 35.76
7 Tammela Seppo TikSu 42.01 0.06.16 35.34 35.05
8 Saarimäki Jorma VaaSu 43.27 0.07.42 33.83 33.56
9 Torrkulla Roy Minken 43.29 0.07.44 33.47 33.20
10 Pelkonen Toivo YlikNM 44.22 0.08.37 32.47 32.21
11 Keskinen Jouko RaJu 45.34 0.09.49 31.29 31.04
12 Ojajärvi Väinö RaJu 47.27 0.11.42 29.74 29.50
13 Lähdekorpi Mauri Femman 51.37 0.15.52 27.05 26.83
14 Staffans Per-Erik Vörå 55.42 0.19.57 24.80 24.60
15 Reini Jaakko TikSu 55.51 0.20.06 24.47 24.28
16 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.22.05 0.46.20 16.47 16.34
Latvala Matti RaJu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 43.20 0.00.00 37.76 37.56
1 Keskinen Matti TikSu 43.20 0.00.00 37.76 37.56
3 Kumara Pentti SievSi 47.27 0.04.07 33.55 33.37
4 Hietaharju Antti ÄhtU 48.17 0.04.57 32.50 32.33
5 Luoma Antti KortJV 50.05 0.06.45 30.89 30.73
6 Myllymäki Antti VaaSu 51.10 0.07.50 29.80 29.64
7 Mård Leo Kristina 54.39 0.11.19 27.49 27.35
8 Knuuttila Helge VaaSu 56.32 0.13.12 26.18 26.05
9 Hjerpe Lars Femman 57.27 0.14.07 25.38 25.24
10 Salmela Kosti PihtTu 59.24 0.16.04 24.17 24.04
Salmi Aimo VaaSu KES -
Tammisto Vesa KauWi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 29.41 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 1.14.06 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Paavo Iisu 10.01 0.00.00
2 Udell Oliver Solf 11.22 0.01.21
3 Kangas Aapo LapVi 11.23 0.01.22
4 Lemberg Ville RaJu 11.43 0.01.42
5 Nivukoski Topi YKV 13.31 0.03.30
6 Hautala Rasmus Femman 13.59 0.03.58
7 Rajamäki Atte YKV 14.08 0.04.07
8 Isokangas Ville AlajA 14.17 0.04.16
9 Jussinmäki Iisakki HalTo 15.27 0.05.26
10 Vuorinen Miki KoS 15.30 0.05.29
11 Isokangas Niilo AlajA 20.39 0.10.38
12 Ylihärsilä Manu AlahKi 26.19 0.16.18
Pohjonen Tami IkNV EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 14.04 0.00.00
2 Sankelo Verneri KortJV 15.41 0.01.37
3 Ylihärsilä Roni AlahKi 16.13 0.02.09
4 Västinsalo Elmeri LapVi 17.28 0.03.24
5 Ylihärsilä Aatu AlahKi 19.35 0.05.31
6 Jussinmäki Pietari HalTo 21.17 0.07.13
7 Ylihärsilä Riku AlahKi 35.10 0.21.06

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 14.38 0.00.00
2 Sankelo Sampo KortJV 14.39 0.00.01
3 Perttu Topi LaihLu 14.50 0.00.12
4 Stevander Karri KuortKu 15.28 0.00.50
5 Huhtamäki Paulus AlahKi 17.15 0.02.37
6 Lemberg Roope RaJu 17.59 0.03.21
7 Kumara Heikki LaihLu 19.06 0.04.28
8 Konttinen Markus RaJu 20.12 0.05.34
9 Ylihärsilä Ville AlahKi 20.48 0.06.10
10 Brock Gavin KoS 21.34 0.06.56
11 Ekola Juuso AlahKi 23.28 0.08.50
12 Rantanen Tommi AlahKi 24.26 0.09.48
13 Mäki Jasper LapVi 26.04 0.11.26
Björklund Aron Botnia EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laasanen Matti LaihLu 24.18 0.00.00
2 Kangas Juho LapVi 25.37 0.01.19
3 Udell Robin Solf 26.37 0.02.19
4 Kullman Hannes Falken 30.35 0.06.17
5 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 33.17 0.08.59
6 Viianen Lauri LaihLu 47.00 0.22.42
7 Lerssi Mitri KPV 57.48 0.33.30
Björklund Axel Botnia EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinmäki Akseli HalTo 1.02.24 0.00.00 44.08 40.91
2 Kaksonen Teemu YKV 1.04.56 0.02.32 41.78 38.78
3 Koirikivi Riku RasTiimi 1.06.26 0.04.02 40.28 37.38
4 Venetjoki Väinö KoS 1.08.56 0.06.32 38.27 35.52
5 Kuusisto Topi LaihLu 1.10.11 0.07.47 37.06 34.39
6 Stevander Pyry KuortKu 1.12.22 0.09.58 35.42 32.87
7 Hyvönen Robert RasTiimi 1.12.49 0.10.25 34.68 32.19
8 Saranpää Topias RaJu 1.16.46 0.14.22 32.41 30.08
9 Lassila Aaro KuortKu 1.42.22 0.39.58 23.94 22.22
10 Enlund Lukas Femman 1.44.07 0.41.43 23.18 21.51
11 Hölsö Severi YKV 1.46.19 0.43.55 22.34 20.74
Salmela Taavi EE KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Joonas AlajA 1.13.22 0.00.00
2 Johansson Axel Brahe 1.21.03 0.07.41
Pajukangas Mikko KPV EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Santeri Pohjant 1.04.13 0.00.00 45.58 43.90
2 Schroderus Samuli Pohjant 1.05.53 0.01.40 41.10 39.58
3 Parkkinen Eetu AlahKi 2.10.28 1.06.15 19.07 18.37

