FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jokilaakson rastipäivät ja ValSun 65v. juhlarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritasalo Teemu EsAk 1.13.53 0.00.00
2 Ritasalo Timo MSParma 1.15.45 0.01.52

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ståhl Markus Trian 46.56 0.00.00 47.93 44.28
2 Koivusalo Riku RasKa 51.50 0.04.54 41.23 38.09
3 Collander Tomi RasKa 1.20.03 0.33.07 25.29 23.37
4 Juhola Juha RasKa 1.27.01 0.40.05 21.97 20.30

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitoharju Matti RaLu 54.04 0.00.00
2 Eklund Ari RasKa 57.14 0.03.10

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 51.27 0.00.00
2 Lehtonen Eero UlvUra 53.39 0.02.12

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusi-Pietilä Janne RaLu 49.27 0.00.00 40.32 36.27
2 Kuusisto Seppo Koovee 58.49 0.09.22 32.63 29.35
3 Lassila Petri HlS 1.04.55 0.15.28 28.41 25.56
4 Jutila Veli-Matti RasKa 1.13.28 0.24.01 24.09 21.67
Paija Markku LHR HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 34.12 0.00.00 50.01 49.07
2 Vuorinen Petteri Hiisi 44.28 0.10.16 37.31 36.61
3 Köyvönen Kimmo MaMa 52.25 0.18.13 30.67 30.09
4 Oksanen Immo RasKa 54.16 0.20.04 28.68 28.14
5 Kuusholma Ari Hiisi 54.22 0.20.10 27.68 27.16
6 Vehkala Seppo SiikSi 1.02.53 0.28.41 23.12 22.68

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 41.05 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Antero PunKu 38.13 0.00.00 50.22 50.06
2 Venho Kari MaMa 44.33 0.06.20 42.43 42.30
3 Lehtovirta Timo RasKa 44.48 0.06.35 41.55 41.42
4 Pulkkinen Erkki RaLu 45.11 0.06.58 40.56 40.43
5 Lehtiniemi Pekka SaSu 46.05 0.07.52 39.15 39.02
6 Nurminen Markku SuosmSa 47.29 0.09.16 37.39 37.27
7 Eklund Ralf RaLu 49.52 0.11.39 35.02 34.91
8 Hirvelä Reijo PunKu 58.09 0.19.56 29.54 29.44
9 Laine Esa TP 1.01.14 0.23.01 27.58 27.49
10 Jakobsson Markus RasKa 1.02.25 0.24.12 26.60 26.51
Mäkiniemi Esko PunKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 36.21 0.00.00 48.85 48.34
2 Peippo Tapio SKVuoksi 36.33 0.00.12 47.67 47.17
3 Hörkkö Jaakko MSParma 40.40 0.04.19 42.03 41.59
4 Turpeinen Timo VaajTe 42.29 0.06.08 39.45 39.03
5 Koistinen Leo VaRa 42.42 0.06.21 38.47 38.06
6 Kares Olli Hiisi 45.20 0.08.59 35.50 35.13
7 Euren Pertti RasKa 46.08 0.09.47 34.16 33.80
8 Virtanen Jorma Hiisi 46.59 0.10.38 32.83 32.49
9 Lakkinen Keijo SuSe 47.06 0.10.45 32.05 31.71

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jonkka Arvo RasKa 38.34 0.00.00 42.02 41.87
2 Tiitola Tero RasKa 44.48 0.06.14 35.57 35.45
3 Havia Pertti MaMa 45.46 0.07.12 34.23 34.11
4 Heerman Stig RaLu 46.27 0.07.53 33.14 33.03
5 Siitonen Voitto OH 50.36 0.12.02 29.89 29.79
6 Elonen Matti RaLu 58.46 0.20.12 25.28 25.19
7 Mattila Kalervo RasKa 58.56 0.20.22 24.75 24.66
8 Suomela Simo RaLu 59.33 0.20.59 24.04 23.96
9 Leppänen Hannu RaTU 1.24.19 0.45.45 16.66 16.60
Rintala Pentti Hiisi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 37.38 0.00.00 39.28 39.29
2 Joonas Risto MaMa 39.47 0.02.09 36.46 36.47
3 Kuusisto Seppo RaLu 44.02 0.06.24 32.31 32.32
4 Aronen Osmo RasKa 48.58 0.11.20 28.49 28.50
5 Valtonen Teuvo Hiisi 49.17 0.11.39 27.74 27.75
6 Saario Pentti LoJa 51.58 0.14.20 25.78 25.79
7 Rosenqvist Onni SuosmSa 56.54 0.19.16 23.06 23.06
8 Erkkilä Raimo SuosmSa 1.20.03 0.42.25 16.04 16.05
Vapanen Jukka RasKa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 49.41 0.00.00 31.56 31.49
2 Lammensalo Jaakko Hiisi 53.06 0.03.25 28.89 28.83
3 Paunuvuori Toivo SuSe 1.01.37 0.11.56 24.35 24.30
4 Mikola Oiva Hiisi 1.10.15 0.20.34 20.88 20.84
5 Helariutta Eero RasKa 1.16.04 0.26.23 18.84 18.81
6 Ylijoki Olli PunKu 1.18.08 0.28.27 17.92 17.88
7 Siivonen Jukka RasKa 1.53.59 1.04.18 11.99 11.96
Mattila Pertti RasKa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 44.53 0.00.00 32.87 31.20
2 Villgren Väinö UlvUra 1.05.25 0.20.32 20.86 19.80
3 Salomaa Ensio EKU 1.10.35 0.25.42 17.77 16.86

