FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keurusrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kubat Pavel VaajTe 38.43 0.00.00 89.05 87.95
2 Saari Toni VaajTe 39.23 0.00.40 87.19 86.11
3 Huikko Petteri VaajTe 39.52 0.01.09 85.78 84.72
4 Taanila Vesa IkNV 40.27 0.01.44 84.20 83.15
5 Jurvakainen Tuukka VaajTe 40.38 0.01.55 83.47 82.44
6 Tölli Marko S-JKL 40.49 0.02.06 82.76 81.73
7 Pitkänen Marko JRV 41.44 0.03.01 80.60 79.60
8 Hautala Jarkko VaajTe 41.48 0.03.05 80.14 79.15
9 Morrison Ross RR 42.49 0.04.06 77.91 76.95
10 Liuha Jari ViPa 43.15 0.04.32 76.81 75.86
11 Vanhanen Konsta IkNV 43.24 0.04.41 76.22 75.28
12 Saari Aki VaajTe 43.26 0.04.43 75.84 74.90
13 Parkkinen Ville IkNV 43.48 0.05.05 74.89 73.96
14 Pohjola Lauri S-JKL 43.50 0.05.07 74.51 73.59
15 Sipilä Jari VaajTe 43.51 0.05.08 74.16 73.24
16 Viholainen Eeli S-JKL 44.12 0.05.29 73.26 72.35
17 Pietiläinen Juha RastiE4 45.58 0.07.15 70.14 69.27
17 Lepo Mikko S-JKL 45.58 0.07.15 70.14 69.27
19 Hartman Janne VaajTe 46.16 0.07.33 69.08 68.22
20 Kettunen Heikki ViPa 46.25 0.07.42 68.56 67.71
21 Nissinen Niko Pohjant 46.41 0.07.58 67.87 67.02
22 Alonen Matti S-JKL 46.51 0.08.08 67.33 66.49
23 Kalliokoski Jooseppi IkNV 47.06 0.08.23 66.67 65.84
24 Kärkkäinen Matti JRV 47.16 0.08.33 66.14 65.32
25 Häkkinen Janne PelPo 47.26 0.08.43 65.61 64.80
26 Senttula Tuukka S-JKL 49.37 0.10.54 62.44 61.67
27 Nurminen Joonas JRV 50.06 0.11.23 61.56 60.80
28 Hämäläinen Ari JRV 51.41 0.12.58 59.41 58.67
29 Maukonen Timo RastiE4 52.24 0.13.41 58.33 57.60
30 Salvioni Gianluca VaajTe 52.38 0.13.55 57.80 57.09
31 Silvasti Heikki JRV 52.41 0.13.58 57.48 56.77
32 Linna Matti OuHu 54.26 0.15.43 55.38 54.69
33 Varis Henry RastiE4 57.12 0.18.29 52.46 51.81
34 Kautto Lasse VaajTe 58.46 0.20.03 50.82 50.19
35 Sormunen Roope RastiE4 1.00.18 0.21.35 49.30 48.68
36 Hyttinen Jaakko RastiE4 1.14.54 0.36.11 39.50 39.01
37 Lillandt Rasmus Kristina 1.17.03 0.38.20 38.22 37.74
Ilmonen Aleksi JRV KES -
Sivill Timo VaajTe EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari KeuKi 29.12 0.00.00 88.91 84.41
2 Taanila Marjo Koovee 31.39 0.02.27 81.38 77.26
3 Taini Mia JRV 33.14 0.04.02 76.89 73.00
4 Rajaniemi Katja OTaru 34.22 0.05.10 73.76 70.02
5 Raitanen Hanna RR 34.40 0.05.28 72.53 68.86
6 Ukskoski Karoliina PerhKi 35.24 0.06.12 70.45 66.88
7 Rantanen Maaret JRV 35.55 0.06.43 68.86 65.38
8 Valesova Jana S-JKL 37.31 0.08.19 65.38 62.07
9 Valkonen Oona Kalske 40.30 0.11.18 60.06 57.02
10 Turunen Marjut SKVuoksi 40.43 0.11.31 59.23 56.24
11 Kurri Noora KuoSu 42.46 0.13.34 55.92 53.08
12 Kerkkonen Anna JRV 43.26 0.14.14 54.59 51.82
13 Vuopio Aino PelPo 44.50 0.15.38 52.42 49.77
14 Kauppila Terhi TP 44.54 0.15.42 51.89 49.26
15 Uotila Taina OrPo 46.17 0.17.05 49.90 47.37
16 Tolonen Mirabella RR 49.55 0.20.43 45.85 43.53
17 Peltonen Iida IPR 50.09 0.20.57 45.23 42.94
18 Räisänen Noora SalRe 53.49 0.24.37 41.77 39.65
19 Ritvanen Hanna IPR 55.31 0.26.19 40.12 38.09
20 Närhi Minna JRV 1.09.20 0.40.08 31.83 30.22
Viberg Tuulia MSParma EIL -
Liikanen Marjo RR EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitanen Jukka KangKi 47.29 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laksila Satu RastiE4 25.03 0.00.00 30.85 30.85
2 Holm Johanna ViiSu 26.28 0.01.25 27.01 27.01
3 Asmundela Maija KannUra 31.25 0.06.22 20.91 20.91

