FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissinen Niko Pohjant 17.57 0.00.00 72.16 51.75
2 Asikainen Saku Hiisi 18.17 0.00.20 69.66 49.96
3 Karppinen Timo Pohjant 18.30 0.00.33 67.68 48.54
4 Parkkinen Keijo YlikNM 19.22 0.01.25 63.54 45.57
5 Kössi Santeri Pohjant 20.38 0.02.41 58.59 42.02
6 Haapasalo Harri Pohjant 20.42 0.02.45 57.36 41.13
7 Mikkonen Ville KoskRi 25.31 0.07.34 45.68 32.76
Schroderus Samuli Pohjant HYL -
Schroderus Santeri Pohjant HYL -
Kotaniemi Juha KoskRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halonen Tero KoskRi 18.31 0.00.00
2 Heinikoski Kauko KoskRi 19.52 0.01.21

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Marjala Veijo Pohjant 13.23 0.00.00 33.00 33.00
2 Rinta Toni KoskRi 13.57 0.00.34 30.71 30.71
3 Karppinen Mikko Pohjant 14.04 0.00.41 29.51 29.51
4 Loukusa Markku Iisu 14.12 0.00.49 28.30 28.30
5 Lehtonen Daniel VePo 15.09 0.01.46 25.65 25.65
6 Lohela Jarmo YlikNM 15.34 0.02.11 24.11 24.11

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 12.41 0.00.00 40.67 32.56
2 Fredriksson Kaj Pohjant 13.29 0.00.48 37.62 30.12
3 Kuusikko Marko SalRe 13.43 0.01.02 36.35 29.11
4 Pihlajaniemi Janne VePo 14.23 0.01.42 34.07 27.28
5 Kela Marko OulRe 14.34 0.01.53 33.05 26.46
6 Karvonen Sami SalRe 15.20 0.02.39 30.84 24.69
7 Backman Kari IinYr 17.17 0.04.36 26.86 21.51
8 Liinamaa Olli Pohjant 17.25 0.04.44 26.16 20.95
9 Mutka Kai Pohjant 19.14 0.06.33 23.24 18.61
Westerholm Lasse VePo HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppila Samppa OYUS 13.15 0.00.00 44.35
2 Rankinen Juho OulRe 15.19 0.02.04 37.41
3 Piispanen Reima SalRe 15.43 0.02.28 35.52
4 Laitila Vesa PeRa 18.10 0.04.55 29.92
Kauppila Tuomas OYUS HYL -
Konttajärvi Seppo VePo HYL -
Holma Erkki OulRe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Pasi Pohjant 14.32 0.00.00 38.37
2 Mäntykenttä Hannu OYUS 16.31 0.01.59 33.20
3 Keltamäki Simo OuTa 20.20 0.05.48 26.51
4 Taivaloja Jorma HaHe 21.31 0.06.59 24.62
5 Paananen Jarmo SalRe 24.02 0.09.30 21.66
Paaso Jouko PeRa HYL -
Lotvonen Kari LaiVe HYL -
Kotila Harri YlikNM HYL -
Karppinen Jouko LaiVe HYL -
Argillander Erkki VaKa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervo Arhi ONMKY 11.52 0.00.00 47.60 36.97
2 Udd Esko LänRa 12.36 0.00.44 43.87 34.07
3 Ahokoivu Hemmo Pohjant 12.48 0.00.56 42.24 32.81
4 Vilminko Pauli SiSe 13.11 0.01.19 40.09 31.14
5 Haapasalo Pertti Pohjant 13.52 0.02.00 37.24 28.93
6 Heikka Markku ONMKY 14.35 0.02.43 34.58 26.86
7 Toppari Pekka PuolRy 15.30 0.03.38 31.76 24.67
Juntunen Olli PeRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sevon Niilo SalRe 14.20 0.00.00 34.78 25.56
2 Tuohimaa Esko ONMKY 14.36 0.00.16 33.58 24.67
3 Mikkonen Antero KoskRi 16.09 0.01.49 29.84 21.93
4 Myllymaa Kauko OulRe 16.19 0.01.59 29.02 21.33
5 Hurskainen Pentti OulRe 16.21 0.02.01 28.46 20.91
6 Juutinen Hannu Pohjant 17.04 0.02.44 26.78 19.67
7 Ervasti Onni PeRa 17.24 0.03.04 25.79 18.95
8 Heinikoski Kalevi KoskRi 21.20 0.07.00 20.64 15.17
9 Pelkonen Alpo OSVA 22.21 0.08.01 19.33 14.20
Laitinen Olli PeRa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 10.06 0.00.00 31.55
2 Pelkonen Toivo YlikNM 12.20 0.02.14 24.55
3 Veijovaara Jorma Pohjant 14.11 0.04.05 20.22
Lind Matti KiimU HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissinen Jere Pohjant 14.32 0.00.00
2 Tanskala Roope SalRe 23.39 0.09.07

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Juho ONMKY 10.32 0.00.00
2 Pöyry Roope Pohjant 10.40 0.00.08
3 Heikka Benjamin Pohjant 12.53 0.02.21
Westerholm Thomas VePo HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 8.56 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 9.19 0.00.23
3 Rahikkala Atte OSVA 9.22 0.00.26
4 Lohela Joona YlikNM 10.19 0.01.23
5 Kinnunen Eerik Pohjant 11.23 0.02.27
6 Valkama Anssi HaHe 12.48 0.03.52
7 Matinlauri Kasperi HaHe 15.42 0.06.46

