FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
FORSSA GAMES
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jarmo EE 26.33 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri SuSi 31.33 0.00.00 49.11 48.05
2 Skopinskiy Andrey RUS 38.10 0.06.37 38.57 37.74
3 Johansson Tuomas HS 42.42 0.11.09 32.66 31.96
4 Haikama Tapio HlT 46.46 0.15.13 28.16 27.56

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorenpää Asmo LaJy 25.57 0.00.00 62.92 62.50
2 Numminen Mika UrjU 26.49 0.00.52 60.13 59.72
3 Virtanen Antti HlS 27.41 0.01.44 57.51 57.12
4 Heiskanen Pasi HS 28.53 0.02.56 54.41 54.05
5 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 29.03 0.03.06 53.40 53.04
6 Morozov Alexey RUS 30.02 0.04.05 50.97 50.63
7 Aho Jarmo PäLuLu 31.22 0.05.25 48.15 47.83
8 Nokka Ilkka Rasti88 31.47 0.05.50 46.88 46.56
9 Venäläinen Toni VaHa 32.01 0.06.04 45.90 45.59
10 Havento Jukka KaRa 32.12 0.06.15 45.00 44.70
11 Heino Ismo RasKa 39.13 0.13.16 36.43 36.19
12 Rantala Ilkka RiSu 41.20 0.15.23 34.07 33.84
Kanko Jari Koovee KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 25.23 0.00.00 62.66 62.46
2 Salonen Timo VaHa 27.57 0.02.34 56.25 56.07
3 Nyholm Thomas Trian 28.24 0.03.01 54.71 54.54
4 Reiman Jarmo AngA 29.01 0.03.38 52.92 52.75
5 Jonauskas Genadijus LTU 29.51 0.04.28 50.83 50.66
6 Molnar Geza RaVa 30.06 0.04.43 49.79 49.63
7 Mäkipää Kalevi Hiisi 30.28 0.05.05 48.59 48.43
8 Pesola Sakari RasKe 30.34 0.05.11 47.83 47.68
9 Huostila Markku LamSä 32.14 0.06.51 44.79 44.64
10 Lampinen Raino HS 33.27 0.08.04 42.61 42.47
11 Gehriger Peter SUI 34.37 0.09.14 40.65 40.51
12 Tikhonov Nikolay RUS 37.08 0.11.45 37.40 37.28
13 Syrjänen Jukka Koovee 48.21 0.22.58 28.34 28.25
14 Hietaoja Jarkko HS 1.06.29 0.41.06 20.34 20.27
Kuusholma Ari Hiisi EIL -
Ritakallio Timo Lynx EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 26.00 0.00.00 59.52 59.04
2 Heikkinen Jarmo HS 26.43 0.00.43 57.46 57.00
3 Hämäläinen Markku RaVa 26.56 0.00.56 56.55 56.09
4 Markki Tapio EsSu 27.00 0.01.00 55.96 55.50
5 Routsi Jyrki Hiisi 27.30 0.01.30 54.50 54.05
6 Karamo Jouko HS 28.09 0.02.09 52.80 52.37
7 Gvildys Jonas LTU 28.58 0.02.58 50.89 50.48
8 Ptashekas Marius LTU 29.02 0.03.02 50.35 49.95
9 Virkki Antti HlS 29.48 0.03.48 48.65 48.25
10 Ptashekas Julius LTU 29.54 0.03.54 48.08 47.69
11 Arki Hannu TuMe 30.30 0.04.30 46.73 46.35
12 Dragowski Robert POL 32.24 0.06.24 43.61 43.26
13 Aakula Ilkka PR 33.11 0.07.11 42.22 41.87
14 Iso-Markku Jouni SuSi 33.34 0.07.34 41.37 41.03
15 Liukkonen Juha HiKi 35.03 0.09.03 39.27 38.95
16 Leppälä Martti HlS 35.17 0.09.17 38.66 38.35
17 Järvinen Jari HlT 35.50 0.09.50 37.73 37.42
18 Viitasalo Harri RiSu 42.29 0.16.29 31.54 31.28
19 Roach David LUX 46.49 0.20.49 28.36 28.13
Abramikas Kestutis LTU HYL -