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Teemu JRV 40.47 0.00.00 42.86 41.54
2 Lamminsivu Harri S-JKL 44.51 0.04.04 37.51 36.36
3 Jauhiainen Jani OrPo 46.31 0.05.44 34.76 33.69
4 Fredriksson Jan-Erik SalVie 49.00 0.08.13 31.66 30.68
5 Uitto Juha RasKu 52.07 0.11.20 28.51 27.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Marko TeuRi 34.20 0.00.00 51.87 51.03
2 Vesisenaho Tero SaPu 34.55 0.00.35 50.15 49.34
3 Sorri Pietari VaajTe 35.59 0.01.39 47.84 47.06
4 Jarva Jukka OrPo 36.47 0.02.27 45.99 45.25
5 Tiirikainen Samuli JRV 37.25 0.03.05 44.42 43.70
6 Mönttinen Sami RastiE4 38.18 0.03.58 42.62 41.93
7 Rahkila Pyry VaajTe 40.02 0.05.42 40.04 39.39
8 Varis Ari RastiE4 40.40 0.06.20 38.68 38.05
9 Voutilainen Arto JRV 42.30 0.08.10 36.32 35.73
10 Isoluoma Jani RasKu 1.04.29 0.30.09 23.47 23.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Jari ViiSu 31.23 0.00.00 57.37 56.79
2 Heikkilä Ossi S-JKL 32.06 0.00.43 55.53 54.97
3 Aarrejoki Heikki VaajTe 35.03 0.03.40 50.35 49.84
4 Björkqvist Niklas HlS 35.08 0.03.45 49.71 49.21
5 Ilmonen Matti IPR 36.07 0.04.44 47.86 47.38
6 Siikaluoma Mika VeVe 36.51 0.05.28 46.42 45.95
7 Hakamäki Matti S-JKL 39.28 0.08.05 42.89 42.45
8 Sivill Keijo RastiE4 40.02 0.08.39 41.83 41.41
9 Nevala Pasi TeuRi 41.30 0.10.07 39.92 39.51
10 Soanjärvi Timo ViPa 45.02 0.13.39 36.39 36.02
11 Laakso Ilkka S-JKL 46.22 0.14.59 34.95 34.60
12 Iitti Jukka RastiE4 46.44 0.15.21 34.29 33.94
13 Kirjavainen Jarkko S-JKL 48.38 0.17.15 32.58 32.25
14 Hirvonen Petri EE 49.59 0.18.36 31.34 31.02
15 Manerus Eero PetPe 51.24 0.20.01 30.13 29.82
16 Lilja Juha S-JKL 52.00 0.20.37 29.43 29.14

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 30.52 0.00.00 51.17 50.19
2 Noponen Pekka S-JKL 30.59 0.00.07 49.45 48.50
3 Järvinen Jari VaajTe 35.46 0.04.54 41.51 40.72
4 Senttula Asko S-JKL 47.08 0.16.16 30.49 29.91
5 Lyyluoma Pasi TeuRi 50.53 0.20.01 27.31 26.79
6 Mutka Jouni S-JKL 51.23 0.20.31 26.13 25.63