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kasperi HS 54.05 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Topias HS 31.54 0.00.00 44.71 42.59
2 Kaihtela Juuso RaLu 38.53 0.06.59 34.85 33.19
3 Lehtimäki Janne Hiisi 44.07 0.12.13 29.10 27.71
4 Kesti Erik RasKa 47.20 0.15.26 25.61 24.39

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Pyry RasKa 34.24 0.00.00
2 Jutila Pietu RasKa 45.28 0.11.04

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Valtteri RasKa 24.50 0.00.00
2 Willman Iivari RasKa 40.05 0.15.15
3 Nolvi Joona RasKa 45.24 0.20.34
4 Pihala Jonne RaLu 57.01 0.32.11

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 8.52 0.00.00
2 Horelli Felix KoKV 11.04 0.02.12
3 Willman Kasperi RasKa 19.17 0.10.25
4 Murto Aleksi RasKa 22.45 0.13.53

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Paavo RasKa 24.03 0.00.00
2 Kivitie Veeti UlvUra 26.15 0.02.12

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Olli Koovee 26.32 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teini Marika Pohjant 54.29 0.00.00

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Sanna RasKa 47.07 0.00.00 46.76 43.67
2 Matintalo Terhi LLuja 48.20 0.01.13 44.22 41.30
3 Peltomäki Hanna SiikSi 50.48 0.03.41 40.77 38.08
4 Mäkivaara Jonna RasKa 59.05 0.11.58 33.93 31.69
5 Lehtiniemi Iisa SaSu 1.06.59 0.19.52 28.94 27.03
6 Perkola Pauliina RasKa 1.09.45 0.22.38 26.85 25.08

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitoharju Jenni RaLu 43.23 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 47.01 0.00.00
2 Tuumi Maija Hiisi 1.00.24 0.13.23

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemelä Päivi LHR 46.12 0.00.00 42.33 41.59
2 Tuuppa Riikka EKU 55.09 0.08.57 33.69 33.10
3 Peltomäki Seija SiikSi 1.01.07 0.14.55 28.80 28.30
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 39.46 0.00.00
2 Suomela Margit RaLu 48.46 0.09.00
Nurminen Aila Hiisi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Marjatta Koovee 48.10 0.00.00 35.80 35.79
2 Havia Tuula MaMa 1.02.01 0.13.51 25.72 25.72
3 Puro-Salomaa Pirkko EKU 1.19.13 0.31.03 18.50 18.50

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 35.02 0.00.00 41.56 41.53
2 Piiparinen Seija RasKa 41.36 0.06.34 32.38 32.35
3 Mattila Riitta RasKa 56.29 0.21.27 21.91 21.90

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 1.01.14 0.00.00 24.84 24.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.20.38 0.19.24 17.92 17.32
3 Erkkilä Aino SuosmSa 1.27.51 0.26.37 15.58 15.06
Lehtikangas Mirja RasKa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandroos Lotta RasKa 1.06.50 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 35.39 0.00.00 41.21 39.04
2 Koivunen Nea RasKa 44.05 0.08.26 32.61 30.90
3 Nylund Laura RasKa 44.14 0.08.35 31.79 30.12
4 Mähönen Helka KanSu 47.33 0.11.54 28.91 27.39
5 Pihala Jemina RaLu 50.02 0.14.23 26.84 25.43
6 Uusi-Pietilä Säde RaLu 54.26 0.18.47 24.10 22.83
7 Vehkala Eveliina SiikSi 1.04.24 0.28.45 19.88 18.83
Lassila Anna RasKa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pinja RasKa 38.16 0.00.00
2 Jutila Iisa RasKa 49.58 0.11.42
Murto Anniina RasKa KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkala Katariina SiikSi 49.27 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Iida RasKa 33.45 0.00.00
2 Koivunen Jutta RasKa 50.09 0.16.24

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 12.24 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 13.21 0.00.00
2 Vehkala Anniina SiikSi 13.27 0.00.06
3 Sjöblom Lotta UlvUra 39.33 0.26.12
4 Koivunen Netta RasKa 41.33 0.28.12