Rantio Jukka-Pekka HauSi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Ilkka AngA 23.39 0.00.00 57.97 57.81
2 Viirto Matti HiKi 23.54 0.00.15 57.07 56.91
3 Pellinen Jari AngA 25.45 0.02.06 52.69 52.54
4 Laukka John RaVa 26.28 0.02.49 51.00 50.85
4 Halme Tapio AngA 26.28 0.02.49 51.00 50.85
6 Lehto Esa HS 26.29 0.02.50 50.43 50.29
7 Venho Kari MaMa 26.41 0.03.02 49.79 49.64
8 Kiiskinen Arto TP 26.47 0.03.08 49.34 49.20
9 Laakso Antero PunKu 26.57 0.03.18 48.77 48.63
10 Helkkula Rauli TuMe 27.35 0.03.56 47.39 47.26
11 Ritanotko Markku TuMe 28.20 0.04.41 45.89 45.76
12 Ulevicius Henrikas LTU 28.44 0.05.05 45.00 44.87
13 Liukkala Pekka HauSi 29.01 0.05.22 44.32 44.19
14 Ahlroth Timo TurSa 29.48 0.06.09 42.91 42.79
15 Nyberg Henry Trian 29.52 0.06.13 42.58 42.46
16 Koskinen Kaj VaHa 30.31 0.06.52 41.44 41.32
17 Lindeman Jorma R-P 31.42 0.08.03 39.67 39.56
18 Toivonen Esa TarpSu 32.01 0.08.22 39.06 38.95
19 Hirvelä Reijo PunKu 32.09 0.08.30 38.68 38.56
20 Mäntytörmä Jorma Keihäs 32.52 0.09.13 37.62 37.51
21 Lähteenmäki Hannu HlT 33.27 0.09.48 36.75 36.64
22 Ruohoniemi Aimo EsAk 33.35 0.09.56 36.39 36.29
23 Käyhkö Kari LS-37 35.07 0.11.28 34.60 34.50
24 Kapanen Jarmo RiSu 35.23 0.11.44 34.14 34.04
25 Virolainen Asko SomEsa 37.01 0.13.22 32.44 32.35
26 Moisander Jouni RaVi 38.26 0.14.47 31.06 30.97
27 Nykänen Pentti Jyry 42.20 0.18.41 28.03 27.95
28 Ahlqvist Hannu Raus 44.19 0.20.40 26.62 26.54
Kinkki Seppo HyRa HYL -
Ruokamo Eero OuTa HYL -
Salminen Pertti PäLuLu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 22.50 0.00.00 53.86 53.73
2 Hörkkö Jaakko MSParma 24.15 0.01.25 50.54 50.42
3 Jokinen Pentti KanSu 25.03 0.02.13 48.76 48.65
4 Jalonen Raimo MSParma 26.13 0.03.23 46.43 46.32
5 Nippala Juhani Jyry 27.00 0.04.10 44.93 44.82
6 Valldén Kari LeSi 27.17 0.04.27 44.31 44.20
7 Mäkelä Martti SOC 27.20 0.04.30 44.07 43.97
8 Wessman Risto HiKi 27.47 0.04.57 43.21 43.11
9 Inkinen Paavo Jyry 28.21 0.05.31 42.20 42.10
10 Tammisaari Pentti HirvHe 29.04 0.06.14 41.01 40.92
11 Koivukangas Erkki KoS 29.39 0.06.49 40.06 39.97
12 Keränen Kauko UrjU 30.04 0.07.14 39.37 39.28
13 Laitinen Olli PeRa 30.07 0.07.17 39.17 39.07
14 Mustranta Antti HS 30.11 0.07.21 38.94 38.85
15 Vuorinen Lasse AngA 30.55 0.08.05 37.88 37.79
15 Turku Vesa HS 30.55 0.08.05 37.88 37.79
17 Turpeinen Timo VaajTe 31.16 0.08.26 37.19 37.10
18 Tamminen Pentti PertPe 31.40 0.08.50 36.59 36.50
19 Ovaska Ari EE 32.04 0.09.14 36.00 35.91
20 Holappa Paavo TVV 33.03 0.10.13 34.80 34.72
21 Ahlqvist Pekka TuMe 33.08 0.10.18 34.59 34.51
22 Kyrölä Jukka TP 33.17 0.10.27 34.31 34.22
23 Virtanen Jorma Hiisi 33.36 0.10.46 33.86 33.78
24 Immanen Pertti OrPo 33.41 0.10.51 33.65 33.57
25 Lindstedt Tapio OrPo 34.01 0.11.11 33.20 33.12
26 Mattila Hannu EsAk 34.44 0.11.54 32.39 32.31
27 Riikonen Rauno PertPe 34.47 0.11.57 32.22 32.15
