FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Noname-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Vesa IkNV 28.48 0.00.00 89.42 89.20
2 Saari Petri VaajTe 30.52 0.02.04 83.19 82.98
3 Hölsö Mikko YKV 31.12 0.02.24 82.05 81.84
4 Istolahti Jaakko YKV 32.10 0.03.22 79.34 79.14
5 Saari Aki VaajTe 32.27 0.03.39 78.41 78.21
6 Hautala Jarkko VaajTe 32.51 0.04.03 77.22 77.03
7 Bäckström Anders Femman 33.06 0.04.18 76.41 76.21
8 Heiska Samu VeVe 33.09 0.04.21 76.06 75.87
9 Jurvakainen Tuukka VaajTe 33.16 0.04.28 75.56 75.37
9 Kallio-Könnö Jarno RasKu 33.16 0.04.28 75.56 75.37
11 Iivari Antti RasKu 33.19 0.04.31 74.98 74.79
12 Pajula Harri LapVi 33.21 0.04.33 74.67 74.49
13 Kallio Kari Koovee 33.27 0.04.39 74.22 74.03
14 Uitto Ville RasKu 33.58 0.05.10 72.86 72.68
15 Vainionpää Matti RasKu 34.23 0.05.35 71.76 71.57
16 Ketonen Miikka KoS 34.50 0.06.02 70.61 70.43
17 Niemelä Hannu RasTiimi 34.52 0.06.04 70.32 70.14
18 Åbacka Tommy Brahe 35.36 0.06.48 68.65 68.48
19 Uitto Jussi RasKu 35.46 0.06.58 68.12 67.94
20 Kotamäki Iivo IkNV 36.13 0.07.25 67.06 66.89
21 Hautala Jari Femman 36.20 0.07.32 66.63 66.46
22 Järn Staffan Brahe 36.38 0.07.50 65.87 65.71
23 Kalliokoski Jooseppi IkNV 36.45 0.07.57 65.45 65.29
24 Välikorpi Jari RasKu 36.54 0.08.06 64.98 64.81
25 Hongell Timo KoS 37.23 0.08.35 63.93 63.77
26 Tunis Staffan Femman 37.28 0.08.40 63.58 63.42
27 Alonen Matti S-JKL 37.46 0.08.58 62.87 62.71
28 Fränti Juha RasKu 37.50 0.09.02 62.56 62.40
29 Torrkulla Jan Femman 38.02 0.09.14 62.03 61.87
30 Lehtimäki Pasi RMH 39.13 0.10.25 59.96 59.81
31 Hemminki Jukka RaJu 39.20 0.10.32 59.58 59.43
32 Isokoski Teppo KoS 39.30 0.10.42 59.14 58.99
33 Pensas Mika Malax 39.38 0.10.50 58.74 58.59
34 Hagström Fredrik Brahe 40.19 0.11.31 57.55 57.41
35 Koski Eero YKV 40.24 0.11.36 57.24 57.10
36 Lauronen Jarkko LaihLu 41.25 0.12.37 55.65 55.51
37 Markkila Eero RasKu 41.31 0.12.43 55.33 55.19
38 Vesterback Jonas Malax 41.32 0.12.44 55.12 54.99
39 Söderström Peter Raseborg 43.18 0.14.30 52.70 52.56
40 Mäkikyrö Ville OH 43.37 0.14.49 52.14 52.01
41 Uusivirta Risto RasTiimi 44.14 0.15.26 51.24 51.11
42 Kivelä Joonatan PerhKi 45.25 0.16.37 49.73 49.61
43 Granholm Christoffer Femman 45.39 0.16.51 49.31 49.18
44 Wärnman Patrik Brahe 47.55 0.19.07 46.81 46.70
45 Pietiläinen Samu LänRa 48.54 0.20.06 45.71 45.60
46 Torrkulla Michael Femman 49.04 0.20.16 45.40 45.29
47 Vedenpää Teemu RasTiimi 49.26 0.20.38 44.91 44.80
48 Levlin Patrik Solf 49.33 0.20.45 44.65 44.53
49 Jyräkoski Antti KauKa 50.39 0.21.51 43.52 43.41
Hall Andreas HiKi EIL -
Laasanen Lauri LaihLu EIL -
Istolahti Heikki YKV KES -
Pesola Pasi KPV HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Innanen Sakari LaihLu 17.37 0.00.00
