FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
IV Hukkarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 48.19 0.00.00 55.37 56.12
2 Pakkala Erno HyRa 53.41 0.05.22 49.09 49.75
3 Vartiainen Börje KR 55.10 0.06.51 47.04 47.68
4 Väyrynen Ville RasPi 59.12 0.10.53 43.16 43.74
5 Hietanen Matti KR 1.05.25 0.17.06 38.44 38.96
6 Väyrynen Seppo RasPi 1.10.34 0.22.15 35.07 35.54
7 Sotti Kristian LipTa 1.12.21 0.24.02 33.65 34.10
8 Soininen Tuomas RasPi 1.15.34 0.27.15 31.69 32.11
9 Vanninen Petri EKP 1.21.42 0.33.23 28.82 29.21
Karvonen Matti KR HYL -
Väyrynen Jukka RasPi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Pasi RasPi 36.37 0.00.00 39.60 39.60
2 Pohjolainen Timo SuoVa 55.43 0.19.06 25.24 25.24
3 Lonka Veli-Matti KR 59.03 0.22.26 23.08 23.08
4 Nissinen Mika LipTa 1.01.15 0.24.38 21.54 21.54
5 Hämäläinen Marko KeKaRa 1.04.38 0.28.01 19.74 19.74
6 Tuomela Tuukka KR 1.17.37 0.41.00 15.88 15.88

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ropponen Mika RasPi 38.12 0.00.00 37.58 37.80
2 Rautanen Marko TuuSe 41.17 0.03.05 33.73 33.93
3 Vornanen Juha JoS 46.45 0.08.33 28.87 29.04
4 Kokkonen Timo KaSu 49.24 0.11.12 26.45 26.60
5 Vatanen Janne KR 59.28 0.21.16 21.24 21.37
6 Kettunen Ilpo KR 1.24.52 0.46.40 14.38 14.46

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 41.08 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kostamo Taija KeKaRa 1.16.53 0.00.00
2 Nissinen Mervi LipTa 1.18.51 0.01.58

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takaoja Vesa ORa 41.31 0.00.00 45.09 44.86
2 Laitinen Tuomo SäynSa 45.34 0.04.03 39.85 39.65
3 Ruokolainen Jouni RasPi 47.09 0.05.38 37.32 37.13
4 Koivusalo Juha IlU 49.30 0.07.59 34.41 34.24
5 Nieminen Ari JoS 53.33 0.12.02 30.76 30.61
Kettunen Petri KR HYL -
Vuorenpää Tuomo Navi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Kalle IlU 52.57 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Eero RasPi 52.15 0.00.00 33.72 33.67
2 Laaksamo Seppo LipTa 54.17 0.02.02 30.03 29.98
3 Halonen Pauli SäynSa 56.22 0.04.07 26.57 26.53

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 1.09.40 0.00.00 36.25 36.17
2 Rautasalo Anneli KR 1.20.56 0.11.16 29.64 29.58
3 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.27.03 0.17.23 26.11 26.05
Mäntynen Anne KR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Eero SuomRa 40.56 0.00.00 39.53 39.20
2 Loikkanen Hannes SaSu 47.38 0.06.42 33.46 33.18
3 Partanen Aimo NilsNu 47.43 0.06.47 32.89 32.62
4 Väänänen Matti NilsNu 48.32 0.07.36 31.84 31.58
5 Kajava Viljo KuoSu 54.33 0.13.37 27.88 27.65
6 Rautanen Kyösti TuuSe 57.43 0.16.47 25.93 25.72
7 Matilainen Juhani NilsNu 59.34 0.18.38 24.72 24.52
8 Heinonen Kari KuoSu 1.01.40 0.20.44 23.48 23.29
9 Nousiainen Pekka KR 1.36.33 0.55.37 14.75 14.63
Puolakka Pekka SäynSa HYL -
Kettunen Erkki SäynSa KES -
Hirvonen Jaakko LipTa EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 1.00.59 0.00.00
2 Rämänen Pirjo IlU 1.02.55 0.01.56

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 35.53 0.00.00 36.87 36.57
2 Forsberg Matti SäynSa 40.37 0.04.44 31.60 31.34
3 Niiranen Ari KR 47.00 0.11.07 26.46 26.24
4 Väisänen Jari KR 53.07 0.17.14 22.67 22.48
Honkanen Jarmo RasPi HYL -
Mustonen Tapani KR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 38.19 0.00.00 46.42 46.18
2 Kosonen Hannu ORa 49.42 0.11.23 34.00 33.82
3 Hiltunen Pekka RasPi 54.27 0.16.08 29.40 29.25
4 Volotinen Jouni IlU 54.49 0.16.30 27.58 27.44
Vairinen Risto KontU EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemetti Tarja LipTa 1.11.01 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Heli KR 51.29 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Eino SäynSa 43.08 0.00.00 34.61 34.40
2 Ahtiainen Pertti KR 45.27 0.02.19 31.86 31.67
3 Ropponen Hemmo RasPi 1.01.30 0.18.22 22.81 22.68
4 Tiili Kauko KontU 1.02.38 0.19.30 21.69 21.56
5 Kettunen Kimmo SäynSa 1.11.05 0.27.57 18.48 18.37
6 Keijonen Esko LipTa 1.17.08 0.34.00 16.45 16.35
Korhonen Pauli SäynSa EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiihonen Jarkko KR 39.23 0.00.00 35.24 34.13
2 Honkanen Eppu RasPi 41.02 0.01.39 31.29 30.30
3 Simonen Markus KR 43.19 0.03.56 27.23 26.38

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 52.37 0.00.00
2 Loikkanen Merja SaSu 1.20.39 0.28.02

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 47.00 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oskari KeKaRa 35.06 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 42.27 0.00.00 22.91 22.72
2 Matikainen Martti KeKaRa 43.54 0.01.27 21.32 21.15
3 Kolu Veikko KeKaRa 51.41 0.09.14 17.41 17.26
4 Lavikainen Mauno LipTa 57.59 0.15.32 14.89 14.76
Rautasalo Pertti LipTa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piiroinen Pauli RasPi 40.17 0.00.00
2 Känninen Lauri KuoSu 1.21.59 0.41.42

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rönkkö Salla KR 37.25 0.00.00
2 Juntunen Marikki KR 38.00 0.00.35
3 Liukka Venla KR 39.32 0.02.07
4 Miettinen Kiia KR 45.43 0.08.18
Triipponen Vanni KuPe EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rönkkö Mikko KR 16.53 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 21.15 0.04.22
3 Nissinen Tommi LipTa 22.04 0.05.11
4 Makkonen Jonne LipTa 23.13 0.06.20
5 Mukkala Jonne KR 23.51 0.06.58
6 Rönkkö Jaakko KR 24.14 0.07.21
7 Triipponen Vetja KuPe 33.45 0.16.52
8 Mukkala Jonni KR 45.45 0.28.52

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oona KeKaRa 24.56 0.00.00
2 Toivanen Vilma KeKaRa 30.46 0.05.50
3 Makkonen Iisa Maria LipTa 32.32 0.07.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Meeri KaSu 15.54 0.00.00
2 Nissinen Emmi LipTa 20.04 0.04.10
3 Juntunen Hertta KR 22.05 0.06.11
4 Mukkala Jonna KR 36.12 0.20.18
5 Väisänen Iida-Maria KR 37.59 0.22.05