28 Laine Juhani KaRa 35.35 0.12.45 31.38 31.31
29 Parviainen Martti XYZ 36.54 0.14.04 30.15 30.08
30 Kurikka Pekka UrjU 37.34 0.14.44 29.50 29.43
31 Salmenoja Pertti HirvHe 37.38 0.14.48 29.34 29.27
32 Nieminen Pertti RR 37.51 0.15.01 29.06 28.99
33 Halkosaari Severi NiS 38.54 0.16.04 28.17 28.10
34 Vuorinen Ossi HlT 39.33 0.16.43 27.60 27.53
35 Viljanen Keijo LoJa 39.54 0.17.04 27.25 27.19
36 Laine Jaakko HS 40.08 0.17.18 26.99 26.92
37 Lahtonen Tapio TP 43.12 0.20.22 24.97 24.92
38 Terävä Seppo XYZ 43.38 0.20.48 24.63 24.57
39 Rajamäki Jussi HS 44.19 0.21.29 24.16 24.10
40 Kallio Erkki LoJa 44.56 0.22.06 23.73 23.68
41 Nurmela Jukka UrjU 45.14 0.22.24 23.48 23.43
42 Paikkala Jarmo Jyry 47.18 0.24.28 22.37 22.31
43 Kuosa Harri LoJa 49.55 0.27.05 21.11 21.06
Leino Tapio HS HYL -
Visa Jouko SuSi HYL -
Liljedahl Jorma HPV EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 21.58 0.00.00 49.39 49.22
2 Hahto Matti OrPo 23.05 0.01.07 46.83 46.67
3 Jokinen Juhani MaMa 23.19 0.01.21 46.20 46.04
4 Valtee Pertti HS 23.38 0.01.40 45.41 45.26
5 Kallio Kari SuSi 23.54 0.01.56 44.74 44.59
6 Laine Eero RaVi 24.25 0.02.27 43.64 43.49
7 Erkiö Hannu HS 24.46 0.02.48 42.87 42.72
8 Karvonen Raimo SuSi 24.58 0.03.00 42.37 42.23
9 Laine Erkki AngA 25.36 0.03.38 41.17 41.03
10 Jonkka Arvo RasKa 25.50 0.03.52 40.65 40.51
11 Salo Markku LS-37 26.15 0.04.17 39.85 39.72
12 Moisio Kalevi TuS 26.20 0.04.22 39.58 39.45
13 Hovikorpi Aarno HlS 26.34 0.04.36 39.09 38.96
14 Isoherranen Seppo HS 26.43 0.04.45 38.72 38.59
15 Koskinen Kari SOC 26.57 0.04.59 38.24 38.11
16 Virtanen Kalle RaLu 28.14 0.06.16 36.37 36.25
17 Mäkinen Jaakko AngA 28.24 0.06.26 36.02 35.90
18 Hedenström Rauno MaMa 29.04 0.07.06 35.06 34.94
19 Rusko Heikki VaajTe 29.20 0.07.22 34.61 34.49
20 Kanerva Unto Jyry 29.49 0.07.51 33.92 33.80
21 Railo Matti LS-37 30.00 0.08.02 33.58 33.47
22 Laitinen Matti Mesik 30.09 0.08.11 33.28 33.17
23 Koivula Keijo HyRa 30.13 0.08.15 33.08 32.97
24 Kiiski Osmo SomEsa 30.28 0.08.30 32.68 32.57
25 Sonkki Juhani PR 30.44 0.08.46 32.27 32.17
26 Laakso Raimo HaHa 31.32 0.09.34 31.33 31.23
27 Inkinen Alpo RiSu 31.53 0.09.55 30.87 30.76
28 Mäkipää Olli MSParma 33.00 0.11.02 29.71 29.61
29 Punkero Toivo LS-37 34.05 0.12.07 28.65 28.55
30 Saarinen Olli HiKi 34.07 0.12.09 28.51 28.41
31 Niemi Pentti HauSi 34.20 0.12.22 28.21 28.12
32 Stenstrand Lars RaVa 35.12 0.13.14 27.41 27.32
33 Visa Rauno SuSi 35.13 0.13.15 27.29 27.19
34 Karjalainen Jouko HS 35.32 0.13.34 26.93 26.84
35 Luukko Jukka LS-37 35.44 0.13.46 26.67 26.58
36 Hartikainen Pertti S. RiSu 37.40 0.15.42 25.20 25.12
37 Mattila Kalervo RasKa 38.44 0.16.46 24.41 24.33
38 Kaukasoina Risto LoJa 42.23 0.20.25 22.21 22.14
39 Syväterä Pekka RiSu 42.40 0.20.42 21.98 21.90
40 Ylitalo Antti TP 46.21 0.24.23 20.15 20.08