2 Lehtimäki Markku RMH 23.50 0.06.13

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Christoffer NOK 36.50 0.00.00 41.29 40.10
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 38.17 0.01.27 38.24 37.13
3 Länsiluoto Aapo RaJu 39.39 0.02.49 35.48 34.46
4 Jussinmäki Ari HalTo 40.12 0.03.22 33.58 32.61
Nivukoski Janne YKV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 31.22 0.00.00 55.09 54.20
2 Nikkola Hannu RMH 31.24 0.00.02 54.64 53.75
3 Moisio Petri SaPu 31.33 0.00.11 53.98 53.11
4 Pietiläinen Juha RastiE4 32.27 0.01.05 52.11 51.27
5 Nisula Marko TeuRi 32.46 0.01.24 51.23 50.40
6 Vesisenaho Tero SaPu 34.10 0.02.48 48.77 47.98
7 Perus Jens NOK 34.19 0.02.57 48.19 47.42
8 Jonkka Jari RasKa 34.46 0.03.24 47.22 46.45
9 Savolainen Tomi RasKe 36.20 0.04.58 44.84 44.12
10 Karppi Tapio LaihLu 37.08 0.05.46 43.54 42.84
11 Lehtinen Juhani KauKa 37.22 0.06.00 42.94 42.25
12 Ekola Juha AlahKi 41.29 0.10.07 38.38 37.76
13 Jussinmäki Tero HalTo 44.00 0.12.38 35.90 35.32
14 Iloviita Petri YKV 45.12 0.13.50 34.68 34.12
15 Vuorinen Tony KoS 46.50 0.15.28 33.21 32.67
16 Biskop Kim KoS 49.03 0.17.41 31.45 30.95
17 Nurmi Pasi RasKe 51.00 0.19.38 30.01 29.52
18 Koirikivi Vesa RasTiimi 51.33 0.20.11 29.45 28.97
19 Isoluoma Jani RasKu 52.00 0.20.38 28.96 28.49
20 Hyvärinen Pietari EsSu 53.32 0.22.10 27.90 27.45
21 Salmela Petri EE 54.41 0.23.19 27.08 26.65
22 Kumara Antti LaihLu 55.52 0.24.30 26.29 25.87

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kamila Kai SuJu 28.55 0.00.00 49.31 49.12
2 Peltoniemi Vesa KPV 31.22 0.02.27 44.84 44.66
3 Suvanto Mikael RaJu 33.47 0.04.52 41.06 40.90
4 Laasanen Juha LaihLu 35.16 0.06.21 38.78 38.63
5 Kujanpää Marko AlajA 36.56 0.08.01 36.50 36.36
6 Lillhonga Robert GIF 38.01 0.09.06 34.95 34.81
7 Reinikka Timo VaaSu 39.27 0.10.32 33.19 33.06
8 Isokangas Tuomo AlajA 39.39 0.10.44 32.53 32.40
9 Björklund Tom Botnia 42.27 0.13.32 29.93 29.81
10 Hästö Roland Femman 43.44 0.14.49 28.60 28.49
11 Nevala Pasi TeuRi 46.38 0.17.43 26.41 26.30
Talvitie Jari PoRa HYL -
Välimaa Pertti VaaSu EIL -
Puttonen Jarmo VaajTe EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 28.24 0.00.00 51.83 50.82
2 Sippola Asko KuortKu 28.35 0.00.11 50.95 49.95
3 Kujala Tapio YKV 30.04 0.01.40 47.91 46.97
4 Latvala Juha AlajA 30.23 0.01.59 46.89 45.97
5 Hirvensalo Jorma SaPu 30.46 0.02.22 45.79 44.90
6 Koskela Heikki RaJu 32.31 0.04.07 42.84 42.01
7 Hietala Petri LohtVe 34.22 0.05.58 40.08 39.30
8 Lassila Antti KuortKu 34.28 0.06.04 39.51 38.73
9 Hakala Eero Femman 35.06 0.06.42 38.34 37.59
10 Ronkainen Timo KoS 35.43 0.07.19 37.24 36.51
11 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 37.16 0.08.52 35.27 34.58
12 Mäkelä Ismo AlajA 38.05 0.09.41 34.10 33.43
13 Lyyluoma Pasi TeuRi 43.59 0.15.35 29.16 28.59