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 29.56 0.00.00 51.79 51.30
2 Kässi Aapo UurU 30.57 0.01.01 49.51 49.05
3 Paukku Ismo ViPa 32.15 0.02.19 46.96 46.52
4 Ylönen Juhani VaajTe 32.49 0.02.53 45.61 45.18
5 Uotila Antti OrPo 34.11 0.04.15 43.26 42.85
6 Särkkä Seppo VaajTe 35.59 0.06.03 40.60 40.22
7 Jurvakainen Jari S-JKL 36.50 0.06.54 39.18 38.81
8 Rantala Timo KPV 40.12 0.10.16 35.45 35.12
9 Tolonen Juha Hanka 40.51 0.10.55 34.45 34.12
10 Maijala Kari EE 41.12 0.11.16 33.72 33.40
11 Salonen Hannu KonnU 43.15 0.13.19 31.71 31.41
12 Siitonen Hannu RastiE4 43.42 0.13.46 30.97 30.68
13 Turunen Juha ViPa 44.53 0.14.57 29.76 29.48
14 Nuuttila Kari KauKa 48.23 0.18.27 27.24 26.98

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 27.21 0.00.00 46.60 46.21
2 Rantapuska Seppo PetPe 30.03 0.02.42 41.93 41.57
3 Lepistö Heikki OrPo 30.39 0.03.18 40.63 40.28
4 Niemistö Juha ViPa 32.05 0.04.44 38.35 38.03
5 Rajaniemi Vesa S-JKL 32.14 0.04.53 37.72 37.40
6 Kartaslammi Ari KyRa 35.03 0.07.42 34.27 33.98
7 Jäntti Timo S-JKL 36.08 0.08.47 32.83 32.55
8 Raatikainen Pekka RastiE4 37.14 0.09.53 31.47 31.20
9 Saari Kari HPV 38.36 0.11.15 29.97 29.72
10 Hytönen Veikko S-JKL 40.01 0.12.40 28.54 28.30
11 Kurittu Lassi S-JKL 42.07 0.14.46 26.77 26.54
12 Matilainen Jorma S-JKL 42.37 0.15.16 26.11 25.89
13 Jytilä Pentti RR 52.38 0.25.17 20.86 20.69
Sivén Osmo ÄhtU HYL -
Mäkiniemi Esko PunKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 25.10 0.00.00 43.91 43.65
2 Sompi Eero JRV 25.55 0.00.45 42.27 42.02
3 Virtanen Matti ViPa 27.11 0.02.01 39.94 39.70
4 Jarva Risto OrPo 28.02 0.02.52 38.38 38.15
5 Pusa Raimo ViRuS 28.05 0.02.55 37.96 37.74
6 Lavikainen Jussi KangSK 28.49 0.03.39 36.66 36.44
7 Kaarnijärvi Seppo OrPo 29.32 0.04.22 35.44 35.23
8 Lindstedt Tapio OrPo 30.17 0.05.07 34.24 34.04
9 Ottelin Pekka JRV 31.08 0.05.58 32.99 32.80
10 Pakarinen Jouko RastiE4 31.52 0.06.42 31.93 31.74
11 Äikäs Esko TikSu 32.54 0.07.44 30.63 30.45
12 Järvenpää Voitto RastiE4 33.16 0.08.06 30.00 29.82
13 Häkkinen Risto ViPa 33.22 0.08.12 29.61 29.44
14 Kytöjoki Juhani Jyry 33.31 0.08.21 29.19 29.02
15 Linna Mikko S-JKL 34.55 0.09.45 27.74 27.58
16 Valta Matti JRV 37.06 0.11.56 25.85 25.69
17 Rahkila Paavo VaajTe 53.47 0.28.37 17.65 17.54
18 Sarmanne Matti RiSu 57.35 0.32.25 16.31 16.22
Immanen Pertti OrPo EIL -
Humalamäki Hannu ÄhtU EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Esko RasKe 24.00 0.00.00 40.07 39.47
2 Salo Jaakko SaPu 25.12 0.01.12 37.64 37.08
3 Tammela Seppo TikSu 26.03 0.02.03 35.91 35.37
4 Helminen Pentti JRV 29.40 0.05.40 31.09 30.63
5 Lahma Pauli JRV 31.04 0.07.04 29.26 28.83
6 Kaivosaari Viljo RastiE4 32.22 0.08.22 27.68 27.27
7 Mönttinen Erkki ViPa 34.33 0.10.33 25.55 25.18
8 Hieta Lauri KanSu 35.25 0.11.25 24.56 24.20
9 Voutilainen Taisto IPR 41.03 0.17.03 20.87 20.56
10 Reini Jaakko TikSu 45.07 0.21.07 18.70 18.42
11 Paavilainen Arvo IPR 46.58 0.22.58 17.68 17.42
12 Ilomäki Risto RasKe 54.47 0.30.47 14.92 14.70
Penttinen Juha Mesik EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 23.32 0.00.00 37.29 36.62
2 Kinnunen Ilpo RastiE4 25.38 0.02.06 33.72 33.12
3 Myllymäki Antti VaaSu 26.36 0.03.04 32.00 31.43
4 Nisula Alpo Eräp 27.49 0.04.17 30.13 29.59
5 Manerus Erkki PetPe 28.04 0.04.32 29.39 28.86
6 Hietaharju Antti ÄhtU 30.09 0.06.37 26.92 26.44
7 Häkkinen Tapani IPR 31.29 0.07.57 25.36 24.91
8 Salmela Kosti PihtTu 32.48 0.09.16 23.95 23.52
9 Koipijärvi Erkki Eräp 34.31 0.10.59 22.37 21.97
10 Rantala Eino SaPu 39.26 0.15.54 19.25 18.90
11 Haanpää Pentti RasKu 45.41 0.22.09 16.33 16.03