41 Nuotio Olli SomEsa 54.44 0.32.46 16.99 16.93
Hongisto Heimo LoJa HYL -
Kuusisto Kalevi HlT HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Teuvo Hiisi 23.34 0.00.00 42.80 42.20
2 Erkkilä Olavi HlS 24.55 0.01.21 40.25 39.68
3 Houni Mikko EE 25.07 0.01.33 39.70 39.13
4 Österberg Reino LeSi 25.25 0.01.51 39.00 38.45
5 Haarlaa Rihko HS 25.43 0.02.09 38.32 37.78
6 Viiri Jyrki HirvHe 26.26 0.02.52 37.06 36.53
7 Kuutti Jorma PertPe 27.06 0.03.32 35.93 35.42
8 Hakala Rauno EE 27.33 0.03.59 35.14 34.64
9 Tuominen Niilo R-P 27.40 0.04.06 34.78 34.28
10 Keskinen Matti TikSu 27.49 0.04.15 34.38 33.89
11 Jokinen Eino HyRa 28.26 0.04.52 33.43 32.96
12 Suonpää Pentti EsAk 28.46 0.05.12 32.84 32.37
13 Iso-Somppi Ahti LoJa 29.04 0.05.30 32.30 31.84
14 Klinga Esa LS-37 29.09 0.05.35 32.01 31.55
15 Kytäjä Paavo KaRa 29.11 0.05.37 31.77 31.32
16 Rosenqvist Onni SuosmSa 29.18 0.05.44 31.45 31.00
17 Paananen Aapo R-P 29.29 0.05.55 31.06 30.61
18 Virtanen Ilari HlS 30.14 0.06.40 30.09 29.67
19 Rantala Heikki EE 30.29 0.06.55 29.65 29.23
20 Mikkola Antti UrjU 31.17 0.07.43 28.71 28.30
21 Joonas Risto MaMa 31.31 0.07.57 28.31 27.91
22 Saario Seppo MSParma 33.18 0.09.44 26.62 26.24
23 Heikkilä Mikko MaMa 35.22 0.11.48 24.90 24.55
24 Saario Pentti LoJa 35.23 0.11.49 24.73 24.37
25 Merimäki Eero Keihäs 36.15 0.12.41 23.97 23.63
26 Kaitio Risto MaMa 37.57 0.14.23 22.75 22.42
Tamminen Heikki MaMa EIL -
Kvick Aimo IHR HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 21.42 0.00.00 41.15 40.35
2 Koppelomäki Mikko EE 21.44 0.00.02 40.68 39.88
3 Lammensalo Jaakko Hiisi 26.01 0.04.19 33.64 32.98
4 Asikainen Ville XYZ 26.08 0.04.26 33.15 32.50
5 Ranta Esko LS-37 27.09 0.05.27 31.58 30.96
6 Koskinen Jukka Hiisi 28.27 0.06.45 29.82 29.23
7 Tamminen Antti AuVa 28.53 0.07.11 29.06 28.49
8 Rantala Mauri RaN 31.03 0.09.21 26.75 26.22
9 Laurila Pertti EsSu 31.13 0.09.31 26.32 25.80
10 Hirvikorpi Raimo HiKi 31.30 0.09.48 25.80 25.29
11 Marjanen Torsti SalVil 32.38 0.10.56 24.63 24.15
12 Jakoaho Taisto HyRa 33.13 0.11.31 23.93 23.46
13 Helin Raimo MaMa 36.13 0.14.31 21.70 21.27
14 Ali-Rantala Arvo LoJa 37.22 0.15.40 20.79 20.38
15 Koskinen Olavi HlT 39.35 0.17.53 19.40 19.02
16 Brax Asko TP 47.03 0.25.21 16.13 15.82
Helariutta Eero RasKa EIL -
Lahti Heikki LeSi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhala Juha EsSu 22.49 0.00.00 58.00 57.48
2 Palmen Alvar EsSu 23.07 0.00.18 55.82 55.32
3 Vehmas Miika EsSu 26.56 0.04.07 46.68 46.26
4 Kivikko Antti HlS 27.43 0.04.54 44.17 43.77
5 Hakala Petteri RaN 32.17 0.09.28 36.89 36.56
6 Tiljander Ville HyRa 33.23 0.10.34 34.69 34.38
7 Molnár Dániel RaVa 41.00 0.18.11 27.44 27.19

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Arttu TP 22.38 0.00.00 56.43 51.79
2 Nokka Vesa Rasti88 23.16 0.00.38 53.97 49.54