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka EsSu 18.56 0.00.00 68.66 41.58
2 Räisänen Noora SalRe 19.23 0.00.27 66.39 40.21
3 Niva Sara LaiVe 19.36 0.00.40 64.99 39.36
4 Näsi Juliaana Pohjant 19.58 0.01.02 63.15 38.24
5 Näsi Aurora Pohjant 20.31 0.01.35 60.82 36.83
6 Laitinen Maria YlikNM 20.48 0.01.52 59.37 35.95
7 Lotvonen Milla LaiVe 21.05 0.02.09 57.95 35.10
8 Lotvonen Arja LaiVe 21.30 0.02.34 56.23 34.05
9 Mäkinen Sanni SalRe 21.33 0.02.37 55.49 33.61
10 Miettunen Kaisa Pohjant 22.05 0.03.09 53.56 32.44
11 Mattila Orvokki Pohjant 22.11 0.03.15 52.74 31.94
12 Väliheikki Petra LaiVe 23.38 0.04.42 48.95 29.64
13 Haapasalo Henriikka Pohjant 24.14 0.05.18 47.20 28.59
14 Kesälä Niina LaiVe 25.06 0.06.10 45.06 27.29
15 Lotvonen Essi LaiVe 25.35 0.06.39 43.70 26.46
16 Vesala Maria PeRa 28.41 0.09.45 38.52 23.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotaniemi Sari KoskRi 15.26 0.00.00 36.95 36.95
2 Marjala Pia-Riitta Pohjant 15.28 0.00.02 35.76 35.76
3 Lohela Päivi YlikNM 16.37 0.01.11 32.26 32.26
4 Lehtonen Mirva VePo 20.10 0.04.44 25.73 25.73
5 Huotari Sari Pohjant 27.08 0.11.42 18.49 18.49
Parkkila Satu PudU HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parkkinen Piia YlikNM 13.43 0.00.00 39.86
2 Aalto Pirjo Pohjant 14.09 0.00.26 37.48
3 Leskelä Maarit OSVA 14.30 0.00.47 35.44
3 Goman Annukka VePo 14.30 0.00.47 35.44
5 Paavola Mira OuTa 14.55 0.01.12 32.25
6 Kela Merja OulRe 18.49 0.05.06 24.70

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liinamaa Johanna Pohjant 15.40 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 20.27 0.04.47

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokikokko Tarja OuTa 11.48 0.00.00 39.05
2 Piispanen Eija OuHu 11.52 0.00.04 36.89
3 Väänänen Mervi OuTa 12.09 0.00.21 34.14
Tolonen Tarja PudU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 10.41 0.00.00 31.61
2 Myllymaa Pirkko OulRe 14.24 0.03.43 21.69
3 Paaso Leena PeRa 16.49 0.06.08 17.07

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 16.25 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 10.57 0.00.00 34.38 24.20
2 Pelkonen Maija OSVA 13.42 0.02.45 26.45 18.62
3 Mattila Ulla Pohjant 19.11 0.08.14 18.15 12.78
4 Kela Mirja OulRe 20.09 0.09.12 16.58 11.67
5 Vilppola Anneli Iisu 22.38 0.11.41 14.14 9.95

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Moona PudU 14.30 0.00.00 49.22
2 Juntunen Johanna IinYr 15.49 0.01.19 42.86
3 Jaatinen Milja HaHe 16.16 0.01.46 39.48
4 Liinamaa Ella Pohjant 17.38 0.03.08 34.40

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kangas Taika Pohjant 11.16 0.00.00 42.69
2 Sankelo Lotta Pohjant 11.17 0.00.01 41.71
3 Linna Aino-Maria OuHu 12.25 0.01.09 37.07
4 Väliheikki Julia LaiVe 12.56 0.01.40 34.80
5 Lehto Oona LaiVe 14.05 0.02.49 31.22
6 Jaatinen Venla HaHe 15.15 0.03.59 28.16
7 Parkkinen Veera YlikNM 16.15 0.04.59 25.79
8 Päkkilä Suvi HaHe 19.33 0.08.17 20.91

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 10.07 0.00.00
2 Haapasalo Wilma Pohjant 11.13 0.01.06
3 Sankelo Emma Pohjant 11.24 0.01.17
4 Loukusa Iina Iisu 14.41 0.04.34
5 Pesonen Lotta SalRe 17.15 0.07.08

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemmi Kia Pohjant 9.51 0.00.00
2 Kokko Sonja 10.23 0.00.32
3 Viippola Venla OuTa 10.39 0.00.48
4 Goman Maija VePo 10.50 0.00.59
5 Kokko Sini 11.18 0.01.27
6 Mutka Aino Pohjant 11.36 0.01.45
7 Jaatinen Ilona HaHe 11.43 0.01.52
8 Loukusa Anni Iisu 12.15 0.02.24
9 Parkkinen Laura YlikNM 13.42 0.03.51
10 Lehtonen Olivia VePo 16.17 0.06.26
11 Romakkaniemi Teea HaHe 17.00 0.07.09
12 Päkkilä Veera HaHe 43.28 0.33.37

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 5.04 0.00.00
2 Hemmi Mai Pohjant 7.49 0.02.45
3 Pesonen Venla SalRe 8.38 0.03.34
4 Leskelä Anni Liisa OSVA 8.52 0.03.48
5 Saari Annalotta HaHe 9.50 0.04.46
6 Päkkilä Venla HaHe 12.25 0.07.21
7 Anttila Ilona Pohjant 13.55 0.08.51
8 Matinlauri Mimosa HaHe 20.43 0.15.39
9 Parkkinen Anna YlikNM 23.37 0.18.33
Marjala Saaga Pohjant HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marjala Verneri Pohjant 5.59 0.00.00
2 Valkama Miika HaHe 7.56 0.01.57
3 Parkkila Jesse PudU 37.33 0.31.34
4 Jaatinen Janne HaHe 40.36 0.34.37
Kinnunen Antti Pohjant HYL -