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 56.03 0.00.00 82.80 82.29
2 Istolahti Jaana YKV 1.05.55 0.09.52 69.75 69.32
3 Ukskoski Karoliina PerhKi 1.06.45 0.10.42 68.23 67.81
4 Eskolin Tatjana VetU 1.07.14 0.11.11 67.09 66.68
5 Autio Henna RasTiimi 1.08.01 0.11.58 65.68 65.27
6 Tunis Pernilla Femman 1.11.28 0.15.25 61.90 61.52
7 Palomäki Sanna RasKu 1.12.16 0.16.13 60.61 60.24
8 Hämäläinen Roosa KoS 1.16.02 0.19.59 57.04 56.68
9 Ylipelkola Essi KortJV 1.19.20 0.23.17 54.11 53.78
10 Lassila Roosa RasTiimi 1.22.32 0.26.29 51.49 51.17
11 Tiitto Johanna RasTiimi 1.25.03 0.29.00 49.45 49.15
12 Tiitto Katariina RasTiimi 1.26.02 0.29.59 48.38 48.09
13 Rinkineva Elina RaJu 1.27.14 0.31.11 47.22 46.93
14 Grahn Elina OK77 1.35.34 0.39.31 42.65 42.38
15 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.38.26 0.42.23 40.96 40.71
Skogvik Ida-Marie Kronan EIL -
Kantanen Milla ViiSu KES -
Taanila Marjo Koovee HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 37.32 0.00.00 44.00 44.00
2 Istolahti Miia YKV 42.11 0.04.39 37.98 37.98
3 Furunäs Ida Femman 44.28 0.06.56 34.91 34.91
4 Mäkelä Anne AlajA 51.49 0.14.17 29.00 29.00
5 Kivelä Elina Pohjant 52.44 0.15.12 27.56 27.56
6 Udell Tina Solf 1.14.18 0.36.46 18.89 18.89

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietamäki Elina RaJu 59.07 0.00.00 40.81 40.67
2 Saarimäki Riikka RasKe 1.04.30 0.05.23 35.53 35.41
3 Orjala Elina KoS 1.10.55 0.11.48 30.62 30.51
4 Nivukoski Elisa YKV 1.18.39 0.19.32 26.07 25.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Leena RasKu 1.00.36 0.00.00 46.06 44.04
2 Nynäs Kati Botnia 1.01.26 0.00.50 44.46 42.51
3 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 1.06.21 0.05.45 40.27 38.50
4 Puro-Aho Veera YKV 1.11.48 0.11.12 36.38 34.78
5 Kurikkala Sirkku KaJu 1.13.47 0.13.11 34.59 33.07
6 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.16.30 0.15.54 32.58 31.15
7 Torrkulla Päivi Femman 1.19.32 0.18.56 30.58 29.24
8 Sippola Sini KauWi 1.31.56 0.31.20 25.81 24.67

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 47.01 0.00.00 47.86 47.10
2 Erkkilä Marja RaJu 1.05.55 0.18.54 32.86 32.33
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.07.23 0.20.22 30.89 30.40
4 Peltoniemi Anne KPV 1.08.26 0.21.25 29.18 28.72
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.14.07 0.27.06 25.81 25.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 53.30 0.00.00 61.68 60.66
2 Katajamäki Tuija KauWi 54.13 0.00.43 56.30 55.37
3 Koskela Sari RaJu 1.09.49 0.16.19 40.17 39.51

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 1.04.31 0.00.00 39.05 37.87
2 Raatikainen Päivi LohiRa 1.04.54 0.00.23 37.36 36.23
3 Korpio Aulikki VaHa 1.07.26 0.02.55 34.56 33.51
4 Rantamäki Anita KauKa 1.08.56 0.04.25 32.44 31.45
5 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.29.47 0.25.16 23.85 23.13

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 42.22 0.00.00 45.58 44.97
2 Hyvärinen Vappu SaPu 45.21 0.02.59 41.67 41.11
3 Fred Bodil Femman 47.55 0.05.33 38.58 38.05
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 50.34 0.08.12 35.74 35.25
5 Ikonen Sinikka SaPu 51.59 0.09.37 33.97 33.51
6 Berger Gunhild Falken 57.11 0.14.49 30.15 29.75
7 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.02.45 0.20.23 26.82 26.46
8 Nylund Marlene Falken 1.09.24 0.27.02 23.65 23.33