3 Keronen Leevi TP 25.09 0.02.31 49.09 45.05
4 Viilo Lasse TP 25.52 0.03.14 46.90 43.05
5 Seppä Iiro TuS 26.40 0.04.02 44.70 41.03
6 Kontio Kimmo KangSK 27.01 0.04.23 43.33 39.77
7 Kivikko Ilkka HlS 32.13 0.09.35 35.68 32.75
8 Korpela Arttu Rasti88 36.51 0.14.13 30.61 28.10
9 Kauppi Akseli TP 39.54 0.17.16 27.74 25.46
10 Lindberg Mikkel TuS 41.57 0.19.19 25.88 23.75
Skopinskiy Dmitry RUS EIL -
Rantala Justus RiSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Antti TP 18.19 0.00.00
2 Heinonen Paavo HS 18.56 0.00.37
3 Seppä Touko TuS 19.30 0.01.11
4 Matinheikki Leo TP 19.40 0.01.21
5 Aho Ilmari VaHa 21.50 0.03.31
6 Laitinen Vertti Koovee 22.23 0.04.04
7 Väliharju Joonas TP 22.42 0.04.23
8 Mäkipää Rasmus RaN 23.09 0.04.50
9 Mattila Jussi LHR 25.55 0.07.36
10 Yashchenko Igor RUS 28.08 0.09.49
11 Ketola Kristian Koovee 34.36 0.16.17

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Matias HlS 16.45 0.00.00
2 Hramov Aleksandr Hiisi 16.52 0.00.07
3 Aumo Oskari Keihäs 17.06 0.00.21
4 Salonen Seeti VaHa 17.47 0.01.02
5 Saarela Benjamin LHR 18.12 0.01.27
6 Reiman Antti AngA 18.47 0.02.02
7 Heinimaa Valtteri KangSK 18.55 0.02.10
8 Karttila Aleksi MSParma 19.21 0.02.36
9 Rousku Samuli MSParma 19.46 0.03.01
10 Aaltio Eerik VaHa 20.06 0.03.21
11 Nieminen Juho TP 20.08 0.03.23
12 Silmälä Venni LHR 21.49 0.05.04
13 Olkkonen Vili KangSK 22.50 0.06.05
14 Alajoutsi Jasper Koovee 25.03 0.08.18
15 Konttila Akseli Koovee 26.46 0.10.01
16 Riiheläinen Juuso OK77 31.24 0.14.39
17 Kolkkala Vertti MSParma 32.16 0.15.31
18 Tabsai Natwud SuSi 42.38 0.25.53
Viilo Tommi TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Rauli VaHa 15.05 0.00.00
2 Rokka Tuomas LHR 16.35 0.01.30
3 Liponkoski Aapo TP 16.55 0.01.50
4 Sedlak Michal POL 19.35 0.04.30
5 Lehtiniemi Eino RaN 20.38 0.05.33
6 Nieminen Lauri VaHa 23.12 0.08.07
7 Alajoutsi Oliver Koovee 23.16 0.08.11
8 Huostila Sampo LamSä 26.58 0.11.53
8 Toivanen Nico KyRa 26.58 0.11.53
10 Väliharju Ville TP 29.05 0.14.00
11 Perälä Eemeli PäijRa 46.03 0.30.58
Laatu Antti HS HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taura Kalle TarpSu 16.02 0.00.00
2 Ekwik Niclas Lynx 20.42 0.04.40
3 Himilä Atte RR 21.57 0.05.55
Kilpinen Aku LHR HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 11.45 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 13.21 0.01.36
3 Konttila Milo Koovee 14.13 0.02.28
4 Koskinen Eemil TP 15.07 0.03.22
5 Filppula Juho VaHa 16.00 0.04.15
6 Kalinin Matvey RUS 20.55 0.09.10
7 Simola Jere Koovee 21.29 0.09.44
8 Joensivu Kasper VaHa 22.13 0.10.28

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 12.05 0.00.00
2 Kulju Kalle Keihäs 15.09 0.03.04
3 Suomi Tyko LHR 16.15 0.04.10
4 Liponkoski Onni TP 20.15 0.08.10
5 Maijala Mikko LHR 21.24 0.09.19
6 Taura Elias TarpSu 23.26 0.11.21