14 Kivimäki Jari AlajA 44.05 0.15.41 28.74 28.18
15 Ala-Rasula Vesa KuortKu 47.21 0.18.57 26.42 25.91
Tyynelä Kari VetU EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Jukka OH 24.18 0.00.00 54.11 53.04
2 Bäck Mikael Femman 25.20 0.01.02 51.47 50.45
3 Vallbacka Heikki KortJV 27.19 0.03.01 47.33 46.40
4 Rintaluoma Kari TeuRi 29.05 0.04.47 44.08 43.21
5 Toppari Reijo KauWi 29.14 0.04.56 43.48 42.62
6 Tamminen Hannu SuJu 29.31 0.05.13 42.69 41.85
7 Pajukangas Tauno KPV 29.44 0.05.26 42.01 41.18
8 Hautala Eero KortJV 29.46 0.05.28 41.60 40.77
9 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 30.01 0.05.43 40.89 40.08
10 Halla-Aho Timo KauKa 30.11 0.05.53 40.30 39.50
11 Mahlamäki Jari TeuRi 31.02 0.06.44 38.84 38.07
12 Jurvakainen Jari S-JKL 32.53 0.08.35 36.32 35.60
13 Mäkitalo Mikko KauKa 33.34 0.09.16 35.26 34.56
14 Huhtanen Esa RaJu 36.12 0.11.54 32.39 31.75
15 Palomäki Eero Femman 37.51 0.13.33 30.69 30.08
16 Syrjälä Tapio LaihLu 41.05 0.16.47 28.01 27.45
17 Nuuttila Kari KauKa 41.21 0.17.03 27.56 27.01
18 Skogvik Göran Kronan 41.23 0.17.05 27.27 26.73
19 Bärdèn Bror-Gustav NOK 45.03 0.20.45 24.81 24.32
Strandberg Stefan Femman EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 25.15 0.00.00 50.10 49.62
2 Sivén Osmo ÄhtU 27.42 0.02.27 45.18 44.75
3 Lillsjö Bengt Malax 27.53 0.02.38 44.40 43.97
4 Keltamäki Seppo JoKu 28.06 0.02.51 43.57 43.15
5 Niinimäki Hannu K. LaihLu 28.09 0.02.54 43.01 42.60
6 Nyystilä Jukka LaihLu 28.21 0.03.06 42.23 41.83
7 Svedström Mats NOK 28.29 0.03.14 41.56 41.16
7 Eno Kaarlo TeuRi 28.29 0.03.14 41.56 41.16
9 Rantamäki Veikko KauKa 28.37 0.03.22 40.42 40.03
10 Rajaniemi Vesa S-JKL 31.03 0.05.48 36.81 36.46
11 Joki Sauli VetU 32.10 0.06.55 35.11 34.78
12 Hongell Harri KoS 32.17 0.07.02 34.57 34.24
13 Luuri Pertti RaJu 32.37 0.07.22 33.80 33.47
14 Hattar Allan Falken 33.53 0.08.38 32.14 31.83
15 Kaataja Jorma RasKe 35.48 0.10.33 30.04 29.75

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Seppo Malax 27.23 0.00.00 45.66 45.39
2 Björklund Håkan Falken 28.52 0.01.29 42.93 42.68
3 Pienimäki Kari RaJu 29.06 0.01.43 42.21 41.96
4 Hautala Olavi RaJu 29.15 0.01.52 41.61 41.37
5 Juola Eero KoS 29.32 0.02.09 40.84 40.60
6 Turunen Erkki SuSe 30.08 0.02.45 39.66 39.43
7 Rauma Håkan Botnia 30.17 0.02.54 39.10 38.87
8 Valli Seppo KauKa 32.16 0.04.53 36.36 36.14
9 Pollari Kalevi YKV 32.58 0.05.35 35.25 35.04
10 Norrgrann Karl Gustav NOK 33.10 0.05.47 34.70 34.50
11 Åkerblom Måns GIF 33.38 0.06.15 33.89 33.69
12 Näsi Mauno RaJu 34.15 0.06.52 32.96 32.77
13 Backman Sven-Olof Falken 35.51 0.08.28 31.18 31.00
14 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 36.28 0.09.05 30.35 30.17
15 Finnilä Mauri VetU 37.49 0.10.26 28.98 28.81