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 14.42 0.00.00 34.00 34.03
2 Mård Leo Kristina 16.48 0.02.06 27.52 27.55
3 Issakainen Paavo SaSu 28.47 0.14.05 14.76 14.77
Kaivonen Juhani Eräp EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enqvist Eino JRV 1.39.28 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jämsén Miia JRV 1.00.57 0.00.00
Kestilä Eija S-JKL EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Nina JRV 26.48 0.00.00 53.94 47.64
2 Paalanen Satu IPR 30.24 0.03.36 46.12 40.74
3 Hartman Paula S-JKL 30.50 0.04.02 44.07 38.92
4 Haapamäki Jatta Eräp 31.52 0.05.04 41.28 36.46
5 Sorri Katja S-JKL 33.35 0.06.47 37.88 33.45
6 Kallio Terhi ViRuS 44.01 0.17.13 27.91 24.65

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 25.22 0.00.00 50.80 49.85
2 Lilja Sari S-JKL 26.00 0.00.38 48.99 48.08
3 Tupitsa Sari RastiE4 29.04 0.03.42 43.31 42.50
4 Järvensivu Nina OrPo 30.15 0.04.53 41.13 40.36
5 Vesisenaho Anu SaPu 32.23 0.07.01 37.96 37.25
6 Turtinen Mari SaPu 33.11 0.07.49 36.59 35.91
7 Aarrejoki Sirpa S-JKL 33.47 0.08.25 35.50 34.84
8 Tervonen Tarja IPR 34.33 0.09.11 34.29 33.64
9 Pakkala Pigga S-JKL 34.57 0.09.35 33.47 32.84
10 Nissinen Ulla S-JKL 35.27 0.10.05 32.58 31.97
11 Breilin Henna IPR 37.09 0.11.47 30.69 30.11
12 Aho Tuija Kalske 38.22 0.13.00 29.33 28.78
13 Siikaluoma Minna VeVe 38.56 0.13.34 28.52 27.98
Kahelin Anne S-JKL KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Sari EE 27.29 0.00.00 52.54 51.03
2 Rantala Maj-Lis KPV 29.14 0.01.45 45.69 44.37
3 Kärkkäinen Tarja JRV 34.29 0.07.00 35.59 34.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Leena S-JKL 23.51 0.00.00 49.17 47.25
2 Raatikainen Päivi LohiRa 24.25 0.00.34 45.63 43.85
3 Kihlström Kirsi RastiE4 27.32 0.03.41 38.33 36.84
4 Uotila Terhi OrPo 31.58 0.08.07 31.18 29.97

