FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pahka-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 44.03 0.00.00 65.18 65.34
2 Turunen Simo SKVuoksi 47.39 0.03.36 58.75 58.89
3 Rautanen Marko TuuSe 55.29 0.11.26 49.16 49.28
4 Pekkonen Mika NilsNu 57.27 0.13.24 46.23 46.34
5 Väyrynen Jukka RasPi 57.50 0.13.47 44.68 44.79
6 Hasu Jarkko S-2000 1.04.53 0.20.50 38.72 38.82
Väyrynen Seppo RasPi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 45.07 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Sakari KuoSu 43.36 0.00.00 46.80 46.87
2 Minkkinen Juha KR 56.42 0.13.06 34.19 34.24
3 Ruokolainen Jouni RasPi 1.08.24 0.24.48 26.85 26.89
4 Laitinen Kari SaSu 1.17.01 0.33.25 22.52 22.55

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huotari Arto KuPe 46.25 0.00.00 39.31 37.99
2 Koponen Pekka LohiRa 47.32 0.01.07 36.47 35.25
3 Piispanen Reima SalRe 1.06.18 0.19.53 24.77 23.94
Honkanen Jarmo RasPi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko SoJy 46.17 0.00.00 41.75 41.66
2 Hiltunen Pekka RasPi 47.56 0.01.39 38.80 38.71
3 Airaksinen Petri KuoSu 1.22.39 0.36.22 21.63 21.58
4 Koljonen Pekka IisVi 2.12.02 1.25.45 12.99 12.96
Leppänen Hannu RastiE4 KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kalle KuoSu 43.44 0.00.00 38.52 37.92
2 Launonen Eino KuoSu 47.41 0.03.57 34.27 33.73
3 Sonninen Pekka KuoSu 51.19 0.07.35 30.86 30.37
4 Mourujärvi Kauno KuoSu 57.24 0.13.40 26.71 26.29
5 Karhunen Juha KuoSu 57.53 0.14.09 25.61 25.21
6 Antikainen Raimo VetU 59.36 0.15.52 24.03 23.65

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Timo VaajTe 44.39 0.00.00 39.88 39.80
2 Miettinen Kauko SuoVa 46.44 0.02.05 37.39 37.31
3 Väänänen Matti NilsNu 52.07 0.07.28 32.89 32.82
4 Kajava Viljo KuoSu 56.57 0.12.18 29.51 29.45
5 Laitinen Olli PeRa 59.01 0.14.22 27.91 27.85
6 Puolakka Pekka SäynSa 1.03.43 0.19.04 25.33 25.27
Savolainen Martti SäynSa KES -
Partanen Aimo NilsNu KES -
Matilainen Juhani NilsNu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 36.25 0.00.00 36.22 36.31
2 Karppinen Eino SäynSa 38.45 0.02.20 33.31 33.39
3 Lehtinen Lauri KuoSu 43.17 0.06.52 29.17 29.24
4 Jokikuona Toivo RasTiimi 43.34 0.07.09 28.33 28.40
5 Lång Eero KaSu 45.08 0.08.43 26.72 26.78
6 Tolmunen Tauno SäynSa 45.09 0.08.44 26.08 26.15
7 Heiskanen Viljo RasPi 49.29 0.13.04 23.23 23.28
8 Hinkkanen Reino KonnU 53.48 0.17.23 20.84 20.89

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 51.14 0.00.00
2 Laine Tapani KuoSu 1.49.33 0.58.19

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piiroinen Pauli RasPi 35.48 0.00.00 21.33 21.34
2 Hautala Eelis IisVi 39.26 0.03.38 18.39 18.40
3 Leppänen Kalle RastiE4 48.04 0.12.16 14.29 14.30
4 Känninen Lauri KuoSu 55.14 0.19.26 11.75 11.75

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Eppu RasPi 42.27 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 27.48 0.00.00
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 30.16 0.02.28

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huttunen Veeti IisVi 28.25 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Eemil VierKo 17.09 0.00.00
2 Tanskanen Pekka IisVi 20.03 0.02.54
3 Hyvönen Otso KuoSu 22.16 0.05.07
4 Hukkanen Pekka VierKo 23.39 0.06.30
5 Juntunen Henrik KR 23.45 0.06.36
6 Tikkanen Kalle KaSu 27.45 0.10.36
7 Triipponen Vetja KuPe 30.29 0.13.20

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 48.15 0.00.00 60.20 58.64
2 Lotvonen Milla LaiVe 48.41 0.00.26 57.87 56.37
3 Laitinen Kaisa YlikNM 51.43 0.03.28 52.79 51.42
4 Karhunen Anni HS 54.31 0.06.16 48.48 47.23
5 Näpänkangas Hanna KaSu 1.04.20 0.16.05 39.73 38.70
6 Rantala Teija IisVi 1.08.05 0.19.50 36.26 35.32

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 33.45 0.00.00
2 Väisänen Inka KuoSu 51.20 0.17.35

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 39.43 0.00.00 54.52 52.76
2 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 50.39 0.10.56 39.55 38.27
3 Pursiainen Anu NilsNu 55.33 0.15.50 33.14 32.06

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 38.09 0.00.00 52.10 49.73
2 Nelimarkka Seija IisVi 46.29 0.08.20 41.84 39.94
3 Airaksinen Merja KuoSu 48.07 0.09.58 39.54 37.74
4 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 52.50 0.14.41 35.20 33.60
5 Piispanen Eija OuHu 53.09 0.15.00 34.19 32.64
6 Leppävuori Päivi KuoSu 54.20 0.16.11 32.66 31.18
7 Laitinen Tiina KuoSu 59.45 0.21.36 28.99 27.67
Kukkola Sinikka KuoSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Päivi ViPa 43.28 0.00.00
2 Mulari Pirjo KaSu 52.03 0.08.35

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 30.14 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 38.26 0.08.12

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Elisa PyPo 1.12.57 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppävuori Hanna KuoSu 47.50 0.00.00
2 Ruokolainen Jenni RasPi 1.02.10 0.14.20

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Nina SonPa 22.54 0.00.00
2 Juntunen Marikki KR 39.59 0.17.05
3 Triipponen Vanni KuPe 50.28 0.27.34

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 20.18 0.00.00
2 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 26.04 0.05.46

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Aada VierKo 19.22 0.00.00
2 Hasu Elsa S-2000 19.40 0.00.18
3 Hasu Eevi S-2000 23.37 0.04.15
4 Juntunen Hertta KR 24.13 0.04.51
5 Hyvönen Vilma KuoSu 25.13 0.05.51
6 Rissanen Venny SonPa 30.03 0.10.41
7 Kärnä Alisa SonPa 33.37 0.14.15