FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaksipäiväiset Vihantikisat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Pasi LaiVe 1.16.03 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Samuel SalRe 58.59 0.00.00 27.39 27.39
2 Kotaniemi Juha KoskRi 1.00.41 0.01.42 24.63 24.63
3 Tuominen Petri SalRe 1.05.10 0.06.11 21.07 21.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marjala Veijo Pohjant 54.55 0.00.00 32.55 32.55
2 Peisa Panu SalRe 56.04 0.01.09 30.92 30.92
3 Karppinen Mikko Pohjant 56.35 0.01.40 29.69 29.69
4 Rinta Toni KoskRi 1.00.05 0.05.10 27.07 27.07
5 Palola Lasse NiS 1.12.00 0.17.05 21.85 21.85
Hautala Heikki NiS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Jarmo Pohjant 51.14 0.00.00 43.53 42.54
2 Kauppila Timo Koovee 53.19 0.02.05 41.20 40.27
3 Veijola Seppo IinYr 55.02 0.03.48 39.31 38.42
4 Lammi Harri SalRe 55.50 0.04.36 38.15 37.28
5 Maaninka Mika OSVA 1.00.49 0.09.35 34.47 33.69
6 Kuusikko Marko SalRe 1.01.34 0.10.20 33.51 32.75
7 Jokela Harri NiS 1.02.38 0.11.24 32.40 31.67
8 Kela Marko OulRe 1.04.51 0.13.37 30.78 30.08
9 Liinamaa Olli Pohjant 1.12.47 0.21.33 26.96 26.35
Shabalin Aleksandr Apatity HYL -
Mutka Kai Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 53.35 0.00.00 40.08 39.73
2 Rankinen Juho OulRe 1.02.45 0.09.10 33.37 33.08
3 Juntunen Reijo IinYr 1.05.52 0.12.17 30.98 30.70
4 Alahäivälä Tapani PudU 1.07.20 0.13.45 29.50 29.25
5 Neuvonen Jussi OuTa 1.08.44 0.15.09 28.12 27.88
6 Piirainen Seppo SalRe 1.25.36 0.32.01 21.95 21.76
7 Mäkinen Tapani OSVA 1.56.29 1.02.54 15.67 15.53

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 43.51 0.00.00 44.37 44.06
2 Jussila Raimo HaapavU 48.05 0.04.14 39.45 39.17
3 Karppinen Jouko LaiVe 48.14 0.04.23 38.32 38.05
4 Kotila Harri YlikNM 51.56 0.08.05 34.65 34.41
5 Lotvonen Kari LaiVe 1.01.15 0.17.24 28.59 28.39
6 Kurula Juhani Pohjant 1.07.17 0.23.26 25.30 25.12
7 Argillander Erkki VaKa 1.19.17 0.35.26 20.86 20.71

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 39.46 0.00.00 43.18 42.39
2 Tervo Arhi ONMKY 41.52 0.02.06 40.25 39.51
3 Grekelä Antti HaHe 44.04 0.04.18 37.51 36.82
4 Jylkkä Markku YlivKu 45.56 0.06.10 35.28 34.63
5 Karstunen Hannu YlivKu 49.11 0.09.25 32.30 31.70
6 Törmälä Samuli YlivKu 50.05 0.10.19 31.07 30.50
7 Kaasinen Aulis Pohjant 51.38 0.11.52 29.52 28.97
8 Sivonen Urho SalRe 51.52 0.12.06 28.76 28.23
9 Haapasalo Pertti Pohjant 1.01.18 0.21.32 23.81 23.37

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Jorma VaKa 41.35 0.00.00 35.01 34.85
2 Laitinen Olli PeRa 42.59 0.01.24 33.51 33.35
3 Kätkä Vesa Reima 43.48 0.02.13 32.52 32.38
4 Sevon Niilo SalRe 44.05 0.02.30 31.96 31.82
5 Malm Lauri Reima 44.54 0.03.19 31.03 30.89
6 Myllymaa Kauko OulRe 47.38 0.06.03 28.92 28.79
7 Heinikoski Kalevi KoskRi 48.13 0.06.38 28.25 28.12
8 Roivainen Jouko VaKa 49.45 0.08.10 27.07 26.95
9 Toropainen Pauli ONMKY 53.35 0.12.00 24.84 24.73
10 Kukkola Martti OuHu 54.14 0.12.39 24.25 24.15
11 Liedes Sakari Iisu 55.56 0.14.21 23.24 23.13
12 Juutinen Hannu Pohjant 57.47 0.16.12 22.22 22.12
13 Hourula Matti Reima 1.00.05 0.18.30 21.11 21.02
14 Ervasti Onni PeRa 1.01.28 0.19.53 20.38 20.29
15 Lohela Väinö Pohjant 1.17.15 0.35.40 16.02 15.95