7 Liponkoski Eino TP 26.40 0.14.35
8 Pohjalainen Oskari LoJa 26.58 0.14.53
9 Hyvärinen Luukas EsSu 29.02 0.16.57
10 Laatu Jaakko HS 31.12 0.19.07
Skopinskiy Ivan RUS EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Efimova Natalia Hiisi 23.10 0.00.00 92.65 92.03
2 Taylor Catherine GBR 23.15 0.00.05 91.80 91.19
3 Norrgrann Saara PR 24.12 0.01.02 87.71 87.12
4 Virta Elli Trian 24.35 0.01.25 85.85 85.28
5 Saarimäki Heini AngA 24.49 0.01.39 84.57 84.00
6 Dambe Inga PR 24.51 0.01.41 83.97 83.41
7 Kyrölä Sonja TP 24.58 0.01.48 83.10 82.55
8 Fagerudd Salla PR 25.44 0.02.34 80.16 79.63
9 Borisova Daria Hiisi 26.09 0.02.59 78.43 77.91
10 Mänkärlä Aino Lynx 26.53 0.03.43 75.85 75.34
11 Vinogradova Galina RUS 26.57 0.03.47 75.22 74.71
12 Väre Tiina SomEsa 27.21 0.04.11 73.68 73.19
13 Gyurko Fanni SWE 27.23 0.04.13 73.16 72.67
14 Kivelä Sanni AngA 27.30 0.04.20 72.41 71.93
15 Temjakova Nina PR 27.49 0.04.39 71.16 70.68
16 Hirvonen Eveliina PR 28.08 0.04.58 69.94 69.47
17 Leskinen Anne-Mari Lynx 28.46 0.05.36 67.98 67.53
18 Silvennoinen Emma PR 29.21 0.06.11 66.22 65.78
19 Elizarova Olga Hiisi 29.48 0.06.38 64.82 64.39
20 Anttila Liisa Koovee 30.47 0.07.37 62.37 61.95
21 Panchenko Olha SWE 31.12 0.08.02 61.15 60.74
22 Vike Laura HlS 31.49 0.08.39 59.59 59.19
23 Salmenoja Sanna MSParma 34.20 0.11.10 54.87 54.51
24 Saetalu Daisi MSParma 36.31 0.13.21 51.27 50.92
25 Hietaoja Nelli HS 38.49 0.15.39 47.92 47.60
26 Dragowska Maria Raseborg 41.39 0.18.29 44.38 44.08
27 Miskiewicz Martyna POL 1.01.50 0.38.40 29.70 29.50
Reiman Anni AngA EIL -
Kuusela Tuija RasKa EIL -
Gunell Yvonne PIF EIL -
Neuvonen Laura TuS KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erämaja Johanna HlT 22.20 0.00.00 35.09 33.89
2 Korpela Laura Rasti88 23.16 0.00.56 32.00 30.90
3 Laine Matilda RaVi 25.09 0.02.49 28.05 27.09
4 Olkkonen Tuulikki KangSK 39.18 0.16.58 16.95 16.37

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekwik Micaela Lynx 35.26 0.00.00 57.40 52.79
2 Kheldert Elena RUS 37.20 0.01.54 52.43 48.22
3 Haikama Reija HlT 38.51 0.03.25 48.42 44.54
4 Kopra Anna SomEsa 39.08 0.03.42 46.12 42.42
5 Routsi Anastasia Hiisi 39.47 0.04.21 43.45 39.97
Mäki-Laurila Anne PunKu EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Shihova Liliya RUS 38.41 0.00.00
2 Yashchenko Maria RUS 39.51 0.01.10
3 Avramenko Anna RUS 49.03 0.10.22
Skopinskaya Anastasia RUS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 26.38 0.00.00 39.82 40.19
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 29.59 0.03.21 33.60 33.92
3 Tikhonova Elena RUS 41.50 0.15.12 22.82 23.03
4 Hohl Therese SUI 42.30 0.15.52 21.21 21.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Anja RiSu 40.30 0.00.00 44.17 42.04
2 Reiman Anu AngA 40.38 0.00.08 41.82 39.81
3 Järvinen Tuija HlT 41.26 0.00.56 38.86 36.99