16 Joensuu Heimo AlajA 38.14 0.10.51 28.37 28.21
17 Williamsson Bo-Göran VaaSu 38.56 0.11.33 27.58 27.42
18 Kujanpää Heikki AlajA 45.27 0.18.04 23.38 23.24

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 20.01 0.00.00 44.43 44.07
2 Torrkulla Roy Minken 22.03 0.02.02 40.02 39.69
3 Erkinheimo Voitto KortJV 24.22 0.04.21 35.93 35.63
4 Peltola Lasse SuJu 24.26 0.04.25 35.54 35.25
5 Kankaanpää Jussi RaJu 24.43 0.04.42 34.85 34.57
6 Taipalus Esko RasKe 24.51 0.04.50 34.38 34.10
7 Ojajärvi Väinö RaJu 25.45 0.05.44 32.90 32.64
8 Salo Jaakko SaPu 26.07 0.06.06 32.17 31.91
9 Korva Pauli KoS 27.22 0.07.21 30.45 30.20
10 Pelkonen Toivo YlikNM 27.33 0.07.32 29.99 29.75
11 Keskinen Jouko RaJu 27.34 0.07.33 29.72 29.48
12 Saarimäki Jorma VaaSu 27.41 0.07.40 29.34 29.10
13 Sandgren Lars NOK 28.43 0.08.42 28.04 27.81
14 Tammela Seppo TikSu 29.31 0.09.30 27.04 26.82
15 Reini Jaakko TikSu 30.36 0.10.35 25.85 25.64
16 Staffans Per-Erik Vörå 31.14 0.11.13 25.10 24.90
17 Lähdekorpi Mauri Femman 32.01 0.12.00 24.27 24.07
18 Jokikuona Toivo RasTiimi 48.51 0.28.50 15.76 15.64
Latvala Matti RaJu HYL -
Fränti Eero KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kumara Pentti SievSi 26.52 0.00.00 35.78 35.59
2 Salmela Kosti PihtTu 27.00 0.00.08 35.16 34.97
3 Hjerpe Lars Femman 28.22 0.01.30 33.04 32.86
4 Salmi Aimo VaaSu 29.32 0.02.40 31.33 31.16
5 Keskinen Matti TikSu 30.31 0.03.39 29.93 29.77
6 Tammisto Vesa KauWi 31.11 0.04.19 28.90 28.75
7 Gunell Kurt Falken 31.21 0.04.29 28.36 28.21
8 Knuuttila Helge VaaSu 33.36 0.06.44 26.11 25.97
9 Hietalahti Aapo HalTo 34.11 0.07.19 25.31 25.17
10 Hietaharju Antti ÄhtU 36.04 0.09.12 23.65 23.53
11 Autio Mauno AlajA 43.13 0.16.21 19.46 19.36
Myllymäki Antti VaaSu HYL -
Luoma Antti KortJV HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 18.52 0.00.00 27.93 28.05
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 31.36 0.12.44 15.43 15.49
3 Vuorinen Pentti SuJu 32.17 0.13.25 13.88 13.93
Ojajärvi Kalevi KuortKu EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 45.37 0.00.00
Takalampi Erkki KuortKu EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 13.51 0.00.00
2 Niemelä Paavo Iisu 14.12 0.00.21
3 Udell Oliver Solf 14.23 0.00.32
4 Kangas Aapo LapVi 15.11 0.01.20
5 Nivukoski Topi YKV 15.46 0.01.55
6 Rajamäki Atte YKV 16.08 0.02.17
7 Vuorinen Miki KoS 16.18 0.02.27
8 Isokangas Ville AlajA 16.42 0.02.51
9 Hauhia Aleksi RaJu 17.31 0.03.40
10 Jussinmäki Iisakki HalTo 18.27 0.04.36
11 Isokangas Niilo AlajA 18.40 0.04.49
12 Bergström Kasper Kristina 20.30 0.06.39
13 Pohjonen Tami IkNV 21.46 0.07.55
14 Hyvärinen Luukas EsSu 27.20 0.13.29
15 Hautala Rasmus Femman 30.54 0.17.03
16 Ylihärsilä Manu AlahKi 32.43 0.18.52
17 Kallio Aleksi ViRuS 33.52 0.20.01