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaipala Rauno Pohjant 41.19 0.00.00 31.01 31.00
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 44.36 0.03.17 28.19 28.18
3 Grekula Kalervo SalRe 44.56 0.03.37 27.45 27.43
4 Männikkö Kalle ONMKY 45.14 0.03.55 26.74 26.72
5 Pietiläinen Erkki PeRa 45.21 0.04.02 26.14 26.12
6 Lassila Matti SalRe 50.16 0.08.57 23.10 23.09
7 Jokikuona Toivo RasTiimi 51.27 0.10.08 22.10 22.09
8 Lind Matti KiimU 56.20 0.15.01 19.76 19.75
Karjalainen Veikko VaKa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 21.52 0.00.00 23.52 23.53
2 Kumara Pentti SievSi 24.07 0.02.15 19.73 19.73
3 Nikula Reino OuTa 24.26 0.02.34 17.90 17.90

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 25.09 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Sami OuTa 50.01 0.00.00 29.02 27.43
2 Hyvönen Robert RasTiimi 1.12.42 0.22.41 18.97 17.93
3 Tanskala Roope SalRe 1.25.14 0.35.13 15.33 14.49
Shabalin Dmitry Apatity HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Juho ONMKY 16.43 0.00.00
2 Westerholm Thomas VePo 20.41 0.03.58

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Benjamin Pohjant 14.28 0.00.00
2 Tilvis Paavo KaJu 18.39 0.04.11

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 10.07 0.00.00
1 Ukkola Sakari Pohjant 10.07 0.00.00
3 Similä Severi Pohjant 11.54 0.01.47
4 Kinnunen Juuso Pohjant 12.49 0.02.42

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjuhaahto Antti SalRe 10.14 0.00.00
2 Tanskala Mikael SalRe 13.14 0.03.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marjala Verneri Pohjant 7.49 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 10.13 0.02.24

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löytynoja Elina NiS 51.00 0.00.00
2 Lotvonen Essi LaiVe 52.19 0.01.19
3 Niva Anu LaiVe 1.03.03 0.12.03

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Johanna Pohjant 56.11 0.00.00
2 Tuominen Maarit SalRe 1.08.40 0.12.29
3 Lohela Päivi YlikNM 1.12.02 0.15.51
Lehtonen Mirva VePo HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Velema Riikka SalRe 44.31 0.00.00 31.43 30.74
2 Leskelä Maarit OSVA 1.01.44 0.17.13 20.97 20.50
3 Kela Merja OulRe 1.16.27 0.31.56 15.56 15.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alahäivälä Kirsi PudU 53.59 0.00.00
2 Tilvis Aija RasTiimi 1.20.11 0.26.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 42.26 0.00.00
2 Mäkinen Päivi OSVA 1.09.30 0.27.04

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 50.55 0.00.00
2 Karstunen Rauni YlivKu 53.48 0.02.53
3 Kuusela Vappu VaKa 58.56 0.08.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kela Mirja OulRe 33.24 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 17.31 0.00.00 16.57 16.58
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 17.47 0.00.16 15.10 15.10
3 Nikula Irma OuTa 22.59 0.05.28 10.74 10.74

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Oona LaiVe 48.32 0.00.00 36.77 36.39
2 Sankelo Lotta Pohjant 52.18 0.03.46 32.42 32.08
3 Kangas Taika Pohjant 52.38 0.04.06 30.52 30.20
4 Päkkilä Suvi HaHe 1.00.27 0.11.55 25.10 24.83

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 21.39 0.00.00
2 Härkönen Laura OuTa 33.54 0.12.15

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Emma Pohjant 15.38 0.00.00
2 Pesonen Lotta SalRe 21.05 0.05.27

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Heidi Pohjant 16.33 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tilvis Venla KaJu 13.53 0.00.00
2 Lehtonen Olivia VePo 15.30 0.01.37

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 7.52 0.00.00
2 Similä Selina Pohjant 8.52 0.01.00
3 Vaara Iina LapVe 9.18 0.01.26
4 Kuusikko Kiia SalRe 9.30 0.01.38
5 Pesonen Venla SalRe 9.58 0.02.06
6 Hietaharju Siiri OTaru 12.04 0.04.12
7 Alahäivälä Silja PudU 12.10 0.04.18
8 Similä Helmiina 12.44 0.04.52
9 Marjala Saaga Pohjant 13.09 0.05.17
10 Hietaharju Fanni OTaru 13.34 0.05.42
11 Anttila Ilona Pohjant 23.34 0.15.42
12 Päkkilä Venla HaHe 32.23 0.24.31