4 Annila Heli Koovee 47.12 0.06.42 32.21 30.66
Kuusholma Tiina Hiisi EIL -
Viilo Annika TP EIL -
Sulavuori Eija TuMe EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 27.39 0.00.00 56.93 55.67
2 Eisanen Tea MaMa 30.17 0.02.38 50.68 49.56
3 Virtanen Marjo Hiisi 32.12 0.04.33 46.44 45.42
4 Kerkola Maija HlT 33.09 0.05.30 43.93 42.95
5 Kuisma Tuula SomEsa 37.53 0.10.14 37.40 36.57
6 Roach Maggie LUX 39.22 0.11.43 34.99 34.21
7 Leskinen Tiina Lynx 52.56 0.25.17 25.28 24.72

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 27.31 0.00.00 53.85 53.70
2 Salmenoja Hely HirvHe 28.00 0.00.29 52.20 52.05
3 Liimatainen Raili HyRa 28.09 0.00.38 51.21 51.06
4 Moilanen Kirsti MaMa 28.26 0.00.55 49.98 49.84
5 Turku Kaija HS 31.50 0.04.19 44.01 43.89
6 Uleviciene Jurate LTU 32.40 0.05.09 42.27 42.15
7 Karvonen Pirjo SuSi 37.56 0.10.25 35.87 35.77
8 Malkki Sisko SaSu 38.38 0.11.07 34.70 34.60
9 Ahlqvist Kristiina Raus 38.40 0.11.09 34.14 34.05
10 Laukkanen Kirsti HlT 45.30 0.17.59 28.57 28.49
11 Ahonkivi Irma RasKa 1.09.41 0.42.10 18.37 18.31
12 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.13.01 0.45.30 17.25 17.20
Riikonen Margit PertPe EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Irmeli KaRa 27.49 0.00.00 45.89 45.61
2 Hellsten Leena Rasti88 28.55 0.01.06 43.04 42.78
3 Kajava Ritva HlS 30.41 0.02.52 39.52 39.28
4 Laaksonen Raili SuSi 30.52 0.03.03 38.26 38.02
5 Mononen Ritva HlS 32.40 0.04.51 35.17 34.95
6 Malmsten Beatrice Lynx 35.08 0.07.19 31.79 31.60
7 Rajamäki Vuokko HS 36.32 0.08.43 29.70 29.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Pirkko Rasti88 24.19 0.00.00 47.72 47.70
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 26.10 0.01.51 43.87 43.85
3 Tanska Eeva EsSu 26.12 0.01.53 43.34 43.32
4 Ketola Paula LoJa 27.51 0.03.32 40.32 40.31
5 Kuutti Kirsti PertPe 31.36 0.07.17 35.14 35.13
6 Isoherranen Kaarina HS 33.40 0.09.21 32.62 32.61
7 Ruusunen Marja-Liisa EE 34.17 0.09.58 31.67 31.66
8 Lahtinen Raija VaHa 34.51 0.10.32 30.80 30.79
9 Reeni Eva RiSu 35.51 0.11.32 29.59 29.58
10 Tulokas Tuula SuSi 36.15 0.11.56 28.92 28.91
11 Mattila Riitta RasKa 36.57 0.12.38 28.04 28.03
12 Jalkanen Marke VaHa 37.11 0.12.52 27.53 27.52
13 Salmela Juulia RiSu 37.23 0.13.04 27.05 27.04
14 Syväterä Hillevi RiSu 37.34 0.13.15 26.58 26.57
15 Piiparinen Seija RasKa 45.57 0.21.38 21.46 21.46

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Raija HlS 38.48 0.00.00 37.39 36.72
2 Pekkarinen Eila KeU 41.27 0.02.39 33.25 32.66
3 Jakoaho Ritva HyRa 41.36 0.02.48 31.39 30.83
4 Kirkkala Aino SuosmSa 45.49 0.07.01 26.92 26.43

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lahti Kaija LeSi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Henna SuSi 31.42 0.00.00 50.29 47.88
2 Lehtinen Jenna HlS 37.16 0.05.34 39.57 37.67