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 16.12 0.00.00
2 Sankelo Verneri KortJV 16.24 0.00.12
3 Nurmi Aapo RasKe 19.35 0.03.23
4 Ylihärsilä Roni AlahKi 20.34 0.04.22
5 Västinsalo Elmeri LapVi 21.00 0.04.48
6 Jussinmäki Pietari HalTo 23.41 0.07.29
7 Rannila Oskari VetU 27.09 0.10.57
8 Ylihärsilä Riku AlahKi 51.46 0.35.34
Hauhia Iiro RaJu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 15.53 0.00.00
2 Rantala Jussi OH 16.05 0.00.12
3 Björklund Aron Botnia 18.57 0.03.04
4 Sankelo Sampo KortJV 19.17 0.03.24
5 Perttu Topi LaihLu 19.48 0.03.55
6 Ekola Juuso AlahKi 19.56 0.04.03
7 Konttinen Markus RaJu 20.13 0.04.20
8 Brock Gavin KoS 22.10 0.06.17
9 Rantanen Tommi AlahKi 27.47 0.11.54
10 Biskop Robert KoS 33.27 0.17.34
11 Mäki Jasper LapVi 33.58 0.18.05
12 Lemberg Roope RaJu 34.39 0.18.46
13 Stevander Karri KuortKu 36.25 0.20.32
14 Kumara Heikki LaihLu 38.30 0.22.37
Bergström Filip Kristina HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taipale Aapo VetU 20.54 0.00.00
2 Udell Robin Solf 23.26 0.02.32
3 Kangas Juho LapVi 23.44 0.02.50
3 Forsell Mickel Botnia 23.44 0.02.50
5 Laasanen Matti LaihLu 24.50 0.03.56
6 Lakanen Eetu PerhKi 27.06 0.06.12
7 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 29.57 0.09.03
8 Nisula Ville TeuRi 30.18 0.09.24
9 Kullman Hannes Falken 32.52 0.11.58
10 Lerssi Mitri KPV 32.56 0.12.02
11 Nurmi Elias RasKe 36.50 0.15.56
12 Saranpää Touko RaJu 42.47 0.21.53
Hemminki Niko RaJu EIL -
Viianen Lauri LaihLu EIL -
Koivisto Juho KortJV EIL -
Björklund Axel Botnia EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 28.20 0.00.00 42.19 40.19
2 Venetjoki Väinö KoS 31.00 0.02.40 38.12 36.31
3 Stevander Pyry KuortKu 32.30 0.04.10 35.93 34.23
4 Niska Valtteri LapVi 37.26 0.09.06 30.83 29.37
5 Kuusisto Topi LaihLu 37.38 0.09.18 30.30 28.86
6 Lillhonga Kevin GIF 38.23 0.10.03 29.35 27.95
7 Somppi Simo-Atte LaihLu 40.05 0.11.45 27.76 26.44
8 Hölsö Severi YKV 41.30 0.13.10 26.48 25.22
9 Kontola Matte LapVi 41.31 0.13.11 26.13 24.90
10 Saranpää Topias RaJu 42.36 0.14.16 25.15 23.95
11 Vuorela Johannes YKV 44.21 0.16.01 23.84 22.71
12 Koirikivi Riku RasTiimi 46.09 0.17.49 22.61 21.54
13 Hyvönen Robert RasTiimi 54.34 0.26.14 18.87 17.98
14 Salmela Taavi EE 1.08.49 0.40.29 14.76 14.06
Pukkinen Niko-Petteri YKV EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Mikko KPV 31.26 0.00.00 41.14 38.88
2 Mäkelä Joonas AlajA 35.45 0.04.19 35.09 33.16
3 Nisula Joona TeuRi 38.39 0.07.13 31.45 29.72
4 Lillhonga Leander GIF 42.45 0.11.19 27.53 26.02
5 Hauhia Ilari RaJu 46.39 0.15.13 24.39 23.05
6 Grahn Eskil NOK 1.41.24 1.09.58 10.84 10.25
Hemminki Joni RaJu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 32.09 0.00.00
2 Schroderus Santeri Pohjant 35.13 0.03.04

