FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jokilaakson rastipäivät ja ValSun 65v. juhlarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritasalo Timo MSParma 33.34 0.00.00
2 Ritasalo Teemu EsAk 35.40 0.02.06

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Riku RasKa 29.08 0.00.00
2 Juhola Juha RasKa 55.50 0.26.42

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eklund Ari RasKa 38.27 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 27.57 0.00.00
2 Virtaniemi Saku Palo-88 38.25 0.10.28

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Jukka RasKa 28.43 0.00.00 37.74 35.67
2 Paija Markku LHR 30.52 0.02.09 33.36 31.53
3 Lassila Petri HlS 36.32 0.07.49 26.70 25.23
4 Jutila Veli-Matti RasKa 43.54 0.15.11 20.98 19.83

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 21.40 0.00.00 40.91 40.16
2 Vehkala Seppo SiikSi 30.02 0.08.22 28.41 27.88
3 Kuusholma Ari Hiisi 32.17 0.10.37 25.40 24.93
4 Oksanen Immo RasKa 41.25 0.19.45 18.99 18.65
5 Ahokas Petri SuosmSa 43.13 0.21.33 17.43 17.11

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 40.52 0.00.00
2 Sjögren Jukka RasKa 1.15.08 0.34.16

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Antero PunKu 21.13 0.00.00 47.87 47.34
2 Nurminen Markku SuosmSa 25.57 0.04.44 38.49 38.06
3 Lehtiniemi Pekka SaSu 26.51 0.05.38 36.57 36.16
4 Mykrälaakso Pentti PunKu 27.03 0.05.50 35.67 35.28
5 Laine Esa TP 27.51 0.06.38 34.04 33.66
6 Hirvelä Reijo PunKu 28.51 0.07.38 32.27 31.91
7 Pulkkinen Erkki RaLu 28.58 0.07.45 31.56 31.21
8 Eklund Ralf RaLu 30.29 0.09.16 29.43 29.11
9 Lehtovirta Timo RasKa 30.47 0.09.34 28.60 28.28
10 Jakobsson Markus RasKa 35.48 0.14.35 24.12 23.85

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 21.34 0.00.00 49.26 49.22
2 Siuko Hannu SuSe 25.52 0.04.18 40.39 40.35
3 Jokinen Pentti KanSu 26.21 0.04.47 38.98 38.94
4 Turpeinen Timo VaajTe 27.21 0.05.47 36.90 36.87
5 Kares Olli Hiisi 29.08 0.07.34 34.04 34.00
6 Virtanen Jorma Hiisi 30.10 0.08.36 32.28 32.25
7 Hörkkö Jaakko MSParma 30.51 0.09.17 30.99 30.97
8 Kärkkäinen Antero RaLu 33.41 0.12.07 27.86 27.84
9 Järvenpää Heikki ParkU 35.05 0.13.31 26.24 26.22
10 Mäkilä Matti RaVi 37.27 0.15.53 24.11 24.09

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Havia Pertti MaMa 24.07 0.00.00 42.09 41.89
2 Jonkka Arvo RasKa 24.17 0.00.10 41.35 41.16
3 Tiitola Tero RasKa 25.41 0.01.34 38.68 38.49
4 Heerman Stig RaLu 26.20 0.02.13 37.31 37.13
5 Ketamo Juhani SuSe 27.13 0.03.06 35.70 35.53
6 Suomela Simo RaLu 28.19 0.04.12 33.93 33.77
7 Rintala Pentti Hiisi 28.59 0.04.52 32.77 32.62
8 Torpo Tapani KanSu 30.01 0.05.54 31.28 31.13
9 Hieta Lauri KanSu 30.42 0.06.35 30.23 30.09
10 Rantanen Ismo Palo-88 34.05 0.09.58 26.91 26.78
11 Mattila Kalervo RasKa 34.38 0.10.31 26.17 26.05
12 Elonen Matti RaLu 35.27 0.11.20 25.26 25.14
13 Virtanen Kalle RaLu 38.53 0.14.46 22.75 22.64
14 Leppänen Hannu RaTU 53.19 0.29.12 16.39 16.31
15 Siitonen Voitto OH 55.32 0.31.25 15.54 15.46

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 23.32 0.00.00 36.39 36.04
2 Kuusisto Seppo RaLu 25.19 0.01.47 32.98 32.66
3 Valtonen Teuvo Hiisi 26.11 0.02.39 31.07 30.77
4 Aronen Osmo RasKa 26.45 0.03.13 29.61 29.33
5 Rosenqvist Onni SuosmSa 29.14 0.05.42 26.37 26.11
6 Nurmo Heikki PunKu 33.01 0.09.29 22.70 22.48
7 Erkkilä Raimo SuosmSa 43.56 0.20.24 16.57 16.41

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 25.54 0.00.00 30.88 30.81
2 Lammensalo Jaakko Hiisi 26.11 0.00.17 29.78 29.71
3 Mikola Oiva Hiisi 27.12 0.01.18 27.93 27.87
4 Siivonen Jukka RasKa 28.17 0.02.23 26.16 26.09
5 Mattila Pertti RasKa 33.56 0.08.02 21.21 21.16
6 Helariutta Eero RasKa 37.04 0.11.10 18.88 18.83
7 Paunuvuori Toivo SuSe 38.43 0.12.49 17.56 17.52