3 Aumo Katariina Keihäs 39.30 0.07.48 34.30 32.66

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 19.13 0.00.00 53.97 50.72
2 Lehtinen Meiju HlS 19.23 0.00.10 52.84 49.66
3 Kalinina Nika RUS 20.28 0.01.15 49.41 46.43
4 Avelin Melina HlS 21.11 0.01.58 47.12 44.29
5 Himilä Julia RR 21.25 0.02.12 46.01 43.24
6 Ruokonen Sara-Elise PertPe 22.56 0.03.43 42.40 39.85
7 Leipijärvi Jenna HlS 23.44 0.04.31 40.42 37.99
8 Pohjalainen Anni LoJa 24.34 0.05.21 38.52 36.20
9 Kivikko Jenni HlS 25.19 0.06.06 36.87 34.65
10 Yliluikki Hilda SuSi 25.25 0.06.12 36.22 34.03
11 Metsälä Emma HlS 29.10 0.09.57 31.11 29.24
12 Siikarla Siiri AngA 31.56 0.12.43 28.01 26.33
13 Toivanen Netta KyRa 34.07 0.14.54 25.84 24.28
Hiirsalmi Henni TuMe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Rosa Koovee 21.56 0.00.00
2 Kuusisto Idaliina Koovee 22.32 0.00.36
3 Metsälä Essi HlS 23.17 0.01.21
4 Virtanen Heta HlS 24.10 0.02.14
5 Järventausta Ennimaria KyRa 24.54 0.02.58
6 Jussila Ida TP 25.21 0.03.25
7 Asp Alisa Koovee 28.10 0.06.14
8 Mäenpää Maija HlS 30.56 0.09.00
Pohjolainen Iina LLuja EIL -
Hakuli Hanna SKUusi HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 18.24 0.00.00
2 Neuvonen Noora TuS 20.26 0.02.02
3 Tiljander Venla HyRa 21.00 0.02.36
4 Aho Anni TuS 21.17 0.02.53
5 Laukkanen Laura TarpSu 21.31 0.03.07
6 Joensivu Inka VaHa 22.28 0.04.04
7 Mustajoki Villa TP 22.57 0.04.33
8 Pohjalainen Emmi LoJa 23.28 0.05.04
9 Savisaari Outi TP 24.00 0.05.36
10 Kiuru Milja VaHa 24.48 0.06.24
11 Kuoppala Elli TarpSu 25.27 0.07.03
12 Oksanen Sanni RaVi 45.04 0.26.40
13 Filppula Ella VaHa 49.01 0.30.37

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 14.47 0.00.00
2 Kontio Katri KangSK 17.01 0.02.14
3 Tikkakoski Ilona TP 18.11 0.03.24
4 Helen Janette HlS 18.23 0.03.36
5 Matinheikki Liisa TP 19.33 0.04.46
6 Olkkonen Veera KangSK 19.46 0.04.59
7 Yli-Hietanen Silja TP 19.52 0.05.05
8 Leppänen Netta Keihäs 20.21 0.05.34
9 Virtanen Reeta HlS 22.34 0.07.47
10 Kuusinen Saana HlS 23.07 0.08.20
11 Heinimaa Venla KangSK 24.14 0.09.27
Simola Rita Koovee HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aalto Aura TP 26.22 0.00.00
Pohjolainen Emmi LLuja EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kirsi KangSK 16.23 0.00.00
Kulju Eevi Keihäs HYL -
Jussila Emma TP EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Sara Keihäs 15.42 0.00.00
2 Laine Nella Keihäs 15.57 0.00.15
3 Laukkanen Tuulia TarpSu 16.11 0.00.29
4 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 16.14 0.00.32
5 Raimovaara Emma HlS 17.44 0.02.02
6 Ojala Linnea Keihäs 19.25 0.03.43
7 Salonen Heidi Koovee 20.21 0.04.39
8 Nieminen Reetta VaHa 21.11 0.05.29
9 Enberg Jenna AskU 23.59 0.08.17
10 Syrjälä Alina LHR 25.00 0.09.18
11 Rokka Anni LHR 26.16 0.10.34
12 Suomi Tiuku LHR 29.29 0.13.47