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 24.52 0.00.00 82.97 82.43
2 Kriikkula Johanna RasKu 29.38 0.04.46 69.20 68.75
3 Palomäki Sanna RasKu 30.17 0.05.25 67.31 66.87
4 Ukskoski Karoliina PerhKi 30.42 0.05.50 65.99 65.56
5 Hämäläinen Roosa KoS 30.59 0.06.07 64.99 64.57
6 Manderbacka Hanne VaaSu 31.05 0.06.13 64.38 63.96
7 Autio Henna RasTiimi 31.14 0.06.22 63.68 63.26
8 Heittola Sanna KauKa 31.19 0.06.27 63.11 62.70
9 Istolahti Jaana YKV 31.59 0.07.07 61.41 61.01
9 Ylipelkola Essi KortJV 31.59 0.07.07 61.41 61.01
11 Taanila Marjo Koovee 32.04 0.07.12 60.48 60.08
12 Fränti Kati RasKu 32.29 0.07.37 59.32 58.93
13 Tunis Pernilla Femman 32.41 0.07.49 58.58 58.20
14 Tiitto Katariina RasTiimi 33.48 0.08.56 56.28 55.91
15 Fränti Eeva-Maria YKV 34.05 0.09.13 55.45 55.08
16 Skogvik Ida-Marie Kronan 34.20 0.09.28 54.68 54.33
17 Rinkineva Elina RaJu 35.44 0.10.52 52.19 51.85
18 Hemminki Hanna PoRa 36.13 0.11.21 51.16 50.82
19 Rinkineva Laura RaJu 37.34 0.12.42 48.99 48.67
20 Grahn Elina OK77 38.13 0.13.21 47.83 47.52
21 Tiitto Johanna RasTiimi 39.36 0.14.44 45.85 45.55
22 Eskolin Tatjana VetU 39.58 0.15.06 45.12 44.82
23 Mäkitalo Kaisa KauKa 45.43 0.20.51 39.17 38.92
24 Sundelin Ann-Sofie Botnia 46.58 0.22.06 37.87 37.62
25 Kantanen Milla ViiSu 48.29 0.23.37 36.43 36.19
26 Tunis Jenny KauWi 57.42 0.32.50 30.39 30.19

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Miia YKV 23.44 0.00.00 40.93 40.93
2 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 24.03 0.00.19 39.18 39.18
3 Furunäs Ida Femman 25.04 0.01.20 36.43 36.43
4 Kivelä Elina Pohjant 25.12 0.01.28 35.08 35.08
5 Mäkelä Anne AlajA 27.32 0.03.48 31.05 31.05
6 Udell Tina Solf 52.40 0.28.56 15.68 15.68

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Riikka RasKe 37.33 0.00.00 42.93 42.79
2 Orjala Elina KoS 45.10 0.07.37 33.02 32.91
3 Nivukoski Elisa YKV 48.08 0.10.35 28.47 28.37

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Anne KauKa 35.44 0.00.00 45.03 43.58
2 Ojala Leena RasKu 38.18 0.02.34 41.38 40.05
3 Nynäs Kati Botnia 38.22 0.02.38 40.68 39.37
4 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 40.25 0.04.41 38.02 36.80
5 Puro-Aho Veera YKV 44.14 0.08.30 34.19 33.09
6 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 45.20 0.09.36 32.83 31.78
7 Kurikkala Sirkku KaJu 48.38 0.12.54 30.11 29.14
8 Kujanpää Maarit KuortKu 48.51 0.13.07 29.48 28.53
9 Bergström Pia Kristina 50.49 0.15.05 27.86 26.97
10 Sippola Sini KauWi 52.19 0.16.35 26.60 25.75
11 Björklund Majbritt Botnia 59.31 0.23.47 22.98 22.24

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 26.48 0.00.00 52.44 51.51
2 Taipalus Maarika RasKu 30.05 0.03.17 45.84 45.02
3 Strandberg Annika Femman 33.57 0.07.09 39.84 39.13