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riabyshkin Sergei RUS 54.18 0.00.00 78.84 78.20
2 Karppinen Aleksi IkNV 55.24 0.01.06 76.39 75.76
3 Skogstad Yngve NOR 56.30 0.02.12 74.02 73.42
4 Parkkinen Ville IkNV 58.20 0.04.02 70.85 70.27
5 Vapa Marko OH 1.00.29 0.06.11 67.52 66.97
6 Johnsen Thomas NOR 1.00.40 0.06.22 66.50 65.96
7 Hanssen Håvard NOR 1.06.39 0.12.21 59.79 59.30
8 Vapa Mikko OH 1.15.14 0.20.56 52.31 51.88
9 Aliev Roman RUS 1.15.33 0.21.15 51.44 51.02
10 Løvlund Stig NOR 1.15.35 0.21.17 50.76 50.35
11 Polezhaev Aleksei RUS 1.19.37 0.25.19 47.57 47.18
12 Zholobov Mikhail RUS 2.08.21 1.14.03 29.12 28.88
13 Bykov Vladimir RUS 2.09.12 1.14.54 28.55 28.32
Golovko Sergei RUS HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Sara LaiVe 1.02.23 0.00.00 59.13 57.94
2 Haataja Mirka EsSu 1.04.25 0.02.02 56.72 55.59
3 Huuha Anni OuHu 1.05.48 0.03.25 55.00 53.90
4 Korvald Mathilde NOR 1.06.24 0.04.01 53.99 52.91
5 Götsch Arntraut NOR 1.06.43 0.04.20 53.21 52.15
6 Laitinen Kaisa YlikNM 1.07.10 0.04.47 52.34 51.29
7 Rahko Jenni LaiVe 1.09.33 0.07.10 50.05 49.05
8 Laitinen Maria YlikNM 1.14.53 0.12.30 46.02 45.10
9 Räisänen Mira SalRe 1.18.01 0.15.38 43.73 42.86
10 Kesälä Niina LaiVe 1.22.18 0.19.55 41.04 40.21
11 Blomseth Eli NOR 1.28.15 0.25.52 37.88 37.12
12 Korpunova Natalia RUS 1.37.15 0.34.52 34.02 33.34
13 Anisimova Irina RUS 1.40.58 0.38.35 32.42 31.77
14 Martianova Mariia RUS 1.41.58 0.39.35 31.76 31.13
15 Shumchenko Tatiana RUS 1.43.49 0.41.26 30.87 30.25
16 Golenkova Viktoria RUS 1.58.03 0.55.40 26.85 26.31
17 Lapteva Olga RUS 2.02.01 0.59.38 25.69 25.18

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppölä Sampo PelPo 52.27 0.00.00 26.14 26.43
2 Sandelin Nils-Martin NOR 1.22.59 0.30.32 15.69 15.87
3 Blomseth Yngve NOR 1.50.06 0.57.39 11.21 11.33
4 Prusakov Aleksei RUS 1.55.29 1.03.02 10.09 10.20

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Henriikka Pohjant 1.03.18 0.00.00 67.65 67.37
2 Näsi Aurora Pohjant 1.03.26 0.00.08 65.48 65.21
3 Räisänen Noora SalRe 1.23.18 0.20.00 48.32 48.12
Näsi Juliaana Pohjant KES -
Melnikova Alena RUS HYL -
Melnikova Rozaliia RUS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanniainen Tomi PuolRy 56.25 0.00.00 21.72 20.75
2 Holopainen Mauri S-2000 1.05.33 0.09.08 17.99 17.19
3 Vaeng Vegar NOR 1.47.25 0.51.00 10.55 10.08
4 Moen Sivert NOR 2.08.14 1.11.49 8.48 8.10
Nekhaev Denis RUS KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana HaHe 56.00 0.00.00 47.95 45.78
2 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 57.55 0.01.55 45.37 43.31
3 Juntunen Johanna IinYr 58.24 0.02.24 44.01 42.02
4 Liinamaa Ella Pohjant 59.18 0.03.18 42.37 40.45
5 Jaatinen Milja HaHe 1.01.27 0.05.27 39.95 38.14
6 Walle Kjerstine NOR 1.14.48 0.18.48 32.05 30.60
7 Pettersen Ingvil NOR 1.22.07 0.26.07 28.49 27.20
Zubanova Anastasiia RUS HYL -