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 23.22 0.00.00 50.33 49.86
2 Sivén Hannele ÄhtU 25.42 0.02.20 44.78 44.36
3 Lavikainen Pirjo KangSK 27.41 0.04.19 40.66 40.28
4 Pajunen Arja OrPo 29.56 0.06.34 36.76 36.42
5 Ikonen Sinikka SaPu 30.06 0.06.44 35.72 35.39
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 33.50 0.10.28 31.04 30.75
7 Elfvengren Päivi S-JKL 47.50 0.24.28 21.43 21.23
8 Jäntti Kerttu S-JKL 56.43 0.33.21 17.63 17.46

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 20.06 0.00.00 42.90 43.03
2 Ketola Sirkka SaPu 24.17 0.04.11 33.73 33.83
3 Soikkeli Orvokki KanSu 35.49 0.15.43 21.67 21.73
Rantala Tarja SaPu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 35.01 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Saara S-JKL 28.53 0.00.00 10.77 10.77
2 Nieminen Sole JRV 30.23 0.01.30 9.47 9.47
3 Nuoranne Hanna KeuKi 40.29 0.11.36 6.53 6.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Oula OrPo 35.55 0.00.00 50.51 46.74
2 Kauppinen Jussi AR 44.44 0.08.49 39.54 36.59
3 Rantala Tommi S-JKL 46.12 0.10.17 37.30 34.52
4 Hannunen Otto S-JKL 47.08 0.11.13 35.60 32.95
5 Häkkinen Kalle S-JKL 56.51 0.20.56 28.72 26.58
6 Jokikokko Arttu PudU 57.47 0.21.52 27.47 25.42
7 Jurvakainen Atte S-JKL 1.08.40 0.32.45 22.46 20.78

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Tanja RasKe 39.10 0.00.00 29.70 29.70
2 Sipiläinen Pinja S-JKL 54.25 0.15.15 19.77 19.77
3 Kantanen Milla ViiSu 1.10.53 0.31.43 13.95 13.95

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 30.10 0.00.00 51.44 47.74
2 Oksanen Emmi KuoSu 37.19 0.07.09 40.03 37.15
3 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 45.47 0.15.37 31.35 29.10
4 Kauppinen Niina KeuKi 47.24 0.17.14 29.06 26.97
5 Hannunen OIga S-JKL 1.01.46 0.31.36 21.36 19.82

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Konsta S-JKL 22.09 0.00.00 47.80 45.00
2 Laakso Lasse S-JKL 26.32 0.04.23 38.71 36.44
3 Inkilä Reetu KeuKi 33.51 0.11.42 29.40 27.68
4 Helminen Topias JRV 37.54 0.15.45 25.42 23.93
5 Kirjavainen Elias S-JKL 46.57 0.24.48 19.85 18.68
6 Mutka Aleksi S-JKL 59.10 0.37.01 15.21 14.32
Kyrönlahti Tomi ViPa EIL -
Kulmala Topias KeuKi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Voutilainen Viivi JRV 26.51 0.00.00 32.74 31.04
2 Järvensivu Silja OrPo 28.02 0.01.11 30.19 28.61
3 Aho Marika Kalske 34.56 0.08.05 23.28 22.07
4 Lehtinen Petra KauKa 53.56 0.27.05 14.47 13.71
5 Mäkinen Minna KeuKi 1.36.01 1.09.10 7.78 7.38
Myöhänen Hilma IPR EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 21.22 0.00.00
2 Laakso Topi S-JKL 23.55 0.02.33
3 Nisula Ville TeuRi 25.15 0.03.53
4 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 27.44 0.06.22
5 Järvinen Mikael KeuKi 31.31 0.10.09

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holm Peppiina ViiSu 37.52 0.00.00
2 Nuuttila Anni KauKa 39.08 0.01.16
3 Jokinen Johanna Eräp 43.02 0.05.10
Kokkinen Ella JRV EIL -
Pitkänen Hilla JRV EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehto Jere TeuRi 26.00 0.00.00
2 Lahtinen Oskari KeuKi 38.07 0.12.07
3 Nevala Roni TeuRi 38.24 0.12.24
4 Huhtala Jyri Eräp 48.42 0.22.42