4 Erkkilä Marja RaJu 35.07 0.08.19 37.77 37.10
5 Stevander Arja KuortKu 36.00 0.09.12 36.11 35.47
6 Iso-Koivisto Minna KauWi 37.25 0.10.37 34.04 33.43
7 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 40.06 0.13.18 31.10 30.55
8 Hauhia Eija RaJu 41.06 0.14.18 29.70 29.18
9 Reinikka Louise VaaSu 1.02.36 0.35.48 19.08 18.74

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 20.14 0.00.00 61.13 59.77
2 Katajamäki Tuija KauWi 21.25 0.01.11 56.02 54.77
3 Koskela Sari RaJu 22.50 0.02.36 50.92 49.78
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 23.01 0.02.47 48.90 47.81
5 Kankaanpää Tarja KauWi 30.23 0.10.09 35.83 35.03
6 Friman Rose-Maj Solf 31.46 0.11.32 33.10 32.36

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 25.10 0.00.00 42.86 41.27
2 Rantamäki Anita KauKa 27.17 0.02.07 38.54 37.11
3 Raatikainen Päivi LohiRa 27.36 0.02.26 37.12 35.75
4 Humalamäki Mirja SuomRa 30.32 0.05.22 32.68 31.46
5 Pöyhönen Lea VetU 31.16 0.06.06 31.05 29.89
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 37.28 0.12.18 25.19 24.25
7 Mäkitalo Liisa KauKa 39.30 0.14.20 23.21 22.35

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 23.18 0.00.00 47.81 47.29
2 Sivén Hannele ÄhtU 25.24 0.02.06 42.54 42.08
3 Fred Bodil Femman 28.04 0.04.46 37.31 36.90
4 Ikonen Sinikka SaPu 29.29 0.06.11 34.38 34.01
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 34.04 0.10.46 28.77 28.46
6 Lassila Eija VetU 45.39 0.22.21 20.74 20.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 22.59 0.00.00 47.69 47.32
2 Ketola Sirkka SaPu 25.26 0.02.27 42.38 42.05
3 Sandgren Ann-Mari NOK 25.59 0.03.00 40.78 40.46
4 Lähdekorpi Kaija Femman 28.54 0.05.55 36.03 35.75
5 Erkinheimo Ritva KortJV 29.17 0.06.18 34.93 34.66
6 Maja Alli RaJu 31.23 0.08.24 32.02 31.77
7 Peltola Hilkka SuJu 35.54 0.12.55 27.48 27.27
8 Taitto Annikka SKVuoksi 39.17 0.16.18 24.65 24.46
9 Finnilä Katariina VetU 56.28 0.33.29 16.82 16.69
Hautala Tuula ONMKY HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Marion Botnia 14.01 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 14.49 0.00.48
3 Kullman Thea Falken 15.15 0.01.14
4 Koivula Venla LaihLu 15.17 0.01.16
5 Peltonen Sini LapVi 15.33 0.01.32
6 Hietala Sini LapVi 16.25 0.02.24
7 Lakanen Inka PerhKi 17.42 0.03.41
8 Rintala Lotta LaihLu 18.03 0.04.02
9 Sikkilä Peppi LapVi 18.30 0.04.29
10 Perttu Laura LaihLu 18.35 0.04.34
11 Kontio Krista LapVi 18.53 0.04.52
12 Hoskari Sanni RasKe 18.58 0.04.57
13 Isoluoma Petra RasKu 20.44 0.06.43
14 Välimäki Emilia LapVi 20.47 0.06.46
15 Nivukoski Lotta LapVi 20.57 0.06.56
16 Nynäs Amanda Botnia 21.05 0.07.04
17 Saari Venla PoRa 21.09 0.07.08
18 Nylund Helmina LapVi 25.06 0.11.05
19 Nynäs Matilda Botnia 27.04 0.13.03
20 Kumara Maija LaihLu 27.45 0.13.44