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 24.11 0.00.00 31.47 29.87
2 Villgren Väinö UlvUra 26.45 0.02.34 26.32 24.98
3 Salomaa Ensio EKU 47.33 0.23.22 13.60 12.91

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kasperi HS 27.02 0.00.00
2 Hakala Petteri RaN 28.58 0.01.56

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Topias HS 23.04 0.00.00 45.44 42.94
2 Kesti Erik RasKa 28.59 0.05.55 34.80 32.89
3 Lehtimäki Janne Hiisi 31.31 0.08.27 30.76 29.07
4 Kaihtela Juuso RaLu 33.34 0.10.30 27.71 26.19
5 Kallio Matti SKUusi 37.30 0.14.26 23.76 22.45

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pietu RasKa 18.09 0.00.00
2 Lehtimäki Juho RaLu 21.09 0.03.00
3 Willman Pyry RasKa 25.57 0.07.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Iivari RasKa 14.48 0.00.00
2 Lahti Valtteri RasKa 17.53 0.03.05
3 Nolvi Joona RasKa 18.04 0.03.16
4 Lehtimäki Eerik RaLu 24.00 0.09.12
5 Pihala Jonne RaLu 36.13 0.21.25

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Kasperi RasKa 15.50 0.00.00
2 Horelli Felix KoKV 18.58 0.03.08
3 Murto Aleksi RasKa 20.47 0.04.57
4 Haapio Miikka UlvUra 28.03 0.12.13

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivitie Veeti UlvUra 16.40 0.00.00
2 Lahti Paavo RasKa 28.50 0.12.10

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapio Joona UlvUra 16.51 0.00.00

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Sanna RasKa 32.02 0.00.00 43.35 39.52
2 Peltomäki Hanna SiikSi 33.08 0.01.06 39.82 36.30
3 Mäkivaara Jonna RasKa 35.16 0.03.14 35.44 32.31
4 Lehtiniemi Iisa SaSu 52.58 0.20.56 22.29 20.32

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiusanen Maria RaLu 18.47 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 26.15 0.00.00
2 Tuumi Maija Hiisi 28.11 0.01.56

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemelä Päivi LHR 32.40 0.00.00 40.76 40.12
2 Mäkelä Tiina RaTU 33.14 0.00.34 38.86 38.25
3 Kuusholma Tiina Hiisi 35.33 0.02.53 35.21 34.65
4 Tuuppa Riikka EKU 36.02 0.03.22 33.62 33.10
5 Peltomäki Seija SiikSi 47.02 0.14.22 24.91 24.52
6 Kujansuu Päivi RasKa 52.39 0.19.59 21.49 21.16

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Päivi Hiisi 36.18 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 21.04 0.00.00 46.62 46.67
2 Siuko Anja SuSe 28.40 0.07.36 32.55 32.58
3 Nurminen Aila Hiisi 32.42 0.11.38 27.03 27.06
4 Koskialho Elisabeth RaLu 53.04 0.32.00 15.73 15.75

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Marjatta Koovee 31.42 0.00.00
2 Puro-Salomaa Pirkko EKU 47.29 0.15.47
Havia Tuula MaMa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 25.14 0.00.00 39.17 39.14
2 Piiparinen Seija RasKa 26.47 0.01.33 34.13 34.11
3 Mattila Riitta RasKa 31.19 0.06.05 26.83 26.81

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 30.00 0.00.00 23.24 22.46
2 Kirkkala Aino SuosmSa 31.45 0.01.45 20.86 20.16
3 Erkkilä Aino SuosmSa 53.32 0.23.32 11.72 11.33
4 Lehtikangas Mirja RasKa 58.12 0.28.12 10.18 9.84

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandroos Lotta RasKa 31.49 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 22.36 0.00.00 39.77 38.65
2 Nylund Laura RasKa 27.55 0.05.19 31.23 30.35
3 Vehkala Eveliina SiikSi 32.24 0.09.48 26.08 25.34
4 Mähönen Helka KanSu 32.47 0.10.11 24.95 24.25
5 Koivunen Nea RasKa 32.55 0.10.19 24.03 23.35
6 Lassila Anna RasKa 34.12 0.11.36 22.34 21.71

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pinja RasKa 22.18 0.00.00
2 Jutila Iisa RasKa 29.12 0.06.54
3 Murto Anniina RasKa 36.01 0.13.43

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkala Katariina SiikSi 38.53 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivunen Jutta RasKa 21.46 0.00.00
2 Lahti Iida RasKa 24.14 0.02.28

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 11.58 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivunen Netta RasKa 11.48 0.00.00
2 Lehtimäki Liisa RaLu 12.15 0.00.27
3 Sjöblom Lotta UlvUra 13.29 0.01.41
4 Vehkala Anniina SiikSi 14.05 0.02.17

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 17.41 0.00.00