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 21.25 0.00.00
2 Lilja Riikka S-JKL 21.42 0.00.17
3 Hartman Henna S-JKL 25.29 0.04.04
4 Leppäsalmi Sara KeuKi 27.30 0.06.05
5 Tuomala Miina-Maria S-JKL 28.22 0.06.57
6 Riippi Henna TeuRi 35.18 0.13.53
7 Honkanen Ella TeuRi 36.06 0.14.41
8 Perälä Janita TeuRi 39.09 0.17.44
9 Perälä Jasmin TeuRi 47.16 0.25.51
10 Kivilahti Sofia TeuRi 1.02.17 0.40.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Miska Kalske 20.28 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 23.34 0.03.06
3 Kirjavainen Santeri S-JKL 24.25 0.03.57
4 Kyrönlahti Tatu ViPa 26.32 0.06.04

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kerkkonen Aada JRV 24.42 0.00.00
2 Voutilainen Lotta JRV 31.30 0.06.48
3 Sorri Sara S-JKL 33.08 0.08.26
4 Nevala Ronja TeuRi 43.56 0.19.14
Kestilä Anna S-JKL EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Hannes JRV 19.27 0.00.00
2 Virkajärvi Juho JRV 21.56 0.02.29
3 Liuha Otto ViPa 21.59 0.02.32
4 Paalanen Valtteri IPR 22.03 0.02.36
5 Peltola Tuomas KeuKi 22.09 0.02.42
6 Soanjärvi Santtu ViPa 23.17 0.03.50
7 Lahtinen Olavi KeuKi 29.28 0.10.01
8 Purimo Jesse OrPo 29.39 0.10.12

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aarrejoki Annika S-JKL 21.24 0.00.00
2 Järvinen Maria KeuKi 23.45 0.02.21
3 Pitkänen Helmi JRV 23.48 0.02.24
3 Ojala Irina RasKu 23.48 0.02.24
5 Inkilä Maija KeuKi 27.38 0.06.14
6 Latvaniemi Essi TeuRi 28.53 0.07.29
Helminen Tiia JRV EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Kosti RasKu 12.53 0.00.00
2 Virkajärvi Aapo JRV 13.44 0.00.51
3 Vennelä Nuutti KangSK 13.50 0.00.57
4 Aarrejoki Elmeri S-JKL 13.56 0.01.03
5 Ronkainen Elias JRV 14.35 0.01.42
6 Liuha Matias ViPa 15.05 0.02.12
7 Järvensivu Pyry OrPo 15.12 0.02.19
8 Inkilä Aapo KeuKi 15.44 0.02.51
9 Lahtinen Johannes KeuKi 15.47 0.02.54
10 Kahelin Janne S-JKL 16.24 0.03.31
11 Paalanen Tuomas IPR 17.41 0.04.48
12 Kurhinen Miika S-JKL 18.13 0.05.20
13 Lilja Teemu S-JKL 23.08 0.10.15
14 Kallio Aleksi ViRuS 27.27 0.14.34
15 Sillanpää Daniel RasKu 28.50 0.15.57
16 Purimo Aaro OrPo 30.37 0.17.44
17 Jauhiainen Santtu OrPo 33.47 0.20.54
18 Lahtinen Elias KeuKi 39.04 0.26.11
Peltola Konsta KeuKi EIL -
Kyrönlahti Tuukka ViPa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Helmi KeuKi 13.58 0.00.00
2 Holm Lottaliina ViiSu 16.03 0.02.05
3 Laakso Elisa S-JKL 16.59 0.03.01
4 Karkiainen Hetaliina KeuKi 17.34 0.03.36
5 Jauhiainen Sara OrPo 19.31 0.05.33
6 Taini Elli JRV 20.11 0.06.13
7 Isoluoma Petra RasKu 21.33 0.07.35
8 Isoluoma Marjukka RasKu 24.34 0.10.36
9 Karjanlahti Veera RasKu 29.02 0.15.04
Virkajärvi Heta JRV EIL -