21 Saarimäki Oona RasKe 29.35 0.15.34
22 Kankaanpää Sanni LaihLu 30.50 0.16.49
23 Bergström Tilde Kristina 31.46 0.17.45
24 Isoluoma Marjukka RasKu 32.40 0.18.39
25 Lammi Kira KauWi 33.00 0.18.59
26 Perttu Tuulia LaihLu 34.13 0.20.12
27 Suokko Matilda LapVi 37.01 0.23.00
28 Västinsalo Martta LapVi 46.50 0.32.49
Nisula Henna TeuRi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Eeva LapVi 21.15 0.00.00
2 Melender Emilia RaJu 22.02 0.00.47
3 Veikkola Heta LapVi 23.17 0.02.02
4 Varamäki Vilma LapVi 28.55 0.07.40
Lehtinen Noora KauKa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 17.45 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 18.39 0.00.54
3 Karppi Iiris LaihLu 20.42 0.02.57
4 Oikarainen Siiri LaihLu 27.01 0.09.16
5 Koskela Iina HalTo 28.36 0.10.51
6 Hahn Olivia Solf 45.25 0.27.40
7 Ojala Irina RasKu 48.35 0.30.50
8 Nevala Ronja TeuRi 50.47 0.33.02
9 Rannila Venla VetU 59.32 0.41.47
Björklund Sandra Falken HYL -
Björklund Cecilia Falken HYL -
Myrskog Rosa Kronan EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Maria RasKe 18.29 0.00.00
2 Hästö Louisa Femman 20.57 0.02.28
3 Kuusisto Sanni LaihLu 21.30 0.03.01
4 Lammi Tara KauWi 21.44 0.03.15
5 Ivars Malin Femman 22.47 0.04.18
6 Hölsö Henriikka YKV 23.17 0.04.48
7 Isosaari Kanerva VetU 30.00 0.11.31
8 Oikarainen Iida LaihLu 37.32 0.19.03
9 Ylihärsilä Ronja AlahKi 44.07 0.25.38
Viianen Eveliina LaihLu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rintala Neea KortJV 31.09 0.00.00
2 Rantala Aino OH 31.46 0.00.37
3 Myllymäki Maarit KortJV 33.35 0.02.26
4 Vuorela Aliina YKV 35.32 0.04.23
5 Nuuttila Anni KauKa 37.00 0.05.51
6 Perttu Pauliina LaihLu 38.55 0.07.46
7 Björklund Louise Falken 40.56 0.09.47
8 Katajamäki Henna-Riina KauWi 41.58 0.10.49
Sippola Maija YKV KES -
Kaksonen Terhi YKV KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Jenna KoS 29.48 0.00.00 42.09 41.20
2 Peltonen Sara LapVi 30.56 0.01.08 40.04 39.20
3 Keskinen Nella VaaSu 31.28 0.01.40 38.87 38.04
4 Torrkulla Matilda Femman 33.55 0.04.07 35.60 34.84
5 Kalliokoski Loviisa PerhKi 34.10 0.04.22 34.88 34.14
6 Välimaa Eveliina VaaSu 36.07 0.06.19 32.56 31.87
7 Kurikkala Eeva KaJu 37.08 0.07.20 31.25 30.59
8 Hästö Julia Femman 38.09 0.08.21 30.00 29.37
9 Syrjälä Annamari LaihLu 38.46 0.08.58 29.12 28.50
10 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 38.56 0.09.08 28.59 27.99
11 Biskop Greta KoS 40.24 0.10.36 27.17 26.59
12 Kumara Alina LaihLu 48.04 0.18.16 22.51 22.03
13 Lehtinen Petra KauKa 48.45 0.18.57 21.87 21.41

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajala Milla LapVi 27.55 0.00.00 47.02 43.86
2 Hakala Noora LapVi 42.03 0.14.08 28.87 26.93
3 Rinta-Koski Aino VaaSu 53.26 0.25.31 20.88 19.48
Nurmi Eveliina RasKe EIL -