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 41.31 0.00.00 48.60 48.15
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 42.16 0.00.45 46.71 46.29
3 Maja Alli RaJu 47.11 0.05.40 40.93 40.55
4 Erkinheimo Ritva KortJV 47.29 0.05.58 39.76 39.40
5 Seppälä Eila YKV 52.54 0.11.23 34.87 34.55
6 Louko Raija YKV 58.15 0.16.44 30.93 30.64
7 Taitto Annikka SKVuoksi 1.04.08 0.22.37 27.41 27.16
8 Peltola Hilkka SuJu 1.18.45 0.37.14 21.78 21.58
Lähdekorpi Kaija Femman EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 12.33 0.00.00
2 Peltonen Sini LapVi 12.58 0.00.25
3 Kullman Thea Falken 13.23 0.00.50
4 Sikkilä Peppi LapVi 14.49 0.02.16
5 Koivula Venla LaihLu 15.11 0.02.38
6 Hoskari Sanni RasKe 15.40 0.03.07
7 Nivukoski Lotta LapVi 16.56 0.04.23
8 Hietala Sini LapVi 17.01 0.04.28
9 Kumara Maija LaihLu 17.14 0.04.41
10 Saari Venla PoRa 17.41 0.05.08
11 Perttu Laura LaihLu 18.53 0.06.20
12 Nynäs Amanda Botnia 19.42 0.07.09
13 Torrkulla Venla Femman 20.52 0.08.19
14 Nynäs Matilda Botnia 20.57 0.08.24
15 Isoluoma Petra RasKu 21.16 0.08.43
16 Isoluoma Marjukka RasKu 23.12 0.10.39
17 Kontio Krista LapVi 23.29 0.10.56
18 Nylund Helmina LapVi 28.26 0.15.53
19 Kankaanpää Sanni LaihLu 32.12 0.19.39
20 Suokko Matilda LapVi 32.46 0.20.13
21 Västinsalo Martta LapVi 33.51 0.21.18
22 Perttu Tuulia LaihLu 34.17 0.21.44
Ylihärsilä Jenna AlahKi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Veikkola Heta LapVi 17.13 0.00.00
2 Peltola Eeva LapVi 20.59 0.03.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 16.42 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 17.16 0.00.34
3 Karppi Iiris LaihLu 21.09 0.04.27
4 Björklund Cecilia Falken 22.33 0.05.51
5 Ojala Irina RasKu 23.19 0.06.37
6 Björklund Sandra Falken 25.05 0.08.23
7 Torrkulla Henna Femman 27.11 0.10.29
8 Oikarainen Siiri LaihLu 29.15 0.12.33

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammi Tara KauWi 35.08 0.00.00
2 Hoskari Maria RasKe 37.22 0.02.14
3 Oikarainen Iida LaihLu 39.24 0.04.16
4 Hölsö Henriikka YKV 41.20 0.06.12
5 Ylihärsilä Ronja AlahKi 42.09 0.07.01
6 Kuusisto Sanni LaihLu 42.35 0.07.27
7 Isosaari Kanerva VetU 47.34 0.12.26
8 Jussinmäki Tuulia HalTo 1.02.57 0.27.49
Viianen Eveliina LaihLu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nuuttila Anni KauKa 31.47 0.00.00
2 Myllymäki Maarit KortJV 32.11 0.00.24
3 Rintala Neea KortJV 33.04 0.01.17
4 Perttu Pauliina LaihLu 35.34 0.03.47
5 Rantala Aino OH 36.46 0.04.59
6 Björklund Louise Falken 40.32 0.08.45
7 Katajamäki Henna-Riina KauWi 47.29 0.15.42
8 Kaksonen Terhi YKV 1.05.07 0.33.20
Sippola Maija YKV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Sara LapVi 53.20 0.00.00 39.28 38.05
2 Välimaa Eveliina VaaSu 53.44 0.00.24 38.26 37.06
3 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 55.49 0.02.29 36.13 35.00
4 Kurikkala Eeva KaJu 56.47 0.03.27 34.82 33.73
5 Torrkulla Matilda Femman 58.44 0.05.24 33.00 31.96
6 Syrjälä Annamari LaihLu 1.12.30 0.19.10 26.19 25.37
7 Kamila Minerva SuJu 1.20.45 0.27.25 23.03 22.31
8 Viianen Jenna LaihLu 1.21.12 0.27.52 22.42 21.71
9 Suomalainen Alina KuortKu 1.30.05 0.36.45 19.77 19.15
Kumara Alina LaihLu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 47.34 0.00.00 57.74 55.24
2 Rajala Milla LapVi 51.02 0.03.28 51.13 48.91
3 Torrkulla Julia Femman 54.51 0.07.17 45.06 43.11
4 Smeds Matilda Femman 1.01.19 0.13.45 38.07 36.42
Rinta-Koski Aino VaaSu EIL -